برگزیده های پرشین تولز

آب و هوای فلورانس ایتالیا و بهترین زمان سفر به فلورانس

sepidgasht

Registered User
تاریخ عضویت
26 ژانویه 2015
نوشته‌ها
477
لایک‌ها
10
سن
37
آب و هوای فلورانس
فلورانس از سرمایه های تاریخی قسمت غربی و محل تولد رونسانس ایتالیاست. این شهر در شمال ایتالیا واقع شده و دارای آب و هوای شرجی و استوایی است و چهار فصل و با تنوع درجه حرارت هوا در این منطقه به چشم می خورد .اعتدال هوای این منطقه عمدتا نه به خاطر بادهای ساحلی بلکه به دلیل آب و هوای قسمت ساحل غربی ایتالیاست . مشخص گرمسیری بودن فلورانس ناشی از رطوبت بسیار بالای منطقه به دلیل قرار گرفتن آن ما بین دره و رودخانه جاری از میان شهر است. در سال ۱۹۶۶ طغیان رودخانه آرنو باعث کشته شدن ۴۰ نفر و همچنین ویرانی آثار هنری بسیار با ارزش و همچنین از بین رفتن کتاب های نایاب و ارزشمندی شد.


شهر فلورانس

آب و هوای فلورانس در تابستان
فلورانس در تابستان گرم و شرجی است و میانگین دما در جولای و آگوست به ۳۱ درجه سانتی گراد می رسد. پس از گذشتن از اوج گرمای تابستان دمای هوا در ماه های جون و سپتامبر به ترتیب به طور میانگین ۲۸ و ۲۷ درجه سانتیگراد می باشد. گرما در این فصل به حدی نیست که آزار دهنده باشد و به طوری که فلورانس در تابستان پر ازدحام است .با فرا رسیدن شب هوا رو به خنکی رفته و معمولا از شدت گرمی هوا کاسته می شود.
بارندگی در جون و جولای در پایین ترین سطح خود قرار دارد ولی رگبار های شدید و کوتاه مدت، طوفان و رعدوبرق حدودا در ۵ روز هر ماه اتفاق می افتد. بارندگی،طوفان و رعد و برق با شروع آگوست و سپتامبر رو به افزایش می رود. تابش آفتاب در فلورانس فوقالعاده زیبا و حدود ۱۰ ساعت در هر روز هوا آفتابی است.

آب و هوای فلورانس در پاییز
شرایط هوای پاییز در فلورانس شبیه بهار است گرچه شرایط معکوس است. دمای هوا همچنان گرم است و در اکتبر میانگین دما ۲۱ درجه سانتیگراد و در پایین ترین حالت به ۱۰ درجه سانتیگراد می رسد. تابش آفتاب در ماه اکتبر دلچسباست و در هر روز ۵ ساعت هوا آفتابی است. با شروع نوامبر هوا رفته رفته خنک تر شده و دمای هوا در روزها به ۱۵درجه سانتیگراد و در شب به ۶درجه سانتیگراد می رسد .بارندگی در این فصل افزایش یافته ودر نوامبر به بیشترین حد سالیانه خود می رسد. با این حال کمتر دیده می شود تمام روز هوا بارانی و ابری باشد.


فلورانس فرانسه

آب و هوای فلورانس در زمستان
زمستان در فلورانس سرد و همراه با رطوبت است.ژانویه سردترین ماه با میانگین دما در روز به ۱۰درجه سانتیگراد و در شب و در پایین ترین حالت به ۱ درجه سانتیگراد می رسد. ماه های دسامبر و فوریه کمی گرمتر است.هر چه در این فصل به جلو می رویم میزان بارندگی کاهش می یابد. بارش برف گهگاه در این فصل اتفاق می افتد. هوا معمولا ابری و در اکثر مواقع حدود ۳ ساعت آفتابی است.وزش باد باعث می شود هوا سرد تر شده و مطمئنا نیاز به پوشیدن لباس گرم تر احساس می شود .

آب و هوای فلورانس در بهار
بهار فلورانس را به شهری زیبا تبدیل می کند،گلها شکوفه زده و چمن ها به فضای شهر باز می گردند. دمای هوا در ابتدای فصل به طور میانگین به ۱۰ درجه سانتیگراد رسیده و در آپریل هوا رو به گرمتر شدن رفته و میانگین به ۱۴ درجه سانتیگراد افزایش می یابد و این عدد در طول روز به ۱۹ درجه سانتیگراد نیز می رسد .آپریل اساسا بارندگی بیشتری به نسبت مارچ دارد ولی بارندگی ها کمتر می شوند. فلورانس در ماه می بسیار باشکوه است و میانگین دما ۱۷درجه سانتیگراد است. ماه می بهترین زمان برای سفر به فلورانس است و همواره تور اروپا در این شهر جریان دارد.

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی در خصوص سفر به شهر فلورانس و تور اروپا و تور ایتالیا با ما تماس بگیرید. ۸۸۸۰۸۱۱۸ آژانس مسافرتی سپید گشت
 
بالا