برگزیده های پرشین تولز

آموزش مرجع :بهینه سازی، طراحی و راه اندازی رادیو آنلاین اختصاصی! ?!~!؟

darioushjh

Registered User
لایک‌ها
28
آموزش مرجع :بهینه سازی، طراحی و راه اندازی رادیو آنلاین اختصاصی!
نوشته شده توسط DaRiOuShJh در: چهارشنبه؛ 15ام آبان 1387 - [22:08]

نمونه ها:

منبع: http://djh.ir/blog/articles/how-to-create-design-and-publish-a-personal-online-radio.djh

v5zybs.jpg
خیلی از دوستان از رادیو آنلاین سایت من خوششون امده بود و درخواست آموزش راه اندازی همچین سیستمی برای وبسایت/وبلاگ خودشون رو داشتن
با مطالعه این آموزش و تهیه یا دانلود برنامه های لازم که آدرسشون در ادامه اومده میتنونید به سادگی و راحتی صاحب رادیو آنلاین اختصاصی برای سایت خودتون بشید

1. بهینه سازی فایل های Mp3
در اولین قدم بعد از انتخاب یا selection کردن ترک های مورده علاقه ی خودتون که قراره در رادیو آنلاین شما پخش بشن تبدیل و بهینه سازی این فایل ها هست که به حجم و کیفیتی مناسب برای پخش به صورتی که مشکلی برای کاربران و همینطور bandwidth مورده استفاده ی سایت نیارن در بیان
برای اینکار از برنامه های مختلف mp3 converter میشه استفاده کرد
چون JET AUDIO یکی از بهترین، دردسترس ترین و با کیفیت ترین این تبدیل کننده ها هست پس این برنامه رو برای اینکار در نظر میگیریم
تبدیل خیلی ساده هست
بعد از اجرای این برنامه (اکثره ورژن ها تبدیل کننده دارند) به قسمت Convert Audio رفته و در قسمت output format از منوی کشویی mp3 را انتخاب کنید، سپس در قسمت … config دوم یعنی bit rate بنا به احتیاج خود 24 تا 64 را انتخاب کنید، همونطور که حدسش رو میشه زده هر چه bit rate بیشتر بشه حجمه فایل خروجی شما و همینطور کیفیت اون بالاتره
اگر به تغییر تنظیمات دیگر هم احتیاج بود آنها را تغییر دهید و فایل های خود را وارد و convert کنید
2. دانلود و کرک برنامه ی SWiSH Jukebox
jukebox-boxshot-large.jpg
یکی از بهترین و حرفه ای ترین برنامه های Online Radio برنامه ی SWiSH Jukebox هست که البته رایگان هم نیست!
برای مشاهده امکانات و نمونه ها و همینطور دانلود برنامه به لینک زیر مراجعه کنید:
پس از اینکه برنامه را دانلود (حدوده 5 مگابایت – تقریبا 15-20 دقیقه با dialup ) و بر روی سیستم نصب کردید قبل از اجرا کردن آن این patch را دانلود کنید:
(حدوده 40 کیلو بایت) و فایل اجرایی swish یعنی SWiSHjukebox.exe رو انتخاب و بر روی patch کلیک کنید
تمامی محدودیت های برنامه برداشته میشه و شما میتونید با اون کار کنید
کار کردن خیلی ساده هست و برنامه میتونی فایل های Mp3 تون رو با دو فرمت swf و flv خروجی بده
پس از انجام تنظیماتتون و خروجی گرفتن از فایل ها علاوه بر دیگر فایل هایی که برنامه براتون درست میکنه یک فایل playlist.xml هم براتون درست میکنه که حاوی آدرس ترک ها و همینطور اطلاعاته دیگری هست
اگر احتیاجی به وارد کردن یا تغییر اطلاعات پیش فرض داشتید این فایل رو با Notepad باز کنید و تغییراته خودتون رو اعمال کنید
3. انتشار Publish رادیو آنلاین
کارها و تنظیمات انجام شده
یکی از محاسن این برنامه اینه که تمامی فایل ها به صورت static کار میکنن و درنتیجه شما میتونید روی هر سروری ازشون استفاده کنید
فقط تمامیه فایل ها رو به همان ترنیب در هاستتون Upload کنید

از این به بعد کاربران سایت/وبلاگ/ انجمنتون میتونن از رادیو آنلاین اختصاصی سایت شما استفاده کنن

موفق و موید باشید
دوستدارشما: داریــــــوش

mahdyonline

Registered User
لایک‌ها
92
آقا دستت درد نكنه من كه خيلي دنبالش بودم
آقا داريوش بعضيا ميكن وي پي اس مي خواد كه جواب بده اين درسته يا نه؟
2- اگه ميشه هزينه هاي اين راديو رو بيشتر باز كنيد كه اگه بخواد هفته اي دو روز هر روز 4ساعت برنامه داشته باشه چقدر هزينه داره البته بگم برنامه ها مي خواد ميزگرد و مصاحبه و ... باشه؟
چطور ميشه راديو زنده باشه؟
هنوز سوال دارم ها نري جايي؟:D

darioushjh

Registered User
لایک‌ها
28
خواهش برادر
در مورد نیار به VPS بستگی به هاستتون داره و تعداد کاربر هاتون

2. والا این رادیویی که من گفتم بیشتر برای فایل های از پیش ضبط شده هست نه آنلاین و در همون لحظه
اون رادیو ها تجهیزات پیشرفته تری میخوان و سیستم های مخصوص

شما اگر به سورته هفتگی بخوای چند تا ترک رو ضبط و در اختیار کاربرها قرار بدید خیلی ساده میتونید هر هفته آنها را ضبط و بر روی هاست آپلود و بعد با تغییرات لازم در پلی لیست لیست جدید رو به کاربرها بدید

البته برای این کارها مستقیم از همون لینک های مدیا پلیر و مخصوصا real player بدید به نظرم بهتر و ساده تر هست

بالا