برگزیده های پرشین تولز

آموزش نحوه گرفتن عکس از محصولات با دوربین گوشی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Sir Vahid

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
4,575
دوستان توجه داشته باشن این آموزش فقط جهت ثبت تصاویر با کیفیت تر و بهتر نسبت تصاویر معمولی هست و انجام اینکار به صورت حرفه ای کاملا تجربی هست.
اما این اموزش بدون هیج تجربه و امکانات خاصی انجام این کار رو برای شما مقدور میکنه.

خوب بریم سر اموزش اصلی.

لوازم لازم :
یک گوشی با دوربین نسبتا مناسب.
یک عدد شاتر بلوتوث. ( جهت جلو گیری از لرزش گوشی هنگام عکاسی )
یک نگه دارنده گوشی. ( استند ) " یا هر طریقی که بتونید گوشی رو ثابت نگه دارید. "
یک عدد مقوا مات به رنگ دلخواه. ( سفید بهتره )

مرحله اول :
مقوا رو دقیقا زیر لوستر یا یک منبع نوری مناسب به صورت 90 درجه بدون اینکه تا بخوره ( تاکید میکنم بدون تا خوردن ) قرار دهید.
مثلا روی مبل یا کنج دیوار.

مرحله دوم :
محصولی که میخواهید ازش عکاسی کنید را روی مقوا قرار دهید. ( طوری که سایه به اطراف نداشته باشه یا اگر داره به پشت محصول بی افته )

مرحله سوم : ( مهم ترین قسمت )

اول از همه لنز گوشی رو کاملا تمیز کنید.

سپس به تنظیمات گوشی میپردازیم.
GRID :
جهت صاف بودن تصویر حتما گزینه grid رو فعال کنید. ( تا جایی که میدونم همه گوشی ها این رو دارن )

اگر grid فعال نباشه ممکنه عکستون مثل این بشه :

سایر تنظیمات :
بقیه تنظیمات رو روی تنظیمات خود کارخانه بزارید. ( مگر خودتون بتونید بهتر تنظیم کنید. )

شاتر :
حالا شاتر رو به گوشی وصل کنید. یا اگر شاتر ندارید بزارید رو تایمر تا بدون لرزش عکس بگیرید.

فوکوس :
دوربین گوشی رو روی محصول تنظیم کنید و با کلیک روی محصول فوکوس کنید.

حالا شروع کنید به عکاسی.

برای نمونه چند عکس قرار میدم:

پی نوشت :
انجام اینکار خیلی ساده هست و من یه مقدار بازش کردم تا کامل روشن باشه موضوع.

از اساتید خواهش میکنم در صورتی که پیشنهادی جهت بهتر شدن این آموزش دارن ارائه بدن. ( 100% خودمم استفاده خواهم کرد )

این کار رو میشه با نور پردازی هم انجام داد. اما من ساده ترین راه رو برای انجامش انتخاب کردم.
ضمنا نورپردازی اگر اشتباه باشه میتونه رنگ کالا رو بکل عوض کنه و میتونه باعث بشه خریدار به اشتباه بی افته و در انتها ناراضی بشه.

با تشکر ویژه از _Amir_ عزیز که زحمت تهیه این آموزش مفید رو کشیدن.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا