برگزیده های پرشین تولز

×××تراشکاری×××

سعید ال

Registered User
لایک‌ها
63
سلام دوستان

میخواستم ببینم تو اشناهاتون تراشکار سراغ دارید؟؟؟درامدش چطوره؟؟زمینه های مختلف داره؟؟؟

میگن درامدش خوبه...حالا میخواستم از شما بپرسم ببینم از نزدیک کسیو میشناسید یا تجربه دارید؟؟

میخوام یاد بگیرم اگه وضعیتش خوب باشه...من بیشتر تو قطعات سنگین مد نظرمه...چطوریاست؟؟

bahri-d

Registered User
لایک‌ها
225
یعنی از صفر میخوای شروع کنی ؟
درآمدش خوبه ولی دست خیلی خیلی زیاده . کسی رو میشناسم 20 سال تراشکاره خرج خونوادشم در نمیاره ولی خوب کسایی هم هستن خوب کار میگیرن و وضعشونم خوبه .
اگر میخوای شروع کنی بهتره اول یه جایی بدون اینکه رو حقوقش حساب کنی کار کنی و هم کار یاد بگیری هم اوضاع بیاد دستت اونوقت تصمیم بگیری بری سراغش یا نه .
برای اینکه برای خودت شروع کنی به کار حداقل 100 میلیون پول برای دستگاه و مکان و .. باید داشته باشی.

yasertan

Registered User
لایک‌ها
61
شما میتونی از طریق مراجعه به شرکت سازه گستر و یا سایپا و یا مگاموتور و ایران خودرو و مشورت با بخش بازرگانی اون شرکت برای تولید یکی از نیاز های اونا قرارداد ببندی بعدش همه اسباب و ابزار آلات طرح رو مطابق اون قرارداد راه اندازی کنی و براشون قطعه تولید بکنی. اگر موفق به این کار بشی سود مطمئن و خوبی داره. در بقیه موارد نمیشه پول خوبی از تراشکاری در آورد.
اگه بجای این کار شروع به قطعه سازی بکنی موفقی.

سعید ال

Registered User
لایک‌ها
63
پس کنار تراش باید تولید هم باشه تا یه چیزه درست درمون بمونه بره ادم...

ممنون دوستان از نظرتون حالا بررسی کنم ببینم چی میشه

Gordon Freeman

Registered User
لایک‌ها
0
عرض کنم خدممتون که پدر بنده تراشکار هست . کارگاه نسبتا بزرگی هم داره . ولی اوضاعش هیچ وقت خوب نبوده . الان هم با این شرایط اتقتصادی از قبل هم بدتر شده . همه ی همکارانش هم این کار رو دارن میزارن کنار و به شغل های دیگه روی آوردن . خلاصه من که اصلا پیشنهاد نمیکنم .

yasertan

Registered User
لایک‌ها
61
پس کنار تراش باید تولید هم باشه تا یه چیزه درست درمون بمونه بره ادم...

ممنون دوستان از نظرتون حالا بررسی کنم ببینم چی میشه
آره این روش خیلی خوب نتیجه میده. شما یه قطعه رو تولید میکنی بعد توسط دستگاههای تراشکاری کار رو تموم میکنی و به بازار عرضه میکنی. یا قطعات رو از تولید کننده میگیری و ماشین کاری هاشو انجام میدی و دستمزد میگیری.

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
دوره ایکه از مرغک دستگاه تراش پول در می یومد خیلی وقته که تموم شده . در ضمن این بنده خدا راهنمایی خواسته چرا با رویا پردازی جوایش رو می دین؟ موردی مثل ( طریق مراجعه به شرکت سازه گستر و یا سایپا و یا مگاموتور و ایران خودرو و مشورت با بخش بازرگانی اون شرکت برای تولید یکی از نیاز های اونا قرارداد ببندی بعدش همه اسباب و ابزار آلات طرح رو مطابق اون قرارداد راه اندازی کنی ... ) با وجود شرکتای بزرگی مثل ساپکو و ... مگه ممکنه ؟ اینجور کارا سرمایه میلیاردی می خواد
پیشنهاد من اینه که با توجه به اینکه این کار با توجه به محل و بازار فرق می کنه . مثلا از یک تعمیرگاه تخصصی ماشین در منطقه مورد نظرتون سوال کنید چون موارد تراشکاری رو اونا می فرستن پیش تراشکار و مشتری مستقیما با تراشکار در ارتباط نیست .

yasertan

Registered User
لایک‌ها
61
دوره ایکه از مرغک دستگاه تراش پول در می یومد خیلی وقته که تموم شده . در ضمن این بنده خدا راهنمایی خواسته چرا با رویا پردازی جوایش رو می دین؟ موردی مثل ( طریق مراجعه به شرکت سازه گستر و یا سایپا و یا مگاموتور و ایران خودرو و مشورت با بخش بازرگانی اون شرکت برای تولید یکی از نیاز های اونا قرارداد ببندی بعدش همه اسباب و ابزار آلات طرح رو مطابق اون قرارداد راه اندازی کنی ... ) با وجود شرکتای بزرگی مثل ساپکو و ... مگه ممکنه ؟ اینجور کارا سرمایه میلیاردی می خواد
پیشنهاد من اینه که با توجه به اینکه این کار با توجه به محل و بازار فرق می کنه . مثلا از یک تعمیرگاه تخصصی ماشین در منطقه مورد نظرتون سوال کنید چون موارد تراشکاری رو اونا می فرستن پیش تراشکار و مشتری مستقیما با تراشکار در ارتباط نیست .
من خودم یکی از طرفهای قرارداد این شرکتهام. و براشون قطعات کوچک خودرو میزنیم. وقتی شما از چند و چون کار این شرکتها خبر نداری بی زحمت نظر نده.

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
من خودم یکی از طرفهای قرارداد این شرکتهام. و براشون قطعات کوچک خودرو میزنیم. وقتی شما از چند و چون کار این شرکتها خبر نداری بی زحمت نظر نده.
کلا مدشده وقتی جواب منطقی ندارن می گن ما خودمون اینکاره ایم و دستمون تو کاره ;)تو همین فاز 1 شهرک صنعتی مشهد که من کار می کنم می تونم کلی شرکت بهت نشون بدم که با کلی دستگاه cnc و تراش کارشون خوابیده و سفارش نمی تونن جور کنند . کلا اکثر قطعات خودرو انحصاری تولید میشن . حالا یک نفر با یک دستگاه تراش چه جوری می تونه با شرکتای بزرگی مثل ایران خودرو سایپا قرارداد ببنده :lol:

H@/\/\ID

کاربر فعال اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
1,883
دوست عزیز من رشته هنرستان و کاردانیم تراشکاری بود
کلی تحقیق کردم الان بازار خوبی نداره چون دست زیاده تو این کار
بهمین دلیل تغییر رشته دادم به متالوژی و ریخته گری
بنظر ممن سرمایه رو به این کار اختصاص ندین

yasertan

Registered User
لایک‌ها
61
کلا مدشده وقتی جواب منطقی ندارن می گن ما خودمون اینکاره ایم و دستمون تو کاره ;)تو همین فاز 1 شهرک صنعتی مشهد که من کار می کنم می تونم کلی شرکت بهت نشون بدم که با کلی دستگاه cnc و تراش کارشون خوابیده و سفارش نمی تونن جور کنند . کلا اکثر قطعات خودرو انحصاری تولید میشن . حالا یک نفر با یک دستگاه تراش چه جوری می تونه با شرکتای بزرگی مثل ایران خودرو سایپا قرارداد ببنده :lol:
ما داریم قطعات CNG تولید میکنیم و تراشکاری و ماشین کاریهاشم خودمون انجام میدیدم. ما که میگم منظور اخوی و یکی دو تا از فامیل . دروغ که نداریم. عجب صبری خدا دارد؟

سعید ال

Registered User
لایک‌ها
63
من یکیو میشناسم تو کار تراش لوازم ماشین سنگین(لودر و ...) هست وضعشم خوبه...نمیدونم چجوری میگید بده؟؟

سوال اول گفتم راجع به قطعات سنگین چطوره؟

شما راجع به تامین و تراش برای سایپا و دستگاه cnc اینا گفتید...بازم ممنون

yasertan

Registered User
لایک‌ها
61
شما یه مقدار سخت گیرید. جهت راهنمایی عرض میکنم که برای این کار باید اون موقع که نمایشگاه بین المللی تهران هست بری قسمت خودرو . اونجا هزار ها قطعه رو برای پیمانکاری عرضه میکنند که میتونی یکی دو تا شو بگیری و براشون بزنی. انحصاری چیه؟ وقتی نمیدونی لااقل زور نگو. اون شرکتهایی هم که شما مثال زدی حتما ضعف مدیریت یا مشکل مشابه اونو دارن که نمیتونن کار بکنن. صد ها قطعه تو بازار نیاز هست که اگه یکم بلد باشن 24 ساعت کار بکنند بازم کم میارن. این کارا کار هر کس نیست.

yasertan

Registered User
لایک‌ها
61
من یکیو میشناسم تو کار تراش لوازم ماشین سنگین(لودر و ...) هست وضعشم خوبه...نمیدونم چجوری میگید بده؟؟

سوال اول گفتم راجع به قطعات سنگین چطوره؟

شما راجع به تامین و تراش برای سایپا و دستگاه cnc اینا گفتید...بازم ممنون
همین حالا اگه کسی پیدا بشه و قطعات فرمان هیدرولیک پراید رو که تازه تو خط تولید تعریف میشه بزنه حتی صد هزار تام تولید بکنه ازش میخرند.
بهترین کار هم تولید هیدرولیک و قطعات اونه. هم برای مصارف صنعتی و هم برای تامین قطعه. خلاصه از این موارد خیلی هستش. که بهترین روش همون شرکت در نمایشگاههاشونه که تو اون مواقع اقدام به عقد قرار داد با بخش های خصوصی میکنند. الان هم اگه بتونی بری با مدیران بازاریابی شون مشاوره بکنی , راه و چاه رو نشون میدن.

mjr

Registered User
لایک‌ها
4
به نظر من کلا هر کی تو هر رشته ای واقعا متخصص و خبره باشه ، میتونه پروژه های خیلی خوب هم بگیره و اینکه دست زیاد شده و ... خیلی حرف درستی نیست، زیاد می شنویم که گفته می شه آدم کار درست کمه ، اگر خوب ببینید متوجه میشید که متخصص خوب کم داریم و هر کی هم که اینطوره خوبم پول در میاره و اصلا وقت سر خواروندن نداره.
پس هر رشته ای که میخای بری برو ولی مهارتت رو به حد اعلا برسون که قطعا نتیجه میگیری.

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,220
برو جایی بزن که پر از مکانیک باشه و تراشکار با سابقه اونورا نباشه

hexman

Registered User
لایک‌ها
761
استارتر اگه هنوز زنده هستی بیا بگو ببینیم چکاره ای حالا که تاپیک رو از گور کشیدن بیرون دوستان

بالا