برگزیده های پرشین تولز

یک سری تجربه های شخصی در خصوص سئو - عکس از پروژه های تستیِ خودم

Saeed13md

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
لطفا در مورد کیورد ریسرچ و ترفندهایی که باهاش کیوردهای خوب رو پیدا میکنی برامون بگو

اگر درمورد سئو وبسایت خارجی هم تجربه ای داری باما به اشتراک بگذار . ممنون
یه راه باحال برا تحقیق کلمه کلیدی برای اون متنی که الان داری هست، اونم اینه که یه اکانت 50 دلاری گوگل ادز بخری. بعد روزی 5 دلار ، باهاش روی حالت broad تبلیغ بری.
هر روز بری اون تبلیغ هارو مرتب کنی و یه سری کیورد هارو نگتیو کنی و یه سری هارو از حالت broad خارج کنی و به phrase تبدیل کنی ( یا حتی exact ) اینطوری ، بعد از یه هفته ، یه لیست خوب از کلمه کلیدی هایی که مربوط به صفحه ت رو پیدا میکنی.

برا متنی که الان نداری هم ، به نظرم بهترین راه استفاده از google keyword planner و kwfinder هست .
گوگل پلنر رو میتونی از سایت g-ads بخری. 6 ماهه داره . kwfinder هم از یه سایت خرید اشتراکی هست . اسم سایتش همیاروب هست . با kwfinder میشه کلی کلمه کلیدی استخراج کرد.

باز اینا نظرات و تجربیات شخصیه ها.
بقیه دوستان هم اگه پیشنهادی دارن بگن .

در خصوص سئو سایت خارجی، تجربه موفقی ندارم . یه سایت داشتم که هیچی ورودی نتونستم باهاش بگیرم.

Webfaplus

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
40
منم این سایت رو 3 ماه و نیم هستش ک تاسیس کردم :cool:

مشاهده پیوست 1232845
سلام دوست عزیز
اولا اینکه حوزه رو بگو. آمارت بستگی به حوزه داره. چون CTRت 3% بخاطر همین ممکنه حوزه به شدت پرسرچی باشی و نتیجه ات قابل قبول نباشه
دوما اینکه لینک سازی خارجی رو که میدونم شروع کردی ;) ولی از کی دقیقا

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
سلام دوست عزیز
اولا اینکه حوزه رو بگو. آمارت بستگی به حوزه داره. چون CTRت 3% بخاطر همین ممکنه حوزه به شدت پرسرچی باشی و نتیجه ات قابل قبول نباشه
دوما اینکه لینک سازی خارجی رو که میدونم شروع کردی ;) ولی از کی دقیقا

لینک سازی اگه منظورتون بک لینک و رپورتاژ هستش که نه

ولی بازدید و یوزر به طرق مختلف میفرستم روش

سامان یاری

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اصول سئو نکات زیادی رو شامل میشه، و به عوامل متنوی هم بستگی داره ولی چون سئو برای تازه کارا یه کم پیچیده است، در اختیار داشتن چک لیست از چیزایی باید برای سئو انجام بشه، می تونه براتون خیلی مفید باشه و کمک میکنه که تا سئو (سئو داخلی، سئو تکنیکال یا فنی و سئو خارجی) سایتتون رو بسنجید و خاصتا برای سئوی سایت های فروشگاهی قطعا می تونه خیلی اهمیت داشته باشه
سلام. وقت همگی بخیر.
الان ساعت 1.30 دقیقه صبحه. من هم باید ساعت 4 صبح برم پیش دوستم که بریم کوه. ساعت 4 صبح :/ کی ساعت 4 صبح میره کوه؟ -- کروناس البته . ما دو نفر هم صبح خیلی زود میریم که کسی نباشه و بریم بالا و زود برگردیم. قاعدتا اگه الان بخوابم، ساعت 4 بیدار نمیشم. پس الان یکم متن مینویسم و اطلاعات با شما ها به اشتراک میگذارم.
امیدوارم این اطلاعات به دردتون بخوره.

بعد از نق زدن های اولیه، به بحث باحال سئو میرسیم.
هر چند وقت یه بار، یه سری سوال و یه سری کامنت میبینم، که پیش خودم گفتم شاید بد نباشه یه سری تجریبات رو باهاتون به اشتراک بگذارم.
اینا لیستی از تجربه های منه. مثلا یکی از تجربه هام اینه که از منابع خوب باید استفاده کرد و سعی کردم این منابع رو معرفی کنم.
خوشحال میشم نظرات شما رو هم بدونم. پراکندگی ش رو هم بر من ببخشید.

اول :
گوگل خودش گفته که چه چیزایی قانونیه ، چه چیزایی قانونی نیست!

شاید خیلی مسخره و ساده به نظر بیاد، اما خیلی از دوستانی که در زمینه سئو فعالیت دارن، این موضوع رو نمیدونن یا بهش اهمیت نمیدن.
به هر حال، گوگل، در یک مجموعه آموزشی، بهتون میگه چه کار هایی درسته، چه کار هایی غلطه.

دوم:
یه سری المان ها هست ، که در سایت گوگل در این مقاله که در مورد اول ذکر کردم، اعلام نشده.
این المان ها، با عنوان 200 فاکتور گوگل در فضای وب موجود اند. خیلی از دوستان به فارسی ترجمه ش کردن، اما من لینک مقاله انگلیسی رو میذارم. فارسیش رو خودتون سرچ کنید و بخونید .

این 200 فاکتور، واقعا مهم هست. لطفا حتما بخونیدشون.

سوم:
به نظرم سئو از جستجوی کلمه کلیدی شروع میشه.
برای من جستجوی کلمه کلیدی، یکی از حوصله سر بر ترین کار هاست. ااما ، راستش اینه که سئو از همینجا شروع میشه. مثلا شما میفهمید که عبارت : "رنگ مو قهوه ای " زیاد سرچ میشه . اما براش محتوای خوب وجود نداره.
خب ، چه کاری از این راحت تر که همین الان براش محتوا بنویسید؟ و چند روز صبر کنید که بیاد رتبه اول!
پس جستجو ی کلمه کلیدی رو جدی بگیرید. در اینترنت آموزش های فراوانی در این خصوص هست.

راستش من فکر میکنم که در سطحِ سایت های کوچک و متوسط، یکی از مهمترین تفاوت های کارشناس های سئو، در میزان تخصصشون در جستجو ی کلمه کلیدی هست!
وبسایت شماره یک :

وبسایت شماره دو :

خب ، اینجا نگاه کنید، این عکس ها، مربوط به دو تا از وبسایت های من هست.
وبسایت شماره یک ، بکلینک داره، خیلی زیاد هم داره . وبسایت شماره دو هیچ بک لینکی نداره. 4 دونه فقط.
جفت وبسایت ها تقریبا باهم احداث شدند.
جفتشون دقیقا از یک قالب استفاده میکنند ( قالب نال شده جنه )
جفتشون روی ساب دامین های یک دامنه هستند.
سرور جفتشون یک جا هست
و دیگه چی؟ خلاصه همه چیزشون مشترکه.
آها، جفتشون، تعداد مشخصی مقاله دارن. و جفتشون ، الان 2 ماهه که دست نخوردن . نه مقاله بهشون اضافه شده، نه هیچ کاری روی این وبسایت ها انجام شده!
اما یکیشون چند روز پیش 750 ایمپرشن داشته، اون یکی 30 تا ایمپرشن داشته. چرا؟ پاسختون اینه که لینک خوب نداری . اونی که لینکش بیشتره، بازدیدش خیلی کمتره . اونی که الان بازدیدش زیاده، هیچ لینکی نداره . خودتون میبینید دیگه. اون یه دونه دامنه ای هم که به من لینک داده، برای یه وبسایت مشابه من هست . که متن من رو کپی کرده و حواسش نبوده لینک های متن رو پاک کنه :)

آقا ، خداییش این دو تا عکس، که برا دو تا وبسایت مشابه اند، حرفایی دارن برا گفتن.
در بازه دو سه ماه اولیه ی شروع فعالیت سایتتون، فقط به طراحی و محتوا اهمیت بدید. کاربر باید راحت باشه.
مشاهده پیوست 1232811

سه و نیم :
هر سایتی، 3 ماه اول رو خیلی کم ورودی میگیره . نگران نباشید. به تلاش ادامه بدید.

چهارم :
هیچکس نمیدونه موتور جستجوی گوگل چطوری کار میکنه . واقعا کسی نمیدونه .
از سئو کار میپرسی که چطوری بیام صفحه اول. پاسخ اینه : راستش نمیدونم یه سری کارا هست که انجام میدم و به احتمال خیلی زیاد جواب بده . اما قطعیتی ندارم.

پنجم:
وقتی تازه وبسایتت رو زدی ( یعنی عمر وبسایتت کمتر از سه ماهه) لطفا انقدر لینک نساز.
قربون شکل ماهت، چرا انقدر دنبال لینک سازی هستی؟ دو تا مطلب خوب بنویس.
عکسات کپیه. متنات کپیه. خب چرا باید بیای صفحه اول؟ اصن اومدی صفحه اول، کاربر کلیک میکنه روی سایتت، به نتیجه نمیرسه، میره بیرون. بعد از چند وقت از نتیجه گوگل خارج میشی.
نتیجه ش میشه این اسکرین شاتی که پایین میذارم برات :
7هزار بار دیده شدم. 16 بار رو اسم سایتم کلیک شده . که از این 16 بار حداقل 5 بارش خودم بودم! ( بعله . من خیلی آدم صادقی ام :)) ) خب ، میدونید نتیجه چی شد؟
درسته! الان دیگه صفحه اول نیستم. الان صفحه چهارم هستم.
و میدونی صفحه چهارم یعنی چی؟ یعنی اگه یه آدم رو کشتی، بذارش صفحه چهار گوگل. اینطوری هیچکس پیداش نمیکنه. صفحه چهار گوگل ، کویره! کویر.
خب، پس عزیز دل برادر، وقتی سایت میزنی، الکی لینک سازی نکن.
دو تا دلیل داره . اول اینکه گوگل مشکوک میشه. چون خب خیلی تابلوئه . یه سایت 2 ماهه شروع به کار کرده . چرا باید کاربر ها برن لینکش رو همه جا بسازن؟
دو، تمرکز باید روی محتوا باشه، نه لینک سازی
دوست عزیزم، لینک سازی تنها معیارِ رتبه گرفتن نیست. گوگل ازت میخواد کاری رو انجام بدی که کاربر دوست داشته باشه.

ششم:
تقریبا هرکاری که در سئو خارجی میکنیم، کلاه سیاه است.
بعله دوست عزیز. سئو خارجی، یعنی کار های کلاه سیاه . مخخخخخخخخصوصا لینک سازی.
برادر گرامی که میگی من فقط کلاه سفید کار میکنم، آیا وقتی رپورتاژ آگهی میری، میگی که رو لینک هاشون تگ اسپانسر بزنن ؟ ( اگه نمیدونی تگ اسپانسر چیه، برو آموزش سئوی گوگل رو بخون به جا بررسی این دوره های داغون) اگه هم نمیگی که تگ اسپانسر بزنن و فقط لینک های فالو میفرستن سمتت، که بدون داری کلاه سیاه کار میکنی.

هفتم :
کلاه خاکستری چیه؟ :/ هکر ها، کلاه سفید، کلاه سیاه و کلاه صورتی دارن. کلاه سفید، کار های خوب میکنه . ضعف سیستم رو کشف میکنه و نهایتا رفعش میکنه یا حداقل اخطار میده. کلاه سیاه ، ضعف سیستم رو کشف میکنه و باج گیری میکنه. کلاه صورتی هم خودش بلد نیست ضعف سیستم رو پیدا کنه. میره از ابزار های دیگران و روش های دیگران استفاده میکنه . در بیشتر مواقع هم نمیدونه داره چیکار میکنه . فقط یه سری کار رو تکرار میکنه.
حالا در سئو .
کلاه سفید، یعنی طبق اونچه که گوگل میگه رفتار کنی.
کلاه سیاه ، یعنی خلاف کنی ( مثلا بلاگ بزنی در سایت بلاگفا و لینک بفرستی به سایت خودت )
کلاه خاکستری ینی چی؟ چرا الکی کلمه اضافه میکنید؟ منظورتون اینه که طرف یکم کلاه سفید کار میکنه، یکم کلاه سیاه؟ خب این که میشه کلاه سیاه! چون اونی که کلاه سیاه کار میکنه هم، لینک سازی داخلی رو سعی میکنه درست انجام بده. پس از اساس، کلمه کلاه خاکستری غلطه !

هشتم :
گوگل بعضی وقتا سوتی های بزرگی میده. اما کیه که جلوش رو بگیره. انقدر خوبه که خیلی وقتا کسی نمیفهمه.

دیگه خیلی خوابم گرفت .
ایشالا بعدا میام اینا رو تکمیل میکنم.
اگه نظر دارید، حتما بگید.
انتقاد هم دارید بفرمایید

آها . یه چیز دیگه ، وااااااااقعا یه سری ها هنوز هستن که میگن : لینک نو فالو تاثیر نداره.
اگه این ها رو دیدید ، به نظرم پروژه سئو سایتتون رو بهشون نسپارید.
منظورم الان این نیست که لینک نو فالو تاثیر داره ها. منظورم اینه که اون جمله انقدر جمله داغونیه ، که اصن اگه کسی همچین جمله ای از دهانش اومد بیرون، باید باهاش خدافظی کرد.

من سعید محمدی هستم.
[email protected]

شبتون بخیر.

Last edited by a moderator:

Sherpa

Registered User
لایک‌ها
92
سلام. وقت همگی بخیر.
الان ساعت 1.30 دقیقه صبحه. من هم باید ساعت 4 صبح برم پیش دوستم که بریم کوه. ساعت 4 صبح :/ کی ساعت 4 صبح میره کوه؟ -- کروناس البته . ما دو نفر هم صبح خیلی زود میریم که کسی نباشه و بریم بالا و زود برگردیم. قاعدتا اگه الان بخوابم، ساعت 4 بیدار نمیشم. پس الان یکم متن مینویسم و اطلاعات با شما ها به اشتراک میگذارم.
امیدوارم این اطلاعات به دردتون بخوره.

بعد از نق زدن های اولیه، به بحث باحال سئو میرسیم.
هر چند وقت یه بار، یه سری سوال و یه سری کامنت میبینم، که پیش خودم گفتم شاید بد نباشه یه سری تجریبات رو باهاتون به اشتراک بگذارم.
اینا لیستی از تجربه های منه. مثلا یکی از تجربه هام اینه که از منابع خوب باید استفاده کرد و سعی کردم این منابع رو معرفی کنم.
خوشحال میشم نظرات شما رو هم بدونم. پراکندگی ش رو هم بر من ببخشید.

اول :
گوگل خودش گفته که چه چیزایی قانونیه ، چه چیزایی قانونی نیست!

شاید خیلی مسخره و ساده به نظر بیاد، اما خیلی از دوستانی که در زمینه سئو فعالیت دارن، این موضوع رو نمیدونن یا بهش اهمیت نمیدن.
به هر حال، گوگل، در یک مجموعه آموزشی، بهتون میگه چه کار هایی درسته، چه کار هایی غلطه.

دوم:
یه سری المان ها هست ، که در سایت گوگل در این مقاله که در مورد اول ذکر کردم، اعلام نشده.
این المان ها، با عنوان 200 فاکتور گوگل در فضای وب موجود اند. خیلی از دوستان به فارسی ترجمه ش کردن، اما من لینک مقاله انگلیسی رو میذارم. فارسیش رو خودتون سرچ کنید و بخونید .

این 200 فاکتور، واقعا مهم هست. لطفا حتما بخونیدشون.

سوم:
به نظرم سئو از جستجوی کلمه کلیدی شروع میشه.
برای من جستجوی کلمه کلیدی، یکی از حوصله سر بر ترین کار هاست. ااما ، راستش اینه که سئو از همینجا شروع میشه. مثلا شما میفهمید که عبارت : "رنگ مو قهوه ای " زیاد سرچ میشه . اما براش محتوای خوب وجود نداره.
خب ، چه کاری از این راحت تر که همین الان براش محتوا بنویسید؟ و چند روز صبر کنید که بیاد رتبه اول!
پس جستجو ی کلمه کلیدی رو جدی بگیرید. در اینترنت آموزش های فراوانی در این خصوص هست.

راستش من فکر میکنم که در سطحِ سایت های کوچک و متوسط، یکی از مهمترین تفاوت های کارشناس های سئو، در میزان تخصصشون در جستجو ی کلمه کلیدی هست!
وبسایت شماره یک :

وبسایت شماره دو :

خب ، اینجا نگاه کنید، این عکس ها، مربوط به دو تا از وبسایت های من هست.
وبسایت شماره یک ، بکلینک داره، خیلی زیاد هم داره . وبسایت شماره دو هیچ بک لینکی نداره. 4 دونه فقط.
جفت وبسایت ها تقریبا باهم احداث شدند.
جفتشون دقیقا از یک قالب استفاده میکنند ( قالب نال شده جنه )
جفتشون روی ساب دامین های یک دامنه هستند.
سرور جفتشون یک جا هست
و دیگه چی؟ خلاصه همه چیزشون مشترکه.
آها، جفتشون، تعداد مشخصی مقاله دارن. و جفتشون ، الان 2 ماهه که دست نخوردن . نه مقاله بهشون اضافه شده، نه هیچ کاری روی این وبسایت ها انجام شده!
اما یکیشون چند روز پیش 750 ایمپرشن داشته، اون یکی 30 تا ایمپرشن داشته. چرا؟ پاسختون اینه که لینک خوب نداری . اونی که لینکش بیشتره، بازدیدش خیلی کمتره . اونی که الان بازدیدش زیاده، هیچ لینکی نداره . خودتون میبینید دیگه. اون یه دونه دامنه ای هم که به من لینک داده، برای یه وبسایت مشابه من هست . که متن من رو کپی کرده و حواسش نبوده لینک های متن رو پاک کنه :)

آقا ، خداییش این دو تا عکس، که برا دو تا وبسایت مشابه اند، حرفایی دارن برا گفتن.
در بازه دو سه ماه اولیه ی شروع فعالیت سایتتون، فقط به طراحی و محتوا اهمیت بدید. کاربر باید راحت باشه.
مشاهده پیوست 1232811

سه و نیم :
هر سایتی، 3 ماه اول رو خیلی کم ورودی میگیره . نگران نباشید. به تلاش ادامه بدید.

چهارم :
هیچکس نمیدونه موتور جستجوی گوگل چطوری کار میکنه . واقعا کسی نمیدونه .
از سئو کار میپرسی که چطوری بیام صفحه اول. پاسخ اینه : راستش نمیدونم یه سری کارا هست که انجام میدم و به احتمال خیلی زیاد جواب بده . اما قطعیتی ندارم.

پنجم:
وقتی تازه وبسایتت رو زدی ( یعنی عمر وبسایتت کمتر از سه ماهه) لطفا انقدر لینک نساز.
قربون شکل ماهت، چرا انقدر دنبال لینک سازی هستی؟ دو تا مطلب خوب بنویس.
عکسات کپیه. متنات کپیه. خب چرا باید بیای صفحه اول؟ اصن اومدی صفحه اول، کاربر کلیک میکنه روی سایتت، به نتیجه نمیرسه، میره بیرون. بعد از چند وقت از نتیجه گوگل خارج میشی.
نتیجه ش میشه این اسکرین شاتی که پایین میذارم برات :
7هزار بار دیده شدم. 16 بار رو اسم سایتم کلیک شده . که از این 16 بار حداقل 5 بارش خودم بودم! ( بعله . من خیلی آدم صادقی ام :)) ) خب ، میدونید نتیجه چی شد؟
درسته! الان دیگه صفحه اول نیستم. الان صفحه چهارم هستم.
و میدونی صفحه چهارم یعنی چی؟ یعنی اگه یه آدم رو کشتی، بذارش صفحه چهار گوگل. اینطوری هیچکس پیداش نمیکنه. صفحه چهار گوگل ، کویره! کویر.
خب، پس عزیز دل برادر، وقتی سایت میزنی، الکی لینک سازی نکن.
دو تا دلیل داره . اول اینکه گوگل مشکوک میشه. چون خب خیلی تابلوئه . یه سایت 2 ماهه شروع به کار کرده . چرا باید کاربر ها برن لینکش رو همه جا بسازن؟
دو، تمرکز باید روی محتوا باشه، نه لینک سازی
دوست عزیزم، لینک سازی تنها معیارِ رتبه گرفتن نیست. گوگل ازت میخواد کاری رو انجام بدی که کاربر دوست داشته باشه.

ششم:
تقریبا هرکاری که در سئو خارجی میکنیم، کلاه سیاه است.
بعله دوست عزیز. سئو خارجی، یعنی کار های کلاه سیاه . مخخخخخخخخصوصا لینک سازی.
برادر گرامی که میگی من فقط کلاه سفید کار میکنم، آیا وقتی رپورتاژ آگهی میری، میگی که رو لینک هاشون تگ اسپانسر بزنن ؟ ( اگه نمیدونی تگ اسپانسر چیه، برو آموزش سئوی گوگل رو بخون به جا بررسی این دوره های داغون) اگه هم نمیگی که تگ اسپانسر بزنن و فقط لینک های فالو میفرستن سمتت، که بدون داری کلاه سیاه کار میکنی.

هفتم :
کلاه خاکستری چیه؟ :/ هکر ها، کلاه سفید، کلاه سیاه و کلاه صورتی دارن. کلاه سفید، کار های خوب میکنه . ضعف سیستم رو کشف میکنه و نهایتا رفعش میکنه یا حداقل اخطار میده. کلاه سیاه ، ضعف سیستم رو کشف میکنه و باج گیری میکنه. کلاه صورتی هم خودش بلد نیست ضعف سیستم رو پیدا کنه. میره از ابزار های دیگران و روش های دیگران استفاده میکنه . در بیشتر مواقع هم نمیدونه داره چیکار میکنه . فقط یه سری کار رو تکرار میکنه.
حالا در سئو .
کلاه سفید، یعنی طبق اونچه که گوگل میگه رفتار کنی.
کلاه سیاه ، یعنی خلاف کنی ( مثلا بلاگ بزنی در سایت بلاگفا و لینک بفرستی به سایت خودت )
کلاه خاکستری ینی چی؟ چرا الکی کلمه اضافه میکنید؟ منظورتون اینه که طرف یکم کلاه سفید کار میکنه، یکم کلاه سیاه؟ خب این که میشه کلاه سیاه! چون اونی که کلاه سیاه کار میکنه هم، لینک سازی داخلی رو سعی میکنه درست انجام بده. پس از اساس، کلمه کلاه خاکستری غلطه !

هشتم :
گوگل بعضی وقتا سوتی های بزرگی میده. اما کیه که جلوش رو بگیره. انقدر خوبه که خیلی وقتا کسی نمیفهمه.

دیگه خیلی خوابم گرفت .
ایشالا بعدا میام اینا رو تکمیل میکنم.
اگه نظر دارید، حتما بگید.
انتقاد هم دارید بفرمایید

آها . یه چیز دیگه ، وااااااااقعا یه سری ها هنوز هستن که میگن : لینک نو فالو تاثیر نداره.
اگه این ها رو دیدید ، به نظرم پروژه سئو سایتتون رو بهشون نسپارید.
منظورم الان این نیست که لینک نو فالو تاثیر داره ها. منظورم اینه که اون جمله انقدر جمله داغونیه ، که اصن اگه کسی همچین جمله ای از دهانش اومد بیرون، باید باهاش خدافظی کرد.

من سعید محمدی هستم.
[email protected]

شبتون بخیر.
سلام

خسته نباشی کوهنورد!
چقدر خوب میشد اگر اینجا یه تاپیک با عنوان "تجربیات شخصی سئو" داشته باشیم؟!

موفق باشید

Sherpa

Registered User
لایک‌ها
92
لطفا در مورد کیورد ریسرچ و ترفندهایی که باهاش کیوردهای خوب رو پیدا میکنی برامون بگو

اگر درمورد سئو وبسایت خارجی هم تجربه ای داری باما به اشتراک بگذار . ممنون

سلام

این بحث "سئو وبسایت خارجی" کمتر درباره اش صحبت شده و کمبودش احساس میشه!
یه جوون مرد پیدا شه و تاپیکش را ایجاد کنه بلکه فرجی شد!

موفق باشید

بالا