برگزیده های پرشین تولز

آرشیو شمار ای برای مجله با ام تی !

dashamir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من می خواهم بدونم که این آرشیو شماره ای برای مجله ها چه جوری کار می کند .
ضمن اینکه برای مجله یا یه همچنین چیزی بهتره که از کتگوری برای هر صفحه استفاده بشه یا بیایم و برای هر کدوم یه بلاگ جدا بزنیم ؟!؟!؟!

Nicnam

Registered User
لایک‌ها
2
من اين روش رو اصلا پيشنهاد نمي كنم.
دو تا راه حل قابل تامل هست:
1-هر شماره از مجله رو به يك وبلاگ تبديل كنيم و تو آرشيوها از كد <MTEntries Blog_id="magazinenumber"> استفاده كنيم.
2-يك بنده خدايي بنشينه و يه Plugin بنويسه كه آرشيو DateBased رو به صورت ترتيبي در بياره
در هر دو مورد اگه فرصت كنم، راهنماي كامل مي نويسم. اولي شدنيه، هزار و يك مزيت داره و ... اما نياز به دونستن PHP داره تا انتشار هر شماره به صورت خودكار انجام بشه (از لحاظ ساخت وبلاگ جديد)
دومي خيلي راحت و آسونه. اما براي عملي شدنش بايد Perl بخونم و باتجربه بشم تا بتونم Plugin مورد نياز رو بنويسم. مگه اين كه كس ديگه اي دست به كار بشه

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
والا روش اول كه خيلي منطقي نيست.
من براي كاپوچينو از اونجايي كه اين مجله قراره هفته اي يه بار به روز بشه كاري كردم كه تاريخ نوشته ها از اون هفته خارج نشه. بعد آرشيو هفتگي ميشه در اصل همون آرشيو شماره اي!!

Nicnam

Registered User
لایک‌ها
2
خب احسان جان
سيستمي كه شما براي كاپوچينو طراحي كرده ايد يه ايراد بزرگ داره. اون هم اينه كه به آرشيو شماره اي به صورت http://www.cappuccinomag.com/54 دسترسي نيست. با سيستم هر شماره يك وبلاگ (كه به صورت خودكار هم Create بشه) مي شه چنين دسترسي اي رو ايجاد كرد و بقيه اش هم كاري نداره. تازه صفحه آرايي شماره هاي قبل رو هم مي شه حفظ كرد.
به جرات مي گم كه سيستم جديد (و حتي قديم) كاپوچينو براي دسترسي به آرشيوها به هيچ وجه UserFriendly يا ساده نبود و نيست.
شما فقط بگو چه شكلي مي خواي آرشيو شماره به شماره درست كني تا با هم صحبت كنيم (اون سوال تبديل آرشيو Date Based به ترتيبي رو به خاطر همين قضيه بود كه پرسيدم. اگه امكانش بود ... چي مي شد!؟)

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
والا من روي اين قضيه خيلي فكر كردم اون موقع... ولي خب راه بهتري براي آرشيو شماره اي به ذهنم نرسيد!

dashamir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
در واقع احسان ساده ترين راه رو انتخاب كرده اما من هم موافق هستم كه خيلي درست و حسابي نيست . احسان نگفتي چرا راه اول منطقي و خوب نيست ؟

dashamir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
كسي راه بهتري ندارد ؟ يا شيوه اي كه ديگر مجلات از آن استفاده مي كنند رو كسي نمي تونه توضيح بده ؟

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
راه اول براي اين منطقي نيست كه مثلا براي كاپوچينو كه الان حدود 75 شماره در آورده اونوقت 75 تا وبلاگ ساخته ميشد! يه مقدار كار كردن باهاشون مشكله. نيست!؟

dashamir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
احسان جان حرف من رو اشتباه متوجه شدي ! من منظورم اين بود كه هر مطلب يه وبلاگ جداگانه باشه ! مثلا بخش داستان يه وبلاگ جدا و اينجوووري . كلا اين هم به نظرم غير منطقي مي آيد اما خب راهي بود كه به ذهن رسيد ديگه . . .
اما الان تقريبا درستش رو فهميدم .

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
اينجوري هم نميشه! چون ديگه از هم جدا ميشن و هيچ مدله نميشه از تو دلشون يك شماره كشيد بيرون!

dashamir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
پس راه اول و آخرش همون كاريه كه تو كردي . نه ؟

alizali

Registered User
لایک‌ها
20
من فكر كنم خيلي كار ساده باشه . بعد از نوشتن هر مطلب كه در ابتداي كار به يه كاتگوري ارجاع داده شده بود ، بيايم از گزينه اون بالا سمت راست كه ميزاره هر مطلب به چند كتگوري مربوط باشه استفاده كنيم و بعد هر مقاله اي رو علاوه بر كتگوري اصلي به كتگوري شماره اي هم ربط بديم . بعد هم بيام كتگوري شماره اي رو تو مجله نشون بديم.
خيلي ساده اس مگه نه

dashamir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من درست متوجه نشدم . اگه همين رو كامل توضيح بدي ممنون ميشم !

babak_b

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فكر كنم منظورش اينه كه از Assign multiple categories استفاده كنيم و يه كاتگوري شماره اي و يه كاتگوري موضوعي درست كنيم و هر مطلب رو به دو تاش ربط بديم .
ايده جالبيه ، اما اينجوري هم براي هر شماره بايد يه كاتگوري ساخت .

alizali

Registered User
لایک‌ها
20
دقيقا منظور من هم همين بود . البته فعلا براي تعدا كتگوري ها چيزي به ذهنم نمي رسه . خوب مگه زياد شن چه اشكالي داره . البته مي دونم حجم ميگيره
ولي خوب جاي ارشيو ماهانه قرار ميگره .يعني فقط آرشيو تكي و آرشيو موضوعي

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
ايده جالبيه!! البته يه چيزي توي مووبل تايپ هست كه من يه بار داشتم در موردش ميخوندم مثل اينكه فعال كردنش كار آسوني نيست و اونم Secondary Category است که چیزی غیر از Primary Category است. حالا نمیدونم این همون چیزیه که شما میگی یا نه؟ البته Multiple Categories رو میدونم چیه. فقط فکر کنم اینجوری تعداد Category ها خیلی زیاد میشه. ولی ایده آسون و دقیقیه... دمت گرم.

dashamir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
خب براي اين Multiple Categories چه بايد كرد و اصولا چه جوري بايد ازش استفاده كرد ؟ من در مورد ام تي در حر و حدود خيلي معمولي مي دونم و اگه يه تكميليه بزني اين تاپيك فكر كنم تكميل ميشه ديگه !

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
وقتي داري مطلب رو اديت ميكني. بالاي اديتور يه لينك هست كه نوشته Assign to Multiple Categories (فکر ميکنم) بعد از کليک ميري و يه کتگوري ديگه بهش اضافه ميکني. در اصل بايد براي مطالبت 2 سري کتگوري داشته باشي. مثلا يک مطلب خاص هم توي کتگوري ورزش باشه و هم توي کتگوري شماره 70 (مثلا!)
توضيح واضحه؟ يه تستي بکن.
بعد توي تمپليت هم بايد بگي که مثلا آرشيو کتگوري بسازه و بعد ليست اونا رو توي يه صفحه بذاري.

dashamir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
يه مشكل بامزه . . .
اينكه وقتي بخواي ليت آرشيو شماره اي مجله رو در بياري . نمي توني !!
چون بايد آرشيو كتگوري رو ليست كني و در اين صورت مياد آرشيو ستوني رو هم ليست مي كنه !
حالا اين مسئله رو چه جوري بايد حل كرد ؟!

alizali

Registered User
لایک‌ها
20
به نقل از dashamir :
يه مشكل بامزه . . .
اينكه وقتي بخواي ليت آرشيو شماره اي مجله رو در بياري . نمي توني !!
چون بايد آرشيو كتگوري رو ليست كني و در اين صورت مياد آرشيو ستوني رو هم ليست مي كنه !
حالا اين مسئله رو چه جوري بايد حل كرد ؟!
منظورت رو از آرشيو ستوني نفهميدم كه چي بود . ميشه يه كم توضيح

بالا