برگزیده های پرشین تولز

آموزش نصب Garmin GPS , حل مشکلات , بهترین نقشه [قابلیت مسیریابی حرفه ای و سخنگو]

sadeghspiderman

کاربر فعال نرم افزار موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
64
سلام

قصد دارم آموزش این نرم افزار حرفه ای رو براتون بزارم (که جاش خالی بود)

هیچ وقت با اولین نگاه و آشنایی در مورد گارمین قضاوت نکنید!

این توضیح را برای آشنایی بخونید

(مقایسه با SmartGPS) آیا از اسمارت به گارمین برویم؟

این نرم افزار از اسمارت حرفه ای تره ولی کار با اون هم کمی سخت تره.

نکته 1- گارمین قابلیت مسیریابی به صورت حرفه ای داره یعنی وقتی شما آدرس مقصد رو مشخص کنید با خطی مسیر حرکت شما رو نشون میده

تذکر : فکر نکنید که کوتاهترین مسیر و الکی در نظر میگیره. تمام مسیر هایی که یک طرفه هست یا کوچه های بن بست و دور برگردون ها و ... رو در نظر میگیره و درصد خطاش بسیار بسیار کمه!

توجه : من خودم یه مقصد رو محل کارم دادم که مسیر بسیار پیچ در پیچ است و مسیری که به من پیشنهاد داد همون مسیر خودم بود و برای اولین بار که دیدم کفم برید!

نکته 2- گارمین سخنگوست و به شما نزدیک هر 2 3 یا 4 راه میگه که به کدوم سمت برید (البته صدای فارسی درست حسابی براش نیومده) البته خودم(Sadeghspiderman) دارم یکی براش میسازم

تذکر : البته نگران نباشید هم با شکل و هم با کلمات ساده انگلیسی بدون صدا هم کارتون راه میفتده
(من صدای فارسی رو دارم برای باحال بودن و البته برای رانندگی که گوشی رو نمیشه هی نگاه کرد درست میکنم)

نکته مهم : با صدای فارسی شما اگر به تنهایی در حال رانندگی باشید میتونید گارمین رو روشن بزارید صندلی کناری و مقصد رو بهش بدید و خودش کاملا راهنمایی میکنه چی کار کنید (مثلا میگه 100 متر جلوتر بپیچید به سمت راست)

نکته 3- گارمین از این نظر فوق العاده است :

توجه : می تونید تمام نقشه های این جا و اسمارت + آموزشش رو از بنده در این تاپیک خریداری کنید :

**فروش مجموعه حرفه ای و جامع GPS , نقشه تمام شهرها, برنامه + آموزش و پشتیبانی فقط 4000!

کد:
[FONT="Tahoma"]
به راحتی مکان خود را ببینید و جستجو کنید، شامل :
5560 نقطه شهر و روستا
1507فضای سبز
88249 خیابان و بزرگراه در تهران، سمنان ،همدان ، بم، کرج،کیش، مشهد ، شیراز ، اصفهان و قم
1046 بانک و ATM در شهر تهران، کرج و همدان
1170 بیمارستان و مرکز درمانی در شهر تهران، سمنان ، کرج، همدان ،بم ، کیش و جاده های کشور
1177 جایگاه سوخت گیری در شهر تهران،کرج، همدان و جاده های کشور
125 فست فود
4030 رستوران
57 مکان ورزشی
87 هتل
41 موزه
46 کتابخانه
4 باغ وحش
60 سینما
105 106 مرکز خرید
7467 7470 فروشگاه در سطح جاده ها
133 156 داروخانه
41 دفتر پست
3201 تلفن در جاده ها
313 دفتر پلیس
11477 تعمیر گاه جاده ای
283 مدرسه
78 ترمینال اتوبوس و تاکسی
35 فرودگاه بزرگ
14 فرودگاه متوسط

3 فرودگاه کوچک
14 استخر
10 مکان اسکی
9 تاتر
2 آتش نشانی
1555 مکان مذهبی[/FONT]

این همه مکان را به راحتی میتونید سرچ کنید .
البته با اولویت نزدیکی به شما و فاصله اون مکان با شما (البته به صورت حقیقی نه به صورت خط راست تا مقصد مثل نرم افزار اسمارت)

نکته 4- البته اسمارت شبیه یک نقشه که خیلی تو خونه دارند هست که روی نقشه میشه حرکت کرد و از نظر سادگی واقعا خوبه (به خصوص برا افراد تازه کار و بی حوصله) که از این نظر اسمارت خیلی سر تره.

نکته 5- در اسمارت کل اسم کوجه ها و خیابان ها و ... نوشته شده و اندازش ثابته و چون یک عکس اسکن شده هست پاک نمیشه
ولی در گارمین وقتی zoom میکنید (حداکثر 30 متر زوم داره یعنی از فاصله 30 متری به زمین نگاه میکنید) اسم کوچه ها نمایان میشه و هر چه Zoom out کنید به میزان کم کردن زوم اسم کوچه ها حذف شده و بیشتر خیابان های فرعی و اصلی میمونه و هرچی دور تر شید کمتر میشه که این یه امتیاز عالی برای گارمینه و خیلی این موضوع مهمه

تذکر : پس اگر برای اولین نقشه رو دیدید که اسم کوچه ها از دور توش مشخص نیست نگران نباشید چاره کار کمی زومه!

نکته 6- اما برای شهرستانی هایی که تو شهرهای خیلی مهم نیستند :

گارمین با وجود جذابیت بالا برای شما که در شهر های خیلی مهم نیستید خیلی کار آمد نیست
چون نقشه گارمین یک تیکه است و کل ایران رو در بر داره البته 10 تا شهر بزرگ ایران رو با جزییات بسیار دقیق (حتی دقیق تر از اسمارت ) داره. و نیاز به دانلود نقشه مربوط به شهر خاصی نیست.

ولی اسمارت هر شهر یه نقشه خاص داره که اگر شهرتون زیاد مهم نیست (روستا و ...) بهتره از اسمارت بهره ببرید

(تمامی مطالب فوق توسط Sadeghspiderman در سایت Persiantools نوشته شده پس لطفا جایی به نام خودتون ثبت نکنید)
چون انگوشتام ورم کرد!

آموزش :

بخش اول

شما باید یکی از حالات 1 یا 2 را انجام دهید (نه هردو)

حالت اول : (برای ورژن 5.00.50 یا قدیمی تر) در نصب روی میده :

کابل گوشی خود را متصل کنید (حالت Data Transfer یا Mass Strong که زیر PCSuite هست رو انتخاب کنید)

1- بعد از دانلود فایل اصلی که یک فایل با پسوند exe است روی آن کلیک کنید تا پنجره زیر ظاهر شود:

http://img2.************/files/w2tpiy2ieueq52k9ehsm.gif​

2- صبر کنید تا کار آن تمام شود و پنجره زیر ظاهر شود:

http://img2.************/files/w0v95yl1wm9fgz2yh369.gif​

3- در این حالت حتما مموری کارت را انتخاب کنید و Install را فشار دهید.
صبر کنید تا انتقال روی مموری کارت گوشی تمام شود
حال دکمه Done رو روی پنجره بالا فشار دهید تا کار تمام شود.

حالا باید کابل Usb رو از گوشی جدا کنید

4- حالا برنامه را از گوشی اجرا کنید و هرچه سوال کرد تایید کنید عکسی شبیه عکس زیر ظاهر شود:

http://img2.************/files/crtr8zwdnphub6tsv1v5.gif​

حالت دوم : : برای کسانی که ورژن 5.00.60 رو دانلود کنند پیش میاد

(این بخش آموزش رو در هیچ سایتی هنوز مشاهده نکردم) *انحصاری پرشین تولز Sadeghspiderman

1- کابل گوشی خود را متصل کنید (حالت Data Transfer یا Mass Strong که زیر PCSuite هست رو انتخاب کنید)

2- بعد از دانلود فایل اصلی که یک فایل با پسوند exe است روی آن کلیک کنید تا پنجره WinRar Self Extacting ظاهر شود.

http://img2.************/files/7v1b3a2gvbkyr0cvcywm.gif​

باید حتما آدرسش رو درایو موبایلتون که باUSB وصل کردید بدید (اصلا و به هیچ وجه فولدر جدید ایجاد نکنید فقط اسم درایو : مثلا /:I) فایلها همه خودشون میرن تو یک پوشه به نام گارمین.

حالا کابل رو جدا کنید

هنوز گارمین کامل نصب نشده . حالا باید به File Manager موبایلتون برید یا از یه برنامه مثل x- plore استفاده کنید.
برای رفت به فایل منیجر صفحه Search گوشی برید و عبارت File رو بنویسید حتما گزینه File Manager رو پیدا میکنید.

در فایل منیجر بخش مموری رو انتخاب کنید. فایل sis با نام GarminMobileXT.SIS مشاهده میکنید. اون رو انتخاب کنید و با تایید چند تا گزینه نرم افزار رو نصب کنید (ورژن جدید هنوز نیاز به ساین نداره ولی اگر به مشکل خوردید مراحل دریافت فایل Cer و هک گوشی رو مطالعه کنید)

* هک گوشی های سری 60 ویرایش 3 و 5 (Pre FP1, FP1, FP2) به روش HelloOX 2

حالا گارمین نصب شده (دقت کنید اگر هنگام Extacting جایی به جز درایو مثلا /:I گوشی رو انتخاب کنید گارمین وسطش میپره بیرون!)

بخش دوم

هر دو حالت بالا حالا باید کار های زیر رو که مشترک است انجام دهند :

برنامه Garmin که در پوشه Applications هست رو باز کنید.

هر چی سوال کرد قبول کنید (دقت کنید سوال اول رو زبان انگلیسی انتخاب کنید)

حالا داخل settings شوید (عکس آچار) و روی About کلیک کنید تا پنجره ای شبیه عکس زیر ظاهر شود:

mkb421.jpg

حالا عدد مقابل card id را یاد داشت کنید.

حالا نوبته Garmin.Unlock.Generator است . برنامه رو باز کنید
(دریافت فایل از بخش دانلود)

Card ID که یادداشت کرده بودید رو در جای اول وارد کنید و Generate رو بزنید
بخش Select Map product گزینه آخر Custom Mapset رو انتخاب و در پنجره بازشده زیر FID عدد 800 رو تایپ کنید و Generate رو بزنید .

http://img2.************/files/cog7pb8cu9i53wo803n8.gif​

حالا در کامپیوتر از مسیر all programs \accessories\notpad را انتخاب کرده و unlock code device داده شده در پنجره بالا را داخل آن کپی کنید و سپس این فایل را با نام SW.UNL ذخیره کنید بعد map unlock code بدست آمده را نیز به همین روش با notpad داخل فایلی به نام GMAPSUPP.UNL ذخیره کنید.
دقت کنید که پسوند این دو فایل از txt اولیه به unl تبدیل شود. (یعنی میشه GMAPSUPP.UNL)
توجه : (برای مشاهده پسوند فایلهای خود my computer را باز کرده و از تب tools گزینه folder Option را انتخاب کنید. سپس از سر برگ view تیک گرینه Hide Extensins for known File Type رو بردارید)

هر دو را به آدرس J:\Garmin (به جای درایو J نام درایو موبایل خودتون رو بزنید) منتقل کنید.

این بخش کار تموم شد.
از ابتدا تا آخر توسط Sadeghspiderman در گروه موبایل پرشین تولز نوشته شده و کپی برداری فقط و فقط با نام Sadeghspiderman و پرشین تولز مجازه

بخش سوم

میمونه نقشه و فعالسازی جی پی اس

نقشه ایران با پسوند .img و نام GMAPSUPP را داخل پوشه garmin روی مموری کارت کپی می کنیم.(یعنی تو J:\Garmin که به جای درایو J نام درایو موبایل خودتون رو بزنید )

حالا وارد برنامه شوید و طبق تصاویر پیش برید :

http://img2.************/files/ydmhejhyflia3x1t2csf.gif

http://img2.************/files/4xlo5zcy5864cvafdywr.gif

http://img2.************/files/5e1kgwdm8a7ijsmu6gmz.gif

صدای راهنما فارسی برنامه , برای اعلام مسیر و ... که نسخه درست حسابیش فعلا به زبان انگلیسی است , در حال تهیه توسط خود من (Sadeghspiderman) و گروه موبایل پرشین تولز است

فعلا نسخه بتای فارسی که کیفیت پایین و اشکالات ترجمه زیادی داره رو دانلود کنید (توسط یکی از دوستان تهیه شده)

فایل صدا رو در مسیر E:\Garmin\Voice قرار بدید. (E همون درایو مموری موبایلتونه)

برای دانلود به بخش دانلود بروید

بخش دانلود ها :

دانلود نرم افزار گارمین ورژن 5.00.60 محصول 2010

یا اینجا

یا Rapidshare

یا از MegaUpload

حجم 17 مگ

دانلود آخرین نقشه ایران 2010 Iran.Routable.Map.v2.3.5

این هم چند تا میرور :

Easy-share
Deposit Files
IWN.Iran.Routable.Map.v2.3.5.Unlocked.By.farshid.r ar - FileFactory
FlyUpload / Share Files
Hotfile.com: One click file hosting

حجم فایل : 10 مگ

دانلود صدای فارسی نسخه شدیدا بتا (به تنظیم dgmuhammad)

* گروه پرشین تولز در حال تهیه نسخه آلفاست

کل آموزش این پست از ابتدا تا آخر توسط Sadeghspiderman در گروه موبایل پرشین تولز نوشته شده و کپی برداری فقط و فقط با نام Sadeghspiderman و پرشین تولز مجازه.

فایل های ضمیمه

• Garmin.Unlock.Generator.by.SadeghSpy.zip
    428.8 KB · نمایش ها: 1,686
Last edited:

rasoooli

Registered User
لایک‌ها
325
نقشه تهرانش چطوره !

sadeghspiderman

کاربر فعال
لایک‌ها
64
نقشه تهرانش چطوره !
مکان های عمومیش که از اسمارت خیلی بیشتره.

دقتش در تهران بسیار بالاست.

اسم تمامی کوچه ها حتی 6 متری بن بست هم داره

حجم نقشه به این دلیل از اسمارت کم تره که نقشه به صورت گرافیکی درست شده نه با اسکن کردن تصاویر.

Last edited:

saeedprongs

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این نقشه ایران برای گارمین رو نمیشه دانلود کرد

sadeghspiderman

کاربر فعال
لایک‌ها
64
این نقشه ایران برای گارمین رو نمیشه دانلود کرد
گارمین مثل اسمارت چندتا نقشه نداره

فقط یک نقشه داره که هر چتد وقت به روز میشه و اون نقشه کامله ایرانه که بعضی شهراش مثل تهران بسیار بسیار دقیقه و بعضی دیگه کمتر.

البته تمام راه ها رو هم داره

saeedprongs

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
گارمین مثل اسمارت چندتا نقشه نداره

فقط یک نقشه داره که هر چتد وقت به روز میشه و اون نقشه کامله ایرانه که بعضی شهراش مثل تهران بسیار بسیار دقیقه و بعضی دیگه کمتر.

البته تمام راه ها رو هم داره

میدونم. منظورم اینه که لینکش خرابه. این ارور رو میده
This file is neither allocated to a Premium Account, or a Collector's Account, and can therefore only be downloaded 10 times.

This limit is reached.

sadeghspiderman

کاربر فعال
لایک‌ها
64
میدونم. منظورم اینه که لینکش خرابه. این ارور رو میده
This file is neither allocated to a Premium Account, or a Collector's Account, and can therefore only be downloaded 10 times.

This limit is reached.
هیچ کدوم از فایل هایی که گذاشتیم لینکش خراب نیست و این مشکلات اکانت free است.

شما از اینجا هم میتونید دانلود کنید :

saeedprongs

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

sadeghspiderman

کاربر فعال
لایک‌ها
64

ipc110

Registered User
لایک‌ها
52
فایل Garmin.UNL.file.creator.ENG.by.Sadeghspy.zip دارای ویروس W32/Induc است. لطفا اصلاح کنید.

sadeghspiderman

کاربر فعال
لایک‌ها
64
فایل Garmin.UNL.file.creator.ENG.by.Sadeghspy.zip دارای ویروس W32/Induc است. لطفا اصلاح کنید.
بله حق با شماست

ولی این فایل از منبع منتشر شده ویروس داشته و در تمام سایتهای ایرانی و خارجی این فایل ویروس داره.

پس من آموزش رو بدون این نرمافزار گذاشتم (یعنی شما خودتون دستی کاری که این نرم افزار میکنه رو انجام میدید)

این کار :

حالا در کامپیوتر از مسیر all programs \accessories\notpad را انتخاب کرده و unlock code device داده شده در پنجره بالا را داخل آن کپی کنید و سپس این فایل را با نام SW.UNL ذخیره کنید بعد map unlock code بدست آمده را نیز به همین روش با notpad داخل فایلی به نام GMAPSUPP.UNL ذخیره کنید.
دقت کنید که پسوند این دو فایل از txt اولیه به unl تبدیل شود. (یعنی میشه GMAPSUPP.UNL)
توجه : (برای مشاهده پسوند فایلهای خود my computer را باز کرده و از تب tools گزینه folder Option را انتخاب کنید. سپس از سر برگ view تیک گرینه Hide Extensins for known File Type رو بردارید)

هر دو را به آدرس J:\Garmin (به جای درایو J نام درایو موبایل خودتون رو بزنید) منتقل کنید.

Last edited:

PSP

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
من طبق آموزش فایل برنامه رو رویه مموری گوشی اکستراکت کردم و بعد از ساین کردن فایل SIS اون رو نصب کردم ولی وقتی اجراش میکنم هیچ اتفاقی نمیوفته هیچ اروری هم نمیده :blink:

گوشیم هم E71

sadeghspiderman

کاربر فعال
لایک‌ها
64
سلام
من طبق آموزش فایل برنامه رو رویه مموری گوشی اکستراکت کردم و بعد از ساین کردن فایل SIS اون رو نصب کردم ولی وقتی اجراش میکنم هیچ اتفاقی نمیوفته هیچ اروری هم نمیده :blink:

گوشیم هم E71
سلام

قبلش گوشی رو رو حالت هک قرار دادید؟

راه دیگر هم اینه که فایل sis نرم افزار که درون فولدر گارمین قرار داره (نسخه ای خریداری کردید) با نام GarminMobileXT.sis رو ساین کنید و به گوشی منتقل و نصب کنید.

(اگر بازهم نشد یک فایل sis دیگه نصب کنید ببینید این مشکل برای اونم هست یا نه)

tohidast88

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
این فایل exe کجاست تا دانلود کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sadeghspiderman

کاربر فعال
لایک‌ها
64

ali.lele

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا من برنامه garmin رو کامل نصب کردم.خود برنامه هیچ مشکلی نداره...اما وقتی که view map رو می زنم...گوشه سمت راست صفحه می نویسه:no map
به نظرتون اشکال کار کجاست؟!!

sadeghspiderman

کاربر فعال
لایک‌ها
64
آقا من برنامه garmin رو کامل نصب کردم.خود برنامه هیچ مشکلی نداره...اما وقتی که view map رو می زنم...گوشه سمت راست صفحه می نویسه:no map
به نظرتون اشکال کار کجاست؟!!
اگر از فاصله 200 کیلو متری بیشتر زوم اوت کنید No map میزنه
یا اینکه اسم نقشه یا پسوند اون رو (که داخل پوشه گارمین کپی کردید) تغییر داده باشید

sadeghspiderman

کاربر فعال
لایک‌ها
64
نحوه استفاده از چندین نقشه برای برنامه گارمین

در این آموزش به نحوه استفاده از چندین نقشه برای برنامه گارمین می پردازیم و میخوایم ببینیم اصلا چنین امکانی وجود داره و چطور ؟

بطور کلی در آموزش اولیه گفته شد نقشه های برنامه گارمین برای شناخته شدن توسط این برنامه باید در مسیر E:\Garmin قرار بگیره و گفتیم نقشه ای که دانلود میشه دارای اسم GMAPSUPP.IMG است و فایلی به همین نام یعنی gmapsupp.unl ساختیم و در مسیر E:\Garmin قرار دادیم تا نقشه رجیستر و قابل استفاده باشه.

اما مطلب تکمیلی این که علاوه بر این اسم سه اسم دیگر هم وجود داره که توسط برنامه گارمین شناخته میشه و در واقع می تونیم از چهار نقشه همزمان روی گوشی استفاده کنیم.
از این چهار اسم سه اسم میتونه به هر نقشه ای تعلق بگیره ولی یک اسم فقط اختصاص به یک نقشه داره و اون نقشه پایه جهان یا WorldBaseMap هست که اطلاعات کلی مربوط به تمام نقاط جهان رو داره.

خب حالا بیشتر وارد جزئیات بشیم ...

همانطور که گفتم نقشه پایه جهان فقط با یک نام توسط برنامه گارمین شناخته میشه و اون Gmapbmap.img هست و این نام هم اختصاص به همین نقشه داره و توسط نقشه دیگری قابل استفاده نیست.

اما سه اسم عمومی دیگر وجود داره که میتونه به جز نقشه بالا با تمام نقشه ها استفاده بشه و این سه اسم عبارتند از :

1. gmapsupp.img
2. gmapsup2.img
3. gmapprom.img

خب پس وقتی شما دوست دارید از سه نقشه ( یا کمتر ) بطور همزمان استفاده کنید باید اون سه رو به اسامی که در بالا گفتم تغییر نام بدید و مرحله تکمیلی تغییر نام فایل gmapsupp.unl ساخته شده هست که باید به نام نقشه ای که قرار استفاده بشه تغییر نام داده بشه مثلا برای نقشه gmapprom.img باید اسم این فایل رو به gmapprom.unl تغییر بدید یعنی هم اسم نقشه استفاده شونده و به همین ترتیب برای سایر نقشه ها.

به این ترتیب شما میتونید از حداکثر سه نقشه ( بدون احتساب نقشه پایه جهان ) همزمان با هم استفاده کنید.

بالا