برگزیده های پرشین تولز

آموزش- اجرا کردن CD های MP3 و MPEG4 در پلی استیشن 2

ZIA

Registered User
لایک‌ها
36
سلام در این مقاله در رابطه با اجرا کردن قالب های MP3 و فایلهای تصویری فشرده که به نام mpeg4 یا DivX می باشد می پردازیم.

برای این کار شما به یک CD خام معمولی احتیاج دارید و یک CD رایتر.

1- برنامه PS2 Reality Player 1.28 را از طریق لینک زیر دانلود کنید و سپس آن را از حالت فشرده خارج کنید به وسیله برنامه WINRAR
http://ps2emu.dcemu.co.uk/PS2R MediaPlayer 1.28e.rar

2- سپس برنامه Nero Burning ROM را اجرا کنید اگر نمی دانستید کجاست این مسیر را دنبال کنید:

Start/All Programs/Nero/Nero 6 Ultra Edition/Nero Burning ROM

بعد در منوی فایل گزینه OPEN را بزنید و مسیر پوشه برنامه PS2 Reality Player 1.28 را بدهید سپس در قسمت File of Type گزینه ALL FILE را انتخاب کنید سپس وقتی فایلها نمایان می شوند فایل
PS2R MediaPlayer 1.28.cue
را انتخاب کنید

PSMP3-1.gif

سپس پنجره کپی CD نمایان می شود تنظیمات زیر را اعمال کنید:
سرعت CD را حداقل انتخاب کنید مال من حداقلش 4 بود اگر ماله شما 2 داشت حتما با 2 رابت کنید
Write metod را Disk At Once انتخاب کنید.

PS2R2.gif

سپس کلید Burn را برای شروع رایت CD بزنید.
حجم CD تقریبا 32 MB می باشد.

حالا CD را در دستگاه پلی استیشن 2 قرار داده و روشن کنید اگر CD اجرا نشد 2 بار پشت سر هم ریست کنید
اجرا شدن این برنامه به مود چیپ دستگاه ربط دارد.

حال شما شاهد یکسری صفحات هستید که میرن و میان بعد از اینکه یکخورده گذشت یک صفحه میاد که زبان را انتخاب کنید English را انتخاب کرده و سپس وارد برنامه می شود.
حال CD را خارج کنید و CD MP3 را درون دستگاه بگذارید(ریست نکرده cd را در بیاورید).
و سپس در منو گزینه MP3 Player را بزنید تا شروع به خواندن بکند یکم با منو و کلید ها بازی کنید که طرز کارش را یاد بگیرید.
یک گزینه دیگر هم در منو هست به نام Browser که از نامش پیدا است و کارش این است که لیست محتوای CD را به شما نشان دهد شما می توانید فایلهای تصویری و یا صوتی خود را نیز از طریق این قسمت اجرا کنید.

بعضی از CD های MPGE4 به صورت استاندارد کپی نمی شوند برای همین نمی توانید به وسیله گزینه PLAY آنها را اجرا کنید و باید به صورت دستی برید در Browser و آدرس بدهید.

برگرفته شده از تالار همين سايت
www.HaminSite.com

LoghaminRm.gif

MAS

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز اجرا نشد علت چیست
مل من 30000 است

MAS

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دیسکهای کپی را به راحتی اجرا میکند کمی بیشتر توضیح دهید

AmirSteve

Registered User
لایک‌ها
8
به نقل از MAS :
دیسکهای کپی را به راحتی اجرا میکند کمی بیشتر توضیح دهید

برای اینکه سی دی بوت نمی شه و ارم Play Station 2 نمی یاد درسته؟
اول این نکته رو هم بگم که الان این سی دی بصورت اماده هم هست و می تونی خرید کنی
این دوست عزیزمون که این برنامه رو گذاشتن طرز بوت کردن رو نگفتن که من خلاصه توضیح می دم

در ابتدا بگم فرمت MPEG 4 همون فرمت DIVX هست که با پسپوند Avi هستش و شما برای دیدن و کنورت کردن فایل هاتون می توانید با نرم فزار Dr Divx فایل خود رو به صورت Divx در بیاورید و با PS2 پلایر کنید و همچنین این برنامه قدرت خوندن PIC رو هم دارد

برای مشکل در اجرا هم مشکل شما این هست که سی دی اصلا بوت نمی شه که بخواد بالا بیاد برای همین شما می توانید از این برنامه ها برای ایمیج گرفتن استفاده کنید
Font Converter v2.0 by DoRS
CDGenPS2 v3.0
CDmage
Isobuster
VirtualDub
MP3 to WAV Decoder
GSpot - Codec Finder Appliance

البته من برنامه CDGenPS2 v3.0 را به شما معرفی می کنم چون خیلی قوی هست و کارش هم بوت کردن برای PS2 هست

در مورد رایت کردن هم از نظر من اصلا اون راه راه درستی نیست
شما برنامه Nero Burning رو اجرا کنید و در پنجره نوع انتخاب برای رایت Cancel کنید و از منوی Recorder گزینه Burn Image رو انتخاب کنید و فایل رو Browser کنید

حالا این برنامه ای که دوستمون دادن بصورت اماده هست و نیازی به ایمیج نداره احتمالا شما در رایت ان مشکل دارید که مراحل رایتی که گفتم رو انجام بدید مشکلتون حل می شد
جدیدترین ورژن این برنامه که 1.50 می باشد رو از اینجا ورژن اماده و برای رایتش هم از اینجادانلود کنید

یه نکته مهم رو هم بگم که این نوع سی دی ها به علت Compact بودشون صدمه به لنز PS2 می زنن پس زیاد استفاده نکنید
نکته کنکوری:در دو طرف این سی دی چسب شیشه ای بزنید که سی دی رو کمی سنگین تر کند یا در ابتدای سی دی دقیقا مانند سی دی های کپی یه قطره چسب قطره ای بزنید که زیاد سی دی سبک نباشد در غیر اینصورت سرعت سی دی بسیار بالا می رود و شما شاهد صدهای بدی از دستگاه خود می باشید که ضرر بدی هم برای PS2 دارد
این هم سایت این نرم افزار برای گرفتن نسخه های جدید

موفق باشید

بالا