برگزیده های پرشین تولز

آموزشي - اسمبل، نصب/تعويض قطعه، تميز كردن، مفاهيم و ... سخت افزار

hamid3pnn

Registered User
لایک‌ها
19
سلام :D

خیلی ممنون

خیلی به دردم خورد

من یه سوال داشتم الان من آپدیت مادربورد رو دانلود کردم ولی آخرین ورژنش برای سال 2008 هست و این

dvdwriter برای سال 2009 هست و جواب نمیده چکار کنم ؟چون از یه جایی هم گرفتم که عمرا عوض کنه یا پس

بگیره.

انتهای کابل ide که به cd-writer وصل هست باید توی منوی بوت به عنوان master در نظر گرفته بشه ( تا جایی که من

فهمیدم وسط کابل slave هست و انتهای کابل master هست درسته دیگه؟ ) چون

به چیز دیگه ای وصل نیست ولی به عنوان slave هست چون شما توی قسمت نصب کابل گفتین:

کد:
1) يك هاردديسك و يك Optical (حالا هرچي مي‌خواهد باشد چه CD-ROM يا CD-RAM يا DVD-ROM يا DVD-RAM) درايو:
......A. هاردديسك Mastre در IDE 1 و سر انتهايي كابل.
......B. اپتيكال Mastre در IDE 2 و سر انتهايي كابل.

که الان دقیقا وضعیت دو تا کابل ide من همینه ولی هارد رو به عنوان master میشناسه و cd-rw رو به عنوان

slave.

و آخرین سوال اینکه پشت یا زیر دستگاه ها نوشته شده که این باید master باشه یا slave ؟

و توی منوی بوت ما تعیین می کنیم که با زدن کابل به صورت انتخابی مثلا cd-rw به عنوان master باشه یا

باید طبق منوی بوت وصل بشه؟

خیلی سوال کردم شرمنده

خیلی ممنون

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام پسر نقره ای عزيز
animsmilysmile.gif

سلام دوستان
من یه خورده اطلاعات در مورد سی پی یو های amd می خوام
من تقریبا 2 سال پیش سی پی یوم رو گرفتم athlon x2 4600 که 64 بیت هست و دوهسته
ولی گویا الان کمترین سی پی یو لازم برای اجرای بازی ها هستش
حالا یه توضیحی می خواستم در مورد سری های Phenom و Athlon که چه فرقی دارن ؟! آیا تفاوتشون مثل sempron و authlon هستش یا نه !
بعد این عددهایی که جلوی مدل ها هست نشون دهنده چی هستش؟
ممنون
. ببينيد! همواره براي دانستن تفاوت خوانواده‌هاي مختلف پروسسور‌هاي Intel يا AMD به سايت خودشان وارد شويد و از ليست محصولاتش Processorو سپس Desktop Platform ها را انتخاب نماييد. بعد به دنبال لينكي كه Compare يا Comparisons در آن نوشته بگرديدتا در آن جدول مقايسه انواع پروسسور‌هاي اون خانواده به شما نمايش داده شود. در جدول مقايسه پروسسورها به راحتي جزيات و امكانات هر پروسسور ديده مي‌شود.

. در موردي كه سوال نموديد، سوالتان خيلي كلي هست! ما حداقل 2 يا 3 خانواده بزرگ از پروسسور‌هاي Athlon داريم و 2 خانواده هم از Phenum. به اين لينك و قسمت دسكتاپها نكاه بكنيد. همچنين جستجو در سايت Wikipedia هم خيلي مفيده چون توضيحاتي درمورد امكانات هر پروسسور مي‌دهد كه خود به خود متوجه تفاوتش با سري قديمي يا جديدتر آن خواهيد شد.

. من قبلن سال شما را ديده بودم! ولي چون من اينتلي هستم و هيچي در مورد مدل‌هاي AMD نمي دانم! گفتم حتمن دوستان AMD دوست! پاسختان را خواهند داد. اما به شكل خلاصه Athlon II مدل‌هاي قديميتر از Athlon X2 هستند كه از تكنولوژي پاينتري بر خوردارند. در خانواده A II (نام اصليشان Athlon 64 هست) پروسسورهاي 2 و 3 4 هسته اي موجود هستند. اما در خانواده A X2 (نام اصليشان Athlon 64 X2 هست) همگي 2 هسته اي هستند با تكنولوژي متفاوت و بهتر. اما مدل‌هاي Phenom سه يا چهار هسته‌اي واقعي هستند. يعني همه 3 يا 4 هسته برروي يك silicon die قرار دارند.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/03/18
26.gif
103.gif

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام hamid3pnn عزيز
animsmilysmile.gif

انتهای کابل ide که به cd-writer وصل هست باید توی منوی بوت به عنوان master در نظر گرفته بشه ( تا جایی که من
فهمیدم وسط کابل slave هست و انتهای کابل master هست درسته دیگه؟ ) چون
به چیز دیگه ای وصل نیست ولی به عنوان slave هست
. نحوه متصل نمودن كابل باعث تعريف Master/Slave شدن ديسك درايو نمي‌شود بلكه صحيح نصب نمودن كابل باعث افزايش سرعت مي‌شود!
. جامپر CD-Writer شما برروي حالت Slave قرار گرفته و اين علت نمايش داده آن به شكل Slave هست. در اكثر درايو‌هاي Optical كافيه كه جامپر را از جاي خودش (كه فكر كنم الان وسط دو جاي جامپر ديگه هست) خارج نماييد و در خانه كنار(چسبيده) كابل ديتا قرار دهيد. با اينكار رايتر شما به شكل مستر در خواهد آمد.

من یه سوال داشتم الان من آپدیت مادربورد رو دانلود کردم ولی آخرین ورژنش برای سال 2008 هست و این
dvdwriter برای سال 2009 هست و جواب نمیده چکار کنم ؟
. فكر نكنم مشكلي با آن داشته باشيد يا پيش بياد!

و آخرین سوال اینکه پشت یا زیر دستگاه ها نوشته شده که این باید master باشه یا slave ؟
. اين را كه كاملن توضيح داده ام! در مورد CD Writer به احتمال زياد در همان قسمتي كه كابل برق و ديتا خورده بين آن دو جاي جامپرها هست و در بالاي سر جامپرها اطلاعات اينكه هر خانه از جاي جامپرها براي تنظيم Master/Slave هستند مشخص شده است.

و توی منوی بوت ما تعیین می کنیم که با زدن کابل به صورت انتخابی مثلا cd-rw به عنوان master باشه یا
باید طبق منوی بوت وصل بشه؟
. متوجه سوال نشدم!؟ كابل چه ربطي به منوي بوت BIOS دارد؟!

. شما الان هاردديسك و اون درايو جديد Sata را به شكل درست نصب نموديد و فقط كافيه كه جامپر CD-Writer را برروي حالت Master قرار دهيد.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/03/18
26.gif
103.gif

hamid3pnn

Registered User
لایک‌ها
19
سلام دوباره خسته نباشید الان فهمیدم فعلا این کار رو نکردم ولی متوجه شدم ممنون:D

یعنی با توجه به اینکه محل قرار گرفتن جامپر کجاست کامپیوتر تعریف می کنه و ربطی به زدن کابل نداره.

خیلی ممنون

الان بعد از منوی بوت یه پیام مربوط به dvd-rw میاد که سریع هم میره و تا جایی که شد و من چند بار ریستارت کردم

تونستم چند خط رو بنویسم پیام اینه: (البته بعضی کلمات رو فکر کنم اشتباه بنویسم)

via tecnologies sata cdrom boot version 1.00

بعد مشخصات.....

scan device please wait..... no raid

ctr10 chn10 master

Press [TAB] key into user window

asus drw-22b2st SATAPI mode

if you want to install linux default partition Raid driver , please do not use OPROM creation operation

و بعد از اینکه من کلید tab رو می زنم یه صفحه دیگه میاد که نوشته

VIA TECH RAID BIOS UTILITY

که صفحه دوقسمته که قسمت چپ نوشته

create array
delete array
select boot array
و چند سطر دیگه هم هست که همشون غیر فعالن و نمیشه انتخابشون کرد و فقط گزینه آخری فعاله که نوشته:

SERIAL Number view

و در سمت راست صفحه نوشته

serial number of hard disk, it is useful for identify same model disks

F1:view array disk status
بعد علامتهای بالا و پایین و
enter:confirm the selection
esc:exit

که من F1 رو که زدم و هیچی نمیشه

و پایین صفحه هم که نوشته

ctr10 chn10 Master

DRIVE NAME: ASUS

ARRAYNAME: DRW-22B2ST

MODE: SATAPI

SIZE: 0.00

STATUS: CDROM

:wacko::wacko::wacko:

تو منوی بوت ویندوز قسمت تنظیمات IDE که SATA هم توش هست اصلا dvdwriter شناخته شده نیست یا

اگه من بخوام مثلا ویندوز 7 رو با دی وی دی نصب کنم گزینه dvdwriter نمیاد و فقط هارد و فلاپی و سی دی رایتر

میاد به همین خاطر گفتم.

و به نظر شما اگه من جای جامپر رو برای cd-writer عوض کنم که مستر بشه بهتره یا به جای انتهای کابل وسط کابل رو بهش وصل کنم

که با slave هماهنگ بشه؟

لطفا برای dvdwriter راهنمایی کنید چون با آپدیت بایوس درست نشد و عملا توی boot نیست و توی

دوتا sata که هست تو هرکدوم نوشته not detected و فقط هارد و سی دی رایتر رو نوشته.

چون من مثلا یه موقع می خوام با dvdwriter بالا بیام و الان این امکان وجود نداره.:(

واقعا ممنون واسه این که وقت میذارید

خدا عوضتون بده

Last edited:

hamid3pnn

Registered User
لایک‌ها
19
از دوستان کسی بلد نیست جواب بده؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام hamid3pnn عزيز
animsmilysmile.gif

از دوستان کسی بلد نیست جواب بده؟
. اه! شما كه اينقدر كم حوصله نبوديد!!!
3.gif

. الان گرفتار كاري هستم ولي پست آخر شما را خواندم و دقيقن متوجه مشكل شما شدم! باشد كتاب مادر بورد شما را دنلود كنم و توش نگاه كنم و يك تنظيم تو بايوس شما پيدا كنم و بهتان بگم... فعلن گرفتار برنامه نويسي شدم، پس از اتمام (امشب يا فردا يا ...) خدمتتان خواهم رسيد! مادربورد شما اين هست ديگه: 775Dual-VSTA و عكس بزرگش هم اين هست؟

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/03/18
26.gif
103.gif

hamid3pnn

Registered User
لایک‌ها
19
سلام :) خسته نباشید

بله دقیقا مادربورد من اینه

من دیدم شما چند بار on شدی و جواب ندادید , گفتم شاید اینقدر سوال پرسیدم از دست سوالهای من خسته

شدید,:)

من منتظرم اگه میشه زودتر جواب بدید و لطفا بگید اصلا علت این اتفاق چی هست؟

من به صورت pdf دارمش البته اگه اون چیزی باشه که شما می خواین براتون تو سایت hotfile آپ کردم.

و یه سوال که چرا تو سایت asus برای این dvdwriter هیچ درایور یا firmware وجود نداره؟ هر چی گشتم اصلا فایلی واسش نیست.

http://hotfile.com/dl/47159282/f77d64e/775Dual-VSTA.pdf.html

Last edited:

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام hamid3pnn عزيز
animsmilysmile.gif

. بايد وارد بايوس شده و در منوي Advanced \ IDE Configuration رفته و گزينه SATA Operation Mode را برروي Non-Raid قرار دهيد. توضيح و تصوير اين قسمت در صفحه 37 دفترچه مادربورد (فايل PDF) موجود هست. در زمن در همين منو هست كه ليست ديسك درايوها و IDE1 يا IDE2 بودنشان (همان Primary و Secondary) و همچنين Master و Slave بودنشان مشخص مي‌شود...

...
به نظر شما اگه من جای جامپر رو برای cd-writer عوض کنم که مستر بشه بهتره یا به جای انتهای کابل وسط کابل رو بهش وصل کنم که با slave هماهنگ بشه؟
...
. پست آموزشي من را اگر كامل مطالعه مي‌فرموديد هم دليلش را توضيح داده‌ام و هم مثال ذكر كرده‌ام.

توجه: يكسري از توضيحات اين صفحه به پست آموزشي "پورت‌ها، كابل‌ها و درايو‌هاي PATA و SATA و روش نصب و كانفيگ كردن" اضافه شد.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/03/19
26.gif
103.gif

Last edited:

hamid3pnn

Registered User
لایک‌ها
19
سلام سلام igimax عزیز

خیلی خیلی ممنون :D

با این کار dvd-writer توی بوت و sata اومد

واقعاااااااااااااااااااااا ممنون

توی pdf مادربورد برای install درایوهای sata یه قسمت هست با اون هم میشد؟

و لطفا یه توضیح کوچیک بدین چرا باید non-raid رو می زدیم تا بیاره؟

من مقاله رو کامل خوندم و می دونستم بهترین راه اینه که هارد و سی دی رایتر هر دوتاشون اگه امکانش باشه

باید مستر باشن.

توی properties برای dvdwriter تو قسمت type نوشته cd drive , مگه نباید بنویسه dvd drive و توی قسمت file

ststem نوشته unknown در حالی که برای cdwriter تو قسمت file system نوشته CDFS.

و معنی scsi و ssd چیه؟

چون توی device manager نوشته ASUS DRW-22B2ST SCSI CdRom Device

پسوند scsi cdrom device برای چی هست چون cdwriter و dvdwriter قبلی این پسوند رو نداشتند.

ببخشید من firmware و درایور dvdwriter رو از کجا باید پیدا کنم چون نوشته برای 2001 هست و تو سایت

خودش برای این مدل هیچی نداره.

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام hamid3pnn عزيز
animsmilysmile.gif

خیلی خیلی ممنون :D
با این کار dvd-writer توی بوت و sata اومد
واقعااااااااااااااااااااا ا ممنون
. خوب! خدا را شكر مسئله به خوبي و خوشي حل شد!

توی pdf مادربورد برای install درایوهای sata یه قسمت هست با اون هم میشد؟
. متوجه اين قسمت نشدم! من الان مسافرتم و اون فايل PDF همراهم نيست. الان هم دوباره ديال آپي شدم و امكان دنلود چيزي يا پاسخ گويي سريع برايم مقدور نيست!

و لطفا یه توضیح کوچیک بدین چرا باید non-raid رو می زدیم تا بیاره؟
. بعضي مادربورد‌ها پورت‌هاي SATA يي مخصوص RAID كردن درايو ها به غير از پورت‌هاي SATA معمولي براي درايو‌ها دارند و بعضي از مادربورد‌ها هردوشون (SATA و SATA for RAID) را مشتركن روي يك سري از پورت‌ها دارند و با تنظيماتي از درون بايوس قابل تغيير حالت دادن هستند. دقيقن همانند مادربورد شما....
. كلن عمل RAID كردن فقط براي هاردديسكها هست و انواع حالات مختلف RAID كردن وجود دارد كه با شماره مشخص مي‌شوند. همانند RAID 0 يا RAID1 يا RAID2 يا ..... انشاالله توضيحات بيشتر در آينده! ولي توضيحات كامل به همراه شكل در اينجا هست.

توی properties برای dvdwriter تو قسمت type نوشته cd drive , مگه نباید بنویسه dvd drive و توی قسمت file
ststem نوشته unknown در حالی که برای cdwriter تو قسمت file system نوشته CDFS.
. دقيقن نمي‌دانم چرا!؟ ولي فكر نكنم زياد مهم باشه!! مهم اين هست كه كارايي خودشون را داشته باشند. مثلن در برنامه Nero\Tools\Nero Info Tools بايد درايو‌هاي اپتيكالتان، همه توانايي‌هاي (حداقل) استاندارد يك Writer و Reader را دارا باشند. اگر دارا هستند همين كافيست!!

و معنی scsi و ssd چیه؟
. SCSI يك اينترفيس هست همانند IDE اما بسيار سريعتر و بيشتر مناسب گرافيست‌ها و ... حالا چرا جلوي نام يك درايو IDE، يك همچين چيزي نوشته! نمي‌دانم؟!؟! دومين كلمه را كجا ديديد؟! در كا در سايت Wikipedia.org معني كامل همه اين كلمات موجود هست. كمي هم شما جستجو نماييد و كمي انگليسي مطالعه نماييد.....
3.gif
(گاهي اوقات هم شما ماهيگيري نماييد، راهشو كه نشانتان دادم...!)

ببخشید من firmware و درایور dvdwriter رو از کجا باید پیدا کنم چون نوشته برای 2001 هست و تو سایت
خودش برای این مدل هیچی نداره.
. اصلن نيازي به همچين چيزايي نيست! بيخيالش شويد....!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/03/20
26.gif
103.gif

Last edited:

hamid3pnn

Registered User
لایک‌ها
19
:Dسلام

igimax عزیز و باحوصله

خیلی ممنون واسه توضیحات

من کلا via هایی که بود رو حذف کردم که باعث شد dvdwriter از my computer بپره و موقع شروع ide controller

بخواد که نصب بشه که از درایوری که با driver genius برای آپدیت دانلود کرده بودم به via_vraid_580g از قسمت

درایور نصب کردم و بعد درایور VIA_HyperionPro_V524A که با نرم افزار driver magician دانلود کرده بودم رو نصب

کردم و پسوند dvdwriter از بین رفت و عادی شد :cool:

و نمی دونم دیروز چکار کردم که قسمت unknown برای dvdwriter

مثل بقیه تبدیل به کد شد ولی دوباره نمی دونم چکار کردم که امروز unknown شده فکر کنم به خاطر نصب

دوباره درایور باشه.:(

لطفا دفترچه ماردبورد رو هم نگاه کنید ببینید با توضیح دفترچه چطوری میشه درایور sata رو نصب کرد بدون غیرفعال کردن dvdwtiter.

این دفترچه RAID Installation Guide هست

http://depositfiles.com/files/pqrqnc1cc

و این دفترچه نرم افزار raid هست

http://depositfiles.com/files/3bu9j3q6u

خیلی ممنون :D

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام hamid3pnn عزيز
animsmilysmile.gif

لطفا دفترچه ماردبورد رو هم نگاه کنید ببینید با توضیح دفترچه چطوری میشه درایور sata رو نصب کرد بدون غیرفعال کردن dvdwtiter.
. شرمنده!! من كه در پست قبلي عرض كردم:
من الان مسافرتم و اون فايل PDF همراهم نيست. الان هم دوباره ديال آپي شدم و امكان دنلود چيزي يا پاسخ گويي سريع برايم مقدور نيست!

. سرعت افتضاح هست و من هم در سفر! شرمنده..... اما با كاري كه با درياور via كرديد معاومه كه كم كم خودتان داريد همه مشكلاتتان را حل مي‌كنيد.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/03/20
26.gif
103.gif

relax_hit

Registered User
لایک‌ها
15
سلام igimax جان

آیا PDf این تاپیک موجود است ؟

آخر اسمت رو نگفتی من که راحت نیستم با IGImax صدات کنم

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام amaska عزيز
1.gif

به تازگی لپ تاپ HP envy 15 1104tx رو خریدم که ویندوز سون 64 home edition روش داره.
به توصیه یکی از دوستان (joker_war)سؤال رو اینجا مطرح میکنم
کلا داغ کردن یعنی چی؟
. با تشكر از لطف ايشون وشما.... بر اساس سوالات بعدي شما احتمالن منظور شما از "داغ كردن" گرماي پروسسور هست؟!

. پروسسور در حالت عادي و زماني كه هيچ برنامه‌اي در حال اجرا شدن نباشه (به اين حالت مي‌گويند Idle Mode) بر اساس مدل پروسسور، دمايي بين 26~47 درجه سانتيگراد دارند و در چنين حالتي پروسسور در حالت كمترين سرعت خود و در نتيجه كمترين وات مصرفي به سر مي‌برد كه نتيجه آن خنك بودن و سرعت كم فن خنك كننده آن است. اما به مجردي كه برنامه يا برنامه‌هايي شروع به استفاده از پروسسور نمايند پروسسور سرعت خود و به دنبال آن وات مصرفي خود را افزايش مي‌دهد و در نتيجه اين عمل گرماي بيشتر و سرعت بيشتر فن خنككننده را خواهيم داشت. حالا اگر بر اساس نياز يا .... اون برنامه از تمامي توان پروسسور در مدت طولاني استفاده كند، پروسسور در حالات حداكثر سرعت خود و وات مصرفي قرار مي‌گيرد. در چنين حالتي مي‌گوييم كه پروسسور در حالت Full Load قرار گرفته و تستس هم براي اينكار وجود دارد به نام CPU Stress Test كه دقيقن همين حالت را براي پروسسور بوجود مي‌آورد. در چنين حالتي دماي پروسسور بسيار زياد مي‌شود و اگر سيستم خنككننده به خوبي عمل نمايد بايد دماي پروسسور را بر اساس نوع پروسسور و نوع خنك كننده در دمايي زير 65~70 درجه نگاه دارد.

چه موقع خطرناک میشه؟چه دمایی برای سیستم مناسبه؟
. دماي مناسب براي پروسسور‌ها را مي‌توانيد در سايت سازنده آنها يعني Intel يا AMD و در قسمت Specification پروسسور مورد نظر خود بيابيد. معمولن در آنجا حداكثر دماي قابل قبول و استاندارد پروسسور نوشته مي‌شود. ولي بهتره براي پروسسور حداكثر دما بين 65~70 باشه و بيشتر نشه! مگر اينكه سايت سازنده دماي بيشتري را حداكثر توان آن ذكر نموده باشد.

برای سیستمم چه نرم افزاری نصب کنم که بتونم دما رو بفهمم؟
cpu-z خوبه؟
. برنامه CPU-Z فقط مشخصات Provcessor/RAM/Mobo سيستم را مي‌دهد و نه دماي قطعات. در اين پست و در قسمت "كنترل دماي پروسسور و تست حداقل و حداكثر دماي آن" چند برنامه براي مشاهده دماي قطعات معرفي شده است.

چه توصیه هایی برای اینکار بهبود عملکرد دارید؟
. وقتي برنامه‌اي نياز به تمامي توان پروسسور دارد ديگه راهي نيست كه دما را كم نمود! البته اگر سيستم دسكتاپ باشد مي‌توان از يك خنك كننده بهتر از خنك كننده فعلي آن استفاده نمود ولي در مورد لپتاپ تقريبن راهي نيست!! شايد خريد يك سيني فن دار زير لپتاپ (مثلن چيزي شبيه اين) بتواند مشكل را حل نمايد.

. فقط چند نكته باقي مي‌ماند:
1) ببينيد در حالت Idle آيا برنامه‌اي بيش از 40% و به شكل دائم از پروسسور شما استفاده مي‌كند يا نه؟ براي اينكار كافيه به Task Manager رفته و برروي تب Processes كليك كرده و به ستون CPU نگاه كنيد. اگر در ستون CPU گزينه System Idle Process عددي بالاي 95% به شكل تقريبن دائم وجود داشت، مشكلي نيست ولي در غير اينصورت برنامه مشكل دار را يافته و در مورد رفع مشكلش تحقيق نماييد.

2) اگر در مرحله پيشين مشكلي وجود نداشت، بهتره يك تست Stress بر اساس همان پست و بخشي كه در بالا معرفي نمودم انجام دهيد و ببينيد چقدر سيستم خنك كننده پروسسور شما در كنترل دما موفق است. اگر دماي پروسسور در زير تست Stress از دماي حداكثر تعيين شده بيش از 5+ درجه بالاتر رفت، بايد به نمايندگي خود مراجعه نماييد.

3) شايد خريد يك سيني فن دار زير لپتاپ (مثلن چيزي شبيه اين) مشكل شما را تا حدودي حل كند.

. باز هم اگر امري بود بفرماييد...

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/10/06
26.gif
103.gif

Last edited:

starunique

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
سلام و درود فراوان:wub:... بسیار بسیار مفید و کامل:thumbsup:... من تازگی به کامپیوتر و دنیای سخت افزار و نرم افزار وارد و علاقه مند شدم، می خواستم یک دستگاه رو خودم اسمبل کنم و دنبال توضیحات کامل بودم که به تاپیک شما برخوردم واقعا جای تقدیر و تشکر داره:specool:، فقط یه موردی نگران کننده اس:(، مثل این که بیش از یک ماهیه که چیزی در این تاپیک نوشته نشده:worried: ، امیدوارم خیر باشه و این تاپیک همیشه پابرجا و بانی اون پاینده باشه:king: ... یا علی :heart::heart:...

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام دوستان عزيز
animsmilysmile.gif

106.gif
ممكنه براي مشاهده تصاوير موجود در پست‌هاي من نياز به اجراي يك هيتلر شكن داشته باشيد!!!
45.gif

فهرست كامل مقالات آموزشي در پست دوم موجود است​

موضوع آموزش:... .......ه. معرفي وسايل كمپاني VoltCraft جهت استفاده، تست و كنترل قطعات سيستم
نام نويسنده: ...... .......ه. IgImAx

مقدمه:
. گاهي دوستان سوال مي‌پرند كه آيا وسيله‌اي هست كه بتواند ميزان W مصرفي واقعي سيستم را مشخص نمايد؟! يا آيا وسيله‌اي براي اندازه گيري دقيق نويز سيستم (فن‌ها، صداي قطعاتي چون هاردديسك و ...)؟!

. امروز داشتم درون سايت TomsHardware مقاله‌اي را مطالعه مي‌نمودم كه در مورد كارت گرافيك كمپاني PowerColor بود كه از چيپ پر قدرت ATi HD6850 استفاده نموده بود ولي در طراحي خود از هيچ فني روي هيت سينك خاصي كه طراحي نموده بود استفاده نكرده بود. نام مقاله و لينك آن "PowerColor's SCS3 HD6850: Radeon HD 6850 Goes Fanless" اين است. در صفحه "Test System And Configuration" همين مقاله چشمم به 3 وسيله از كمپاني VoltCraft افتاد كه دوتاي آنها براي اندازه گيري وات مصرفي سيستم و قطعات در زمان كار مورد استفاده قرار گرفته بودند و يكي از آنها براي اندازه گيري صراي نويز سيستم، به همين دليل گفتم اين وسايل را جهت آشنايي شما اينجا معرفي نمايم شايد كه مورد استفاده دوستان الكترونيك و سخت‌افزار قرار گيرد.

. من خودم يك آداپتور استابلايزر دار از اين كمپاني دارم كه فوق العاده هست.

exclamationcircleframe1.png
توجه: من هيچ اطلاعات الكترونيكي ندارم و اين كمپاني هم آلمانيست و بايد صفحه آن را در گوگل به انگليسي ترجمه مي‌كردم! پس اگر اشتباهي دارم ببخشيد و سعي كردم بيشتر متن اصلي را اينجا قرار دهم!

وسايلي براي اندازه گيري وات مصرفي سيستم يا قطعات:
. ليست كامل چنين وسايل در اين لينك موجود است.خوب وسايل زير براي اندازه گيري برق مصرفي كل سيستم يا قطعات مورد استفاده قرار مي‌گيرند:

. لينك به سايت فروش و مشخصات VOLTCRAFT ® Energy Logger 4000 (لينك را با گوگل به انگليسي ترجمه كنيد). در ليست توانايي‌هاي اين وسيله آمده است :

1) اندازه گيري برق مصرفي و ذخيره اطلاعات و جزئيات تا 6 ماه درون حافظه داخلي خود سيستم.

2) با نصب نرم افزار آن مي‌توان مصرف انرژي سيستم 10 كاربر را به شكل مجزا كنترل نمود! (به همراه نمودار مصرف!)

3) نمايش مصرف به شكل Real-Time

4) توان اندازهگيري (1.5i to 3500 W)

. بقيه توضيحات اين وسيله:

Technical Data
Execution ------------------------> socket outlet for research
Display ---------------------------> LCD
Display area ---------------------> from 0.001 to 9999 kWh
Operating voltage --------------> 230 V / AC
Active-power range ------------> 1.5 - 3500 W
Frequency -----------------------> 50 Hz
Active-power field --------------> 0.01 - 15 A
Accuracy Class ------------------> ± (1% + 1 count)
Self-consumption ----------------> 1.8 W
Maximum Recording Time ------> 4320 h
Further technical data ----------> Metering: 1 Wh - 9999 kWh * Resolution 0.1 W
MID Approval --------------------> No
Dim. -------------------------------> (W x H x D) 164 x 82 x 83 mm
Weight ----------------------------> 240 g
Type -------------------------------> Energy Logger 4000
i

. وسيله بعدي VOLTCRAFT® SBC-500 است:

وسايلي براي اندازه گيري دقيق نويز (صداي) سيستم:
. ليست كامل چنين وسايل در اين لينك موجود است. براي اندازه گيري نويز قطعات كامپيوتر وسايل زيادي توسط كمپاني VoltCraft طراحي شده است مانند:

آداپتور‌هاي استابلايز (صاف كننده جريان خروجي) VoltCraft:ه
. ليست كامل چنين وسايل در اين لينك موجود است. من خودم اين مدل VOLTCRAFT ® SPS24-48W از آداپتور‌هاي اين كمپاني را دارم. كسي كه از آلمان آن را برايم ارسال نمود مهندس قدرت بود و در مورد اين آداپتور گفت كه داراي يك Stabilizer (صاف كننده جريان برق) هست كه هر 1/250 ثانيه جريان ورودي را چك كرده و اگر افت/افزايشي در كسري از ثانيه داشت، جريان خروجي كاملن ثابتي را به ما مي‌دهد. اين آداپتور واقعن سبك و خنك و كارايي عالي براي من داشته. امروزه مدل‌هاي مختلفي از آن توسط همين كمپاني طراحي شده(كه در ابتداي پاراگراف لينكش آورده شده است) ولي در زير من تصوير و مشخصات مدل خودم را قرار مي‌دهم:

ليست منابع:مقاله‌اي از سايت TomsHardware

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/05/20
26.gif
103.gif

sasan7khat

Registered User
لایک‌ها
28
خيس به شير لوله ميزد صداي داد و فريادش و دعاهايي كه نثار من مي‌شد، نشان مي‌داد كه بخشي از جريان داره كجا تخليه مي‌شه!!! اما حس خوبي داره! يه بار روي ديگران تست كنيد!!!!

این مورد و صدای بلندگو دقیقا برای من وجود داره (يا صداي موتور بازو بسته كننده در درايو‌هاي Optical )

راستی یه سوالی من فکر نکنم مادرم اجازه بده خونه رو سیم کشی کنم اونم به صورت رو کار :lol: و همچنین اتاق من با اولین لوله آب که تو آشپز خونه هست خیلی فاصله داره ؟؟ تقریبا غیره ممکن خوب چاره دیگر نداریم من تو یه موسسه دیده بودم که یه بطری شیشه نوشابه خانواده که توش خاک ریخته بودن بهد یه سیم به پیچ کیس و سر دیگر را در خاک داخل بطری فرو کردن آیا اینطوری میشه یا میشه از یک گلدان استفاده کرد تا چهره نامطلوبی به اتاقمون نده اون شیشه خانواده پر از خاک

خیلی باحالی از مطالبتونم فوق العاده استفاده کردم دارم یکی یکی همشونو همه همه رو می خونم خیلی واضح که تجربیات یک عمر سرچ و جستجو هست ای کاش بعد افزایش این مطالب یه کتاب کوچیک و بسیار کاربردی ازشون به چاپ برسونید
فقط حیف که عکسا رفتن

من از کجا بفهمم که 40 تائی یا 80 تائی

همانطور كه قبلن هم عرض شد، كابل‌هاي PATA در دو نوع 80 و 40 سيمي موجود هستند: روي تصوير كليك كنيد تا بزرگياش رو ببينيد! (تصویری نیست) :blush:

آهان شوتلرن پس بدون عکس میتونین 80 تائی رو با 40 تائی تفاوتشون رو به یه شکل ساده بگین یا باید تک تک سیم های پاتا رو بشمرم ؟؟؟!!!!!

یه سوالی داشتم معمولا همه هارد رو به این طورت قرار میدن داخل کیس

مشاهده پیوست 87096

ولی من یه دوست دارم که می گفت همیشه هاردو رو به صورت وارونه ینی قسمتیش که چیپ داره رو به بالا باشه بذاری بهتره ینی اینجوری

مشاهده پیوست 87097

راستی مطلب در باری بوست ردی فلش هم بنویسید

راستی یه سوال بی ربط به تاپیک اون عدد1+ بالای هر پست واس چی ؟؟؟؟؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام sasan7khat عزيز
1.gif

راستی یه سوالی من فکر نکنم مادرم اجازه بده خونه رو سیم کشی کنم اونم به صورت رو کار :lol: و همچنین اتاق من با اولین لوله آب که تو آشپز خونه هست خیلی فاصله داره ؟؟ تقریبا غیره ممکن خوب چاره دیگر نداریم من تو یه موسسه دیده بودم که یه بطری شیشه نوشابه خانواده که توش خاک ریخته بودن بهد یه سیم به پیچ کیس و سر دیگر را در خاک داخل بطری فرو کردن آیا اینطوری میشه یا میشه از یک گلدان استفاده کرد تا چهره نامطلوبی به اتاقمون نده اون شیشه خانواده پر از خاک
. بعــــلــــه!!! اختراعتون رو ثبت كنيد!!! گلدون يا شيشه نوشابه جاي تمامي علوم Earth كشي ساختمان‌ها و تاسسيات را زيرو رو كرد!!!

. يه ولت متر تهيه كن و تست كن. همانطوري كه در خود پستم هم روش تستش را نوشتم. شوفاژ يا چهار چوب فلزي پنجره يا در هم بد نيست.

همانطور كه قبلن هم عرض شد، كابل‌هاي PATA در دو نوع 80 و 40 سيمي موجود هستند: روي تصوير كليك كنيد تا بزرگياش رو ببينيد! (تصویری نیست) :blush:
آهان شوتلرن پس بدون عکس میتونین 80 تائی رو با 40 تائی تفاوتشون رو به یه شکل ساده بگین یا باید تک تک سیم های پاتا رو بشمرم ؟؟؟!!!!!
. هيتلر شكن اجرا كنيد تا تصاوير را مشاهده نماييد، به غير از تصوير راه ديگه‌اي من ندارم كه از اينجا خدمتتون توضيح بدهم!؟ فوقش بايد به يك مغازه كامپيوتري مراجعه نماييد تا نمونه‌هايش به شما نشون دهند.

یه سوالی داشتم معمولا همه هارد رو به این طورت قرار میدن داخل کیس
Attachment 87096
ولی من یه دوست دارم که می گفت همیشه هاردو رو به صورت وارونه ینی قسمتیش که چیپ داره رو به بالا باشه بذاری بهتره ینی اینجوری
Attachment 87097
. تصاوير ديده نمي‌شوند...!؟

راستی یه سوال بی ربط به تاپیک اون عدد1+ بالای هر پست واس چی ؟؟؟؟؟
. اون گوگل پلاس هست كه در امروزه در همه سايت‌هاي اينترنتي ديده مي‌شود و با +1 كردن هر سايت مطالب اون سايت و خود سايت در سايت گوگل امتيازش بالا مي‌رود. و مصارف ديگه هم دار .....

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/09/06
26.gif
103.gif

sasan7khat

Registered User
لایک‌ها
28
. بعــــلــــه!!! اختراعتون رو ثبت كنيد!!! گلدون يا شيشه نوشابه جاي تمامي علوم Earth كشي ساختمان‌ها و تاسسيات را زيرو رو كرد!!! :D

. يه ولت متر تهيه كن و تست كن. همانطوري كه در خود پستم هم روش تستش را نوشتم. شوفاژ يا چهار چوب فلزي پنجره يا در هم بد نيست. من فکر کردم شما روش در رو در کنا ر لوله آب با هم تست کردین !!!!!!

:::::::::::: ایول پس میشه بابا پدر درایو من موقع ری استارت یه صدائی میده مثل اینکه انگار یه بار درش بازو بسته میشه پس به پنجره میزنمش

فوقش بايد به يك مغازه كامپيوتري مراجعه نماييد تا نمونه‌هايش به شما نشون دهند. از بابت گوگل پلاس هم ممنون

فکر خوبی بی شوخی ممنون

sasan7khat

Registered User
لایک‌ها
28
ممنون از بابت تاپیک های خوبتون

راستی من سیلیکون سی پی رو عوض کردم و از این خمیرهای سیلیکونی 500 تومنی خریدم خوب دلیلشم این بود یه رفیق دارم یه زمانی توی همین مقازه های قطعات کامپیوتری شاگردی می کرد و می گفت وقتی که سی پی یو رو نصب میکردن از همین خمیرای ارزون چینی استفاده می کنن و مشکلی هم پیش نمیاد و گفت بیخود پولتو به جنسای تقلبی با قیافه ها و بسته بندی خوشگل نده منم همین کار رو کردم ولی چون از مارک ارزون استفاده کردم می خوام هر 6 ماه یکبار یه خمیر سیلیکون تازه از همون ارزونا بگیرم و بزنم درجه سی پی یو هم فکر کنم 8 الی 12 درجه فرق کرده باتشکر البته حدود 4 سالی هم هست که این سیستم رو دارم و این اولین بار این کار رو می کنم با تشکر از تاپیک خوب شما
دوست دارم نظر شما رو هم بدونم

بالا