برگزیده های پرشین تولز

آموزش ساخت پارتيشنهاي Multi Primary و يا نصب چندين ويندوز به شكل صحيح

hengamehsh

Registered User
لایک‌ها
14
سلام دوستان.بنده يه سيستم جديد دارم ميبندم.قطعات را بردم پيش دوستم كه تازه مغازه زده.هارد دوترا بود.هم با خوده ويندوز سون موقع نصب و هم با يه نرم افزار ديگه نميشد بيشتر از 4تا درايو ساخت.يعني بيشتر نميشناخت.اخرشم درايو ويندوزا 150 و بقيه را تقسيم بر سه كرد.ميخاستم بدونم دليلش چيه كه نميشد؟الان بخام از اول پارتيشن بندي كنم بايد چيكار كنم.ميخام 6تا درايو داشته باشم.ممنون ميشم كامل توضيح بديد واسم.ممنون

brnudi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام دوستان.بنده يه سيستم جديد دارم ميبندم.قطعات را بردم پيش دوستم كه تازه مغازه زده.هارد دوترا بود.هم با خوده ويندوز سون موقع نصب و هم با يه نرم افزار ديگه نميشد بيشتر از 4تا درايو ساخت.يعني بيشتر نميشناخت.اخرشم درايو ويندوزا 150 و بقيه را تقسيم بر سه كرد.ميخاستم بدونم دليلش چيه كه نميشد؟الان بخام از اول پارتيشن بندي كنم بايد چيكار كنم.ميخام 6تا درايو داشته باشم.ممنون ميشم كامل توضيح بديد واسم.ممنون
سلام
عزیز سوال شما جاش اینجا نبود
این احتمال وجود داره که شما 4درایو پریماری درست کردی و چون بیشتر از 4درایو پریماری نمیشه درست کرد به خاطر اونه شما باید با استفاده از نرم افزار های مدیریت پارتیشن مثل اکرونیس دیسک دایرکتور یا پارتیشن مجیک درایوتونو به پارتیشنهای لوجیکال هم دربیاورید برای اطلاعات بیشتر میتونی مقاله پیدی افی که در پست اول هست مطالعه کنی(قسمت توضیح پارتیشنهاش)

brnudi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام ایجی مکس عزیز
اون اطلاعاتی را که داده بودی را خوندم واقعا دستت درد نکنه اطلاعات مفیدی بود هرچند که بعضی جاهاشو نفهمیدم
فقط یه چیزی اولا که من حرف شما را گوش کردم واز نو پاتیشن بندی کردمو کارم درس شد
فقط یه سوال من اول اومدم اون درایو 100مگی fat32 که متعلق به برنامه بوت مجیک بود را پاک کردم بعد دیدم که دیگه سیستم بالا نمیاد و برای بالا اومدم فایل بوت مجیک را می خواد خوب حالا درسته کارمن با پاک کردن همه پارتیشن هاو دوباره ریختن ویندوز درست شده ولی اگه یه زمانی همچین مشکلی پیش اومد باید چی کار کردینی اگه مثلا من اومدم پارتیشن fat32 بوت مجیکو از داخل ویندوز اتفاقی فرمت کردم اونموقع این مشکل پیش اومد باید چی جوری بوت ویندوزو درس کنم(البته شما اون بون مجیک را به سورت بوتیبل برای دانلود قرار دادی ولی بدون اون میخواستم بپرسم میشه)
امیدوارم منظورمو متوجه شده باشید
و اینکه یه سوال دیگه ببخشین که جاش اینجانیس:
وقتی میخوای یه نرم افزاری را اجرا کنیفایر وال کومودو میخواد که تاییدش کنی اینجا یه سوال تو اونقسمت تنظیمات تاییدش یه گزینه هست که میگه اینو به صورت ایزوله اجرا کن این ینی چی و فرقش با سند بوکس چیه
ممنون

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام دوستان عزيز
1.gif

hengamehsh عزيز:
. ابتدا عرض كنم كه جاي سوالتان همين تاپيك بود! ;) بعدش: به احتمال زياد همانطور كه دوست خوبمان brnudi هم نوشتند؛ شما احتمالن 4 پارتيشن خود را به شكل Primary درست نموده‌ايد! در چنين حالتي ساختن پارتيشن جديد غير ممكنه! هميشه بايد پارتيشن Primary آخري از نوع Extended باشه تا بشه درونش پارتيشن‌هاي Logical را به تعداد دلخواه ايجاد نمود. لطفن به پست اول و كتاپ آموزشي من و فصل "مفاهيم پايه ايي پارتيشن‌ها" مراجعه نماييد. اگر آن فصل را كامل مطالعه نماييد اين موارد برايتان مفهومي‌تر مي‌شوند.

wildcat1995 عزيز:
. خوش آمديد. البته براي اشتراك مي‌توانستيد از ابزار بالاي اولين پست هر صفحه از هر تاپيك كه نوشته Thread Tools و در درون منوي آن گزينه Subscribe to this thread...‎ است استفاده نماييد ولي همينطوري هم درسته و از ديدنتان خوشحالم.

brnudi عزيز:
عزیز سوال شما جاش اینجا نبود....
. از پاسخ خوبت ممنونم و در مورد جمله فوق وقتي شروع كننده تاپيك حي و حاضر است! بگذاريد تصميم گفتن جمله فوق به عهده خود شروع كننده تاپيك باشه ... ممنونم...

فقط یه سوال من اول اومدم اون درایو 100مگی fat32 که متعلق به برنامه بوت مجیک بود را پاک کردم بعد دیدم که دیگه سیستم بالا نمیاد و برای بالا اومدم فایل بوت مجیک را می خواد خوب حالا درسته کارمن با پاک کردن همه پارتیشن هاو دوباره ریختن ویندوز درست شده ولی اگه یه زمانی همچین مشکلی پیش اومد باید چی کار کردینی اگه مثلا من اومدم پارتیشن fat32 بوت مجیکو از داخل ویندوز اتفاقی فرمت کردم اونموقع این مشکل پیش اومد باید چی جوری بوت ویندوزو درس کنم(البته شما اون بون مجیک را به سورت بوتیبل برای دانلود قرار دادی ولی بدون اون میخواستم بپرسم میشه)
. تنها راه همان جمله آخري خودتان است! يعني استفاده از CD Bootable و از كار انداختن Boot Magic يا انتخاب پارتيشن Primaryي براي بوت شدن كه باز در چنين صورتي بايد MBR را از كد و آدرس Boot Magic پاك كنيد.

و اینکه یه سوال دیگه ببخشین که جاش اینجانیس:
وقتی میخوای یه نرم افزاری را اجرا کنیفایر وال کومودو میخواد که تاییدش کنی اینجا یه سوال تو اونقسمت تنظیمات تاییدش یه گزینه هست که میگه اینو به صورت ایزوله اجرا کن این ینی چی و فرقش با سند بوکس چیه
. آها!!! اين جاش اينجا نيست! اگر در همان تاپيك http://forum.persiantools.com/t172763-page38.html#post6180176 مي‌‌پرسيديد به همين سرعت درون اين تاپيك، آنجا هم پاسخ مي‌گرفتيد تازه شايد دوستان فعال آنجا كه خيلي زيادند توضيحات بيشتري مي‌دادند! در كل براي همه دوستان عرض مي‌كنم: فكر نكنيد اگر من در يكي از تاپيك‌هايم فعال‌ترم در تاپيك ديگه‌ام پاسخ نخواهم داد!!! شما در هر يك از تاپيك‌هاي من پستي را بزنيد درجا يك ايميل حاوي كل پست شما به همراه لينك آن برايم ارسال مي‌شود.(پس حتا بدون نياز به مراجعه به فروم من مي‌توانم پست شما را به شكل كامل در ايميلم مطالعه نمايم) حالا! زمان پاسخ دهي من به آن پست بر ميگردد به داشتن وقت يا دسترسي به اينترنت يا دليلي براي پاسخ سريع يا پاسخ ندادن سريع به دلايلي خاص......!

. حالت ايزوله و ... جزو قوانين Predefined Policies است كه هر يك از آنها به يك ميزان خاص دسترسي‌هاي برنامه را به منابع سيستم محدود و محدودتر مي‌كنند. اما حالت Sandbox دسترسي برنامه را به منابع محدود نمي‌كند ولي پس از اتمام كار اون برنامه و در صورت اعمال تغييراتي در سيستم، همه آن تغييرات را به حالت قبل بر مي‌گرداند. البته اين توانايي Sandbox داراي نقاط ضعف‌هايي است كه در كل استفاده از آن زياد پيشنهاد نمي‌شود! توضيح بيشتر در فهرست پست سوم از تاپيكي كه لينك دادم موجود است.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
91/09/28
26.gif
103.gif

mortezasajjadi

Registered User
لایک‌ها
42
من همیشه همین مشکلو داشتم ولی مرسی ک رفعش کردین

asemani49

Registered User
لایک‌ها
56
سلام,اگر دو OS را به روش multi boot نصب کنیم ,آیا هر دو سیستم عامل از منابع استفاده میکنند؟
یعنی وقتی ما درون یکی از ویندوزها هستیم,اون یکی ویندوز یا برنامه هایی که روی اون یکی نصب است هم فضای رم را اشغال میکند؟ آیا اگر به روش multi Primary ویندوزها را نصب کنم باز هم هر دو ویندوز از فضای رم استفاده میکنند؟

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
با درود

دوستان من روی درایو c خودم یک ویندوز 7 32 بیتی دارم و روی درایو d یک ویندوز 7 64 بیتی. دیگه اون ویندوز 32 بیتی که روی درایو c هست به دردم نمی‌خوره و می‌خواستم که روش یک ویندوز 8 64 بیتی نصب کنم

1- آیا ویندوز 8 64 بیتی روی ویندوز 7 32 بیتی نصب می‌شه و اون رو به‌روزرسانی خواهد کرد؟
2- اگر من روی درایو c ویندوز 8.1 رو نصب کنم به ویندوز 7 من که روی درایو d هست آسیبی وارد نخواهد شد؟

با سپاس

Tracer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
41
سوال 1: روی هر ویندوزی میتونید ویندوز جدید به شرط فرمت کردن نصب کنید.
سوال 2: روی یک درایو ویندوز نصب بشه به بوت ویندوزی که در درایو دیگه نصب بشه آسیب نمیزنه فقط یک سری اولویت بندی باید رعایت بشه مثلا اول باید ویندوز XP نصب بشه بعد ویندوز های دیگه چون در غیر اینصورت ویندوز های دیگه بوت نمیشه.
الان بهتره اول 7 روی یک درایو نصب کنید و بعد 8.1 رو نصب کنید.

milad.h.h

Registered User
لایک‌ها
209
سلام دوستان
من الان دوتا ویندوز رو سیستم دارم
7 32 بیت
8 64 بیت
ویندوز 7 تو پارتیشن c
ویندوز 8 تو پارتیشن d
الان میخوام کلا ویندوز 7 رو کاملا حذف کنم بدون اینکه به ویندوز 8 آسیبی برسه _ چون اول ویندوز 7 رو نصب کردم الان درایوی که سون توشه رو پاک کنم بوت 8 هم میپره
دوستان الان باید چیکنم؟
میشه درایو ویندوز 8 رو به c تغییر بدم ؟

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
سلام دوستان
من الان دوتا ویندوز رو سیستم دارم
7 32 بیت
8 64 بیت
ویندوز 7 تو پارتیشن c
ویندوز 8 تو پارتیشن d
الان میخوام کلا ویندوز 7 رو کاملا حذف کنم بدون اینکه به ویندوز 8 آسیبی برسه _ چون اول ویندوز 7 رو نصب کردم الان درایوی که سون توشه رو پاک کنم بوت 8 هم میپره
دوستان الان باید چیکنم؟
میشه درایو ویندوز 8 رو به c تغییر بدم ؟

بستگی داره درایو محتوی ویندوز ۸ پرایمری باشه یا نه. اگه باشه بعد از پاک کردن ویندوز ۷ باید با دیسک ویندوز ۸ راه‌اندازی و تعمیر کنی. اگه نباشه باید یه پارتیشن پرایمری با فضای دست‌کم ۳۵۰ مگ اول هارد بسازی و بعد با دیسک ویندوز ۸ تعمیر کنی.

abolfazl taghie

Registered User
لایک‌ها
43
سلام
من درحاليكه يه ويندوز xp داشتم اقدام به نصب ويندوز xp ديگري كردم كه پس از كپي شدن فايلها و ريستارت نتوانست ويندوز را نصب كند و حالا هربار كه سيستم ريستارت ميشه منوي ويندوزها مياد كه ديفالت هم روي ستاپ ويندوز جديد هست. من چجوري مي تونم اين ستاپ رو از سيستمم پاك كنم؟ كه تو منوي اوليه فقط همون ويندوزي كه دارم باهاش كار مي كنم باشه؟
ممنون

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
سلام
من درحاليكه يه ويندوز xp داشتم اقدام به نصب ويندوز xp ديگري كردم كه پس از كپي شدن فايلها و ريستارت نتوانست ويندوز را نصب كند و حالا هربار كه سيستم ريستارت ميشه منوي ويندوزها مياد كه ديفالت هم روي ستاپ ويندوز جديد هست. من چجوري مي تونم اين ستاپ رو از سيستمم پاك كنم؟ كه تو منوي اوليه فقط همون ويندوزي كه دارم باهاش كار مي كنم باشه؟
ممنون
ویرایش فایل boot.ini واقع در درایو C

بالا