برگزیده های پرشین تولز

آموزش تعمیرات الکترونیک

vahidpsr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
رشته دانشگاهی من الکترونیک نیست ولی در حد کتب درسی که تاکنون خوانده ام از الکترونیک سر در می آرم مثل فیزیک 1و2 هالیدی ،ماشینهای الکتریکی جلد 1 و2 مهرداد عابدی( که البته برق هست نه الکترونیک) و خلاصه یه چیزایی بلد هستم.
من فقط می خواهم بنحوه تعمیر بردهای ساده الکترونیک رو یاد بگیرم مثلا چطوری با مولتی متر (که البته در آزمایشگاه فیزیک دانشگاه با کارکرد آن آشنا شدم ) می تونیم خراب بودن مقاومت ، خازن و دیود و ترانزیستور و مخصوصا آی سی ها رو متوجه بشم (البته با کتابهای فنی و حرفه ای تا حدی با نحوه تشخیص خرابی دیود و ترانزیستور آشنا شده ام و بقیه رو نه )
لطفا راهنمایی کنید .
با تشکر

aliopamp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ببین دوست عزیز برای تشخیص مقدار درست مقاومت باید مقدار اونو از روی مقاومت بخونی (توسط رنگهاش) بعد بوسیله اهم متر مقدار نشان داده شده توسط اهم متر را با مقدار نوشته شده در روی مقاومت تطبیق بدی اگه تطبیق نداشت البته با تلرانس مقاومت خراب

aliopamp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
تست آی سی به این راحتی ها نیست چون بستگی داره کار آی سی چی باشه باید با توجه به کار آی سی مقدار ورودی ها و خرو جی ها را با ولت متر ببینیم البته آی سی ها زود می سوزند و اولین گزینه برای اشکال یک مدار وختن آی سی

aliopamp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
برای تست خازن باید معلوم باشه که الکترولیتیه یا نه خازن معمولاً کمتر عیب پیدا می کنه واگه هم که عیب پدا کنه از قیافش معلومه یا باد می کنه با می پکه اگه عدس باشه هم معلومه اما اگه تست خازن داشته باشی مقدارشو با مقداره روی خازن تطبیق بده امه با اهم متر باد مقداره بینهایت را نشان بده یعنی مقاومت زیار

aliopamp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دیود و ترانزیستور را هم که بلدی
از یک طرف مقاومت کم و از طرف دیگه زیاد

EASPORTS

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
علی آپ امپ جان ، بهتر بود ، شما واسه کم کردن حجم تاپیک همه ی مطالبتون (که زیاد هم نبود ) را درون یک پست قرار میدادید .
ولی به هر حال ممنونم .
موفق باشین

aliopamp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
شما اشباه اومدی عزیزم اینجا قسمت برق والکترونیک نه ورزش
من برای این که هر قسمت راحتر قابل تفکیک باشه این کارو کردم و هر کدوم را که اشکال داشتن بپرسن

vahidpsr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از توضیحاتی که دادید منمونم
ولی اگر یک خازن سالم باشه در شرایط عادی هم باید مقاومت بی نهایت نشون بده دیگه و در این شرایط چطوری می شه با خازنی که ظاهرش سالمه و از داخل دی الکتریک آن سوخته تفاوتش رو تشخیص بدیم . مگر اینکه از داخل اتصال کوتاه شده باشه در غیر این صورت چی کار باید بکنیم؟
ضمنا این مقادیر ظرفیت خازن (تقسیمات فاراد و میکرو فاراد) که روی مولتی متر دیجیتال هست برای چیه؟ من که هر کاری کردم نتوستنم با آنها ظرفیت خازن را معلوم کنم
در موردآی سی آیا منبعی هست که تمام آس سی ها و ورودی و خروجی آنها را ذکر کرده باشه؟

با تشکر

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
پیشنهاد میکنم اگر واقعا" مایل هستین که یک تعمیرکار خوب بشین در مراکزی مثل مجتمع فنی تهران آموزش ببینین. حتی خیلی از مهندسها بعد از فارغ التحصیلی برای یاد گرفتن کار عملی در یک چنین آموزشگاههایی دوره میبینن.

raxtastar

"کاربرفعال ورزش""کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
672
مشکل اینه که در مدار هیچ کدوم را نمیشه تست کرد!!!!!!

کسی میدونه خازن mkt چیه؟؟؟؟؟

aliopamp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام به دوستان
برای کسب اطلات آی سی می تونید به سایت
www.alldatasheet.com
برید
برای تست خازن و مقدارش نیاز نیست که روی ولت متر مقدار را با نوشته روی خازن یکی کنید
خودت هم میگی اگه سوخته باشه اتصال کوتاه نشون میده اگه اتصال کوتاه نشون نداد سالمه
اگه اول اتصال کوتاه نشون بده وبعد اتصال باز باز هم سالمه

بالا