برگزیده های پرشین تولز

آموزش رایگان سئو و الگوریتم های آن برای موتورهای جستجو

mahsa mohammad pour

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
23 آپریل 2015
نوشته‌ها
64
لایک‌ها
43
search-engine-optimization.jpg

سئو چیست؟

سئو، مخفف کلمه (search engine optimization) به معنای بهینه سازی در موتورهای جستجو است.

یک لحظه تصور کنید که شما یک کتابدار هستید اما نه یک کتابدار عادی ، یک کتابدار برای همه کتاب های موجود در جهان ،مردم هر روز برای پیدا کردن کتابی که احتیاج دارند به شما مراجعه می کنند،شما چطور دقیقا کتابی که نیاز دارند را به آنها معرفی می کنید؟

شما به یک سیستم نیاز دارید، سیستمی که به همه کتاب ها متصل باشد و بداند چه کتاب هایی وجود دارد و چه چیزی داخل کتاب ها نوشته شده است.سیستم شما نیاز دارد که اطلاعات زیادی را دریافت کرده و بهترین پاسخ را برای مشتریان پیدا کند، این جستجوی روزانه، برای شما کار آسانی نیست.

موتورهایی مانند گوگل و بینگ کتابداران اینترنت هستند.سیستم آنها اطلاعات موجود در همه صفحات وب را جمع آوری می کنند به طوری که آنها بتوانند به مردم کمک کرده و دقیقا همان چیزی که آنها به دنبال آن هستند را برایشان پیدا کنند.

هر موتور جستجو یک دستور مخفی دارد، که الگوریتم تبدیل همه این اطلاعات به نتایج جستجوی مفید نامیده می شود.در حال حاضر اگر شما یک وب سایت دارید، مهم است که صفحات شما در رتبه های بالاتر موتورهای جستجو برای کلماتی که توسط افراد مختلف جستجو می شوند، قرار داشته باشد، این موضوع کمک می کند افراد بیشتری از سایت شما بازدید کنند.

عناصری که کمک می کند صفحات سایت شما حاوی الگوریتم های موتورهای جستجو برای قرارگیری در رتبه بندی بهتر در نتایج جستجو باشد بهینه سازی یا سئو نامیده می شوند.

سئو نقش حیاتی و بسیار مهمی در موفقیت سایت شما دارد، بنابراین مطمئن شوید الگوریتم های موتورهای جستجو را به درستی در صفحات سایت خود رعایت کرده باشید، در ادامه با این الگوریتم ها آشنا می شویم.

الگوریتم های موتورهای جستجو عبارت اند از:

1. کلمات کلیدی

2. عناوین کلیدی

3. پیوند مستقیم بین سایت ها (بک لینک)

4. کلمات لینک دار

5. آخرین الگوریتم مهم سئو برای موتورهای جستجو، محتوای جذاب و بروز است

منبع: سئو و الگوریتم های آن برای موتورهای جستجو
 
بالا