• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

آموزش فارسی مفاهیم شبکه مبتنی بر پلتفرمهای مایکروسافت

nlmbook

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
3 آگوست 2012
نوشته‌ها
1
لایک‌ها
0
امروزه گسترش شبکه­ های کامپیوتری مبتنی بر Platform های Windows Server مایکروسافت به خصوص در ایران و همین طور محصولاتی مانند TMG Server، Exchange Server، Share Point و بسته­ های مدیریت متمرکز این شرکت مانند System Center بازار کار خوبی برای علاقه­ مندان فراهم آورده است اما از طرفی به دلیل شرایط موجود و نبود امکانات آموزشی شرکت مایکروسافت و کمبود منابع فارسی در ایران، علاقه­ مندان از آموزش استاندارد و فراگیری اصولی مطالب بی­ بهره مانده ­اند.
علاوه بر هزینه بالا، در حال حاضر “کیفیت” حلقه گمشده در آموزش مفاهیم مربوط به دوره­ های شبکه بوده و دانشجویان در پایان با سوالات بی­شماری روبرو هستند که بی­ پاسخ مانده است. مجموعه کتابهای الکترونیکی ( Network Lab Manual ( NLM با هدف آموزش موضوعی دوره­ های مایکروسافت و شبکه با متد خاص به نحوی تهیه و تنظیم شده است که سرعت و کیفیت مطالعه و فراگیری مخاطبان را افزایش می­دهد.
همان­طور که از نام این مجموعه پیداست، آموزش مفاهیم بر مبنای آموزش عملی و کاربردی پایه­ گذاری شده است به این ترتیب که مخاطب از ابتدا در یک محیط آزمایشگاهی مجازی هدایت شده و هر آنچه که نسبت به موضوع موردنیاز است فرا می­گیرد. مزیت اصلی این روش نسبت به موارد دیگر این است که مخاطب در مفاهیم تئوری سرگردان نشده و به طور عملی و تجربی درگیر یادگیری خواهد بود علاوه بر این بکارگیری تجربیات شخصی مؤلف در تهیه این مجموعه باعث افزایش سطح کیفی آن شده و وجه تمایز آن با دیگر مجموعه­ ها­ به شمار می­آید.
مجموعه کتابهای NLM دو بخش کلی را شامل می شود. عمده و مهمترین بخش آن آموزش مطلب برگزیده در محیط مجازی و آزمایشگاهی به صورت تصویری است و بخش دیگر آن نکات مهمی است که در حین آموزش به آن پرداخته شده و نیز برای درک بهتر، مطالب کتاب تا حد ممکن ساده و روان بیان شده است.

وب سایت آموزش شبکه

دوستانی که علاقه مند به یادگیری مفاهیم شبکه و دوره های MCITP هستند، به راحتی میتونن بدون متقبل شدن هزینه بالای آموزشگاه ها که کیفیتی هم در آموزش ندارند. به صورت Self Study خودشون اقدام به مطالعه کنند. اما چطور ؟ شما تنها نیاز دارید تا یک محید مجازی بر روی کامپیوتر شخصی خودتون ایجاد و شروع به یادگیری کنید. یکی از بهترین مجازی شازی ها Hyper-V مایکزوسافت هست که شما میتونید با یادگیری اون ماشینهای خودتون رو در این محیط راه اندازی کنید و با مطالعه کتابهای شبکه شروع به یادگیری کنید.


 

فایل های ضمیمه

  • HV.jpg
    HV.jpg
    8.9 KB · نمایش ها: 12
  • AD.jpg
    AD.jpg
    9.3 KB · نمایش ها: 11
بالا