آژانس هواپیماییexchanging

آقایان اساتید نظر بدهید

شروع موضوع توسط sr.shrek ‏30 آگوست 2005 در انجمن عکس و عکاسی

1. sr.shrek

sr.shrek کاربر تازه وارد

دوستان من تا به حال دستم به دوربین عکاسی نخورده است! اما حالا بعد از فراغت از تحصیل و فرصتی که برایم پیش آمده است می خواهم عکاسی یاد بگیرم و می خواهم آن را به طرز صحیح و اصولی اش یاد بگیرم ،به نظر شما ایا لازم است من با دوربین آنالوگ شروع کنم ؟یا نه می توانم از همین ابتدا با دیجیتال شروع کنم واصول را هم یاد بگیرم؟ممنون می شوم اگر نظرتان را در مورد نوع دوربین هم به من بگویید ؟

2. phoyo_live

phoyo_live مدیر بازنشسته

سلام اول بگم من استاد نيستم ولي جواب ميدم . يکم فکر ميکرد جواب سئوالت رو به راحتي ميفهميدي شما ميخواي تازه عکاسي رو شروع کني پس نياز داري که شات بالا بگيري يعني نياز به عکس گرفتن زياد داري اگه بخواي با دوربين انالوگ و فيلم اينکارو شروع کني بايد هزينه زيادي بابت اينکار بپردازي و مطمئنن ناميد ميشي چون پشتکار بالايي ميخواد و زمان بره .ويل با ديجيتال هرچقدر و هر زمان که دلت خواست عکس بگير و امتحان کن بدون اينکه پولي بابت عکس گرفتن بدي .پس ديجيتال براي شروع خيلي بهتره و البته براي طي طريق کردن هم عاليه.در حال حاضر از انالوگ و فيلم فقط در قطع متوسط و بزرگ استفاده حرفه اي ميشه که اونم بخاطر کيفيت بالاي اون هست .امکانات دوربينهاي ديجيتال هم خيلي بهتر از دوربينهاي انالوگ شده .پس توصيه خرديد يه دوربين ديجيتال کامل براي يادگيري اصوليه.اما نوع دوربينش باشه واسه بعد که گفتي علاقت به چه زمينه در عکاسيه.براي شروع هم کتاب دکتر هادي شفائيه به نام فن و هنر عکاسي رو حتما" مطالعه کن تا عکاسي رو به صورت مفهومي متوجه بشي. موفق باشي.

3. sr.shrek

sr.shrek کاربر تازه وارد

ارسلان جان ممنون از راهنماییت خوب من با نظر دوستان تصمیم گرفتم دیجیتال بخرم ولی منظورت از زمینه های عکاسی چیه؟ مگه چند تا زمینه توی عکاسی داریم؟ راستش من یک دوربینی می خوام که بشه باهاش همه جور عکسی گرفت مخصوصا توی شب

4. phoyo_live

phoyo_live مدیر بازنشسته

قربونت وظيفه ام بود .زمينه ها زياده .براي مثال پرتره .ماکرو .ورزشي. تاريخي (ابنيه تاريخي و اشياي تاريخي ) .منظره. طبعيت بيجان و ..... .بايد ببيني چه کاري ميخواي باش بکني .اگه براي همه کار ميخواي بايد بري سراغ يه دي اس ال ار .بودجتو بگو تا دقيق بت بگم چه بکني.موفق باشي.

5. sr.shrek

sr.shrek کاربر تازه وارد

خب آقا ارسلان عزیز بودجه من حدود پونصد تومانه حالا شاید بیشتر هم بتونم بدم .

6. phoyo_live

phoyo_live مدیر بازنشسته

خوب اگه دي اس ال ار بخواي ميتوني با جمع کردن 200 يا 300 هزار تومان چيز خوبي بخري ولي اگه يه اس ال ار لايک بخواي که منم توصيه ميکنم اس ال ار بخري بايد بگم انتخابهاي خوبي پيش رو داري برو به ديپي ريويو و مدلهايي که زوم بالا دارن رو بررسي کن منم کمکت ميکنم.

7. appbannerkhuniresbanner
  8. sr.shrek

sr.shrek کاربر تازه وارد

خب آقا ارسلان من از تحقیقاتی که توی سایتهای
    www.imaging-resource.com
    www.steves-digicams.com
    www.dpreview.com
    داشتم به نظرم بهترین انیتخات کانن اس تو ای اس هست . به نظر شما انتخاب خوبی کردم؟به نظر شما 5 مگا پیکسل برای من کافیه ؟البته خودم فکر می کنم کافیه، ولی می خوام بدونم مثلا من با این بودجه فوجی اس 7000 با مگا پیکسل بالا تر ولی زوم اپتیک پایینتر بگیرم بهتر نیست ؟
    در ضمن اون کتاب فن وهنر عکاسی رو هم گرفتم ممنون واقعا کتاب خیلی خوبیه

9. phoyo_live

phoyo_live مدیر بازنشسته

خوب اس تو خيلي عاليه چون براي شما که ميخواي شروع کني و اصولي ياد بگيري چيز کامليه و همينطور دقيق .من موافقم در مورد اين دوربين و مقايسش با دوربينهاي ديگه خيلي صحبت شده تو تاپيک هاي مختلف که ميتوني راحت پيدا کني . اما توصيه ميکنم يه نگاه هم به مدلهاي نيکون بندازي و خودت يه مقايسه کني .من برات مقايسه نميکنم چون کارت درسته و خودت اهل فني . موفق باشي.

10. sr.shrek

sr.shrek کاربر تازه وارد

ارسلان جان ببخشید که اینقدر دیر جواب می دم، آخه درگیر ثبت نام دانشگاه بودم از این همه راهنماییت ممنونم ولی فعلا به همین دلیلی که الان گفتم مجبورم صبر کنم تا پولم جور بشه ، و وقتم آزاد .