برگزیده های پرشین تولز

آرایشگاه زنانه : آرایش عروس، خانمها یا روش کسب درآمد؟؟؟

Kasandra

کاربر افتخاری و فعال خاطرات
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,889
دوست عزیز واقعاً از متن بجای شما تشکر میکنم

واقعاً باید به حروم خوری اون آرایشگر تاسف خورد
خواهش مي كنم. :blush:

بله واقعا بايد تاسف خورد! :blush: جالب اينجاست كه همين ايشون يك بار مي گفت من جاهاي ديگه كه ازم مي پرسند چكاره اي؟ روم نميشه بگم آرايشگرم ميگم فرهنگيم! :blink:

ولی موضوع مهم : حتما لباس عروس باید باشه ، چون یه بنده خدایی تعریف می کرد می گفت یکی تو فامیلشون بوده بعد 10 سال ، سره عقده و تحقیر بقیه رفته لباس عروس پوشیده و جشن گرفتند ! زنه افسردگی گرفته بوده !

آره لباس عروس كه بايد باشه اما نه ديگه اين قدر گرون! :hmm: مخصوصا اينكه فقط مي خوان چند ساعت اين رو كرايه بدن! البته..يك راه حل خيلي خوب براي اين هم هست! :rolleyes: ادم مي تونه از يك ماه قبلش پارچه بخره بده يه خياط خوب اونو بدوزه! حداكثر حالا بشه 250 تومن! با توجه به اين اعدادي كه تو اين تاپيك ديدم و خيلي جاهاي ديگه البته، مقرون به صرفه ست و تازه يه عمر هم براي طرف مي مونه اين لباس! :happy: از نظر خياط هم البته لزومي نداره پيش اونايي برن كه ديگه زيادي مي گيرن و يا خيلي سرشون شلوغه.

پ.ن : اگه من بودم و خانمم هماهنگ بود ، حتما یه مراسم ساده ولی مثل تمام رسوم ( لباس عروس و حنابندان و ماشین عروس و ... ) می گرفتم! چون نمی یام 10 میلیون پول بی زبون رو بریزم دور ! حتی اگه میلیادر باشم !

ان شاء الله خدا جور مي كنه با يه همفكر خودتون ازدواج مي كنيد چرا كه اگه در چنين مساله اي كه همون اول زندگي هم اتفاق مي افته با هم توافق نداشته باشيد ، مسائل مهمتر زندگي رو مي خوايد چكارش بكنيد؟

10 میلیون رو میدم چندتا خانواده که نمی تونند جهیزیه تهیه کنند برا دخترشون

ان شاء الله خدا به اندازه نيتتون به شما مي بخشه و حالا كه غير از خودتون به ديگران هم فكر مي كنيد، در زندگي نيازمند بندگان خدا نخواهيد بود! (ان شاء الله)

Last edited:

آرمین

Registered User
لایک‌ها
3
به نظر من همش رو داری گرون حساب میکنی با 3 میلیون هم میشه عروسی گرفت اونم عروسی خوب تازه با حساب شام
تمام

پدر پسر شجاع

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با تشکر از پیامهای با مضامین طنز شما دوستان

اما فکر نمیکنید که بخاطر جلوگیری نکردن و احساسی بازیهای بیش از حد مسئولین این مملکت مشکلات زیر بوجود آمده و جوانان ما ائم از دختر و پسر که آرزوشون داشتن یه زندگی سالم و یه عروسی و شروع یه زندگی دو نفره هست تبدیل شده با فشن بازی و خیابون گردی و فرار و رفیق بازی و دوست دختر بازی و پلی بوی...

مثلاً اگه یه آقا پسر وقتی دوستی رایگان در خدمتش باشه فکر میکنید احمقه بره سراغ اینجور چیزا؟

عکاس : 1 میلیون تومن
فیلمبردار: 1 میلیون تومن
تالار بدون شام : 1 تا 1.5 میلیون تومن حداکثر 3-4 ساعت
تالار با شام: 2.5 الی 10 میلیون تومن تا پاسی از شب
اگر نیازبه ماشین داشته باشی: اجاره ماشین 400 الی 1.5 میلیون
لباس عروس یک شب فقط اجاره نیم میلیون تومن
آرایش عروس بین نیم تا 1.5 میلیون تومن
شیرینی گل کیک میوه جمعا 1 تا 2 میلیون تومن
گل ماشین 400 تا یه تومن
طلا و سرویس جواهرات از 1.5 تا 10 میلیون تومن
اجاره یا رهن یا خرید خونه بین 15 تا 100 میلیون تومن
خرید دو یا سه کالای مورد نیاز منزل توسط آقا حدود 1.5 تا 3 میلیون تومن
و ........

بنظر هر آدم عاقل و بالغی میرسه که با این همه مشکلات باید بیخیال ازدواج شد و دختر مورد علاقه برای زندگی رو بیخیالش شد و رفت دنبال دختر ارزونتر یا بهتر بگم رایگان

به جای اینکه 10 میلیون رو حروم کنی و بریزی تو گلوی کسایی که اصلا نمی شناسیشون و بعدا هم پشت سرت حرف در میارن که عروس نسبت به داماد سر بود
یا این پسره تازه پشت لبش سبز شده اومده زن گرفته , یا داماد کج بود و از این جفنگیات

اینو سرمایه زندگی خودت بکن , ازدواج بکن ولی یه عروسی ساده تو خونه خودتون بگیرید
یا ویلایی چیزی می تونید یه روز اجاره کنید و آشنا ها را دعوت کنید که بفهمن شما عروسی کردید

عمو مایکل

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
107
آیا خانومه پشمی هم برا من پیدا می شه جفت زندگیم شه ؟ :eek:

s e v d a

Registered User
لایک‌ها
1,498

web gard

Registered User
لایک‌ها
9
بالاخره موقع تاهل ما هم رسید و برای شب عروسی بهمراه خانومم چند ماه مونده به شب جشن پس از انتخاب کلیه ملزومات عروسی که حدود 10 میلیون خرج برداشت رفتیم دنبال آرایشگاه عروس (آرایشگاه زنانه)

ازین آرایشگاههای فکولی که اسمشونو تو تابلوهای خیابونا دیدید:
آرایشگاه زنانه سریرا
آرایشگاه کرشمه
پرمون
ثمیلا
سریرا
... جون

و ...

creme_makeup_kit.jpg

اولی: 500.000 تومن
دومی: فلان مدل انجام میدیم یه هفته باید بری بیای چند بار رنگ شه کلاٌ 650.000 تومن
سومی: اول قیمت رو بگم زیر 500 نمیگیرم
چهارمی: یک و نیم میلیون
پنجمی: یه تومن
ششمی ... هفتمی ... هشتمی....

خدایا چرا اینا اینطوری میکنن؟؟؟ یعنی یه قیمت استاندارد یا مدلها هر کدوم قیمت خاص خودشون رو ندارن؟ یعنی هرکی آرایشگری یاد گرفت یه مغازه اجاره کنه چند تا عکس بریزه توش و تموم؟؟؟ آرایشگاست و یه تومن میتونه بگیره؟؟؟

یعنی وقتی ما یه دفتر یا فروشگاه یا هرچی میزنیم ببخشید بجز اماکن و شهرداری و عوارض و مالیات و دارایی ... خود اتحادیه و صنف میخواد مارو ....ئه ، اما حالا میبینم که آرایشگری در این کشور بزرگ و بی صاحب هیچ گونه قانونی نداره و هر خانومی که آرایشگری بلد باشه با یکم غرور و اجاره یه مکان و خوش بر و رو کردن مکانش میتونه همه رو بندازه ...

راستی شنیدم از نظر بهداشت آرایشگاه مردانه با استفاده از چراغ گازی و الکل برای هر آرایش مصرف میکنند اما از آرایشگاه زنانه شنیدم که براحتی ایدز و بیماریهای انتقالی از خون بشدت افزایش یافته ... و بهداشتم کلاً آرایشگاههای زنانه رو فراموش کرده و فقط به مردانه گیر میده .

تشکر بابت اینکه وقت گذاشتید و خوندید، بد ندیدم این مشکل رو اینجا

zanashooyee.jpg

در ضمن:

کجای دنیا گفتن اجاره یه شب یه لباس عروس باید 500.000 تا 1.500.000 تومن باشه؟؟؟ این نرخ رو کی میگه؟؟

یه چیز دیگه که یادم رفته بود اینکه: قیمتهای لباس عروسو که میدیدیم پشت ویترین کلی انتخاب کردیم مثلاً اتیکت زده بودن 180.000 تومن وقتی پرسیدیم گفتن اون قیمتها برای اماکن و بازرسی زدیم اتیکت شما داخل مغازه سئوال کنید که گفتند همون لباس 550.000 تومنه

یعنی برای اماکن اتیکت جدا میزنن؟؟؟

یعنی اداره اماکن و ... اینقدر احمقند که اینطوری میشه سرشونو کلاه گذاشت اونم چند تا زن؟؟

دوست خوبم ... اولا مبارک باشه ایشاله خوشبخت بشین :happy:

ثانیا این 10 ملیونی که گفتی جدا از هزینه تالار و شب عروسیه یا همه رو رو هم تخمین زدی؟ کلا چقدر خرجت میشه ؟ چکارا کردی؟...

Mariachi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
94
به نظر من همش رو داری گرون حساب میکنی با 3 میلیون هم میشه عروسی گرفت اونم عروسی خوب تازه با حساب شام

شما تو محله ی مموت اینا نیستی؟

anaam22

Registered User
لایک‌ها
1
دوست من

عروسی ارزون کلاً ده میلیون تموم میشه
عروسی نرمال تا حد 15 تومن که دوستم گرفت
عورسی مجلل هم دیگه خودتون میدونید

شما به چی میگی 3 میلیون تومن؟

آرمین

Registered User
لایک‌ها
3
من یه روز با دوستم نشستم حساب کردم 3 میلیون شد ولی خوب طفلک همونم نداشت زن بگیره از دستش رفت:دی
تازه ازدواج آسان هم هست خیلی به صرفه اس

بالا