برگزیده های پرشین تولز

آموزش نصب MT / b2 / PhpNuke / Phpbb / vBulletin

Gt_Max

Registered User
لایک‌ها
80
كسي هست كه اموزش نصب MT / b2 / PhpNuke / Phpbb / vBulletin رو داشته باشه ...

ممنون ميشم اگه كسي كمكي بكنه...

Gt_Max

Registered User
لایک‌ها
80
ميشه بي زحمت يه لينك بدي..؟! :blink:

من اون قدر سرعتم زياد نيست كه بخوام همه تالار ها رو براي اين اموزش ها بگردم... :(

كمك...! :(

Monirzadeh

Registered User
لایک‌ها
35
من خودم پي اج پي و وي بي رو نصب كردم كمك خواستيد ما در خدمتيم ;)

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از Monirzadeh :
من خودم پي اج پي و وي بي رو نصب كردم كمك خواستيد ما در خدمتيم ;)
رو لوکال یا رو هاست این وی بی رو نصب کردی؟؟

black_jack_of_black_city

Registered User
لایک‌ها
73
با قلبی شکسته در انتظار مرگ گوشه ای نشستم . به آرز
من همشونو هم رو لوكال هم روي سايت بلدم

Pixar

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
19
آموزش نصب vBulletin

سلام خدمت همه دوستدارانه اينترنت و وب.

از اونجايي كه ديدم خيلي از كاربرانه ايراني طرفدار و دوستداره سيستم معروفه vBulletin هستند و همچنين مقالات فارسيه مربوط به اين سيستمه مديريت محتوا خيلي كم هست و از طرفي نياز به داشتن اطلاعات در مورد اين برنامه هم زياد هست تصميم گرفتم تا مقاله اي آموزشي براي آن دسته از دوستان كه آشنايي كمتري با تنظيمات اين نوع برنامه هاي تحت وب دارند بنويسم.

اميدوارم كه اگر در مواردي اشتباه توضيح دادم به من گوش زد كنيد و يا نكاتي را كه به آنها احتياج داريد بگوييد تا اين مقاله هر چه كامل تر شود. ممنون از همه دوستان.

در ابتدا ليستي از مطالبي كه در اين قسمت گفته خواهد شد رو مي نويسم تا دوستان

+------------------------------------------------------------------------------------------------------------+

.: چگونگي نصب vBulletin (به صورت مختصر و مفيد)

.: تنظيمات مربوط به استفاده از زبان فارسي (Farsi Language)

.: تنظيمات اصلي امكانات vBulletin

.: تنظيمات مربوط به تغيير در قالب (Template)

.: اضافه نمودن دكمه Fa/En براي تغيير زبان در هنگام نوشتن يك پيغام يا پست

.: اضافه نمودن آيكون در كنار « عنوان و شرح فروم » در صفحه اول

.: تغيير لوگوي vBulletin به لوگوي خودمان

.: امنيت بيشتر در vBulletin

+------------------------------------------------------------------------------------------------------------+

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

.: چگونگي نصب vBulletin (به صورت مختصر و مفيد):

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ابتدا بايد اين برنامه رو Download كنيد.(مي توانيد در اين قسمت اين برنامه را پيدا كنيد)

1. خب بعد از اينكه اين برنامه رو Download كرديد بايد فايل رو Unzip كنيد و با استفاده از يك برنامه FTP فايل ها رو Upload كنيد.

2. در داخل پوشه includes فايلي به نام config.php.new وجود داره كه شما بايد با يك اديتور اين فايل رو Open كنيد.

3. در خط 28 بايد كد هاي مقابل رو ببينيد و يا به دنبال اين كدها بگرديد:

// ****** DATABASE USERNAME & PASSWORD ******
// This is the username and password you use to access MySQL.
// These must be obtained through your webhost.
$dbusername = 'root';
$dbpassword = '';

// ****** DATABASE NAME ******
// This is the name of the database where your vBulletin will be located.
// This must be created by your webhost.
$dbname = 'forum';

شما بايد از قبل در داخل Cpanel وب سايت خود يك Username و Password و يك ديتابيس (Database) براي اين يوزر نيم و پسوورد درست كنيد.

اگر هم اين برنامه را بر روي Localhost خودتون نصب مي كنيد مي توانيد از طريق برنامه MySQLCC اين كار رو انجام دهيد.

حالا بايد اطلاعات رو به صورت زير، در داخل اين فايل(config.php.new) تغيير دهيد:

$dbusername = 'Your User Name';
$dbpassword = 'Your Password';

$dbname = 'Your Database Name';

4. بعد فايل رو از config.php.new به نام جديد config.php تغيير دهيد و در داخل پوشه includes اين فايل رو Save كنيد. يادتون نره كه فايل قديمي config.php.new رو پاك كنيد.

5. حالا شما بايد به آدرس http://www.domain.com/forums/install/install.php برويد تا روند نصب را ادامه دهيد.(www.domain.com/forums/ آدرسي هست كه شما در آنجا vBulletin را آپلود كرده ايد)

6. در ادامه شما بايد 13 مرحله را رد كنيد تا vBulletin را نصب كنيد. اين مراحل چندان سخت نيستند و احتياجي به توضيح ندارند. براي طي اين مراحل كافيست بر روي كليد Next Step كليك كنيد. در مرحله 9 بايد اطلاعات اصلي مربوط به فروم را وارد كنيد و در مرحله يازدهم Username و Password مورد نظر خود را كه به عنوان Admin هستيد وارد كرده و اولين عضو فروم شويد.

7. پس از پايان نصب شما بايد فايل install.php را از داخل پوشه install پاك كنيد. فراموش نكنيد كه حتما اين فايل رو پاك كنيد.

حالا شما vBulletin را با موفقيت نصب كرده ايد.(در صورتي كه در حين نصب با مشكلي رو به رو شديد مي توانيد سوال خود را در فروم سايت ما مطرح كنيد.)

پيشنهاد : پيشنهاد مي كنم كه قسمته .: امنيت بيشتر در vBulletin رو حتما بخوانيد تا كمي بيشتر از هك شدن فاصله بگيريد.

در قسمته بعدي تنظيمات مربوط به استفاده از زبان فارسي (Farsi Language) در vBulletin را توضيح خواهم داد.

موفق باشيد

http://weblog.webkade.net/archives/000088.php

بالا