برگزیده های پرشین تولز

آموزش تصویری نحوه تغییر فونت های نوکیا سری 60 ویرایش سوم !!!

Profession@l

همکار بازنشسته
لایک‌ها
317
با عرض سلام خدمت همه دوستان عزیز. :(

در این مقاله سعی می کنم نحوه تغییر و تعویض فونت های اصلی گوشی های نوکیا سری 60 ویرایش سوم را برای شما عزیزان به ساده ترین شکل ممکن بیان کنم.

در ابتدا شما باید بدانید که آیا از فونت های مخصوصی برای این گوشی های استفاده می شود؟
-جواب این سئوال خیر است و در حقیقت این گوشی ها از فونت های TTF که همان فونت های ویندوز هستند استفاده می کنند.

بنابراین شما کافی است به شاخه :
کد:
c:/Windows/fonts

رفته و هر فونتی را که می خواهید انتخاب کنید.(به جای c نام درایوی که ویندوز در آن نصب است را بنویسید)

همچنین شما می توانید تعداد زیادی فونت را از سایت 1000fonts.com دانلود کنید.

پس از انتخاب فونتی که می خواهید استفاده کنید به ادامه کاربپردازید:

مراحل کار:

1) یک پوشه روی Desktop بسازید و مثلا نام آن را fonts بگذارید و فایل فونت خود را در آن کپی کنید.

1.jpg

2) سه تا کپی از فایل فونت خود که در اینجا اسم فونت من مثلا my font است بگیرید. در این حالت 4 فایل فونت مانند شکل زیر دارید.

2.jpg

3) حالا به سراغ گوشی خود رفته که من در اینجا N73 را مثال می زنم.
با استفاده از یک فایل منیجر مثل X-plore به شاخه زیر در گوشی رفته:

کد:
Z:\resource\fonts

در اینجا مانند شکل زیر شما 4 فایل مانند فایل های زیر مشاهده می کنید:
nosnr60.ttf
nssb60.ttf
nstsb60.ttf
S60ZDIGI.ttf

3.jpg

4)به کامپیوتر برگردید و در پوشه ای که ساختید نام 4 کپی از فونت خود را دقیقا همنام با این 4 فایل که در گوشی مشاهده می کنید rename کنید.
بنابراین شما 4 فایل مانند شکل زیر خواهید داشت:

4.jpg

(ممکن است نام فایل های فونت شما مثلا در 3250 تفاوت داشته باشد و یا کمتر و مثلا 3 تا باشد که در این صورت 3 تا کپی از فونت مورد احتیاج است)

5) به سراغ گوشی رفته و فایل های ایجاد شده را در مسیر زیر کپی کنید:

کد:
M:\resource\fonts

(که منظور از M درایو مموری کارت است)
برای این کار می توانید یا از یک فایل منیجر و یا از card reader استفاده کنید.

5.jpg

پس از این مرحله کافی است گوشی خود را Restart کنید و نتیجه را مشاهده کنید. :smile:
(به همین سادگی)

نکته بسیار مهم:
هنگامی که شما فونت گوشی را تغییر دادید نمی توانید پس از اتصال موبایل به کامپیوتر از ان به عنوان mass storage استفاده کنید به این دلیل که گوشی باید تمام
برنامه های در حال اجرا از روی memory card را ببندد ولی گوشی نمی تواند فونت ها را که از روی مموری اجرا می شون ببندد در حالی که فونت ها در حال استفاده هستند. :-o

ولی من یک روش برای شما ارائه می کنم تا بتوانید از گوشی به عنوان mass storage نیز استفاده کنید: :)
-گوشی را خاموش کرده.
-مموری کارت را در آورده.
-گوشی را روشن کنید که با فونت های معمولی بالا خواهد آمد.
-پس از آن مموری کارت را قرار داده و از ان به عنوان mass storage استفاده کنید.(بار بعدی که گوشی را Restart کنید با فونت های تغییر داده شده بالا خواهد آمد) :-D

نکته دیگری که به ذهنم اومد این که برای این که بتوانید sms های فارسی رو هم ببینید و در حقیقت فونت های فارسی رو گوشی پشتیبانی کند .سعی کنید همیشه از فونت های UNICODE استفاده کنید.که می توانید با مراجعه به Google فونت های زیادی پیدا کنید.

نحوه پاک کردن فونت
از یک memory reader یا فایل منیجر (هنگامی که گوشی با فونت های استاندارد بالا آمده) استفاده کنید و به پوشه زیر رفته:

کد:
M:\resource\fonts

که M همان نام مموری کارت است و تمام محتویات آن پوشه را پاک کرده و گوشی را Restart کنید. :)

در زیر می توانید تصاویری از یک نمونه فونت پس از تغییر را مشاهده کنید:

6.gif
7.gif

8.gif
9.gif
10.gif

توجه: این مقاله توسط Professional و برای سایت Mobile4Persian.com تهیه شده.هرگونه گپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز می باشد. :-o :D

امیدوارم مطالب گفته شده برای شما دوستان و هموطنان عزیز مفید بوده باشد. :(

Sayrex

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
147

Profession@l

همکار بازنشسته
لایک‌ها
317
ممنون Sayrex :D
حتما همین طور خواهد بود.:)

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
متاسفانه توی S60v2 فونت رو که عوض میکنم دیگه فارسی ها نمیاد!:(

Profession@l

همکار بازنشسته
لایک‌ها
317
Tehranshahr در این نوع گوشی های نیز برای این که بتوانبد پیغام های فارسی رو ببینید باید از فونت های مخصوصی استفاده کنید.:D

Profession@l

همکار بازنشسته
لایک‌ها
317
دوستان براتون تعدای فونت آماده کردم.
امیدوارم ازشون لذت ببرید:

Arial Narrow

arialnarrowap1.jpg

دانلود

بالا