برگزیده های پرشین تولز

کمک! بهترین ربان برنامه نویسی برای دوستم؟

nino1

Registered User
لایک‌ها
87
سلام همگی خسته نباشید

آقا من یه دوست سئوکار دارم که کارش تو سئو خیلی خوبه و درامدشم خوبه و الان می خواد یه زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت یاد بگیره

بین PHP و asp مونده و نمیدونه باید چیکار کنه گفتم از شما بپرسم...سنش 21

ممنونم

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
php
زودتر شروع کنه که سنش داره میره بالا ...

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
ممنون که نظر دادی.
فقط می تونم بپرسم چرا php?
خواهش میکنم
محبوبیت و کار برای php اصلا قابل مقایسه با asp نیست
از طرفی برای تازه کار یادگیری php ساده تر هست و مطالب و آموزش ها و ... بسیار زیادی در دسترس هست
محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا در جهان php هستند و ...
برای اینکه خودتون متوجه بشید یه سر به بازارچه همین پی تی یا پونیشا بزنید ببینید کسانی که برنامه نویس میخوان دنبال چه برنامه نویسی هستند (99 درصد php)

وكيل الرعايا

همکار کسب درآمد از اینترنت
همکار انجمن
لایک‌ها
7,442
خواهش میکنم
محبوبیت و کار برای php اصلا قابل مقایسه با asp نیست
از طرفی برای تازه کار یادگیری php ساده تر هست و مطالب و آموزش ها و ... بسیار زیادی در دسترس هست
محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا در جهان php هستند و ...
برای اینکه خودتون متوجه بشید یه سر به بازارچه همین پی تی یا پونیشا بزنید ببینید کسانی که برنامه نویس میخوان دنبال چه برنامه نویسی هستند (99 درصد php)
به نظرتون برای پایتون از فیلم های udemy میشه استفاده کرد یا چون کاربردی یاد میدن دانش محدود است ؟

بهترین سورس برای پایتون چی هستش؟

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
به نظرتون برای پایتون از فیلم های udemy میشه استفاده کرد یا چون کاربردی یاد میدن دانش محدود است ؟

بهترین رو خود شما مشخص میکنید
آموزش ها شما رو توی مسیر قرار میده و بعدش دیگه خودتون اگر علاقه مند باشید ادامه میدید
اگر مشکل زبان انگلیسی ندارید به نظر من w3schools رو آموزش هاش رو بخونید که مفاهیم کلی و پیش نیاز ها دستتون بیاد و بعد از اون یک دوره آموزشی کاربردی بگذرونید

nsboss

Registered User
لایک‌ها
49

نظر من اینه که از آموزشای جادی شروع کنین
هم رایگان هم ساده و روون توضیح میده

9898-niko

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام دوست عزیز
پیشنهاد من اینه بره سمت javascript
چون بشدت در حال پیشرفته و با یادگیریش هم میتونه back-end کار کنه هم front-end اگه سه عبارت "mern,mevn,meam"به اظافه developer سرچ کنی و در موردشون یه تحقیق کنی متوجه میشی برای شخصی که میخواد Fullstack کار کنه همه تکنولوژی های جاوا اسکریپت کفایت میکنه{حتی بازار کار خیلی خوبی داره هم داخل هم خارج}،از طرفی javascript یه زبان زندس و آینده فوق العاده ای داره
اما php مخصوص back-end هست{البته زبان قدرتمند و دارای بازار کار خوبیه}از آیند نگریش هم خبری ندارم.
پیشنهاد دومم بره سمت python و فریم ورک جنگو چون یواش یواش داره تو ایران جا میفته و بازار کارش تو خارج عالیه،از طرفی اگه پایتون یاد بگیریه میتونه خیلی کارها دیگه هم باهاش انجام بده{هوش صنوعی،یادگیری ماشین،آمار،ژنتیک و...} البته هیجان زده نشو اول باید روی یه چیز تمرکز کنه{وب} و بعدا اگه خواست و زمان و امکانش رو داشت بره روی حوزه های مختلف تمرکز کنه.
در کل پیشنهادم به تمام دوستان اینه{البته گفتم پیشنهاد نه مشاوره و راهنمایی چون در این حدها نیستم} اگه یه درآمد خوب از وب درمیارن خیلی خودشون درگیر ادامه دادن تو این مسیر نکنن و برن سراغ تکنولوژی های جدید که هم آینده داره و هم ارزش وقت گزاشتن{مثل بلاکچین،هوش مصنوعی،opencv یا پردازش تصویر و تکنولوژی های جدید دیگه}.

alimnf

Registered User
لایک‌ها
98
php رو شروع کنه بازار کار بهتری نسبت به asp داره

mehdeejay2020

Registered User
لایک‌ها
570
php
زودتر شروع کنه که سنش داره میره بالا ...
تا حدی خارج از مبحث تایپک،ولی چندان هم بی ربط نیست..یعنی 21 و شروع جوونی هم برای یادگیری php باید هرچی زودتر شروع کرد؟و میگین دیر میشه؟یعنی تا این حد تعدادی سال باید بگذره و زمانبره؟مثلا بشه 25 سالش تا حدی دیر شده؟مگه چند سال برای حرفه ای شدن تو php نیازه و کسی که مثلا 30 سال به بالا باشه براش دیر شده؟

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
تا حدی خارج از مبحث تایپک،ولی چندان هم بی ربط نیست..یعنی 21 و شروع جوونی هم برای یادگیری php باید هرچی زودتر شروع کرد؟و میگین دیر میشه؟یعنی تا این حد تعدادی سال باید بگذره و زمانبره؟مثلا بشه 25 سالش تا حدی دیر شده؟مگه چند سال برای حرفه ای شدن تو php نیازه و کسی که مثلا 30 سال به بالا باشه براش دیر شده؟

قانونی نیست که بگیم از این سن تا اون سن حتما باید یادگیری رو شروع کرده باشه
به نظر من بهترین زمان شروع یادگیری 17 سالگی هست که آدم دغدغه و مشغله ذهنی بسیار کمی داره ... میشه شعار داد و بگیم نه 30 سالگی هم دیر نیست ولی واقعیت اینه که ممکنه آدم تو این سن یاد هم بگیره ولی برای دل خودش یادگرفته ... (آدم از 30 سالگی میتونه فوتبالیست حرفه ای بشه ؟ جواب قطعا منفی هست ولی آدم توی 30 سالگی میتونه فوتبال بازی کنه برای دل خودش و تفریح)
اینکه چقدر زمان میبره یادگیری انجام بشه هم نمیشه گفت بسته به علاقه و تلاش خود فرد داره

sajad564

Registered User
لایک‌ها
189
با سلام خدمت دوستان
اولا که asp زبان نیست,یه فریمورک هستش برای زبان های تحت دات نت(csharp , fsharp,visual basic)
دوما asp به دو بخش تقسیم میشه asp.net که تحت .net framework هستش
asp.net core که تحت .net core framework هستش
asp.net تو سال 2016 به کار خودش پایان داد و asp.net core ادامه دهنده دنیای asp هستش
در واقع asp core یه بازنویسی از asp.net هستش که یه عالمه ویژگی جدید بهش ضمیمه شده در مورد درآمد هم برای هردو کار هستش و 99 به 1 نیست قاعدتا
هردوشون مزایا و معایب خاص خودشون رو دارن و کلام آخر اینکه رتبه aspقبل از core اصلا جز ده تا هم نبود که بعد از کور و رسیدن به asp.net core 3.0 تو استک اور فلو محبوب ترین فریم ورک وب شدش

Last edited:

Eyeless

Registered User
لایک‌ها
509
سلام همگی خسته نباشید

آقا من یه دوست سئوکار دارم که کارش تو سئو خیلی خوبه و درامدشم خوبه و الان می خواد یه زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت یاد بگیره

بین PHP و asp مونده و نمیدونه باید چیکار کنه گفتم از شما بپرسم...سنش 21

ممنونم

درود

هیچ زبانی بر زبان دیگه ای برتری نداره اگر بهترین زبان برنامه نویسی وجود داشت پس زبان های دیگه الان نباید میبودن !

PHP یک زبان برنامه نویسی از نوع اسکریپتی هست که تا اونجایی که من اطلاع دارم فقط سمت وب و مرورگر کاربرد داره و زبان قوی هست و شکی نیست با این زبان میشه زودتر زبان های دیگه به درآمد رسید نه فکر کنید که زبان ساده ای است اتفاقا پیچیدگی به نسبت بیشتر از C# داره که الان به لطف فریمورک لاراول این پیچیدگی خیلی کمتر شده. با این زبان میشه رفت سمت وردپرس و بر پایه وردپرس سایت بالا اورد و به همین خاطر هست که توی ایران PHP معروفه اما PHP کار حرفه ای خیلی کم هست چون بعد از یادگیری مقدمات PHP به سمت وردپرس میرن

asp اما برای کد زدن سمت وب با فریمورک asp .net باید زبان سی شارپ یاد بگیرید که مزیت های بیشتری به نسبت php داره البته بستگی داره بعد از یادگیری سی شارپ علاوه بر کد زدن سمت وب میتونید سمت موبایل و ویندوز هم کد بزنید و همینطور هوش مصنوعی هم میتونید به پروژهاتون اضاف کنید.

JavaScript این زبان آش کشک خالست اگر بخوای سمت وب کد بزنی چه بخوای و چه نخوای باید یاد بگیری همینطور این زبانم به نسبت PHP مزیت داره چون میتونی سمت وب ، سمت موبایل و ویندوز و هوش مصنوعی کد بزنی و به نسبت PHP و سی شارپ پیچیدگی بیشتری داره که به لطف فریمورک های موجود پیچیدگی این زبان هم به حداقل رسیده مخصوصا با تایپ اسکریپت

فریمورکDjango و اما پایتون این زبان هم زبان خیلی خوبی هست و میشه سمت وب و موبایل و ویندوز کد بزنی اما فعلا سمت موبایل نمیشه زیاد روش حساب کنی اما قطعا در آینده بهتر میشه این زبان هم پیچیدگی کمتری نسبت به زبانهای بالا داره و سینتکسش ساده تر هست اصل به وجود امدن این زبان برای هوش مصنوعی هست برای همین بیشتر افرادی که علاقه دارن به هوش مصنوعی سمت این زبان میرن و برای مبتدیها بسیار مناسب هست چون همون اول کار درگیر پیچیدگی های زبان های ساختار محور مثل سی شارپ و جاوا نمیشن.

البته اگر میخوان برن سمت وب باید ابتدا HTMLوCSS یاد بگیرن در حدی که بتونن قالب ساده و ابتدایی بزنن همنطور که گفتم برای سمت وب جاوا اسکریپت الزامی هست.

پیچیدگی هایی که در بالا عرض کردم از خودم در نیاردم و طبق آمار سایت stackoverflow بود که نزدیک به 4 میلیارد خط کد اگه اشتباه نکنم برسی کردن و به این نتیجه رسیدن.

و البته گفتن یادگیری برنامه نویسی آسون هست و اولای مسیرم شاید خیلی ساده بشه اما اراده و پشتکار و تمرین و تکرار زیادی نیاز هست.

امیدوارم تونسته باشم کمک کنم.

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
درود

هیچ زبانی بر زبان دیگه ای برتری نداره اگر بهترین زبان برنامه نویسی وجود داشت پس زبان های دیگه الان نباید میبودن !

PHP یک زبان برنامه نویسی از نوع اسکریپتی هست که تا اونجایی که من اطلاع دارم فقط سمت وب و مرورگر کاربرد داره و زبان قوی هست و شکی نیست با این زبان میشه زودتر زبان های دیگه به درآمد رسید نه فکر کنید که زبان ساده ای است اتفاقا پیچیدگی به نسبت بیشتر از C# داره که الان به لطف فریمورک لاراول این پیچیدگی خیلی کمتر شده. با این زبان میشه رفت سمت وردپرس و بر پایه وردپرس سایت بالا اورد و به همین خاطر هست که توی ایران PHP معروفه اما PHP کار حرفه ای خیلی کم هست چون بعد از یادگیری مقدمات PHP به سمت وردپرس میرن

سلام
php سرور ساید هست

به نظر من برتری رو شرایط و نیاز شخص مشخص میکنه با توجه به توضیحات استارتر انتخاب صحیح خیلی سخت نیست

Eyeless

Registered User
لایک‌ها
509
سلام
php سرور ساید هست

به نظر من برتری رو شرایط و نیاز شخص مشخص میکنه با توجه به توضیحات استارتر انتخاب صحیح خیلی سخت نیست
بله سخت نیست اما برای کسی که میخواد تازه وارد دنیای برنامه نویسی باشه خیلی سخته تصمیم گیری همچنین باید آینده شغلیشونم مشخص کنند.
باید این موردم برسی کنند که در کشورهای دیگه درآمد این زبان ها چطور هست چون در آینده میتونه درامد دلاری خیلی بهشون کمک کنه

بالا