برگزیده های پرشین تولز

آموزش : راه حل نصب نشدن درایورها و بهترین روش برای دریافت درایور بهینه

MSI SUPPORT

Registered User
تاریخ عضویت
2 فوریه 2017
نوشته‌ها
1,641
لایک‌ها
172
سن
28
با ورود سخت افزارهای جدید و بروزرسانی های مکرر ویندوز 10 بسیاری از کاربران با مشکل نصب درایور کارت گرافیک و مادربرد روبرو شده اند. مشکلی که به سادگی قابل رفع است اما باید چند نکته را در نظر بگیرید.

دنیای سخت افزار این روزها با گستردگی محصولات مختلفی روبرو است که هر کدام از آنها برای عملکرد بهتر به درایوری اختصاصی نیاز دارد. محصولاتی مانند کارت گرافیک ها و مادربردهای جدید از جمله مهمترین محصولات سخت افزاری هستند که به اختصاصی ترین درایورها مجهز شده اند. این درایورها در کنار سخت افزار قدرتمند، می توانند تکمیل کننده نیاز کاربران برای به حداکثر رساندن پتانسیل کاری هر قطعه باشند.برای به حداکثر رساندن کارایی کارت گرافیک یا مادربرد نیاز دارید تا از درایورهای اختصاصی تولید کننده استفاده کنید. نرم افزارهایی که شاید در نگاه اول تنها یک درایور نصبی باشند اما در صورت دریافت آنها می توانید کارت گرافیک، پردازنده، رم و هر قطعه مهم دیگری را یا اورکلاک کرده و یا به بالاترین سطح کارایی برسانید. اما برای هماهنگی بهتر درایورها با قطعات سخت افزاری، شرکت MSI دو راهکار را پیشنهاد می دهد.
راه حل مشکل نصب نشدن درایورها و بهترین روش برای دریافت درایور بهینه
بروزرسانی ویندوز به نسخه 1909
مهمترین عامل بروز خطا و هماهنگ نبودن نرم افزارها با سخت افزار انتخابی کاربر، قدیمی بودن نسخه ویندوز است. مایکروسافت به خوبی می داند که با ورود قطعات جدید باید به فکر تغییرات در ساختار سیستم عامل خود باشد اما همچنان بعضی از کاربران به نسخه های قدیمی ویندوز 10 پایبند بوده و به دلایل مختلف به نسخه جدید ویندوز 10 کوچ نمی کنند.

آخرین نسخه از ویندوز که با کد 1909 شناخته می شود، در کنار تغییرات ظاهری و سیستمی، هماهنگی بیشتری با سخت افزارهای جدید دارد و می تواند به راحتی این قطعات را به حداکثر کارایی برساند. نسخه های قدیمی ویندوز گاه با درایورهای اختصاصی هر سخت افزار هم مشکل داشته و ممکن است با بروز خطا کاربر را از نصب درایور اختصاصی منصرف کند.

برای مشخص شدن نسخه ویندوز 10 می تواند با گرفتن دکمه ویندوز و R بروی صفحه کلید (Win+R) نسخه ویندوز 10 خود را مشخص کنید. پس از مشخص شدن نسخه ویندوز می توانید با فعال کردن بروزرسانی خودکار ویندوز، نسخه جدید را دریافت کنید یا با درسافت فایل نصبی آخرین نسخه را بریو سیستم بوت کنید.


درایورها را از کجا بگیریم؟
چنانچه از کارت گرافیک یا مادربرد جدید استفاده می کنید، بهتر است از درایورهای اختصاصی تولید کننده استفاده کنید. به نقل از ام اس آی؛ درایورهای قرار گرفته بروی وب سایت این شرکت با قطعات سخت افزاری هماهنگی بیشتری دارد. این درایورها بر اساس نوع ساختار همان قطعه طراحی و توسعه یافته است پس برای هماهنگی بهتر و نهایت کارایی نباید توسط منابع دیگر دریافت و استفاده شود.

حتی لوح های فشرده (CD) موجود در جعبه هر قطعه سخت افزاری، از اولین نسخه نرم افزارها و درایورها استفاده کرده است. این در حالی است که ممکن است نرم افزارها و درایورهای جدیدی منتشر شده باشد که از قابلیت های بیشتر و هماهنگی بهتری سود ببرد.
راه حل مشکل نصب نشدن درایورها و بهترین روش برای دریافت درایور بهینه

دریافت درایورها از منابعی مثل درایور پک (DriverPack) یکی از رایج ترین راه های دریافت درایورها بین کاربران است که متاسفانه در این منایع نه از درایورهای اختصاصی خبری است و نه از هماهنگی لازم بین درایورها و قطعات سخت افزاری.
درایورپک


اگر از قطعات سخت افزاری شرکت MSI استفاده می کنید بهتر است با مراجعه به وب سایت این شرکت و پیدا کردن قطعه مورد نظر، در بخش SUPPORT درایورها، نرم افزارهای اختصاصی افزایش کارایی و حتی جدیدترین نسخه بایوس را دریافت کنید. با این روش و در کنار دریافت جدیدترین نسخه ویندوز، می توانید هماهنگی بالایی بین نرم افزار و سخت افزار موجود به دست آورید.
درایور کارت گرافیک
مشاهده پیوست 1167666

 
بالا