برگزیده های پرشین تولز

آموزشي - اسمبل، نصب/تعويض قطعه، تميز كردن، مفاهيم و ... سخت افزار

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام sasan7khat عزيز
1.gif

...از همین خمیرای ارزون چینی استفاده می کنن و مشکلی هم پیش نمیاد و گفت بیخود پولتو به جنسای تقلبی با قیافه ها و بسته بندی خوشگل نده منم...
. شايد فرق بين جنس خوب با بد در همان ابتداي كار فقط چند درجه 2± بيشتر نباشه ولي سليكون خوب در دراز مدت به دليل روغن و جنس بهتر دوام بيشتري داره و ممكنه 3~6 ماه يا بيشتر دوام بياره... (بسته به شرايط محيطي و ميزان روشن بودن سيستم در طول روز و نوع هيت سينك و ...)

. به دليل اينكه شما الان به تازگي سيليكون را عوض نموديد دماي پروسسور خودتون را در حالت Idle و Load به ذهن بسپاريد (توضيح دو پارامتر در پست‌هايم هست و توجه داشته باشيد كه الان زمستان هست!) اگر سال ديگه همين موقع دماي پروسسورتان تغييري نمود بايد سيليكون را عوض نماييد.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/10/15
26.gif
103.gif

sasan7khat

Registered User
لایک‌ها
28
خیلی ممنون این عکس سنسورها در حالت کم بارم هست و البته فن اصلی 12 ولتم هم خاموش زمانی که اونو روشن می کنم چیپ ست اصلی مادر برد ینی mcp به 41 و سی پی یو هم به 31 میرسه

jhlrkkzr7juc3lnfqfq1.png

sasan7khat

Registered User
لایک‌ها
28
سلام ب دوست عزیزمون igimax
با یه مشکلی درباره رم دوباره برخورد کردم
ک نمی دونم باسش 800 یا 400 چون جدیدا یه برنامه به نامDriver Genius Professional Edition نصب کردم برای پیدا کردن درایور ها ولی خوب کاری با درایور ندارم
در این نرم افزار قسمتی برای پیدا کردن مشخصات سخت افزار بود ک دیدم زده 400 مگاهرتز دهنم باز بود چون من این رم هارو به اسم باس 800 خریدم حتی یکیشم بعدا دست دو از طریق نت خریدم ک ب طرف هم ب اسم 800 دادن روی خود رم هم همینو نوشته
ولی الان ک توجه کردم دیدم انگار اسمی بوده این 800 و هیچ .............................روی خود لیبل رم ها هم ddr2 800 نوشته
این لینک مادر بردم
ASUS - Motherboards- ASUS M2N-MX SE

واین عکس از محیط برنام Driver Genius Professional Edition
t94aj0oe3khrm4b70j.jpg

جالب این ک ida64 هم نوشته 800 بعدشم داخل پرانتز نوشته 400 مگاهرتز ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
dodzj8tknb2iw7bh7rqp.jpg

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام sasan7khat عزيز
1.gif

. به صفحه يك پست 7 و بخش "انواع RAM Modules بر اساس سرعت‌هايشان:" مراجعه كنيد و كامل آن را مطالعه نماييد و جداول را هم مشاهده كنيد.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
91/02/19
26.gif
103.gif

sasan7khat

Registered User
لایک‌ها
28
جسارتا ببینین درست برداشت کردم بر اساس این مطلب
2) بدانيد كه BUS پروسسور شما چنده و اگر Memory Clock شما بيشتر از BUS پروسسور باشد با همان BUS كار خواهد كرد و اگر حداكثر Memory Clock رم شما كمتر از BUS پروسسور باشد، با همان حداكثر Memory Clock كار خواهد كرد و نه به اندازه Bus پروسسور.

الان ینی رم من باس 800 ولی سی پیوم تا 400 رو آدرس دهی میتونه بکنه درسته ؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام sasan7khat عزيز
1.gif

الان ینی رم من باس 800 ولی سی پیوم تا 400 رو آدرس دهی میتونه بکنه درسته ؟
. ببينيد واحد MHz واحد سرعت پردازش داده‌ها هست و نه آدرس دهي. MHz مخفف MegaHertZ است و معادل One million cycles per second است. بعدش هم!!! اون PC800 يا PC2-6400 فقط اسم تجاري يا Standard Name هستند. (باز هم درست نخوندي‌ها!!!!؟)

. اين جدول را هم خواندي يا سريع آمدي پست بدي!؟

DDR2 SDRAMها يا DDR2:ه
. اين نوع از حافظه‌ها نسل بعدي DDRها هستند و به DDR2 مشهورند.
اين نوع رم‌ها داراي 240 پين هستند. لطفن به جدول مشخصاتشان توجه نماييد:

روي تصوير كليك كنيد تا تصوير بزرگتر را ببينيد
شكل 7
. اين جدول را ديديد!؟ Memory Clock حافظه شما ‎200 MHz هست و I/O Bus clock آن هم 400‎ MHz است.

http://www.pcmag.com/encyclopedia_term/0,1237,t=MHz&i=46893,00.asp

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
91/02/19
26.gif
103.gif

sasan7khat

Registered User
لایک‌ها
28
اهان الان افتادش
راستی شما نوشتین باید برای بعضی از دیدن عکسا از شوتلر شکن استفاده کنیم خوب شوتلر منم کار نمی کرد
واقعا جای خجالت داره آدم پنل ساکس داشته باش بعد سرورشم قطع باشه :(
بعدم نتونه مطالب آی جی جون را کامل بگیره چرا چون عکسارو ندیده بعد آی جی ژون دوباره اعصابش خط خطی میشه گناه من چی ؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام sasan7khat عزيز
1.gif

.
21.gif
بفرما اين هم عكسه:

ramddr2.gif

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
91/02/19
26.gif
103.gif

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
ممنون از ايجي مكس عزيز با اطلاعات خوبش . يكي از طرفداران نوشته هاي ايجي هستم .
سالها پيش مهندس عليرضا حقدوست يك كتاب جامع درباره رم نوشت . با توجه به ورشكست شدن ناشر فكر نكنم پيدا بشه ولي عموما كتابخانه ها دارند . كتاب بسيار خوبي بود به نام حافظه اصلي
اينجا هم ميتونيد اطلاعات خوبي در مورد رم پيدا كنيد
Standards & Documents Search | JEDEC

اين هم تاپيك معرفي اين كتاب توسط نويسند
http://forum.persiantools.com/t44768.html

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام دوستان عزيز
1.gif

. قبلن من در همين تاپيك برنامه‌هايي را براي ايجاد Stress برروي قطعات مختلف براي تست Overclocking يا وسايل خنك كننده به همراه وسايلي براي تست ولتاژ يا نويز يا ... قرار داده بودم.

. امروز داشتم معرفي و تست 5 كيس پيشنهادي TomsHardware را مطالعه مي‌كردم Five Gaming Cases Between $80 And $120, Reviewed : Cases For Cost-Conscious Builders. در صفحه تست كانفيگش متوجه 3 برنامه زير و يك وسيله تشخيص نويز شدم گفتم شايد براي گيگ ها و تستر‌هاي حرفه‌اي جالب و مفيد باشند:

1) برنامه مجاني FurMark : براي ايجاد Stress(حداكثر فشار) برروي GPU : ‏FurMark: VGA Stress Test, Graphics Card and GPU Stability Test, Burn-in Test, OpenGL Benchmark and GPU Temperature | oZone3D.Net

2) برنامه مجاني Prime95 x64 & x86 : براي ايجاد استرس برروي CPUو RAM : ‏ Prime95 (32bit) - 25.11 Download - EXTREME Overclocking لينك سايت سازنده ولي شلوغ هست!: GIMPS Home

3) برنامه مجاني Real Temp : براي نمايش دماي تك تك هسته‌هاي CPU و GPU : ‏Real Temp - CPU temperature monitoring

4) وسيله Galaxy CM-140 SPL Meter : براي اندازه گيري Noise : ‏CM-140 SPL Meter يك Review از اين وسيله: Galaxy CM-140 SPL Meter Pre-Order - Home Theater Forum and Systems - HomeTheaterShack.com

. موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
91/03/11
26.gif
103.gif

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
با اجازه دوست گلم ايجي عزيز خواستم چند نكته رو بگم .
1-هنگ اسمبل حتما از دستكش نخي استفاده كنيد
2- قطعات رو يكبار بيرون از كيس تست كنيد
3-پاور آخرين قطعه اي باشد كه تهيه ميكنيد

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
با اجازه دوست خوبم نكاتي به ذهنم رسيد .
1- وقتي يه كانفيك انتخاب ميكنيد از لحاظ سازگاري حتما بررسي كنيد
2-خريد كيس با فضاي كافي براي گردش هوا و جا دار
3- ما ايراني ها متاسفانه براي خريد پاور عجله ميكنيم . برند هاي معتبر مثل انرمكس و كولر مستر قيمتشون بالاست ولي نسبت به كالا هاي مونتاژ ايران كه قيمتشون بالاست و تمام گواهينامه جعلي استاندارد 80PLUS دارند . ارزش خريد دارند .

بالا