برگزیده های پرشین تولز

آزمون كارداني به كارشناسي

sdahcrit

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
توضیح درباره آزمون کاردانی به کارشناسی

Electronics Art

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
18
به نقل از sdahcrit :
سلام:) من متولد سال 66 هستم و امسال سال اولي بود كه كنكور دادم و در كنكور سراسري در دانشگاه غيرانتفاعي جهاد رشته كارداني برق الكترونيك قبول شدم و ثبت نام كرده ام اما اين رشته در اين دانشگاه از نيمسال دوم (بهمن) آغاز مي شود :hmm: سوال من اين است كه من با شروع كلاسها از بهمن در چه سالي ميتونم در آزمون كارداني به كارشناسي شركت كنم و چند سال ميتونم در اين آزمون شركت كنم و آيا شروع كلاسها از بهمن باعث ميشود كه يك سال نتوانم در آزمون كارداني به كارشناسي شركت كنم؟ و تعداد سالهاي شركت من در اين آزمون كم ميشود؟

با سلام
دوست عزیز خوش اومدید :)
اگه شما از نوبت اول قبول میشدید و دوره کاردانی رو در مدت 4 ترم با موفقیت به پایان می رساندید
میتوانستید در کنکور سال 1386 شرکت کنید درواقع شما در خرداد 1386 فراغ التحصیل میشدید و
میتوانستید در مرداد همان سال در کنکور شرکت کنید
ولی حالا که در نوبت دوم پذیرفته شده اید چه دوره کاردانی را در 4 ترم و چه در 5 ترم تمام کنید
می توانید در کنکور سال 1387 شرکت کنید چون شما در بهمن ماه 1386 یا خرداد 1387 فارغ التخصیل
خواهید شد بستگی دارد در 5 ترم تمام کنید یا 4 ترم

باید خدمت شما عرض کنم که شما هنگامی که فارغ التحصیل میشوید و با دانشگاه تصفیه حساب
می کنید 6 ماه فرصت دارید تا دفترچه آماده به خدمت گرفته و آنرا پست کنید که اگر در ششمین ماه
این کار را بکنید تاریخ اعزام شما حداکثر تا 3 بعد اعلام میشود پس شما تقریباً 8.5 ماه فرصت دارید
تا در کنکور شرکت کنید حال اگر کاردانی را در 4 ترم تمام کرده و در بهمن ماه 1386 فرغ التحصیل شوید
و چه کاردانی را در 5 ترم تمام کنید و در خرداد 1387 فارغ التحصیل شوید فقط فرصت یک بار شرکت در
کنکور را دارید اگر خدایی نکرده در کنکور 1387 قبول نشوید :( دیگر نمیتوانید در کنکور 1388 شرکت کنید :(
و تقریباً سه ماه دیگر باید بروید زیر پرچم :(

ولی اگر در نوبت اول یا مهرماه قبول میشدید یکی یا دو تا از درسهایتان مثل کارآموزی را جهت احتیاط نگه
میداشتید و در کنکور 1386 شرکت میکردید اگر قبول میشدید فوری قضیه کاراموزی را حل کرده و مدرک
کاردانی را در شهریور ماه 1386 دریافت میکردید و پیش بسوی کارشناسی ولی اگر قبول نمیشدید
دیگر درس کارآموزی را پاس نمی کردید و آن را برای ترم پنجم یا همان مهرماه نگه میداشتید
بنابراین میتوانستید در کنکور 1387 هم شرکت کنید که میشد دو بار

امیدوارم توضیحاتم مفید واقع شود :)

sdahcrit

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون از توضيحات كاملتون:rolleyes:
من شنيدم كه متولدين سال 66 يك سال بيشتر از بقيه فرصت دارند كه در كنكور شركت كنند:eek:
بعد ميخواستم بدونم كه من ميتونم در كنكور 86 به طور آزمايشي شركت كنم؟;)
و يك سوال ديگه اين كه من ميتونم تابستون هم واحد بگيرم يا در دانشگاه ديگه اي واحد بگيرم؟:wacko:
و سوال بعد اين كه آيا كنكور دانشگاه آزاد هم به همين صورت هست؟
و سوال بعد اين كه اگر بهمن 86 كارداني رو تموم كنم براي كنكور 87 وقت كافي دارم؟ و يا بايد زودتر درس خوندن رو براي كنكور 87 شروع كنم.:blink:
و سوال آخر اينكه من تا بهمن كه كلاسها شروع ميشود اگر بخواهم درس بخونم چه درسي رو بخونم؟ آيا دروس رشته برق رو بخونم و اگر بخونم چطوري و چه درسي؟ و آيا دروس فيزيك و رياضي پايه رو بخونم؟:eek:
ببخشيد كه زياد سوال پرسيدم:blush:

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
به نقل از sdahcrit :
ممنون از توضيحات كاملتون:rolleyes:
1 من شنيدم كه متولدين سال 66 يك سال بيشتر از بقيه فرصت دارند كه در كنكور شركت كنند:eek:
2 بعد ميخواستم بدونم كه من ميتونم در كنكور 86 به طور آزمايشي شركت كنم؟;)
3 و يك سوال ديگه اين كه من ميتونم تابستون هم واحد بگيرم يا در دانشگاه ديگه اي واحد بگيرم؟:wacko:
4 و سوال بعد اين كه آيا كنكور دانشگاه آزاد هم به همين صورت هست؟
5 و سوال بعد اين كه اگر بهمن 86 كارداني رو تموم كنم براي كنكور 87 وقت كافي دارم؟ و يا بايد زودتر درس خوندن رو براي كنكور 87 شروع كنم.:blink:
6 و سوال آخر اينكه من تا بهمن كه كلاسها شروع ميشود اگر بخواهم درس بخونم چه درسي رو بخونم؟ آيا دروس رشته برق رو بخونم و اگر بخونم چطوري و چه درسي؟ و آيا دروس فيزيك و رياضي پايه رو بخونم؟:eek:
7 ببخشيد كه زياد سوال پرسيدم:blush:

خواهش میکنم :)

1- از این چیزا زیاد شنیده میشه توجه نکنین :lol:
2- بله میتونید بصورت آزمایشی شرکت کنید
3- بله شما میتونید در تابستان تا شش واحد اونم فقط دروس عمومی مثل معارف - اخلاق و ... در مورد
اخذ واحد در دانشگاه دیگر هم بستگی به دانشگاه مقصد داره که واحد در تابستان ارائه کنه یا نه
مطابق بخش نامه ها هم شهریه دریافت میشه
4- کنکور دانشگاه آزاد فکر کنم در آبان ماه یا آذرماه برگزار میشه خودتون حساب کنید وگرنه شرایط یکیه
5- در این صورت شما شش ماه فرصت دارید خودتون رو برای کنکور آماده کنید
( ولی یک توصیه مهم دارم اونم اینه که از همین الان و شروع دروه کاردانی خودتون رو برای کنکور آماده کنید
چون رقابت در کنکور کاردانی به کارشناسی بسیار بالا و فشرده هستش خیلی بیشتر از کنکور صفر )
6- شما برای شروع بیشتر روی دروس ریاضیات و تحلیل مدارهای الکتریکی کار کنید خیلی مهم هستند
و پایه اصلی شما برای موفقیت در این رشته

خواهش میکنم
امیدوارم مفید واقع بشه :)

sdahcrit

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببخشيد اين رياضيات و مدارهاي الكتريكي رو چطوري و از كجا بايد بخونم ؟ يعني چه كتابايي رو بايد بخونم ؟كتاباي دانشگاهي رو يا كتابهاي پيش دانشگاهي و دبيرستان؟:blink:

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
به نقل از sdahcrit :
ببخشيد اين رياضيات و مدارهاي الكتريكي رو چطوري و از كجا بايد بخونم ؟ يعني چه كتابايي رو بايد بخونم ؟كتاباي دانشگاهي رو يا كتابهاي پيش دانشگاهي و دبيرستان؟:blink:

مسلماً کتابهای دانشگاهی ;)

برای ریاضی اول ریاضیات عمومی 1 و 2 هستش که خیلی جاها از کتابهای جورج توماس تدریس میشه
بعدشم معادلات دیفرانسیل هستش ماله سیونز
معادلات دیفرانسیل و کاربردهای آن هم نوشته بویز اگه پیداش کنی
حساب دیفرانسیل و انتگرال سیلورمن هم خوب هستش

برای تحلیل مدارهای الکتریکی هم کتابهای زیر هستند
نظریه اساسی مدارها و شبکه ها ( دکتر جبه دار مارالانی )
مدارهای الکتریکی ( پروفسور نیلسون )
تحلیل مهندسی مدار ( ویلیام اچ هیت )

برای مدار بهتره از کتاب ویلیام هیت یا نیلسون استفاده کنی چون ماله
مارالانی فکر کنم هنوز برات سخت باشه بهتره بمونه واسه دانشگاه

برای ریاضیات هم هر چه بیشتر بخونی خدا بیشتر اجرت میده و نتیجه اش رو میبینی :D

sdahcrit

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خيلي خيلي ممنون از راهنمايي خوب و كاملتون:)

sdahcrit

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ولي ببخشيد ميشه يه كم ساده تر بگين :blush: :blink:
من بايد كدوم اينها رو و از كجا بگيرم؟:wacko: :(

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
به نقل از sdahcrit :
ولي ببخشيد ميشه يه كم ساده تر بگين :blush: :blink:
من بايد كدوم اينها رو و از كجا بگيرم؟:wacko: :(

متوجه نشدم یعنی چی ساده تر ؟؟؟ ;)

خوب درسا رو گفتم همراه با مراجعشون که میتونی از کتابخونه هایی که کتابهای دانشگاهی میفروشن تهیه کنی
میمونه وقت خودت که چطور تنظیمش کنی تا بتونی مطالبشو بخونی
در خواستتو دقیق تر بگو :)

sdahcrit

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کتابخونه هایی که کتابهای دانشگاهی میفروشن ؟
يعني كجا:blink: :blink: :blink: ؟ميشه يه جايي رو خودت بگي؟
بعد بايد اين كتابها رو چجوري بخونم؟

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
به نقل از sdahcrit :
کتابخونه هایی که کتابهای دانشگاهی میفروشن ؟
يعني كجا:blink: :blink: :blink: ؟ميشه يه جايي رو خودت بگي؟
بعد بايد اين كتابها رو چجوري بخونم؟

نمیدونم شما کجا اقامت دارین احتمالاً تهران هستین و متاسفانه چون من تهران نیستم
نمیتونم آدرس و اینا بهتون بدم ولی عمدتاً حوالی دانشگاه تهران باید پر کتابخونه باشه براحتی
میتونین تهیه کنین :)

در مورد چه جوری خوندم خوب کتابو باز میکنین از اول شروع به مطالعه می کنین البته مقدمش رو هم یادتون نره :D
شوخی کردم
خوب مطالعه دروس دانشگاهی بدون استاد سخته ولی غیر ممکن نیست ( اینو از یه آدم این کاره بشنو )
شما اگه پیش نیاز یه مطلب داشته باشی میتونی با مطالعه اون مطلب جدید اونو درک کنی
پیش نیاز مدار همون ریاضیاتی که گفتم ریاضی عمومی + معدلات دیفرانسیل
که پیش نیاز این ریاضیات هم همون انتگرال و مشتقی هست که تو دبیرستان خوندین
مطالعه می کنی اشکالاتو یادداشت میکنی بعد از کسانی که واردن اینا رو میپرسی
:)

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
يه راه بهتر هست
ميتوني شاگرد اول بشي تو رشته مورد نظرت بعد بدون كنكور ميتوني بري كارشناسي باحاله نه !

sdahcrit

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جدي؟:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: يعني تو كل 100 نفر دانشجوي برق دانشگاهمون؟:wacko: :blink:

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
همه دانشگاه ها اينو نداره ... مثلا دانشگاه ما اينطوريه كه 3 نفر شاگرد اول هر ورودي ... بعد ترم 4 بدون كنكور تو دانشگاه خودمون ميرن كارشناسي .... اينم بگم اين قضيه 2 ترم داره اجرا ميشه .... يعني از وقتي دانشگاه ما كارداني به كارشناسي اورد .

بالا