برگزیده های پرشین تولز

آخه سامسونگ هم شد سی دی رایتر؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

black_jack_of_black_city

Registered User
لایک‌ها
73
با قلبی شکسته در انتظار مرگ گوشه ای نشستم . به آرز
اگه منظورت اینجاست که شرمنده افتاد گردنت

cdriter.jpg

s666sss

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام....
نمید ونم شاید لحن صحبتهام اینطور تداعی کننده است که چون من پلکستور خریدم خوبه و از اون دفاع میکنم .. ولی نه... هدف اطلاع رسانیه برای بقیه که شاید روزی خواستند رایتری بخرند یا شاید به فکر تعویض و به روز رسانی اون افتادند... من خودم به شخصه از اینکه قطعه (مخصوصا برقی) بخرم و بعد از مدتی مجبور بشم از ضمانتش استفاده کنم واقعا نفرت دارم.
اما در مورد اون شرکتی که گفتی مادربوردها رو دوباره قالب میکرد... چرا و بچه دلیل... اسمشو نگفتی؟؟؟؟؟؟.. آیا این به نوعی حمایت از این کار نیست اگه قرار باشه من وتو مصرف کننده هم لا پوشانی کنیم که دیگه واویلا.... اینکه گفته ای برای بازارهای مختلف مثل آسیا طراحی ظاهریش فرق میکنه قبول دارم (حتی بعضی از فیلمها رو هم تغییر میدهند)ولی با اطلاع رسانی کامل... فکر نمی کنی اگه سامسونگ تغییری میخواست در شکل ظاهری محصولاتش بده(آن هم در بازار بزرگی مثل آسیا) حداقل در سایت خودش اشاره ای به اون میکرد.. همچنانکه در سایت خودش میبینیم که عکس محصولاتشو به طور کامل و در قطع تمام صفحه و برخی موارد با فلش سه بعدی نشون میده فکر میکنی چرا؟برای اینکه من وتو مصرف کننده با چشم باز انتخاب کنیم و در صورت تقلبی بودن جنس خدشه ای هم به اعتبار شرکت اصلی سازنده وارد نشه... پس چرا محصولا ديگش تغيير ظاهري پيدا نميكنند؟؟؟(باز خوبه که خودت هم با زیرکی مسئله تغیییر باطنی رو هم رد نکردی) در ادامه همین مطلب اگه با سایت tdk سری بزنی متوجه میشی که حتی در سرچ اون هم محصولی با عنوان tdk cyclone وجود خارجی نداره برای اینکه مشخصات این محصولو ببینی باید از قسمت پائین صفحه حتما گزینهasia رو انتخاب کنی تا چشمت به جمالش روشن بشه در مجلات خارجی هم امتیازی که به tdkمیدهند از همین سری محصولات tdk velo cd است نهtdk cyclone ...
به هر حال همونطوری که گفتی پیکان هم ماشینه... سیلو هم ماشینه..آر دی هم ماشینه (هر چند باطنش پیکانه)... مرسدس بنز هم ماشینه...
اینجا هم ازت می خوام اسم اون شرکتو با فونت بزرگ بنویسی...براي نشان دادن حسن نيت ودر نتيجه گفتگوي تمدنها.....

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
دليل خاصي نداشت كه اسم اون شركتو ننوشتم..چون فقط اين يه جا نيست ..اما حالا كه ميخواي بدوني شركت آواژنگ.(كه تازه شركت خوب و معتبري محسوب ميشه)
قضيه هم از اين قرار بود كه جايي كه من كار ميكردم حجم اسمبل سيستمش بالا بود و قطعات و ست آپهاي مختلف و متفاوتي هر روز بايد تحويل ميداد.يه سري كه خريد مادربورد كرده بودن,اين مادربوردها اكثرشون يه اشكال خاصي داشتن كه بعد از بستن و كامل شدن دستگاه مثلا فلان اشكالو نشون ميداد.و توي تست ساده مشكل ديده نميشد.ما هم اونجا براي اينكه اين مادربوردهاي مشكل دار مشخص باشه سريال نامبرشو يادداشت كرديم حتي من با روان نويس روي چندتاشون يه علامت كوچيك و غير محسوس گذاشتم.(جوري كه فقط خودم ببينيم و اگه باز اون قطعه رسيد دستم نبندمش,ماجراش مفصله حالا ;) )
بالاخره تصميم گرفتن اين مادر بوردها رو مرجوع كنن.اين ماجرا گذشت.تا شايد يكي دو هفته بعد كه براي جاي ديگه اي باز سفارش همون مدل مين برد داشتيم.خلاصه باز هم همون مشكل توي چند تا سيستمها بوجود اومد! و اونجا بود كه اتفاقي متوجه شديم همون مادربوردهاي اشكال دار رو دوباره پس دادن بدون اينكه اصلا رفعش كنن و جالب اينكه مسئول خريد اين شركت يك نفر نبود و اين سري عملا اينها رو شخص ديگه اي خريده بود,از جاي ديگه .با پك و بعنوان نو .بعد كه دقت كردم يكيشون حتي اون علامت كوچيكي كه زده بودم هم داشت..

البته اين چيز خاصي نيست,در واقع مشتي هست از خروار.اگه يكم توي بازار ايران و شركتهاي كامپيوتري كار كنين ميبينين اينها چيزهاي خيلي پيش پا افتاده و رايجي هست متاسفانه.و اصلا چيزهايي من ديدم كه اين مورد پيشش اصلا محو هست.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از black_jack_of_black_city :
اگه منظورت اینجاست که شرمنده افتاد گردنت
همونطور كه گفتم من خودم تابحال با رايتر NEC كارنكردم.اما حداقل با سرچ كردن ميشه تا حدي فهميد كه آيا اين مدل تقلبيه يا نه و اينكه طرح اصليش چجوريه تا مقايسه كني با ايني كه داري.
در هر صورت توي سايت NEC بخش هنگ كنگ اينو هنوز ساپورت ميكنه و طرحشم بايد اين شكلي باشه :
http://www.nec.com.hk/cms/show.jsp?pid=4&cnid1=373&type1=1&rhtID1=4
4693_h.jpg

بهرحال چون اين رايتر جديد و روي بورس نيست الان و 40x/10x/40x هستش زياد ديگه دربارش چيزي دستگيرم نشد.

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقایون این موضوع دوباره پک کردن چیز جدیدی نیست.
البته معمولاوقتی اتفاق می افتد که از یک مدل خاص تعداد برگشتی ها بالا می رود.
مثلا شرکت الماس رمهای شقف خود را دوباره به بازار می داد چون این رمها اساسا مشکل داشتند ولی من فکر نمی کنم که این برخورد را هیچ وقت باهارداش داشته باشه چون اصولا هارد خودش که مشکل نداره بلکه به یه دلیلی ایراد پیدا می کنه. البته اونها هم وقتی یک جنسی به مشکل برمی خوره پیش خودشون فکر می کنند که فلان شرکت تولید کننده که آشغال تولید نمی کنه پس حتما user مشکل داره و یا چیزهای دیگه با این جنس مچ نمی شن این میشه که دوباره اون جنسها رو پک می کنند و می دند تو بازار. جالب اینجاست که از این جنسها بیش از 50 درصدشون دوباره بر نمی گردند چون
یکی روش نمی شه برگردونه
یکی حالش رو نداره برگردونه
یکی فکر می کنه مشکل از خودشه
یکی دیگه اصلا چیزی از کامپیوتر نمی فهمه که مشکلش رو بفهمه
پس بهترین راه اینه که اگر با یک مدل بیش از دوبار به مشکل خوردید بی خیالش بشید حتی اگه پای یک استعلام 500 میلیاردی در میان باشه چون بعدش یا باید برید در کارخونه تو چین بشینید یا هم که آبخونک.

asa2000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درسته كه رايترهاي Plextor,Yamaha,TDK,Teac,Ricoh,HP,Ricoh,Liteon خيلي باحالن ولي خواستم بگم كه بيچاره رايتر Samsung اينجوريها هم كه ميگوييد بد نيست . من تا حالا حداقل 100 عدد فروختم و يكي هم خراب نشده !

ولي امان از دست LG كه واقعا تمام محصولاتش آدمو اذيت ميكنه .

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از asa2000 :
درسته كه رايترهاي Plextor,Yamaha,TDK,Teac,Ricoh,HP,Ricoh,Liteon خيلي باحالن ولي خواستم بگم كه بيچاره رايتر Samsung اينجوريها هم كه ميگوييد بد نيست . من تا حالا حداقل 100 عدد فروختم و يكي هم خراب نشده !
ولي امان از دست LG كه واقعا تمام محصولاتش آدمو اذيت ميكنه .

دقيقا همينطوره منتهي نميدونم چرا اينجا دوستان همه دست به يكي كردن بر عليه سامسونگ بيچاره! :D
من نميگم رايتر ساموسونگ عاليه اما ميگم جزو رايترهاي خوب هست و كاملا قابل مقايسه با مارك ايسوس.
من هم مثل شما هم خودم دارم هم حداقل 4-5 مودر به دوستان پيشنهاد دادم و همه راضين.
من كه باز هم اگه لازم شه از اين مارك ميخرم. حسنهاش :

-كاملا بيصدا (جوري كه اصلا چيزي حس نميكينيد كه داره رايت ميشه فقط چشمك LED)
-روان
-بدون كمترين لرزش و حرارت بيش از حد
-قدرت رايت خوب و سازگاري با حتي بي كيفيت ترين سي دي هاي خام
-جالبتر از همه قدرت خوندن خوب جوري كه حتي از ايسوس 40 هم شايد بهتر ميخونه
-ظاهر شيك و در عين حال ساده
-قيمت بسيار مناسب و اقتصادي

اينهم بگم در مدت 7 ماهي كه من اين رايتر رو دارم و شايد نزديك به 300 CD باهاش رايت كردم حتي 1 مورد سي دي نسوخته و ايارد پيدا نكرده در صورتيكه با رايتر ياماها اسكازي كه قبلا داشتم خيلي طبيعي بود از هر 10 CD يكيش بسوزه يا موقع خوندن مشكل پيدا بشه.

هر جا هم دنبال Review از اين رايتر بريد ميبينيد كه امتياز خوبي گرفته.بهرحال تو هر ماركي ممكنه يك مود يا چند مورد مشكلدار و ايراددار در بياد و اين اصلا درست نيست همه رو به اون حساب بكوبيم.

:heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart:
l_SW252B.jpg

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مي دوني چيه؟
وقتي يه چيزي رو يه عده مي گن بده خب حتما يه چيزي ازش ديدن.
وقتي يه چيزي رو همه مي گن خوبه خب حتما هيچ كس بدي ازش نديده.
كلا وقتي مي خوان امتياز بدن نمي شه گفت چون من 10 تا داشتم همه اش خوب بوده، پس عاليه!
من كلا مي گم خريد چنين ماركهايي مثل Samsung با ريسك همراه خواهد بود و نمي شه قطعا گفت چيز خوبيه و من اگه براي خودم بخوام، ترجيح مي دم اين ريسك رو نكنم و اگه پولم به بقيه ماركها نمي رسه اصلا نخرم.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از hardware :
مي دوني چيه؟
وقتي يه چيزي رو يه عده مي گن بده خب حتما يه چيزي ازش ديدن.
وقتي يه چيزي رو همه مي گن خوبه خب حتما هيچ كس بدي ازش نديده.
كلا وقتي مي خوان امتياز بدن نمي شه گفت چون من 10 تا داشتم همه اش خوب بوده، پس عاليه!
من كلا مي گم خريد چنين ماركهايي مثل Samsung با ريسك همراه خواهد بود و نمي شه قطعا گفت چيز خوبيه و من اگه براي خودم بخوام، ترجيح مي دم اين ريسك رو نكنم و اگه پولم به بقيه ماركها نمي رسه اصلا نخرم.

ببينيد..
1-خود شما من يادم مياد گفتيد از خيليها شنيديد كه سامسونگ داشتن و راضي بودن درسته؟؟
2-من هم كه به شخصه هم خودم دارم هم براي 5-6 نفر رايترش و براي 5-6 مورد هم COMBO اونو دادم همه رو هم الان باهاشون در ارتباطم همه راضين.
3-توي سايتهاي سخت افزاري هم اگه بگرديم ميبينيم از اين رايتر همه جا بعنوان "خوب" ياد شده.اينم درسته؟؟
4-اينجا هم كه اگه كامل بخونيم ميبينيم 2-3 نفر ديگه هم برخورد داشتن و راضين.
اينم درسته؟؟
خب حالا فقط يك نفر اينجا اين جنس رو خريد و ناراضي بود.يك نفر ديگه همكه همينجوري رو هوا گفت سامسونگ آشغاله.
حالا به نظر خود شما چه نتيجه اي ميشه گرفت؟؟؟ يعني يك نفر يك جنسي خريده..عيبهايي ازش گرفته و اشكالاتي توش ديده كه ابدا اون جنس (سالمش) نداره.اين دليل ميشه همه ديگه كه از اين جنس راضين اشتباه ميگن اون يك مورد معيار باشه؟؟

بعدشم بايد به اين موضوع دقت داشت ايشون رفت 34 تومن داد از بين 3-4 تا مارك يك جنسي خريد..خب بعدش رفته 60 تومن يعني دو برابر داده مارك بهتر خريده..طبيعيه كه اون با اون اختلاف 2 برابر بهتر باشه.و يكم خنده داره كه ادم بخواد جنس 30 تومني رو با جنس 60 تومني مقايسه كنه بعد بگه چرا اين نسبت به اون مثلا فلانه.

در كل من ميخوام بگم اگه رايتر هاي سامسونگ واقعا بد بودن,هرگز توي اينهمه سايت ازشون به خوبي ياد نميشد و هرگز من نوعي كه با لااقل 10 مارك مختلف رايتر سالهاست تو تعدا بالا سر و كله زدم نميومدم مثل كسي كه براي اولين يا دومين بار توي زندگيش يه رايتر خريده براي كپي MP3 هاش و فكر ميكنه بهترينه بگم خوبه.(سو تفاهم نشه منظور شخصي خاصي نيست يك مثال هست اين ;) )
در آخر هم من هيچ جا يادم نمياد گفته باشم رايتر سامسونگ عاليه.توي اون قسمت همكه ايشون بهش اين ماركو پيشنهاد كردم همه جا گفتم بين ايسوس و سامسونگ يكي و خودش اصرار داشت ارزون باشه..
چيزي كه من ميگم اينه كه وقتي رايتر هاي اشغالي مثل LG ,MSI,BENQ و چند تا مارك ديگه هست اين خيلي غير عادلانست كه ما رايتري كه دقيقا هم سطح ASUS هست با اين قيمت مفت و كارايي قابل قبولي رو داره اينجور بگوبيم.و ايراداتي روش بگذاريم كه نداره! (صدا! لرزش! توش صدا دادن! و..چيزهايي كه ابدا وجود نداره!! خواستيد حاضرم فيلم بگيرم بگذارم ببينيم كي بوده گفته اين رايتر صداي هواپيما ميده! چون واقعا از اين بيصدا تر و روونتر من نديدم)
كلا اين تاپيك اسمش غير منصفانه و غير عادلانه هست وقتي ده ها مارك بدتر و افتضاحتر رايتر وجود داره توي بازار.و اينجا نه من قصد طرفداري از اين ماركو دارم نه كس دادن بحث فقطي من نميتونم ببينيم بدليل يك استثنا موضوعي غلط به مردم گفته بشه در مورد چيزي كه واقعا اونجور نيست.
فرض كن من برم يك رايتر YAMAHA بخرم (موردي كه پيش اومد و خبر داري هم فكر ميكنم) و كلي پولشو بدم بعد اين مدل كلا خوب در نيومده باشه و ايني كه من دارم پر از مشكل باشه..ايا من ميتونم بيام بگم رايتر ياماها بكل اشغاله و به درد نميخوره؟؟
موضوع فقط همينه ;)

asa2000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از rammstein_persia :
دقيقا همينطوره منتهي نميدونم چرا اينجا دوستان همه دست به يكي كردن بر عليه سامسونگ بيچاره! :D
من نميگم رايتر ساموسونگ عاليه اما ميگم جزو رايترهاي خوب هست و كاملا قابل مقايسه با مارك ايسوس.
من هم مثل شما هم خودم دارم هم حداقل 4-5 مودر به دوستان پيشنهاد دادم و همه راضين.
من كه باز هم اگه لازم شه از اين مارك ميخرم. حسنهاش :

-كاملا بيصدا (جوري كه اصلا چيزي حس نميكينيد كه داره رايت ميشه فقط چشمك LED)
-روان
-بدون كمترين لرزش و حرارت بيش از حد
-قدرت رايت خوب و سازگاري با حتي بي كيفيت ترين سي دي هاي خام
-جالبتر از همه قدرت خوندن خوب جوري كه حتي از ايسوس 40 هم شايد بهتر ميخونه
-ظاهر شيك و در عين حال ساده
-قيمت بسيار مناسب و اقتصادي

اينهم بگم در مدت 7 ماهي كه من اين رايتر رو دارم و شايد نزديك به 300 CD باهاش رايت كردم حتي 1 مورد سي دي نسوخته و ايارد پيدا نكرده در صورتيكه با رايتر ياماها اسكازي كه قبلا داشتم خيلي طبيعي بود از هر 10 CD يكيش بسوزه يا موقع خوندن مشكل پيدا بشه.

هر جا هم دنبال Review از اين رايتر بريد ميبينيد كه امتياز خوبي گرفته.بهرحال تو هر ماركي ممكنه يك مود يا چند مورد مشكلدار و ايراددار در بياد و اين اصلا درست نيست همه رو به اون حساب بكوبيم.

:heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart:
l_SW252B.jpg

آفرين . توضيحات شما كامل و بي نقص ميباشد و من كاملا با آن موافقم .
راستي دوستان عزيز مواظب باشيد كه سي دي رام ASUS 40X قلابي در بازار پر شده و از كيفيت پائيني برخوردار است .

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از توضيحات شما هم بسيار ممنون.
من خودم مثل شما با هيچ ماركي دشمني ندارم و هدفم اطلاع رسانيه.
قربون شما...

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا مساله اینه که بنده به شخصه یه مقدار با samsung combo کار کردم و از نظر من هیچ مشکلی نداشت.
ثانیا بیشتره مورد هایی که دیدم که دیگران باهاش مشکل داشته اند مربوط به cd rom و dvd rom میشه. خوب اینجا یه مساله ای مطرحه و اون اینکه آیا واقعا اینها همون سری اولی هاست یا خراب شده اند.
من الان به صراحت میگم که cd rom asus های جدید به درد لای جرز می خورند البته چون تقریبا فقط با asus کار کردم نمی دونم چیز دیگه ای هست که ازش بهتر باشه یا نه من الان دارم تحقیق می کنم و جنس مورد نظرم هم nec و liteon است.
تازه منظورم اون asus 4x هایی که رنگش مشکی تره و دادمیزنه ریمارکه نیست ها همون هایی که مثل قدیمیهاست وفقط پشتش یه قسمته پلاستیکی سفید داره رو میگم.
اما در مورد رایتر جدیداش من که با خوندنشون هم مشکل نداشتم همه cd های منو خوب می خوند.
باز هم از همكاري همه براي روشن شدن موضوع تشكر مي كنم.

asa2000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از hardware :
آقا مساله اینه که بنده به شخصه یه مقدار با samsung combo کار کردم و از نظر من هیچ مشکلی نداشت.
ثانیا بیشتره مورد هایی که دیدم که دیگران باهاش مشکل داشته اند مربوط به cd rom و dvd rom میشه. خوب اینجا یه مساله ای مطرحه و اون اینکه آیا واقعا اینها همون سری اولی هاست یا خراب شده اند.
من الان به صراحت میگم که cd rom asus های جدید به درد لای جرز می خورند البته چون تقریبا فقط با asus کار کردم نمی دونم چیز دیگه ای هست که ازش بهتر باشه یا نه من الان دارم تحقیق می کنم و جنس مورد نظرم هم nec و liteon است.
تازه منظورم اون asus 4x هایی که رنگش مشکی تره و دادمیزنه ریمارکه نیست ها همون هایی که مثل قدیمیهاست وفقط پشتش یه قسمته پلاستیکی سفید داره رو میگم.
اما در مورد رایتر جدیداش من که با خوندنشون هم مشکل نداشتم همه cd های منو خوب می خوند.
باز هم از همكاري همه براي روشن شدن موضوع تشكر مي كنم.

به نظر من بين سي دي رامهاي موجود در بازار فعلا ليست زير بهترينها هستند :

1 - Samsung 52 X
2 - BenQ 52X
3 - Nec 52X

بعد از تستهاي زيادي كه انجام دادم در كمال تعجب BenQ 52X :eek: خيلي عالي بود . البته Liteon هنوز گير نياوردم تا اونم امتحان كنم .

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در مورد نظراتي كه داديد ممنون ولي ميشه طريقه تستون رو هم بفرماييد و در ضمن اين مو ضوعي رو كه مي گيد مربوط به الان ميشه يا گذشته چون مي دونيد که asus تازگی خراب شده می خواهم ببینم اونهای دیگه تازه خراب نشده باشند.

asa2000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از hardware :
در مورد نظراتي كه داديد ممنون ولي ميشه طريقه تستون رو هم بفرماييد و در ضمن اين مو ضوعي رو كه مي گيد مربوط به الان ميشه يا گذشته چون مي دونيد که asus تازگی خراب شده می خواهم ببینم اونهای دیگه تازه خراب نشده باشند.
Hardware عزيز طريقه تست من به اين صورت بود :
1 - نويز دستگاه
2 - دماي سي دي داخل دستگاه
3 - زمان دستيابي به اطلاعات سي دي هاي
الف ) سي دي هاي زير 100 مگابايت
ب ) سي دي هاي كاملا پر شده
ج ) سي دي هاي تك Session
د ) سي دي هاي چند Session
4 - سرعت كپي يك سي دي پر به هارد
5 - سيستم مكانيكي دستگاه
و ....

s666sss

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بازم يك نمونه از محسات رايتر سامسونگ ....
دو روز پيش يه رايترش بعد از 7 ماه سكته كرده بود جاتون خالي عمرشو داد به شما صاحبش كارد ميزدي خونش در نمي اومد...آخه بنده خدا ازش به عنوان يه كپير به تعداد بالا در روز استفاده كرده بود... در ضمن اون عكسي كه از رايتر سامسونگ انداخته شده جنس اصلي و مرغوبش است...

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از s666sss :
بازم يك نمونه از محسات رايتر سامسونگ ....
دو روز پيش يه رايترش بعد از 7 ماه سكته كرده بود جاتون خالي عمرشو داد به شما صاحبش كارد ميزدي خونش در نمي اومد...آخه بنده خدا ازش به عنوان يه كپير به تعداد بالا در روز استفاده كرده بود...
اين قضيه هيچ ربطي به سامسونگ بودن رايتر نداره. ;)
رايتر يك وسيله اي هست كه حساسه و عمر مفيد خاصي داره حالا وقتي ازش زيادي استفاده بشه زودتر از حد معمول خراب ميشه.
من قبل از داشتن اين درايو سامسونگ يه ياماها اسكازي 16/10/40 داشتم (كه معروف بود خدا هست و قيمتش هم 130 هزارتومن خريدم) ايم رايتر هم بعد از مدت 1 سال و نيم عمرش رو داد به شما ;) حالا به نظر شما من كه 130 تومن دادم بايد كارد ميزدي خونم در نميومد يا اين رفيق شما كه 33 تومن! داده و تازه كارش هم تكثير تعداد بالا بوده و بيش از حد به دستگاه فشار اورده و در عين حال همون هفته اول پول رايتره رو در آورده؟؟!
به نقل از s666sss :
در ضمن اون عكسي كه از رايتر سامسونگ انداخته شده جنس اصلي و مرغوبش است...
درسته..و رايتري كه من هم الان دارم و هر چند نمونه اي كه از اين رايتر تا بحال بستم دقيقا همين شكل هستن. :)

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
اينو هم داشته باشيد يه مقاله يه وبلاگ فارسي درباره رايترهاي سامسونگ..

يه رايتر خوب!
در ابتدا كه نيازي به معرفي رايتر نيست، همه رايتر رو ميشناسيم، قطعه اي است سفت افزاري (چون بين نرم افزار و سخت افزار گيره! چرا؟ بعدا ميگم)، داراي حافظه اي جانبي معروف به Buffer، كه با قطعه اي به نام اپتيك روي سي دي ها خام سوراخ هاي اطلاعاتي را ايجاد مي كند.
حالا مي خوام ماركي رو در بازار فروش رايترها معرفي كنم كه بعد از سالهاي متمادي بعد از شركت Yamaha كه با محصول پر طرفدار خودش CDRW2100 كه داراي سرعت 16*10*40 بود، مجددا جرات به خرج داده و از حافظه جانبي معادل 8 MB بافر (Buffer) در اين محصول خود استفاده كرده است.
اين شركت شركتي نيست به جز شركت سامسونگ ديجيت آل (SAMSUNG Digit all) (درباره فرق ديجيتال با ديجيت آل بعدا توضيح مي دم) با محصول تازه و پرطرفدار خود (البته در بازار تهران) CDRW52*24*52 كه با واردات بي حد و اندازه اين محصول، قيمت آن را تا جايي كه شده پاين آورده است.
اين محصول داراي اپتيك و قطعات اصل كره اي است (نگران نباشيد آمريكايي نيست، ما كماكان در تحريم هستيم! پس خيالتان راحت باشد) كه تنها رايتر موجود در بازار است كه از 8 MB بافر بهره مي جويد.
اين يعني سوخت و سوز توكارش نداره! در ضمن تكنولوژي DMA را هم پشتيباني مي كند. مي گن داراي سرعتي هم معادل ATA133 هم هست! (البته بالاترين مادربردي كه من تا به امروز يعني زمان نگارش اين مقاله ، ديدم حداكثر تا ATA100 پشتيباني مي كند!). پس ديگه چي مي خواي؟

خب ميبينيد..همين الان هم اگه پستها رو بخونيد ميبينم تعداد كسايي كه راضي هستن از اين رايتر خيلي بالاست و فقط يك نفر (حالا جنس تقلبي يا ريمارك يا تعميري يا...گيرش اومده) و ناراضي بوده و هيچ دليلي نداره كه اين رايتر رو اينجور خراب كنيم اينجا. ;)

http://weblog.azemat.com/archives/000555.php

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا همونطور که قبلا گفتم فعلا بهتره یه مدتی بحث درایوهای سامسونگ رو متوقف کنیم و هممون بریم یه تحقیق دیگه ای روی این سریهایی که الان تو بازر هست انجام بدیم و بعد دوباره بیاییم نظر بدیم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا