سایت ساز وبزیخرید بک لینک

آموزش برگردادن گوشه اي از عکس

شروع موضوع توسط Pixar ‏10 مارس 2004 در انجمن PhotoShop و نرم افزارهای گرافیکی دو بعدی

1. Pixar

Pixar مدیر بازنشسته

1- صفحه اي به اندازه ۵۰۰ × ۵۰۰ پيکسل (دلخواه) باز کنيد. سپس يک لايه جديد (لايه شماره ۱) بسازيد. (Layer> New Layer ) کليد D را بروي صفحه کليد فشار دهيد تا رنگهاي Foreground & Background به حالت اوليه خود (يعني رنگ سياه و سفيد) برگردند. بعد از آن لايه جديد را با رنگ سياه پر کنيد (Edit > Fill).

۲- عکسي را به اندازه ۵۰۰ × ۵۰۰ باز کنيد. با گرفتن Crtl +A ) Select > All) عکس را به حالت انتخاب بيرون آورده، سپس با گرفتن کليد Ctrl +C عکس را کپي کرده و در صفحه قبل (Paste (Ctrl + V کنيد. (لايه شماره ۲)

۳- دوباره يک لايه جديد (لايه شماره ۳) بسازيد. با استفاده از ابزار Polygonal lasso مثلثي بسازيد. براي ساخت مثلث بايد در بالا گوشه راست کليد کرده و سپس موس را به سمت پايين کشيده و در گوشه پايين دوباره کليک مي کنيد و از آنجا دوباره به بالا و گوشه راست بر ميگرديد. با اين کار مثلثي ساخته مي شود.

۴- دوباره يک لايه جديد (لايه شماره ۴) ساخته و بروي ابزار rectangle marquee کليک کرده و مستطيل را در سمت راست عکس مي سازديد. با زدن کليد D رنگهاي Foreground & Background را به حالت اوليه بيرون آورده و سپس بروي ابزار gradient کليک ميکنيد و گزينه Foreground & Background را انتخاب مي کنيد.

با گرفتن کليد Shift خطي را به صورت افقي مي کشيد. بعد به گزينه Edit> Transform> Perspective رفته و سپس قسمت بالا رو به هم نزديک کرده تا در نقطه مياني به همديگر برسند. سپس آن را از حالت انتخاب بيرون مي آوريد.

۵- بعد از آن به گزينه Edit> Transform> rotate رفته با استفاده از ابزار Move حرکت گوشه بالايي مثلث ساخته شده را به بالا گوشه راست وصل مي کنيم.

۶- با استفاده از ابزار Ellipticle marquee دايره اي در پايين مثلث ميسازم و سپس با فشار دادن کليد delete آنرا حذف مي کنيم، بعد آنرا از حالت انتخالب بيرون مي آوريم.

۷- با دبل کليک کرده بروي روي لايه شماره ۴ پنچره اي باز خواهد شد. سپس بروي drop shadow موارد زير را عوض کنيد.
    Multiple
    opacity 75%
    Angle 90
    Distance 20
    Size 10

منبع : http://www.golestanweb.com

نويسنده : eiliya

موفق باشيد .

2. بازدیدیار - افزایش بازدید سایت و سیگنال های برندخرید بک لینک
  3. thomson762

thomson762 مدیر بازنشسته کاربر فعال

ممنون از مقاله سعيد جون
    موفق باشي
    (كاشگي عكس مكس بهش اضافه ميكردي!)

ولي بازم ممنون
    يا حق

4. Mashaheer

Mashaheer مدیر بازنشسته کاربر فعال

5. Mashaheer

جالبه بدونيد چندين مقاله رو از وبلاگ من كاملا كپي كرده و متاسفانه بدون حتي ذكر نام وبلاگ

6. thomson762

thomson762 مدیر بازنشسته کاربر فعال

عجب دزدهايي پيدا ميشن!

ممنون مشاهير جان
    خسته نباشي :)

اينو كي نوشتي؟ خيلي وقته آره؟

7. Pixar

Pixar مدیر بازنشسته

ببخشيد طاها جان اصلا قصد جسارت نداشتم اصلا نميدونستم ........
    با تشكر موفق باشي . :blush:

8. Mashaheer

ستوده جان من ناراحت نيستم كه چرا كپي برداري كرده مگه من چكار كردم من هم ترجمه كردم از سايت انگليسي و به صورت ساده به زبان فارسي نوشتم. اين هم ليست مقالات آموزشي كه قبلا نوشتم: http://photoshop7.bolghan.com/archives.html
    من خوشحالم به اينكه خيلي وقته كه وبلاگ رو بستم اما هنوز خواننده داره...

9. Mashaheer

نه سعيد جان من كه ناراحت نيستم :D
    خوشحالم كه مقالاتي كه نوشتم اينقدر طرفدار داره كه هنوز خونده ميشه و در جاهاي مخلتف هم نوشته شده تا ديگران هم ازش استفاده كنند. (چند تا از اين مقالات در سايت مجيدآنلاين هم هستش)

10. Pixar

Pixar مدیر بازنشسته

از اين جور كارا طاها جان خيلي توي ما ايرا................................پيش مياد .........................
    ديگه بايد ...................... :blush: اميدوارم منظورم رو كه البته به صورت سانسور عرض كردم خدمدت فهميده باشي ............................!
    با تشكر موفق باشي .

11. aaber_piade

aaber_piade Registered User

اقا براي اينجور كارها توي فتوشاپ براي اينكه ساده بشه معمولا ميان اكشن مي سازن كه كار كردن باهاش براي من تنبل خيلي لذت بخشه :)

12. Mashaheer

عابر جان اگه از اكشن استفاده كنيد نتيجه كار شايد زياد جالب نشه و بهتر خودتون اين كار رو انجام بديد...

عسل طبیعی و گرده گل ایرانیخرید و فروش اتوماتیک ارزهای الکترونیکی