برگزیده های پرشین تولز

آموزش برگردادن گوشه اي از عکس

Pixar

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
19
1- صفحه اي به اندازه ۵۰۰ × ۵۰۰ پيکسل (دلخواه) باز کنيد. سپس يک لايه جديد (لايه شماره ۱) بسازيد. (Layer> New Layer ) کليد D را بروي صفحه کليد فشار دهيد تا رنگهاي Foreground & Background به حالت اوليه خود (يعني رنگ سياه و سفيد) برگردند. بعد از آن لايه جديد را با رنگ سياه پر کنيد (Edit > Fill).

۲- عکسي را به اندازه ۵۰۰ × ۵۰۰ باز کنيد. با گرفتن Crtl +A ) Select > All) عکس را به حالت انتخاب بيرون آورده، سپس با گرفتن کليد Ctrl +C عکس را کپي کرده و در صفحه قبل (Paste (Ctrl + V کنيد. (لايه شماره ۲)

۳- دوباره يک لايه جديد (لايه شماره ۳) بسازيد. با استفاده از ابزار Polygonal lasso مثلثي بسازيد. براي ساخت مثلث بايد در بالا گوشه راست کليد کرده و سپس موس را به سمت پايين کشيده و در گوشه پايين دوباره کليک مي کنيد و از آنجا دوباره به بالا و گوشه راست بر ميگرديد. با اين کار مثلثي ساخته مي شود.

۴- دوباره يک لايه جديد (لايه شماره ۴) ساخته و بروي ابزار rectangle marquee کليک کرده و مستطيل را در سمت راست عکس مي سازديد. با زدن کليد D رنگهاي Foreground & Background را به حالت اوليه بيرون آورده و سپس بروي ابزار gradient کليک ميکنيد و گزينه Foreground & Background را انتخاب مي کنيد.

با گرفتن کليد Shift خطي را به صورت افقي مي کشيد. بعد به گزينه Edit> Transform> Perspective رفته و سپس قسمت بالا رو به هم نزديک کرده تا در نقطه مياني به همديگر برسند. سپس آن را از حالت انتخاب بيرون مي آوريد.

۵- بعد از آن به گزينه Edit> Transform> rotate رفته با استفاده از ابزار Move حرکت گوشه بالايي مثلث ساخته شده را به بالا گوشه راست وصل مي کنيم.

۶- با استفاده از ابزار Ellipticle marquee دايره اي در پايين مثلث ميسازم و سپس با فشار دادن کليد delete آنرا حذف مي کنيم، بعد آنرا از حالت انتخالب بيرون مي آوريم.

۷- با دبل کليک کرده بروي روي لايه شماره ۴ پنچره اي باز خواهد شد. سپس بروي drop shadow موارد زير را عوض کنيد.
Multiple
opacity 75%
Angle 90
Distance 20
Size 10

منبع : http://www.golestanweb.com

نويسنده : eiliya

موفق باشيد .

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
ممنون از مقاله سعيد جون
موفق باشي
(كاشگي عكس مكس بهش اضافه ميكردي!)

ولي بازم ممنون
يا حق

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
جالبه بدونيد چندين مقاله رو از وبلاگ من كاملا كپي كرده و متاسفانه بدون حتي ذكر نام وبلاگ

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
عجب دزدهايي پيدا ميشن!

ممنون مشاهير جان
خسته نباشي :)

اينو كي نوشتي؟ خيلي وقته آره؟

Pixar

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
19
ببخشيد طاها جان اصلا قصد جسارت نداشتم اصلا نميدونستم ........
با تشكر موفق باشي . :blush:

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
به نقل از tsotodeh :
عجب دزدهايي پيدا ميشن!

ممنون مشاهير جان
خسته نباشي :)

اينو كي نوشتي؟ خيلي وقته آره؟
ستوده جان من ناراحت نيستم كه چرا كپي برداري كرده مگه من چكار كردم من هم ترجمه كردم از سايت انگليسي و به صورت ساده به زبان فارسي نوشتم. اين هم ليست مقالات آموزشي كه قبلا نوشتم: http://photoshop7.bolghan.com/archives.html
من خوشحالم به اينكه خيلي وقته كه وبلاگ رو بستم اما هنوز خواننده داره...

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
به نقل از Saeidgraph :
ببخشيد طاها جان اصلا قصد جسارت نداشتم اصلا نميدونستم ........
با تشكر موفق باشي . :blush:
نه سعيد جان من كه ناراحت نيستم :D
خوشحالم كه مقالاتي كه نوشتم اينقدر طرفدار داره كه هنوز خونده ميشه و در جاهاي مخلتف هم نوشته شده تا ديگران هم ازش استفاده كنند. (چند تا از اين مقالات در سايت مجيدآنلاين هم هستش)

Pixar

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
19
به نقل از Mashaheer :
نه سعيد جان من كه ناراحت نيستم :D
خوشحالم كه مقالاتي كه نوشتم اينقدر طرفدار داره كه هنوز خونده ميشه و در جاهاي مخلتف هم نوشته شده تا ديگران هم ازش استفاده كنند. (چند تا از اين مقالات در سايت مجيدآنلاين هم هستش)

از اين جور كارا طاها جان خيلي توي ما ايرا................................پيش مياد .........................
ديگه بايد ...................... :blush: اميدوارم منظورم رو كه البته به صورت سانسور عرض كردم خدمدت فهميده باشي ............................!
با تشكر موفق باشي .

aaber_piade

Registered User
لایک‌ها
25
اقا براي اينجور كارها توي فتوشاپ براي اينكه ساده بشه معمولا ميان اكشن مي سازن كه كار كردن باهاش براي من تنبل خيلي لذت بخشه :)

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
به نقل از aaber_piade :
اقا براي اينجور كارها توي فتوشاپ براي اينكه ساده بشه معمولا ميان اكشن مي سازن كه كار كردن باهاش براي من تنبل خيلي لذت بخشه :)
عابر جان اگه از اكشن استفاده كنيد نتيجه كار شايد زياد جالب نشه و بهتر خودتون اين كار رو انجام بديد...

بالا