منتخب بازارچه

برگزیده های پرشین تولز

آب و هوای رم و بهترین زمان سفر به رم

sepidgasht

Registered User
تاریخ عضویت
26 ژانویه 2015
نوشته‌ها
477
لایک‌ها
10
سن
36
آب و هوای رم
شهر رم دارای آب و هوای مدینترانه ای‌ با تابستان‌هایی‌ خشک و گرم و زمستانهایی بارانی است. این شهر کمی‌ آن طرف تر از نوار ساحلی غربی، تقریبا در مرکز کشور ایتالیا قرار دارد. آب و هوای آن در زمستان از سواحل جنوبی سردتر و در تابستان گرمتر است. فصل تابستان در اوج هوای مدیترانه ای‌، بهترین زمان سفر به رم و تور رم به شمار می اید. اگر چه مهم‌ترین دلیل برای رفتن به رم بازدید از بناهای تاریخی و فرهنگ غنی‌ می‌باشد، اما فصلی که برای داشتن سفری بی‌ نظیر انتخاب می‌کنید نیز بسیار مهم است.


آب و هوای رم

آب و هوای رم در تابستان
از ماه جون تا سپتامبر گرمترین زمان، با آفتابی خیره کننده می باشد. متوسط درجه حرارت در ماه جون ۲۷ درجه سانتیگراد و در ماه سپتامبر به اوج ۳۰ درجه می‌رسد. عدم وجود نسیم دریا باعث داشتن تابستانهای گرمتر در رم شده است. در ماه‌های جون و سپتامبر پایین‌ترین درجه حرارت حدود ۱۵ درجه و ماه‌های ژولای و آگوست ۱۸ درجه است. در حالی‌ که معمولا درجه حرارت بالای ۲۰ درجه می باشد. تابستان‌های رم می تواند بسیار گرم باشد به طوری که گشت و گذار در سطح شهر را برای شما کمی‌ مشکل سازد. اگر تحمل گرما برای شما آسان نیست بهتر است از سفر به رم در آگوست خودداری کنید. از گذشته مردم شهر در ماه‌های گرم به مناطق خنک تر سفر می کردند. در طول ماه های ژوئن تا آگوست و سپتامبر به ترتیب ۱۰ تا ۱۱ و ۸ ساعت در آسمان می درخشد.


آب و هوای رم

آب و هوای رم در پاییز
در ماه‌های اکتبر و نوامبر مرطوب‌ترین زمان در طول سال را خواهیم داشت. در ماه اکتبر میانگین دما ۲۲ درجه و در آخر ماه ۲۰ درجه می باشد. ماه نوامبر شرجی‌ترین زمان در طول سال است که تقریبا نیمی از طول روز بارش باران داریم، همین طور میانگین دمای هوا ۱۶ درجه است. اغلب موارد در ماه اکتبر تابش خورشید ۶ ساعت در روز می باشد. اوایل اکتبر بخاطر هوای کمی‌ گرم و نسبتا خشک بهترین زمان برای بازدید از روم می باشد. در این زمان ازدحام توریست کمتر و هوا مطبوع تر است.


رم ایتالیا

آب و هوای رم در زمستان
از دسامبر تا فوریه هوا بارانی و سرد است. در طول زمستان به طور معمول حداکثر و حداقل دما به ترتیب ۱۳ و ۴ درجه سانتی گراد می باشد. اما لازم به ذکر است که سردی هوا به ۱ درجه در ژانویه می‌رسد. هنگامی‌ که هوا گرمتر از انگلستان است، هنوز سرمای هوا را حس می‌کنید. بسیار کم پیش میاید که دمای هوا به زیر صفر برسد، اما بارش برف و تگرگ در زمستان اتفاقی معمول است. در طول روز می‌توان ۴ ساعت از تلالو خورشید لذت برد.


رم ایتالیا

آب و هوای رم در بهار
ما بین مارچ و می هوا کمی‌ رو به گرمی میرود. میانگین هوا حداکثر به ۱۵ درجه در مارچ ، ۱۸ درجه در اپریل و ۲۳ درجه در می می‌رسد. در هر حال به هم راه داشتن یک ژاکت در طول روز ضرری ندارد، همچنین در طول شب مراقب سرمای هوا باشید. در حالی که فصل بارش کمتر شده اما انتظار باران‌های گاه گاه را باید داشت. روز به روز ساعت‌های آفتابی رو به افزایش است تا جایی‌ که در ماه می ۹ ساعت تلالو خورشید را در آسمان را دارید.

در مورد تور اروپا و تور ایتالیا نیاز به راهنمایی دارید؟ همین حالا با ما تماس بگیرید. ۸۸۸۰۸۱۱۸
 
بالا