برگزیده های پرشین تولز

آموزش شیرینی پزی بادامی با فر

madareto.com

Registered User
لایک‌ها
51
شیرینی لیمویی با لیمو و بادام در فر
%D8%B4%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%84%DB%8C%D9%85%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%84%DB%8C%D9%85%D9%88-%D9%88-%D8%A8%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%B1.jpg

یک شیرینی لیمویی خوشمزه با عطر بی نظیر لیمو ، شیرینی هایی با عطر عالی لیمو بسیار لذیذ و ترد که درون فر پخت می کنیم و دستور پخت ساده ای نیز دارد که برای تزیین هم می توانید از آجیل هایی مثل بادام و پسته استفاده فرمایید.

مواد لازم :
کره ۶۵ گرم ، یک چهارم پیمانه + یک قاشق کره کمی سر پر
روغن جامد ۵۰ گرم ، یک چهارم پیمانه
پودر قند ۸۰ گرم ، تقریبا نصف پیمانه
تخم مرغ یک عدد
رنده ی پوست یک عدد لیمو
وانیل کمی یا اسانس لیمو چند قطره
آرد ۲۲۰ گرم ، دو پیمانه که یک و نیم قاشق ازش بردارین
پودر بادام ۵۰ گرم ، دو قاشق پر

طرز تهیه :
مواد رو به پیمانه گفتم اما برای شیرینی بهتره با گرم کار بشه تا نتیجه ی دلخواه بدست بیاد
مثل همیشه مواد شیرینی رو بیرون نگه میداریم
کره و روغن و پودر قند و رنده ی پوست لیمو رو در ظرف میریزیم و خوب میزنیم تقریبا پنج دقیقه تا خوب کرمی و سبک بشه

شیرینی بادامی
almond-lemon-cookies-pastry-in-oven-limooyi01.jpg

بعد تخم مرغ و وانیل رو ریخته و باز هم خوب میزنیم
آرد و پودر بادام رو هم مخلوط میکنیم تا خمیر لطیف و کمی چسبناک به دست بیاد
باید سه چهارم ارد رو بریزیم و قسمت آخر رو بسته به آرد و خمیر اضافه می کنیم ، چسبندگی خمیر رو نگیرین با یخچال درست میشه و آرد زیادی اضافه نمی کنیم

almond-lemon-cookies-pastry-in-oven-limooyi02.jpg

خمیر رو میذاریم برای نیم ساعت در یخچال استراحت کنه
فر رو روی ۱۵۰ درجه گرم می کنیم
بین دو نایلون خمیر رو باز میکنیم تقریبا نیم سانت و قالب میزنیم ، کاتری رو که دوست دارین

almond-lemon-cookies-pastry-in-oven-limooyi03.jpg

توی سینی میچینیم
برای رومال از یک زرده ی تخم مرغ و یک قاشق زعفران و کمی رنگ آبی استفاده می کنیم تا یه سبز ملایم داشته باشیم ، روی شیرینی ها رو با برس از رومال میزنیم و روشون کمی پودر بادوم میپاشیم

رومال چیست ؟ طلایی شدن روی نان و شیرینی را به کمک مالیدن موادی روی آنها رومال گوییم.

almond-lemon-cookies-pastry-in-oven-limooyi04.jpg

و برای ۱۵ دقیقه یا تا زمانی که زیرش خیلی کم طلایی بشه دیگه بستگی به فر خودتون داره
از فر درمیاریم و بعد از ۵ دقیقه از سینی فر برداشته و روی توری سیمی خنک میکنیم
برای روش کمی پودر قند میپاشیم

almond-lemon-cookies-pastry-in-oven-limooyi05.jpg

سوال : برای شیرینی اگر تمام مواد رو نصف کنم که حدود نصف شیرینی بهم بده مشکلی پیش میاد ؟
پاسخ : اگر دقیق نصف کنید نه مشکلی نیست.

سوال : من همیشه با رومال تخم مرغی شیرینیها و نانها مشکل دارم ، هر موقع که زدم شیرینی یا نان بوی بد تخم مرغ گرفت به اصطلاح بوی زهم تخم مرغ ، آیا راهی برای از بین بردن این بو هست یا جایگزینی برای تخم مرغ ، چون وقتی رومال را اصلا نمی زنم طلایی و خوشگل نمیشه .
پاسخ : رومال انواع مختلف داره اما از زعفران استفاده کنید و کمی بزنید اون بو از بین میره.

شیرینی خوشگل و خوش عطریه ، شیرینی هایی با عطر عالی لیمو آماده است
امیدوارم از این آموزش آشپزی استفاده کرده باشید و شیرینی های خوبی داشته باشید.

بالا