برگزیده های پرشین تولز

آموزش،معرفي برنامه‌هاي ماكرو - اتوماسيون كارهاي كامپيوتري روزانه‌تان

شما معمولن از كدام برنامه‌هاي زير بيشتر استفاده مي‌كنيد؟

• AutoHotkey

Votes: 0 0.0%
  • برنامه شماره 7ي كه در آينده در پست اول معرفي خواهد شد

• برنامه شماره 8ي كه در آينده در پست اول معرفي خواهد شد

• Total voters
    17

miladali

Registered User
لایک‌ها
722
) آيا ميشه در آدرس سايتتان كه مِي‌خواد صفحه ليچ را بياورد، در ادامه آدرس سايتتان به روشي نام فايل دنلودي را هم بنويسيم تا مستقيمن وارد دنلود فايل شود؟!

دقیقا همینطوری هستش تو همین عکس آخر رو هم میشه این مورد رو دید یعنی اول آدرس سایت و بعدش هم اسم فایلی که دانلود شده روی هاست میاد.

2) آيا در تصوير دوم ميشه با كليد TAB از كيبورد پس از باز نمودن صفحه ليچ بين گزينه هاي آن صفحه جابه جا شد؟! آيا پس از ورود لينك در كادر متني Link to Transload ميشه با فشار كليد Enter دنود را شروع كرد؟! يا اگه نه ميشه با تب رفت روي دكمه Transload File و كليد enter را زد و دنلود شروع بشه؟!

بله به راحتی میشه با Tab بین قسمتهای مختلف جابجا شد
3) آيا صفحه زمان دنلود فايل با صفحه زماني كه دنلود 100% ميشه يكيست و مشابه همون عكس 3 است؟! يا اينكه در زمان دنلود صفحه ديگه‌اي داريم وبا اتمام دنلود صفحه جديدي باز مي‌شود؟! حالا اگر هر دو صفحه يكي است، پس از اتمام دنلود آيا لينك اون فايل هميشه در يك مكان و در يك فاصله ثابت با عدد 100% قرار مي‌گيده؟! آيا ميشه در اين صفحه با كليد tab بين لينك‌ها و عدد 100% جابه جا شويم؟! (جابه جايي بين لينك‌ها چه در زمان دنلود چه در زمان 100% شدن دنلود)

بله صفحه ها یکی است. یعنی بعد اتمام دانلود لینک اون پایین صفحه ظاهر میشه. و همیشه هم فاصلش با عدد 100 یکیست.
تو اون صفحه نمیشه کاری کرد با Tab. فقط روی اون Action میاد که یه سری دستور ها مثل unzip, rename , zip هستش

4) آيا نام پنجره (Windows Title ) بروزرتان در زمان دنلود و پس از دنلود فرقي مي‌كنه؟!

نه فقط مینویسه Rapidleech

miladali

Registered User
لایک‌ها
722
ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم
رای کنترل وصل بودن به اینترنت این ماکروها فقط کانکشن رو کنترل میکنند؟؟
تو دانشگاه برای وصل شدن به اینترنت وقتی که بروزر رو باز میکنیم یه صفحه میاد برای لوگین کردن که بعد از وارد کردن یوزر و پسوورد به اینترنت وصل میشیم
حالا میخواستم ببینم این ماکروها میتونند همچین چیزیم کنترل کنند. یعنی از اینترنت Logout کنند دوباره لوگین بشه . یا چک کنند ببینم همچنان به نت وصلم یا نه که اگه نبود اتوماتیک وصل شند؟؟

---------------------------

ویرایش : البته فکر کنم با ترکیب چند تا مثالتون بشه استادش کرد درسته؟؟

------------------------------

راجع به همون بدست آوردن لینکهای دانلود از صحبتهاتون این به ذهنم رسید چون اسم فیل دانلودی عوض نمیشه به راحتی میشه یه فابل تکست درست کرد که فقط آدرس سایت من جایگزین آدرس اولی بشه که براحتی لینکهای دانلود بدست میاد
و الان تنها مشکل چگونه حالی کردن برنامست که ببینیم 100% شده یا نه. چون تا 100% نشه لینک بعدی رو نمیشه دانلود کرد

Last edited:

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام miladali عزيز
1.gif

. آقا قبل از اينكه مورد زير را ازشما بپرسم پاسخ سوالتان را بدهم. بله شما مي‌توانيد به راحتي با همين Robotask كار خودتان را راه بيندازيد! روش كلي كار به اين شكل است:

1) تك تك خطوط فايل لينك‌هاي دنلودتان را به كمك Text Loop خط به خط خوانده

2) هر خط را به Web Documents\Fill Web Form داده و در آدرس Links خط لينك خوانده شده را از دستور فوق قرار داده.

3) يا به كمك Web Documents\Wait for Done يا حركت موس و چك كردن عدد %، اتمام دنلود را يافته.

4) با راست كليك برروي لينك و انتخاب كپي آن آن را به حافظه Clipboard ارسال كرده. (همه اينكارها با خود Robotask و ذخيره حركت موس است)

5) اضافه نمودن لينك درون حافظه Clipboard به فايل finised links.txt

6) رفتن به شماره 1 در صورت وجود خط لينك بعدي

. اما نكته من! الان يك ساعتي ميشه دارم با اين rapidleech كلنجار مي‌روم كه درست كار كنه! بينيد درست دنلود و تنظيم نموده‌ام يا نه!؟!؟!؟!

. من يك سرور رو سيستمم نصب كردم و فايل Rapidleech را از اينجا دنلود كردم. از اون لينك پايين صفحه كه نوشته Direct Download RapidLeech v2.3 (deprecated) (v41)i و اون را درون سرورم روي هاردديسك باز كردم. خوب تا اينجا سايتش مياد! بعد هرچي لينك بهش دادم كار نكرد تا متوجه شدم بايد پلاگين rapidshare را هم به روز كنم! رفتم اينجا و اون فايل 14.02 را دنلود و در شاخه hosts\download روي فايل قبلي كپي نمودم. بعد گفته بود كه خط 36 فايل Edit /hosts/DownloadClass.php to support https in GetPage function: را هم تغيير دهيد و من اصلن همچين فايلي نداشتم!؟!؟! به همين دليل رفتم نسخه خيلي قديمي كه ازش داشتم را ريختم روي سيستم و نسخه جديد را هم روش ريختم. و اون فايل فوق را هم به روز كردم.

. حالا لينكي مثل اين را كه مي‌دهم پيغام Fatal error: Class 'DownloadClass' not found in D:\wamp\www\rl\hosts\download\rapidshare_com.php on line 8 را به من نشان مي‌دهد!!! چرا؟!؟!؟!

. من تا الان كه شما سوال فرموديد از دستورات Web Documents نيازم نشده بود كه استفاده كنم. ولي خيلي دستوراي باحالي بودند! با استفاده از اين دستورات وارد نمودن اطلاعات به درون وب پيج نيازي به بازي با موس و صفحه كليد نيست! فقط چون تا الان با اون‌ها كار نكردم (و راهنماي سايت و برنامه Robotask هم خيلي مزخرفه!) نياز به يك تمرين عملي دارم. اگر شما مشكل Rapidleech من را حل كنيد ممكنه بتوانم الگوريتم راحتتري خدمتتان عرض كنم! (منظورم راحتتر كردن خطوط 3 و 4 است)

1) آيا ميشه در آدرس سايتتان كه مِي‌خواد صفحه ليچ را بياورد، در ادامه آدرس سايتتان به روشي نام فايل دنلودي را هم بنويسيم تا مستقيمن وارد دنلود فايل شود؟!
. اين سوال را كامل و درست نپرسيدم! ولي پاسخش را يافتم!! منظورم از سوال فوق اين بود كه در همان بار اولي كه قصد دنلود (ليچ) از سايت رپيد را داريد آيا ميشه آدرس سايت ليچ خودتان را + آدرس لينك دنلود رپيد را يك جا در آدرس بار دهيد؟! كه متغيير php را به لطف همان دستور Web Documents\Fill Web Form يافتم. بايد آخر آدرس سايت ليچ خود بنويسيد index.php?link=http://rapi....i به مثال زير توجه نماييد:
کد:
[LEFT]http://localhost/rl/index.php?link=http://rapidshare.com/files/341649204/Blackkiller1909.Startup_Organizer_2.9.304_SR4.rar
[/LEFT]

. من الان با همين آيدي در gtalk آنلاينم اگر شما در google آيدي داريد بياييد در ايميلتان و از آنجا چت مي‌كنيم... (از زمان پست تا 10 دقيقه بعد آنجا هستم)

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/06/10
26.gif
103.gif

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام miladali عزيز
1.gif

رای کنترل وصل بودن به اینترنت این ماکروها فقط کانکشن رو کنترل میکنند؟؟
. خير! به كمك دستور Internet\Ping Host هم ميشه فهميد كه آيا به اينترنت دسترسي داريم يا نه!؟

تو دانشگاه برای وصل شدن به اینترنت وقتی که بروزر رو باز میکنیم یه صفحه میاد برای لوگین کردن که بعد از وارد کردن یوزر و پسوورد به اینترنت وصل میشیم حالا میخواستم ببینم این ماکروها میتونند همچین چیزیم کنترل کنند. یعنی از اینترنت Logout کنند دوباره لوگین بشه ...
. بله هم ميشه به شكل دستي (ذخيره حركت موس و صفحه كليد) اينكار را نمود و هم به احتمال زياد به كم همان دستور Web Documents\Fill Web Form مي‌شه همچين كاري را انجام داد.

یا چک کنند ببینم همچنان به نت وصلم یا نه که اگه نبود اتوماتیک وصل شند؟؟
. بعله! باز پروسه اولي يعني پينگ اجرا ميشه اگر نتيجه منفي بود سعي مي كنه پروسه دومي را دوباره اجرا كنه...

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/06/10
26.gif
103.gif

miladali

Registered User
لایک‌ها
722
@igimax
حقیقتا من این رپیدلیچ رو راه ننداختم . یکی از دوستانم واسم اینکار رو کرد. برای همین از تنظیماتش چیزی نمیدونم.ببخشید

اما از راهنماییتون خیلی خیلی ممنون

از دو تا دستور Web Documents چیز زیادی نفهمیدم . یعنی نتونستم باهاشون کار کنم.فقط یه نکته اینکه این سایت ما پسوورد داره.. اما این راهی که گفتید به نظرم راحتتر اومد.یعنی من بیام تو سایت لوگین کنم بعن اینطوری آدرس رو بدم . عدد 100 رو چک کنم لینک دانلود رو بردارم.
حالا اگر فرصتش و امکانش هست یه راهنمایی در ارتباط با این Web Documents هم میکنید . کلا به نظرم دستور خیلی خوبی اومد.

. اين سوال را كامل و درست نپرسيدم! ولي پاسخش را يافتم!! منظورم از سوال فوق اين بود كه در همان بار اولي كه قصد دنلود (ليچ) از سايت رپيد را داريد آيا ميشه آدرس سايت ليچ خودتان را + آدرس لينك دنلود رپيد را يك جا در آدرس بار دهيد؟! كه متغيير php را به لطف همان دستور Web Documents\Fill Web Form يافتم. بايد آخر آدرس سايت ليچ خود بنويسيد index.php?link=http://rapi....i به مثال زير توجه نماييد:

miladali

Registered User
لایک‌ها
722
الان فقط تنها مشکل همین 100% شدنست که نمیدونم چطور حالی کنم به برنامه

یه نکته دیگه هم که تازه فهمیدم اینه که windows caption صفحه ای که 100% شده، 100% Dwonload هستش و با صفحه هنگام دانلود متفاوته

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام miladali جان
1.gif

یه نکته دیگه هم که تازه فهمیدم اینه که windows caption صفحه ای که 100% شده، 100% Dwonload هستش و با صفحه هنگام دانلود متفاوته
. عالي شد! ديگه مشكلت حله به روشي مثل آب خوردن:

1) با دستور حلقه Loops and Flows\Text Loop يكي يكي لينك‌هاي فايل متني خود را را خوانده و در متغيير CURRENT_LINK قرار دهيد.

2) به كمك فرمان General\Run Program\Open Documents بروزر خود را باز كنيد و در قسمت Parameter اين فرمان آدرس سايت ليچ خود را به همراه لينك دنلود رپيد به همان شكلي كه توضيه دادم قرار دهيد. الان چون لينك رپيد در متغييري است كل خط آدرس شما چيزي شبيه زير خواهد شد:

کد:
[LEFT]http://www.myleechsite.com/index.php?link={CURRENT_LINK}
[/LEFT]
. يادم نيست link= بود يا links=! ولي خودتان به كمك دستور Web Documents\Fill Web Form و تعريف آدرس اوليه سايتتان در قسمت Web Address آن و كليك برروي دكمه Load و سپس دكمه Fill the list نام و نوع تمامي پارامتر‌هاي درون آن صفحه را ببينيد.

3) بعد دنلود اتوماتيك شروع مي‌شود. حالا بايد به كمك فرمان حلقه Loop While با چرخشي تا زماني كه متغيير دستور بعدي True شود و دستور بعدي اين هست كه دستور Windows\Check for Windows نام پنجره را كنترل نماييد كه هرگاه نام آن Download %100 شد، متغيير درون آن True شود و حلقه خاتمه يافته و ادامه دستورات بعدي انجام شود. يك فرمان Pause در حدود 10 ثانيه هم درون حلقه قرار دهيد بد نيست.

4) به روش ذخيره حكت موش روي لينك راست كليك كرده و copy و ...

5) محتويات درون Clipboard را درون فايلي به كمك دستور Files and Folders\Write Text file به شكل Append بنويسيد.

6) به خط يك برويد. (بد نيست بروزر را در اينجا ببنديد و چند پانيه صبر كنيد و دوباره به خط 1 برويد)

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/06/10
26.gif
103.gif

miladali

Registered User
لایک‌ها
722
3) بعد دنلود اتوماتيك شروع مي‌شود. حالا بايد به كمك فرمان حلقه Loop While با چرخشي تا زماني كه متغيير دستور بعدي True شود و دستور بعدي اين هست كه دستور Windows\Check for Windows نام پنجره را كنترل نماييد كه هرگاه نام آن Download %100 شد، متغيير درون آن True شود و حلقه خاتمه يافته و ادامه دستورات بعدي انجام شود. يك فرمان Pause در حدود 10 ثانيه هم درون حلقه قرار دهيد بد نيست.

من الان تو این بخش به مشکل خوردم یعنی هر کاری میکنم با ارور Value [] is not compatible with boolean experssion مواجه میشم. وقتی loop while تعریف میکنم باید تو کادر اول as boolean و در کادر بعدی 100% Downloaded - Opera! رو بنویسم و در نهایت رویFalse تعریف کنم؟؟
و این دستور Check for window ]م باید همین 100% Downloaded - Opera رو بزنم توش و تمام؟؟

--------------------

وبرایش : من با یه راه دیگه که میاد با یکی از متغیرهای خود روبوتسک caption پنجره اصلی رو میخونه و با همین captin 100% چک میکنه مشکل رو حل کردم.
حالا یه سوال دارم . الان اگر من با کامپیوتر هم همزمان کار کنم اونوقت captionی که خونده میشه همیشه اشتباهه. راهی هست که بشه اینو حل کرد؟؟( به نظر خودم که نمیشه دیگه سوال کردن نداره:D)

Last edited:

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام miladali جان
1.gif

. در كل سوالات پست قبلي نشان از اين دارد كه شما خيلي سريع و فقط براي رسيدن به هدف آموزش‌هاي اين تاپيك را خوانده يا اصلن بدون مطالعه آن مستقيم رفتيد سر برنامه Robotask و سعي مي‌كنيد با مشاهده و درك آني هر جمله پي به روش كارش ببريد!؟ (به اين روش آخري ما مي‌گيم "تنگيدن"!
5.gif
) اگر همه آموزش‌ها را به شكل كامل يا حداقل آموزش 7 و 8 را كه درمورد كليه دستورات Loop and Flows و همچنين به شكل خواص IF/Then مي‌شود را مطالعه مي‌كرديد هيچيك از مشكلات زير برايتان پيش نمي‌آمد.

. به هرحال درسته كه ماكرو نويسي خيلي آسانتر از برنامه نويسي همانند بيسيك و C و... است و حتا در اينجا همه دستورات به شكل تصويري و آماده هستند و شما فقط پنجره دستورات را ديده و پارامتر‌هاشو تنظيم مي‌كنيد ونيازي به نوشتن خود دستور به شكل تاپيپي نيست! ولي باز هم به هر حال هر نوع برنامه نويسيي براي خودش قوائد و قوانيني دارد! حالا هر چقدر هم كه بخواهد آسان باشد!

من الان تو این بخش به مشکل خوردم یعنی هر کاری میکنم با ارور Value [] is not compatible with boolean experssion مواجه میشم. وقتی loop while تعریف میکنم باید تو کادر اول as boolean و در کادر بعدی 100% Downloaded - Opera! رو بنویسم و در نهایت رویFalse تعریف کنم؟؟
و
حالا یه سوال دارم . الان اگر من با کامپیوتر هم همزمان کار کنم اونوقت captionی که خونده میشه همیشه اشتباهه. راهی هست که بشه اینو حل کرد؟؟( به نظر خودم که نمیشه دیگه سوال کردن نداره:D)
. جواب سوال دوم: "بله! مي‌شود". چون در روش اول كه پيشنهاد من اون دستور Windows\Check for Windows بوده شما از آن استفاده نكرديد! (شايد به همان دلايلي كه در ابتداي پست عرض نمودم)

. البته! درست است كه من هنوز دستور While Loop را درس نداده‌ام ولي در آموزش 8 كه مربوط به توضيح كامل + مثال‌هاي فراوان از IF/Then است عرض نموده‌ام كه پنجره فرمان اين دو دقيقن مثل هم است. پس اگر به آموزش 8 نگاهي بيندازيد مثل اين است كه حداقل با پارامتر‌ها و روش صحيح مقدار دهي آنها در دستور While Loop آشنا شده‌ايد.

. حالا تنظيمات صحيح و اشتباهات شما در چه بوده؟!:

1) "...وقتی loop while تعریف میکنم باید تو کادر اول as boolean و..." اين جا را درست تنظيم نموديد.

2) "...و در کادر بعدی 100% Downloaded - Opera! رو بنویسم و ..." اينجا اشتباه نموديد. در اينجا بايد نام متغييري كه در دستور بعدي يعني Windows\Check for Windows بر مي‌گرداند را درون {} اينجا مي‌نوشتيد. سوال: چطور نام متغييري را در اينجا بنويسيم كه قبل از خود دستور مقدار دهي مي‌شود؟! چرا بايد نامش را درون {} قرار دهم؟ پاسخ: شما اگر "آموزش RoboTask ه-06 متغييرها (Variables)ه..." را مطالعه مي‌نموديد بايد متغيري مثلن به نام IS_FINISHED_TITLE_APPEAR در همان ابتداي ماكرو تعريف مي‌نموديد و مقدار آن را false قرار مي‌داديد. سپس همين متغيير را در دستور While Loop چك و همين متغيير را در دستور Check for Windows براي مقدار برگشتي وارد مي‌نموديد. مثال‌هاي فراواني از نحوه استفاده از دستور Check for Windows در پست‌هاي آموزشي موجود است.

3) "...و در نهایت رویFalse تعریف کنم؟؟" اين را به درستي تنظيم نموده‌ايد.

. در نهايت پاسخ اون قسمتي كه آيا ميشه كاري نمود كه كار‌هاي شما مزاحم اون برنامه نشه؟! بله ميشه اگر از دستور Windows\Check for Windows استفاده نماييد. (فكر اينجاشو همون اول كرده‌ بودم كه به شما پيشنهادش را داده بودم!
15.gif
) اين دستور دو پارامتر در كادر Check for داره كه پارامتر Windows Exist آن حلال مشكل شماست.

. ولي بهتره وقتي كه دستور Windows\Check for Windows پنجره 100% را يافت و از حلقه در آمد يك ديالوگ باكس Question با زمان 10 يا 15 ثانيه پيغامي را نمايش دهد كه به شما بگه كه لطفن با سيستم كار نكنيد. بعد از دستور فوق بايد شما به كمك دستور Windows\Windows Command پنجره دنلود را جلو بياوريد (منظورم Focus است) و ...

و این دستور Check for window ]م باید همین 100% Downloaded - Opera رو بزنم توش و تمام؟؟
. نه! هم به توضيحات بالا و هم به نمونه‌هاي فراوان استفاده از اين دستور در مثال‌هاي آموزش‌ها دقت نماييد.
وبرایش : من با یه راه دیگه که میاد با یکی از متغیرهای خود روبوتسک caption پنجره اصلی رو میخونه و با همین captin 100% چک میکنه مشکل رو حل کردم.
. آفرين. يكي از محاسن تنگيدن همين يافتن چيز‌هاييست كه ممكنه جايي در مورد آن توضيحي وجود نداشته باشد يا خيلي كم باشد! ولي!!! بارها عرض نمودم، تنگيدن بدون داشتن اطلاعات پايه‌اي از آن موضوع، كار باطل و وقت تلف نمودن است! در اينجا 8 تا آموزش است كه با توجه به اطلاعات خوب شما و تسلط شما بر سيستم (بر اساس شواهد و پست‌هايتان) شايد فقط 4 تا از اون آموزش‌ها براي شما لازم به مطالعه باشد و نگاهي كلي به بخش‌هاي آموزش‌هاي ديگه... پس فكر كنم ارزش تلف وقت داره كه اول آنها را نگاهي نماييد سپس شروع به استفاده از برنامه Robotask نماييد!؟

. باز هم اگر مشكل يا سوالي بود بفرماييد در خدمتم.... (ولي پس از مطالعه آموزش‌ها....!)....

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/06/11
26.gif
103.gif

Last edited:

miladali

Registered User
لایک‌ها
722
در كل سوالات پست قبلي نشان از اين دارد كه شما خيلي سريع و فقط براي رسيدن به هدف آموزش‌هاي اين تاپيك را خوانده يا اصلن بدون مطالعه آن مستقيم رفتيد سر برنامه Robotask و سعي مي‌كنيد با مشاهده و درك آني هر جمله پي به روش كارش ببريد!؟ (به اين روش آخري ما مي‌گيم "تنگيدن"!) اگر همه آموزش‌ها را به شكل كامل يا حداقل آموزش 7 و 8 را كه درمورد كليه دستورات Loop and Flows و همچنين به شكل خواص IF/Then مي‌شود را مطالعه مي‌كرديد هيچيك از مشكلات زير برايتان پيش نمي‌آمد.

درسته من خیلی حسم نمیگیره آموزش بخونم یعنی همیشه مستقیم میرم سراغ help برنامه ها و کار خودم:) . که فکر کنم خیلی وقت ها هم بخاطر همین به بشکه میخورم

من کارای که گفتید رو انجام دادم . ولی باز یه سری مشکلات وجود داره که حالا شاید از خنگی ماست اینا دیگه:D.

1. یه مشکلی هست اینکه اولین لینک رو که میخونه و میره برای انتقالش به هاست وقتی پنجره مورد نظر ( 100% Downloaded) ظاهر میشه . اگر من تو یه تب دیگه opera باشم این حلقه همیشه False رو بر میگردونه که در نتیجه به مرحله بعد نمیره. اما مشکل به همین یه مورد ختم نمیشه اگر من برم روی پنجره دانلود 100% ، بلافاصله میره مرحله بعد که باز مشکل بوجود میاد
1-1 . اول اینکه با این ماکرو امکان بستن تب توی اوپرا هستش؟؟ چون وقتی من دستور بستن این پنجره رو میدم کلهم میبنده اوپرا رو.
1-2 . اگر بیخیال دستور بستن پنجره باشم همیشه یه پنجره با نام مورد نظر هست که نتیجه True گزارش میشه در تنیجه اون و کلهم همه جیز به مشکل میخوره
2.من برای تست گذاشتم که اوپرا رو ببنده کامل ولی باز یه مشکل میخورم . از دومین لینک به بعد این لوپ مربوط به چک کردن Caption، همواره True گزارش میشه که باز مشکلی اساسی ِ.

حقیقتا آموزش ها رو خوندم ولی چیزی به ذهنم نرسید . من این فایلی که نوشتم رو برای شما PM کردم. که اگه شد بی زحمت یه نگاهی بهش بندازید

----------------------------

ما تا اینا رو نوشتیم و فایل رو واسه شما فرستادیم جرقه ای در ذهن ما زده شد و همه مشکلا به غیر از اولین مشکل حل شد:happy: (تنها مشکل باقی مونده قسمت بولد شدست)

حالا من این فایل ادیت شده رو دوباره برای شما فرستادم

Last edited:

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام miladali جان
1.gif

. اول اين‌ها را عرض كنم كه مهم‌ترند: آفرين! هر دو برنامه ماكرو شما را دنلود و نگاه نمودم.(براي اينكه بدونم چطوري روي حل مسئله فكر مي‌كنيد) براي بار اول بسيار عالي نوشته بوديد. اشكالات جزيي درون آنها فقط به دليل عجله شما در خواندن آموزش بوده وگرنه خيلي خوب اون الگريتم كلي من را به برنامه تبديل نموديد. دوم، آفرين كه هميشه صاف مي‌رويد سراغ راهنماي برنامه‌ها ولي دو نكته در اين مورد است، نكته اول كه در مورد همه برنامه‌هاي مرتبط با برنامه نويسي صادق است، هرگز Help برنامه نمي‌تواند از شما يك برنامه نويس بسازد! يادگيري برنامه نويسي نياز به يك آموزش قدم به قدم دارد و آشنايي با الگريتم‌هاي ساده تا پيچيده در طول زمان و تمرينات زياد وگرنه مثلن كاملتر از راهنماي Visual Studio مايكروسافت كه به نام MSDN است، كه نداريم ولي باز هم نميشه با آن برنامه نويسي را ياد گرفت! نكته دوم كه هميشه صادق نيست، بعضي از برنامه‌هاي برنامه نويسي راهنماي دستوراتشان خيلي بد و ناقص است! Robotask از همين گروه است!

. دوم، نكاتي در مورد برنامه‌هاي شما:

1) Create Variable فقط بايد يكبار و در ابتداي برنامه صورت گيرد. (در آموزشم است) و نه هر بار درون يك Loop البته ميشه همچين كار كرد و اون متغيير ميشه متغيير محلي براي اون حلقه يا بلوك ولي در مورد برنامه شما چنين كاري نياز نيست. پس متغيير CAPTION را اول به يك نام با معني‌تري تغيير دهيد مثلن IS_CAPTION_FIND بعد آن را در خارج حلقه و در اولين خط معرفي نماييد.

2) متغيير IS_CAPTION_FIND را بايد درون حلقه Text Loop و در ابتداي بلوك آن به كمك دستور Set Variable روي False تعريف نماييد. خودتان اين مورد را در برنامه دوم در خط 3 كشف كرديد! حتمن متوجه مشكل هم شديد؟! مشكل از اين بوده كه وقتي در حلقه While Loop شما يكبار كه در دستور Check for Windows متغيير CAPTION شما Trueمي شده ديگه در خارج اين حلقه آن را False نمي‌كرديد و همواره اون حلقه While Loop با مقدار True مواجه مي‌شده! و برنامه الكي هي دنلود 100% را براي فايل‌هاي دوم به بعد گزارش مي‌داده.

3) Remove Variable هم فقط يكبار نياز است و آن هم در انتهاي برنامه! (در آموزشم است) بر اساس توضيح (2) وقتي دوباره مقدار متغيير روي False تنظيم مي‌شود (به عبارتي Reset مي‌شود) ديگه اين خط Remove در آنجا كه الان است معني ندارد و آن را به انتهاي برنامه منتقل نماييد.

4) متوجه دليل وجود خط 5 در برنامه دوم نشدم!؟ وقتي شما در خط 4 با اين دستور "http://.../index.php?link={LINKS}i" سايت خودتان را با ارسال لينك رپيد، باز مي‌كنيد مگه مستقيم وارد صفحه دنلود نمي‌شود؟ كه شما نياز پيدا نموديد كه در خط 5 فشار كليد Enter را به آن ارسال نماييد؟!

5)
خط 14 شما Question Dialog بايد اولين خط پس از حلقه While Loop باشد! چون پس از اين حلقه است كه كاربر نبايد كاري انجام دهد و ماكرو بايد كنترل روي صفحه‌ها را داشته باشد.

6) آفرين كه در خط 11 روي پنجره Opera،هFocus كرديد.

7) آفرين كه خودتان Shortcut Key بستن TAB در Opera را يافتيد و نه بستن كل بروزر. (خط 12 را عرض مي‌كنم)

1. یه مشکلی هست اینکه اولین لینک رو که میخونه و میره برای انتقالش به هاست وقتی پنجره مورد نظر ( 100% Downloaded) ظاهر میشه . اگر من تو یه تب دیگه opera باشم این حلقه همیشه False رو بر میگردونه که در نتیجه به مرحله بعد نمیره.
. خوب دليلي كه من عرض نمودم بروزر را ببنديد و دوباره باز كنيد، يكيش اين بود كه نبايد با همون بروزري كه داريد دنلود مي‌كنيد كار كنيد!!! و اگر هم با همان بروزري كه كار مي‌كنيد مي‌خواهيد دنلود نماييد، بايد ببينيد آيا بروزر شما توانايي مستقل و جدا اجرا و باز نمودن پنجره‌ دنلود را از پنجره‌هاي ديگه كه شما در آنها داريد Surf مي‌كنيد را دارد يا نه؟!

. براي مثال، من كار فوق را به راحتي مي‌توانم در FireFox انجام دهم. چون FF امكان ساخت چندين Profile مختلف را براي كاربران متفاوت در FF دارد. همين الان من در FF خودم 3 تا پروفايل دارم. مي‌توانم 3 برنامه متفاوت FF همزمان باز كنم كه در هر كدام تب‌هاي خواص خودشان باز شود. پس ببينيد آيا Opera چنين امكاني را دارد يا نه!؟ اگر ندارد خوب دنلود خود را در بروزر ديگري انجام دهيد! مثلن FF! فكر نكنم براي دنلود براي شما فرق كنه با كدام بروزر دنلود كنيد؟! تازه FF كلي پلاگين مفيد براي هر كاري داره كه بقيه بروزر‌ها خوابش هم نمي‌بينند!! (Opera و Chrome فقط سرعت در اجرا و باز نمودن صفحات را دارند و Opera حافظه كمتري مصرف مي‌كند ولي وقتي به بحث افزايش كارايي و نياز شخصي مي‌رسيم، هيچ يك به FF و خيل عظيم پلاگين‌هاي آن + اسكريپ‌هاي نوشته شده براي پلاگين GreaseMonkey آن نمي‌رسند!)

. پس كار Surf كردن خودتان را در بروزر Opera انجام دهيد و كار دنلود را در پروفايلي مجزايي در opera (اگر همچين امكاني را داشته باشد) يا در بروزر ديگري انجام دهيد.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/06/11
26.gif
103.gif

Last edited:

miladali

Registered User
لایک‌ها
722
. اول اين‌ها را عرض كنم كه مهم‌ترند: آفرين! هر دو برنامه ماكرو شما را دنلود و نگاه نمودم.(براي اينكه بدونم چطوري روي حل مسئله فكر مي‌كنيد) براي بار اول بسيار عالي نوشته بوديد. اشكالات جزيي درون آنها فقط به دليل عجله شما در خواندن آموزش بوده وگرنه خيلي خوب اون الگريتم كلي من را به برنامه تبديل نموديد. دوم، آفرين كه هميشه صاف مي‌رويد سراغ راهنماي برنامه‌ها ولي دو نكته در اين مورد است، نكته اول كه در مورد همه برنامه‌هاي مرتبط با برنامه نويسي صادق است، هرگز Help برنامه نمي‌تواند از شما يك برنامه نويس بسازد! يادگيري برنامه نويسي نياز به يك آموزش قدم به قدم دارد و آشنايي با الگريتم‌هاي ساده تا پيچيده در طول زمان و تمرينات زياد وگرنه مثلن كاملتر از راهنماي Visual Studio مايكروسافت كه به نام MSDN است، كه نداريم ولي باز هم نميشه با آن برنامه نويسي را ياد گرفت! نكته دوم كه هميشه صادق نيست، بعضي از برنامه‌هاي برنامه نويسي راهنماي دستوراتشان خيلي بد و ناقص است! Robotask از همين گروه است!

خب من کاملا نا آشنا هم به برنامه نویسی نیستم
فورترن و متلب رو کار میکنم. خصوصا متلب که برای انجام تزم بهش نیاز دارم ولی خب کار مهندسی و برنامه نویسی برای اون یه خورده روتین تر از برنامه نویسی کامپیوتری هست به نظر من البته

4) متوجه دليل وجود خط 5 در برنامه دوم نشدم!؟ وقتي شما در خط 4 با اين دستور "http://.../index.php?link={LINKS}i" سايت خودتان را با ارسال لينك رپيد، باز مي‌كنيد مگه مستقيم وارد صفحه دنلود نمي‌شود؟ كه شما نياز پيدا نموديد كه در خط 5 فشار كليد Enter را به آن ارسال نماييد؟!

سایت من پسوور داره و برای اولین دانلود و زمانی که فاصله بین دو دانلود زیاده این لوگین میاد و هرچند که یوزر و پسوورد سیو شدند نیاز به یه Enter زدن هست

-------------------

واقعا از وقتی که گذاشتید خیلی خیلی ممنونم. این یه برنامه باعث شد من شدیدا به فکر توماسیون کردن خیلی از کارهای روتینم بشم . و همینطور ایده استفاده از این کار تو پروژه پایان نامم.
این آخزین برنامه که واسه اتوماسیون تو صفحه قبل معرفی کردید رو تست کردید؟؟ امکاناتش مثل کار تو اکسل رو که میخوندم حس میکردم شدیدا به من کمک میکنه چون من خیلی با اکسل ور میرم

. خوب دليلي كه من عرض نمودم بروزر را ببنديد و دوباره باز كنيد، يكيش اين بود كه نبايد با همون بروزري كه داريد دنلود مي‌كنيد كار كنيد!!! و اگر هم با همان بروزري كه كار مي‌كنيد مي‌خواهيد دنلود نماييد، بايد ببينيد آيا بروزر شما توانايي مستقل و جدا اجرا و باز نمودن پنجره‌ دنلود را از پنجره‌هاي ديگه كه شما در آنها داريد Surf مي‌كنيد را دارد يا نه؟!

بله ، همچسن قابلیتی داره ما هم استادش کردیم. دست شما درد نکنه

Last edited:

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام miladali جان
1.gif

. آقا دو اكتشاف جديد! اول مشكلم را با برنامه Rapidleech با طرح مشكلم در فروم آنها و گرفتن پاسخ حل كردم، به همين دليل آموزشش را فردا در فروم مي‌گذارم تا ديگران استفاده نمايند.

. دوم، چون مشكل فوق حل شد توانستم عملن يك عمليات دنلود انجام دهم و در اين عمليات و در صفحه اتمام دنلود متوجه شدم وقتي روي تب (يا صفحه) دنلود فوكوس مي‌كنم، اولين بار كه كليد TAB را فشار مي‌دهم لينك دنلود فعال مي‌شود!
67.gif
پس به راحتي مي‌شود با فشار Menu Key منوي راست كليك موش را روي لينك باز كرد و عبارت Copy the link را انتخاب نمود. ولي متاسفانه، robotask شبيه سازي اين كليد + Windows Key را ندارد. ولي معادل Menu Key مي‌شود از Shift + F10 استفاده نمود.
113.gif

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/06/12
26.gif
103.gif

miladali

Registered User
لایک‌ها
722
آقا من به يه مشكل جديدي خودم. Robotask كامپيوتر كه لاك ميشه خيلي از دستورات ديگه كار نميكنند. يكيش هم دستور فرستادن يه سري key به برنامه خاصي يا terminate كردن برنامه اي. حالا من اول ميخوام كه تو يوزرم لاگين شه كه متاسفانه نتونستم اينكار رو بكنم. حال اميخواستم ببينم راهي هست كه بشه اين مشكل رو حل كرد؟؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام miladali جان
1.gif

...كامپيوتر كه لاك ميشه خيلي از دستورات ديگه كار نميكنند...
. منظورتان از "لاك" استفاده از برنامه Autolock هست كه در پست‌هاي قبلي معرفي نمودم؟!

..حالا من اول ميخوام كه تو يوزرم لاگين شه كه متاسفانه نتونستم اينكار رو بكنم...
. يوزر ويندوز يا سايت ليچتان؟!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/06/26
26.gif
103.gif

miladali

Registered User
لایک‌ها
722
منظورتان از "لاك" استفاده از برنامه Autolock هست كه در پست‌هاي قبلي معرفي نمودم؟!

منظورم لاك كردن تو خود xp هستش.
كاري كه دستور lock Worstation تو Robotask انجام ميده

يوزر ويندوز يا سايت ليچتان؟!

ويندوز

اصلا اين برنامه كه تازه نوشتم ربطي به اون رپيد ليچ نداره. وقتي لاگين هستم تو يوزرم برنامه قشنگ كار ميكنه ولي لاك كه ميكنم يوزرم به مشكل ميخورم

دستوري هست بتونه لاگين كنه؟؟ يعني مثلا Ctrl+Alt+Del رو بزنه بعد يوزر و پسووردمم بزنه و لاگين بشه؟ چون هر كاري كردم نتونستم اين رو با دستوريت send key‌و اينا انجام بدم

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام miladali جان
1.gif

. خوب! براي AutoLogin كردن در اول ويندوز تمامي برنامه‌هاي زير و همچنين خود ويندوز راهي ساده براي حل مسئله فوق دارند! ولي اگر وسط كار با ويندوز، مجبوريد ويندوز را Lock كنيد، تا آنجا كه مي‌دانم Robotask توانايي reLogin ندارد! ولي automation anywhere چنين توانايي‌ را دارد. پس براي حل مشكلتان بايد از Utilityهاي كوچك و جانبي استفاده نماييد. من كلي گشتم و چندتايي تست كردم:

. اين "Autologon by LogonExpert" را همين الان يافتم و تست نكردم ديگه! ولي نوشته Command Line مي‌پذيره! تست كنيد ببينيد جواب مي‌دهد؟

. از محصولات Sysintenrnals برنامه autologon ش را تستكردم، چون Command Line مي پذيرفت، توي 7 كه جواب نداد ببينيد توي XP جواب مي‌دهد؟!

. توي دستورات محصولات Nirsoft هم يه نگاهي كردم ولي چيزي نيافتم! شما دقيقتر نگاه كنيد!

. اين را هم تست كنيد: Lock My PC — User Access and Parental Control — Lock Computer Lock Desktop — Lock Computer Lock Screen — FSPro Labs

. اين را يافتم "Windows Automatic Login - Auto Logon to Windows" ولي بعد نصبش ديدم براي Autologin اول ويندوز فقط بدرد مي‌حوره!

. اگر راهي يافتيد لطفن اطلاع دهيد....ممنون...

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/06/26
26.gif
103.gif

Last edited:

miladali

Registered User
لایک‌ها
722
@igimax

آقا هر كاري كرديم نشد كه نشد . هر چيم گشتم چيزي نيافتم

miladali

Registered User
لایک‌ها
722
@igimax
نميدونم وقت كرديد با Automate كار كنيد يا نه. ولي قابليت logon تو اين برنامه هست. ولي نميدونم را هر كاري ميكنم لاگين نميكنه در صورتي كه تو Task Event ميزنه اينكار با موفقيت انجام شده

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام miladali جان
1.gif

. آقا من دوباره كلي گشتم و مثل اينكه براي مسائل ايمني چنين چيزي در ويندوز‌هاي جديد امكان ندارد!!!

نميدونم وقت كرديد با Automate كار كنيد يا نه.
. هنوز نه ولي اين را يافتم: How AutoMate Logs On And Unlocks Workstations - Knowledgebase - Network Automation

. شما XP داريد نه؟! اين احتمالن جواب دهد: Logon command line utility خيلي جاها بهش لينك داده بودند، فقط نبايد در پسورد از حروف بزرگ استفاده كرده باشيد و در 7 هم نوشته باشد حالت كلاسيك لوگين را فعال كنيد تا جواب دهد!!

. در جستجو‌هايم، در سايت Autoit هم يكي همين سوال را پرسيده بود و يكي اينطوري جواب داده بود: Unlock Workstation - AutoIt Forums من كه منظورش را نفهميدم!

. در نهايت به اين آدرس هم زياد لينك داده بودند: Remotely Unlock a Windows Workstation - CodeProject ولي گويا در XP فقط چنين دستوري بوده يا ...!؟

. و اين آخرين يافتمه!: http://www.paralint.com/projects/aucun/ و فقط گويا تا XP جواب مي‌دهد!؟

. در محيط برنامه نويسي بيسيك هم كدي نيافتم براي Unlock كردن! اگر چه براي Lock كردن كدي هست ولي برعكسش نه!! (همانطور كه مي‌دانيد Robotask مي‌تواند VBScriptها را اجرا كند)

. اگر راهي يافتيد خبر دهيد....ممنون.....

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/06/28
26.gif
103.gif

بالا