برگزیده های پرشین تولز

آموزش کامل راه اندازی بوتیک بچگانه

nima.k

Registered User
لایک‌ها
44
با سلام از اونجا که بسیاری از دوستان تمایل دارن که بوتیک بزنن من سعی کردم که تا حدودی تجربیات هرچند اندک خودم رو در اختیارشون بزارم البته این مطلب به صورت پرسش و پاسخ می باشد که در یکی از انجمن ها ی دیگه با دوستان مطرح شد خواستم شما هم استفاده کنید شاید پاسخ بسیاری از سوال های شما در این مطالب باشه و با سوال های خودتون به تکمیل شدن این تایپیک کمک کنین از دوستان و کسانی که در این زمینه تجربه دارن خواهشمندم که همراهی کنند .بنده و دوستان خودشون رو از تجربیاتشون بهره مند کنند ممنونم

nima.k

Registered User
لایک‌ها
44
سؤال : سلام آقای کمانگر من خیلی تمایل دارم که بوتیک بچه گانه بزنم اما نمیدونم چطوری؟ میگند ضرره اما من فکر میکنم سود خوبی توشه اگه فروش بره بالا و سودو بیارم پایین میخواستم بدونم چقدر سرمایه لازمه با توجه به ریسکش که تو شهرستان اجاره مغازه ماهی 2 میلیونه میشه کمک کنید و از شما راهنمایی بگیرم.

پاسخ :
با عرض سلام خوشحال می شم کمکتون کنم شما از چه شهری هستین؟ چقدر سرمایه دارین؟
در مورده اجاره بستگی به توانتون داره مکان هرچقدر شلوغ تر باشه بهتره .واسه خریدن جنس هم از کسانی که تو همین شغل هستن سوال کنی تو ده نفر یه نفر حتما کمکتون می کنه چون شهرای مختلف ممکنه منابع مختلف داشته باشه در کل اکثرا از عمده فروشی های تهران خرید می کنند .یا از کشور های دیگه مثله چین ترکیه دوبی و ... واسه خریدن جنس هم باید همیشه جنسات کامل باشه از لباسای 0 سال تا 12 سال باید انواع دوتیکه ها لباسای مجلسی راحتی ساپورت کلاه همه رو داشته باشین و توانایی این رو داشته باشی از هر سری که براتون می یاد سایزایی که می مونه نزارین بنجل شه و زود به مشتری بفروشین. مقدار سرمایه هم به میزان سلیقه خودتون بستگی داره به نظره من سی میلیون واسه شروع خوبه البته باید به اندازه مغازتون هم توجه کنید که چه مقدار جنس پرش می کنه. جواب که می ده چون اگه بتونی حرفه ای کار کنی از 40 درصد تا حتی 120 درصد هم هر جنس می تونه سود دهی داشته باشه در مورده اجاره دو میلیونی هم بگم بستگی به جاش داره چقدر شلوغ باشه نگران ظرر اصلا نباش چون شما جنسی رو رو می خرین شاید تو صد درصدش بیست درصدش بنجل بشه که اونم با درایت و توانایی خودتون می تونین بفروشین اوج ضرره شما اینه که اون جنس رو با سود پنج درصد بفروشین البته هر کار از اول یه مقدار سرمایه پشتیبان برای مواقع ضروری داره پس سعی کنید داشته باشین در خرید جنس خیلی دقت کنید هر چقدر هم تجربتون در خرید بیشتر بشه راحت تر می تونین تصمیم بگیرین البته برای هر سلیقه ای جنس داشته باشین البته قصد توهین ندارم اما وقتی وارد این کار بشین متوجه می شین افراد با سلایق ضعیف خیلی زیادن باور کنین ما لباسایی رو می آوردیم که به قدری زشت بودن که واسه پاک کردن شیشه هم نمی شد استفاده کرد اما در کمال تعجب به سرعت به فروش می رفت در هیچ شرایطی ریسک نکنید باز هم می گم فقط از سلیقه خو دتون برای خرید استفاده نکنید برای سلایق مختلف جنس داشته باشین لباسای خیلی ارزون و خیلی گرون همیشه داشته باشین از هر سایز و همیشه از مشورت اطرافیان استفاده کنید . البته شما باید فن فروشندگی رو فرا بگیرید که من قدم به قدم باهاتون هستم در تمام زمینه ها و با هم ادامه می دیم تا به امید خدا به موفقیت برسین به قوله استاد قربانیان به فکر سود دهی نباشید در این اول کار سعی کنید از هر لحظه لذت ببری و با عشق کار کنید به نظره من اون وقته که از سود بسیار زیاد متعجب می شید خوشحال می شم هر لحظه من رو از اقدامات جدیدتون آگاه کنید که بتونم بهتر کمکتون کنم موفق باشین.

nima.k

Registered User
لایک‌ها
44
سؤال :
منرفتم تهران و بازار رو دیدم. جنس های عالی و خوب و ضعیف و خلاصه همه جور جنسی پیدا میشد.
به زحمت تونستم یه مقدار جنس رو از عمده فروش ها بصورت تکی برای تست بگیرم.
خیلی سریع بین فامیل و آشناها فروش رفتن. سود هم حدود 45% بود. این رو هم ذکر کنم که همین احناس در بازار بالای 80% سود داره فروش میره.
برای همین تصمیم گرفتم بجای حاجی ارزانی ( که داشتم نمایندگیشو میگرفتم) خودم شروع کنم جنس از تهران و قشم بیارم و مغازه کوچکی بگیرم و با کمک خدا استارت کارو بزنم.

در مورد اینکه مردم ممکنه سلیقه ضعیفی داشته باشن هم باید عرض کنم که در ارزان فروشی ها دقیقا همینطوره اما با توجه به مکان مغازه و فرهنگ مردم اون منطقه این مسئله فرق میکنه.

پاسخ:

از شروع به فعالیتتون خیلی خوشحالم اینکه مغازه بزنین با فروش جنس به اقوام کارتون صد و هشتاد درجه فرق می کنه با ارزان فروشی غیر از این که به خودتون زرره قابل توجهی بزنین و مانع اون سودی که لیاقتش رو دارین بشین فایده ای نداره شما با هدف بیشتر شدن مشتری این کار رو می کنین اما این کار اشتباس فقط باعث می شه ارزش کالا پائین بیاد سیاست فروشندگی یعنی وقتی کالایی رو می فروشین ده درصد حتی گرون تر هم بفروشین حتما تعجب کردین الان می گم چرا کل جنسای شما از سه دسته تشکیل می شن یه سری ویژه هستن و حتی گرون هم بفروشید باز هم به فروش می ره می تونین امتحان کنین سری دوم لباسایی هستن که دو الا سه هفته هست که تو مغازه مونده شما می تونین هر هفته مثلا سه هزار تومن ارزون ترش کنید تا بفروش می رسه سری سوم جنسایی هستن که با وجود اینکه قیمت شون رو به قیمت خرید رسوندین باز به فروش نمی ره و زرر می کنید اینجاست که سود اضافی سری ویژه و اول به دا دتون می رسه از نظره یه سری مشتری ها جنس گرون بهتره و ارزشتر باید سعی کنین اون سری مشتری ها رو جذب کنید .شما هر جایی هم که باشین همه نوع مشتری به سراغتون می یاد شاید از یه سری کمتر از یه سری بیشتر شما باید رو مشتری های دلخواهتون تمرکز کنید کم کردن سود غیر از فشار مالی به شما چیزی رو حل نمی کنه شما می تونین اون قیمت 40 درصد رو واسه مشتری های پایه ثابتی که بدست می یارید بکار ببرین البته چیزه دیگه ای هم که هست اینه که شما زیاد تخفیف بدین مشتری حریص می شه و بیشتر تخفیف می خواد از دو هزار تومن بیشتر تخفیف ندین مگه مشتری های ثابت خودتونه کاری داشتین در خدمتم

nima.k

Registered User
لایک‌ها
44
سؤال : در مورد اینکه بعضی از جنس ها مدت زیادی طول میکشه تا فروش بره باهاتون موافقم.
اما با همین شناخت مشتری میشه این آمار رو کاهش داد.
شما وقتی بدونی مشتری هات چه جور کالایی رو می پسندند دیگه کمتر سراغ کالایی میری که شناختی روش نداری.
از طرف دیگه ما وقتی میدونیم با مثلا 40% تا 60% سود میتونیم دخل و خرجمون رو یکی کنیم و به سود مطلوب هم برسیم چرا باید بریم سراغ سود های 100تا300 درصد ؟
من با کار در ارزان فروشی به چشم دیدم که کردم چقدر بابت خرید خوب خوشحال میشن و دوباره بر میگردن. حالا این خوشحالی رو چطور میشه با قیمت های بالا بدست آورد؟ مگر چند درصد خریداران شما از سطح بالای درآمدی برخوردارند که بخوایم روی اونها تمرکز کنیم؟
ضمن اینکه همان به اصلاح پولدارها هم نیازهاشون رو از جاهای خاصی تامین میکنن که من نوعی در حال حاظر توانایی شروع کار در اون مناطق رو ندارم.
پس میتونم با تمرکز روی مشتری های با درآمد متوسط بازار موردنظرم و تهیه اجناس مورد علاقه اونها و ارائه با قیمت های مناسب تر فرو خودم رو بالا ببرم.
این نوع کار دقیقا میشه سود کم فروش زیاد.

نظر شما چیه ؟
پاسخ :
در مورد شناخت مشتری باید عرض کنم خدمتتون که در حدود چهل درصد از مواقع بتونین شناختی نسبتا سطحی در پیرامون سلیقه مشتری بدست بیارین اون هم شاید در حدود دو تا سه سال کار مستمر در این زمینه حاصل می شه در مابقی موارد هیچ تضمینی وجود نداره ،جنسی رو تهیه می کنید با اطمینان فروش و رو دستتون می مونه و کاملا نا امید می شین اجناس پرفروش خیلی کمتر از مابقی اجناساً پس طبیعیه که سود قابل توجهی داشته باشن به دلیل جبران سود اجناس عادی این امر در فروشندگی حرفه ای امری ثابت شدست شما هر چقدر هم سود یک جنس رو پایین بیارین باز هم جنس بنجول جذب می کنید این امری که شما می خواین ادامه بدین در عرض کمتر از یک سال ورشکسته می شین دلیلشم بهتون می گم شما مجبورید در یک فصل خاص مغازتون رو با اجناس اون فصل پر کنید مثله زمستان با کاپشن و کلاه و تابستان با شلوارک و تیشرت و ... شما حتی اگه 99 درصد هم حرفه ای باشین تا پایان فصل می تونین دو سوم از اجناس موجود در مغازه رو بفروشین ما بقی می مونه من بهش می گم سرمایه ی خفته چون در فصل جدید کارایی نداره این اجناس به انبار منتقل می شن یعنی خودتون حساب کنید بخش اعظمی از سرمایتون می خوابه هر چقدر هم ارزان فروشی کنید نمی تونید فروش ایده آل خودتون رو داشته باشین افراد لارژ همیشه جنس گرون می خرن چون از نظرشون با ارزش جلوه می کنه لباسی که شما می دین ده هزار تومن به فروش می ره اما همون لباس رو وقتی همکارتون می فروشه صد هزارتومن شما باید ده تیکه بفروشین تا بهش برسین این ده تیکه یعنی ده برابر فضای بیشتر ده برابر سرمایه بیشتر چون با یک قیمت هر دو اون جنس رو خریدین اما سودتون کاملا متفاوته و یک دهم سود هم حاصل می شه متد شما در مناطق نسبتا خلوت شاید جواب بده یا اگه مغازه ماله خودتون باشه اما کسی که اجاره می ده باید بتونه خرج خودش رو در بیار و هزاران خرج موجود رو ساپورت کنه شما می تونین رو همه اقشار تمرکز کنین با داشتن اجناس با قیمت های متفاوت مثلا ما سارافون هامون از 25 تومن شروع می شد تا 60 تومن همیشه هم گرونا سریعتر می رفت چون اونی که داره همیشه دلش می خواد واسه چیزی که خوشش می یاد خرج کنه می تونین اجناس ارزان تر بیارین برای قشر ضعیف و متوسط جامعه من با کم کردن سود مخالف نیستم اما نه همیشه و برای مشتری های ثابت یا مشتری های عمده تصور اینکه با کم کردن سود همه به طرفه شما سر آزیر می شن غلطه می تونین امتحان کنین من به شخصه دیدم دخل ارزان فروش مثلا 3 تومن بوده در روز دخل مغازه های عادی 4 تا 6 تومن خرید جنس ارزان فروش هم چند برابر مغازه های عادیه این حرفا شاید قانعتون نکرده باشه اما در صورت شروع به کار متوجه می شین
ضمنا شما در پایین ترین نقطه شهر هم مغازه بزنید باز هم فروش های عمده و خوب می تونین داشته باشین هر مغازه ای انواع مشتری ها رو به خودش می بینه حالا شاید از یک سری کمتر از یک سری بشتر شما باید برای تمام سلایق و اقشار جنس داشته باشین و همیشه جنستون هم از نظره سایز هم از نظره انواع مختلف کامل باشه وگرنه مشتری از دست می دین

nima.k

Registered User
لایک‌ها
44
سؤال :
درسته.
اما یه موضوعی که ذهنمو مشغول کرده اینه که : باوجود این همه مغازه در راسته بازار پس من که مغازم در فرعی قرار داره، چطور میتونم مشتری ها رو به سمت خودم حذب کنم؟
البته ابتدای فرعی هست و مغازه دوم اون.
4 سال مانتو فروشی (با رنج قیمت 70 تا 90) بوده و الان من با 10 پیش و ماهی 3.5 گرفتمش.
کلا هم 20 تومن سرمایه خرید جنس دارم. با این تفاصیل من فقط میتونم برای یک گروه جنس بیارم.
یا جنس ارزان (حاجی ارزانی) یا جنس خوب که حالت بوتیک باشه.
که باتوجه به سبزی خورد کنی و عطاری و نانوایی و البته یک مغازه ارزان فروشی در روبروی اون بنظرم بوتیک و لباس خوب آوردن ریسکش میره بالا.

نظرتون چیه ؟

پاسخ:
دوست خوبم باید اینو بدونی که نیازی نیست که شما کاری بکنین مشتری خودش کنجکاوه کافیه یه ویترین جمو جور با لباسای رنگاوارنگ داشته باشین می یان طرفتون حالا شاید کمتر از بقیه اما همون تعداد محدود رو با روی باز قبول کنید بقوله استاد قربانیان همیشه آرامش کامل داشته باشین همراه با روحیه ای شاد و لبخندی بر لب معجزه می کنه این ترفند جذب مشتری بود حالا بریم سره سرمایه تون شما می تونین یه عمده فروش آشنا که بهتون اعتماد داشته باشه پیدا کنین مثلا 100 میلیون خرید کنید بیست تومنش رو پیش بدین بقیش رو هم در چند قسط بدین البته این کار خیلی ممکنه ریسک داشته باشه چون شما تجربه کافی ندارید و نمی تونین اطمینان برگشت کامل سرمایه رو داشته باشین کاره دیگه ای هم که می تونین بکنین اینه که تعداد محدودی جنس هم از ارزانی هم از گرون ها بگیرین و یک تبلت . از جنسای دیگه ای که عمده فروش ها دارن عکس بگیرین و در صورت نپسندیدن جنسای داخل مغازه توسط مشتری عکسای لباس های دیگه رو نشونشون بدین و ازشون سفارش بگیرین در آخره شب شاید کلی سفارش داشته باشین فرداش قبل از اومدن به مغازه سفارشا رو تهیه و آمده می کنید البته یادتون نره ازشون بیعانه بگیرین همیشه هم بعانه رو طوری بگیرین که سود رو نگیرین قیمت خرید رو بگیرین اینطوری حتی اگه مشتری برنگشت شما زرر نکردی همیشه هم با مشتری اتمام حجت کن بگو پولی که از شما گرفتم جاش امنه اگه تا سه روز آینده بر نگشتین ممکنه لباستون به فروش بره در غیره این صورت من پولتون رو پس می دم یا در صورت در خواست دوباره سفارش می دم براتون اینطوری یه سرمایه در گردش خیلی بخصوص هم می تونی داشته باشی .من زیاد دیدم حتی تو محله ها هم این روزها بوتیک می زنن به نظره من جای پیشرفت داره اما شما باید حداقل شیش ماه تا یک سال بعد انتظار سود قابل توجه داشته باشین تا مغازتون شروع به شناخته شدن کنه .اون موقع می تونین یه فروشنده بگیرین آموزش بدین چند ماه براتون کار کنه اون موقع شما در روز چند بار بهش سر بزنین و خود ش براتون می فروشه در اون زمانه که می تونین شعبه های بعدی تون هم افتتاح کنید و برند خودتون رو بزنید
در مورد ریسک گذاشتن مغازه هم باید بگم که باید به این توجه کنید که خیابان اصلی چقدر شلوغه شما می تونین در یه مکان مناسب یه بنر تبلیغاتی بزرگ یا یه تابلو تهیه و نصب کنید اینطوری مشتری ها بشتر به طرف مغازه هدایت می شن

nima.k

Registered User
لایک‌ها
44
سؤال :
یا یکی از مغازه دارهای همون بازار که کار پوشاک میکنه و کمی آشنا هستیم صحبت کردم. گفت اون مغازه بدردت نمیخوره.
باید برخیابون بگیری.
و کلا منو از این کار منع کرد.
البته من بهش نگفتم تو این کار تجربه کوچولو دارم و اون مبنا رو بر نابلدی من گذاشت و گفت بابت خرید جنس کلاه سرت میزارن و ... .
یک مطلبی رو هم گفت که من رو خیلی به شک انداخت. گفتم از شما بپرسم. اون هم در مورد سود کاره. گفت ما 20% سود میکنیم!!! در صورتی که خیلی از جنس های اون رو در تهران دیده بودم مثلا یم کار پاییزه توی تهران 13 بود و اون 19 میداد. یا شلوار هایی که 16و17 بود رو 35 تا 40 میداد.
اونوقت میگفت سودم 20% هست.
میخواستم از شما بپرسم که کلا سود پوشاک چقدره ؟ آیا حرف ایشون درسته یا اعداد و ارقامی که من بدست آوردم؟
و اینکه برای ورود به این کار باید کار خاصی انجام بدم ؟ که این بنده خدا اینجوری من رو ترسوند؟
ممنونم.
خدا خیرتون بده.

پاسخ :
طبیعیه که این حرفا رو زده کی از رقیب خوشش می یاد البته اگه اون این ذهنیت رو داشت که اگه تو هم می رفتی بیشتر مشتری جذب می کردین خیلی بهتر بود . قبلا هم گفتم کمترین سودی که در این کار هست شصت درصد ه این حد اقل شه تا 120 درصد هم می تونی سود داشته باشی در مورده کلاه گذاشتن در مورد خرید جنس درست می گه باید خیلی دقت کنی سعی کنی در چند رو کل مغازه های موجود رو زیر و رو کنی و قیمت هر کدوم رو یادداشت کنی و ببینی کدوم به صرفست و بهتره .لازم نیست کاره خاصی بکنی کافیه قدم به قدم با هم جلو بریم سعی می کنم کمکت کنم ضمنا همیشه انتظار نداشته باش شرایط عالی پیش بره باید برای شرایط سخت برنامه ریزی کنی.

nima.k

Registered User
لایک‌ها
44
سؤال :
بسیار ممنونم.
خب برای قدم اول که مغازه هست چطور اقدام کنم ؟
بنظرتون برم همون مغاره در فرعی رو با اجاره 3.5 میلیون بگیرم یا در یک پاساژ که پاخورش متوسطه و یکی از دوستانم هم اونجا مغازه داره و میگه حداقل فروش روزانه اش بین 200 تا 300 و در روزای خوب تا 600و 700 هم هست بگیرم ؟
ضمن اینکه من شاهین شهر هستم. و امکان شروع کار در شهر اصفهان و ملک شهر رو هم دارم.
در اصفهان پاساژ های خوبی وجود داره اما مغازه گیرم نیومد و گفتند تا بعد از عید هم خبری نمیشه.
اما در خیابان های دیگر شهر اصفهان و در محله های بالاشهر و متوسط بهتر مغازه پیدا میشه.
در ملک شهر هم یک مغازه 70 متری پیدا کردم که حدودا بالاتر از سطح زمین هست و 4 تا پله میخوره. سر دو نبش هست و گفته 22 با 3800.
اگر برای مغازه هم نکات خاصی وجود داره لطفا بفرمایید تا طبق اونا افدام به جستجو کنم

پاسخ:
به نظره من ملاک یه بوتیک خوب شلوغی منطقست باید مغازتون طوری باشه که همیشه شلوغ باشه مهم نباشه وترین چی بزنی یا دکور چی باشه به قول معروف اینقدر شلوغ باشه که سنگ هم تو مغازه بازاری فروش بره مثلا همون مغازه ای که من کار می کردم ماهی پونزده میلیون کرایه می داد تو شلوغ ترین نقطه سنندج بود روزی کمتر از دو تومن فروش نداشتیم شرایط خیلی بد هم بود اما خیلی کم . هشت تا فروشنده هم داشت .این شرایط ایده عاله شما باید پله پله جلو بری صبور باش و بازم تحقیق کن دنبال جایی باش که بدون خیلی سریع تر از شرایط عادی جواب می ده کرایش هم مناسبه من ایمان دارم یه خورده بیشتر جست و جو کنی پیدا می کنی از همسایه های مغازه های مورد نظر سوال کن که حدودا روزی چقدر درآمد دارن از چند تاشون سوال کنی حد اقل یکیشون جواب می ده و می تونی یه میانگین به دست بیاری تا می تونی تحقیق کن شلوغ ترین مکان مکان مورده نظره ماست بزار امروز جنس خریدی یه هفته دیگه بازم مجبور شی سفارش بدی آره اینقدر سرت شلوغ باشه کرایه هم اینقدر سنگین انتخاب نکن که نتونه از پسش بر بیای تمام کار ها رو کردی حتما یه مقدار پول واسه شرایط اضطراری کنار بزار چون تا راه می یوفتی هر قدمی که بر می داری ریسکه

nima.k

Registered User
لایک‌ها
44
سؤال :
جناب کمانگر سلام
وقت شما بخیر.
بلاخره یک مغازه در یک خیابان نسبتا شلوغ پیدا کردم.
10 با ماهی 2300000 اجاره.
مغازه مذکور حدودا 40 متر است.
سه نبش است و دید خیلی خوبی نسبت به خیابان دارد.
پیاده روی مقابل آن تقریبا عریض است.
سقف نسبتا بلندی دارد.

برای شروع کار چه جور جنس هایی رو بیارم بهتره ؟ و آیا سرمایه شروع 10 میلیون تومان کافی است ؟
اینکه برای فاکتور ها چه مواردی رو باید رعایت کنم؟
همینطور بفرمایید در هنگام مراجعه بازرسین صنف چه مواردی باید رعایت شود و نسبت به فاکتور چه سودی لحاظ شود که به مشکل نخوریم؟
عده ای میگویند برای مجوز نیاز به عجله نیست. نظر شما چیست ؟ برای گرفتن آن چه مدارکی نیاز است؟
ممنونم.
انشالله همیشه سلامت و موفق باشید.
با تشکر فراوان.
پاسخ:
با سلام خدمت دوست گلم
مغازه خوبه حالا شما باید رو طراحی داخل مغازه کار کنی طوری که زیاد هزینه نکنی و بازده مورد نظرت رو داشته اول از همه به چند تا مانکن نیاز داری از سه سال تا 15 سال برای چیدن جنس داخل مغازه هم نیازی صرف هزینه های گزاف و طراحی طبقه نیست شما می تونین از یه ام دی اف کار کمک بگیرین تا براتون نوار های با عرض 15 تا بیست سانتیمتری و طول هم بستگی به مکان داره براتون برش بده البته در نظر داشته باشین اگه ام دی اف کار آشانا باشه می تونه از زایعات کارگاهش براتون استفاده کنه که خیلی براتون به صرفست زمانی که این برش ها انجام شد در وسط ام دی اف برش داده شده از طول یک سری ریل های مخصوص که به مغازه یراق آلات فروشی مراجعه کنید نشونتون می دن باید تهیه کنید این ریل ها قابلیت این رو دارن که رگال های مخصوص لباس رو داخل خودشون قرار بدن و نگهدارن شما ریل ها رو تهیه کنید ام دی اف کار خودش براتون نصب می کنه شاید هم خودش براتون تهیه کنه باز هم می گم این گونه اجناس می تونه خیلی ارزون تر براتون پیدا بشن پس زیاد تحقیق کنید قدم بعدی خرید چوب لباسیه که خودتون می تونین نسبت به تعداد رگال ها یه مقداری رو براورد کنید اما دقت داشته باشین همیشه صد تا بیشتر از مقدار براورد شده تهیه کنید چون دست مشتری زیاد می شکنه و با مشکل مواجه می شین . حالا چیزی که هست شما دو تا انتخا دارین اگه می خواین خودتون تنهایی کار کنید بخاطره اینکه از سرقت های احتمالی جلوگیری کنید باید یک پنل زد سرقت لباس تهیه کنید که شاید سه تا 5 میلیون هزینه داشته باشه می تونین هم یک یا دو فروشنده استخدام کنید البته زمان شلوغی باز هم در هر صورت احتمال سرقت هست در هر صورت حالا نوبت نوع لباس هاست یه سری لباس های هستن که چهار فصل هستن مثله شلوار جین یا سارافن دخترانه شما باید این لباس ها رو همیشه داشته باشین در چند مدل بخشی از مغازتون رو به صفر تا سه سال اختصاص بدین که شامل سرهمی های مخلتلف سارافن بلوز ها و شلوار ها با طرح های مختلف می شه نکته ای که هست روی هیچ لباسی حساب باز نکنید شما می تونین از هر نمونه یه جین تهیه کنید حتی اگه از نظره شما خیلی هم زشت بود باز هم بخرین هر نمونه زود تموم شد و مطمئن بودین باز هم فروش می ره این باز دو جین بخرین برای جلوگیری از فشار هم از این اول می تونین عمده فروشی های شهره خودتون رو پیدا کنین از اونجا جنس تهیه کنید که هم سریع تر در دسترستون باشه هم راحت تر مانرو بدین برای لباس های بسه سال به بالا هم همین طوری می تونین خرید کیند اینکه دقیقا چه لباشی باشه رو فصلش مشخص می کنه و سلیقه خودتون شما نباید بترسین باید بازار دستتون بیاد حتی اگه جنسی بگین زرز می شه با قیمت پنج درصد بیشتر از قیمت خرید می تونین بفروشین کاری که اکثر مغازه دار ها می کنن تهیه ی فاکتور سوریه معمولا هم نرخش 15 درصده اگه شما قیمت ها رو روی جنس بزنین مامورها که می یان می بینن و از شما درخواست فاکتور می کنن همین اما مشکلی که هست شما یه هفته یه بار قیمت عوض می کنین و این باعث هزینه زیاد برای تهیه برچسب می شه پس همیشه تمام قیمت های اجناستون باید حفض باشه تا هم سرفه جویی کنید هم اگه دیدین کسی خیلی پولداره یه مقدار بیشتر بگین و در عوض برای قشر فقیر جبران کنید و ارزون تر بگین . حالا چیزی که ملاکه برای شروع اینه که زیاد چونه نزنین در این اوایش جنسی که دیدین که قیمت تمام شدش کمه و تا 50 درصد سود کرده بدین بره اما این امر برای مشتری هایی که زیاد چون می زنن صادقه شما بیشتر از دو هزار تومن نباید تخفیف بدی قبلا هم گفتم ده میلیون چیزی نیست شما باید چک بدین و بعنوان پشتوانه ازش استفاده کنید برای مخصات مغازه ای که گفتین تا 60 تومن پرش می کنه اما آخره فصل باید در نظر بگیرین که سرمایه اون فصلتون تا حدودی برگرده تا بتونین واسه فصل بعد چند مدت زود ترش لباس تهیه کنید پس یه مقدار ریسک لازم داره اما گفتم این اول تا می تونین جنس آب کنید بره که سرمایتون با سود اندک هم بود برگرده اما ملاک اولتون این باشه که تخفیف نمی دین در عین حال هم اصلا مشتری از دست ندین مشتری گفت اینقدر می برم دیدین بهش ندین می ره ریسک نکنین بدین اما بازم می گم کمتر از 50 درصد ندین امیدوارم کارتون بگیره

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
حتی 120 درصد هم هر جنس می تونه سود دهی داشته باشه
دمتون گرمه دیگه. 120% پول مشتری که با خون دل بدست آورده رو میزنن به جیب خوش حال هم هستین
حلاله؟

nima.k

Registered User
لایک‌ها
44
120 درصد که چیزی نیست گاهی 300 درصد سود می کشن روش آره حلاله چون که این کار بشتر شبیه ریسکه شما ده جور لباس می یاری شاید سه جورش رو اینطوری بفروشی چون بقیش یا سودش کمتر می شه یا زرر می شه این طوری اون زرری که رو لباسای دیگه کردی جبران می کنی همیشه یه سری لباسا خیلی خواهان دارن بقیه نه

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
120 درصد که چیزی نیست گاهی 300 درصد سود می کشن روش آره حلاله چون که این کار بشتر شبیه ریسکه شما ده جور لباس می یاری شاید سه جورش رو اینطوری بفروشی چون بقیش یا سودش کمتر می شه یا زرر می شه این طوری اون زرری که رو لباسای دیگه کردی جبران می کنی همیشه یه سری لباسا خیلی خواهان دارن بقیه نه
حاجی شما دو سری لباس بیاری باید سلیقه مردم دستت بیاد و رو همون حساب جنس بیاری که فروش بره. نه این که سود رو بیشتر کنی به خاطر اینکه نمیتونی بقیه جنسارو بفروشی. کسی که نتونه بفروشه اصلا نباید وارد این کار بشه
اون آدم بی وجدانی که داره 300% سود میگیره رو باید به اشد مجازات رسوند چون کارش با دزدی فرقی نداره. سودی که اتحادیه پوشاک تعیین کرده 18% هستش
مرد حساب دوست من 4ساله داره داره یه کاپشن رو میپوشه همش پاره شده نمیتونه 300-400 تومن بده یه کاپشن بخره

Last edited:

nima.k

Registered User
لایک‌ها
44
حاجی شما دو سری لباس بیاری باید سلیقه مردم دستت بیاد و رو همون حساب جنس بیاری که فروش بره. نه این که سود رو بیشتر کنی به خاطر اینکه نمیتونی بقیه جنسارو بفروشی. کسی که نتونه بفروشه اصلا نباید وارد این کار بشه
اون آدم بی وجدانی که داره 300% سود میگیره رو باید به اشد مجازات رسوند چون کارش با دزدی فرقی نداره. سودی که اتحادیه پوشاک تعیین کرده 18% هستش
مرد حساب دوست من 4ساله داره داره یه کاپشن رو میپوشه همش پاره شده نمیتونه 300-400 تومن بده یه کاپشن بخره
اولا بهتره احترام همدیگه رو نگه داریم دوماً من دقیقا جواب شما رو در پست های بالا دادم . بازم همون متن رو می زارم
در مورد شناخت مشتری باید عرض کنم خدمتتون که در حدود چهل درصد از مواقع بتونین شناختی نسبتا سطحی در پیرامون سلیقه مشتری بدست بیارین اون هم با شاید در حدود دو تا سه سال کار مستمر در این زمینه حاصل می شه در مابقی موارد هیچ تضمینی وجود نداره ،جنسی رو تهیه می کنید با اطمینان فروش و رو دستتون می مونه و کاملا نا امید می شین اجناس پرفروش خیلی کمتر از مابقی اجناساً پس طبیعیه که سود قابل توجهی داشته باشن به دلیل جبران سود اجناس عادی این امر در فروشندگی حرفه ای امری ثابت شدست.
ضمنا در 40 درصد مواقع پیش می یاد یکی مغازه بزنه و پیشرفت کنه چون این کار زررش بیشتر از سودشه حتی حرفه ای ترین فروشنده ها هم نمی تونن جنس بنجل نداشته باشن باز هم می گم شناخت مشتری به طور صد درصد ممکن نیست .
همه لباس ها هم به این میزان سود نداره روال فروشندگی اینه که هر لباسی که فروش نرفت قیمتش پایین تر می ره تا زمانی که فروش بره پس یه طرفه قضاوت نکنید سود 300 درصد هم بیشتر تو تهران وجود داره شهرای دیگه این کار رو نمی کنن
اتحادیه پوشاک سود رو 18 درصد گذاشته اما جالبه که بدونید اگه همون 18 درصد واقعی بدین همسایه هاتون یا همکاران فوراً به جرم ارزان فروشی ازتون شکایت می کنن لم بازار همینه اگه می گنه 18 درصد منظور 18 درصد نسبت به قیمت فاکتوره کلا بازار همینطوره کسی هم این کار رو شروع می کنه با امید موفقیت کامل می یاد اما باز هم می گم 40 درصد مواقع بتونه کاری بکنه چون بیشتر زرر داره تا سود من تا صبح براتون توضیح بدم شما متوجه نمی شین چون این کار رو تجربه نکردین همکاران درک می کنن

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
اولا بهتره احترام همدیگه رو نگه داریم دوماً من دقیقا جواب شما رو در پست های بالا دادم . بازم همون متن رو می زارم
در مورد شناخت مشتری باید عرض کنم خدمتتون که در حدود چهل درصد از مواقع بتونین شناختی نسبتا سطحی در پیرامون سلیقه مشتری بدست بیارین اون هم با شاید در حدود دو تا سه سال کار مستمر در این زمینه حاصل می شه در مابقی موارد هیچ تضمینی وجود نداره ،جنسی رو تهیه می کنید با اطمینان فروش و رو دستتون می مونه و کاملا نا امید می شین اجناس پرفروش خیلی کمتر از مابقی اجناساً پس طبیعیه که سود قابل توجهی داشته باشن به دلیل جبران سود اجناس عادی این امر در فروشندگی حرفه ای امری ثابت شدست.
ضمنا در 40 درصد مواقع پیش می یاد یکی مغازه بزنه و پیشرفت کنه چون این کار زررش بیشتر از سودشه حتی حرفه ای ترین فروشنده ها هم نمی تونن جنس بنجل نداشته باشن باز هم می گم شناخت مشتری به طور صد درصد ممکن نیست .
همه لباس ها هم به این میزان سود نداره روال فروشندگی اینه که هر لباسی که فروش نرفت قیمتش پایین تر می ره تا زمانی که فروش بره پس یه طرفه قضاوت نکنید سود 300 درصد هم بیشتر تو تهران وجود داره شهرای دیگه این کار رو نمی کنن
اتحادیه پوشاک سود رو 18 درصد گذاشته اما جالبه که بدونید اگه همون 18 درصد واقعی بدین همسایه هاتون یا همکاران فوراً به جرم ارزان فروشی ازتون شکایت می کنن لم بازار همینه اگه می گنه 18 درصد منظور 18 درصد نسبت به قیمت فاکتوره کلا بازار همینطوره کسی هم این کار رو شروع می کنه با امید موفقیت کامل می یاد اما باز هم می گم 40 درصد مواقع بتونه کاری بکنه چون بیشتر زرر داره تا سود من تا صبح براتون توضیح بدم شما متوجه نمی شین چون این کار رو تجربه نکردین همکاران درک می کنن
احترام اینه که نکنن تو پاچه مشتری. احترام اینه که آدم به سود منطقی قانع باشه. احترام اینه که طرف دلش به حال مشتری بسوزه
شما میگی 40% اونم با این سودهای نجومی میتونن موفق بشن (حالا رو چه حسابی % تعیین میکنی بماند) من میگم سود منطقی بگیرن هرکی هم موفق نشد بره رد کارش، فروشنده نیست.
فروشگاه لباس هست تو همین شهر خودمون قیمتاش 70-80 درصد ارزون تر از سایر جاهاست جنساشم انصافا با کیفیته، این ماه میری تا ماه دیگه یه جنس قدیمی تو مغازش نمیبینی همش فروش میره چون کارش رو بلده
تجربه نکردم ولی از تجربیات خیلیا استفاده کردم

پ.ن: زرر نه، ضرر
می زارم نه، می ذارم

Last edited:

nima.k

Registered User
لایک‌ها
44
احترام اینه که نکنن تو پاچه مشتری. احترام اینه که آدم به سود منطقی قانع باشه. احترام اینه که طرف دلش به حال مشتری بسوزه
شما میگی 40% اونم با این سودهای نجومی میتونن موفق بشن (حالا رو چه حسابی % تعیین میکنی بماند) من میگم سود منطقی بگیرن هرکی هم موفق نشد بره رد کارش، فروشنده نیست.
فروشگاه لباس هست تو همین شهر خودمون قیمتاش 70-80 درصد ارزون تر از سایر جاهاست جنساشم انصافا با کیفیته، این ماه میری تا ماه دیگه یه جنس قدیمی تو مغازش نمیبینی همش فروش میره چون کارش رو بلده
تجربه نکردم ولی از تجربیات خیلیا استفاده کردم

پ.ن: زرر نه، ضرر
می زارم نه، می ذارم
احترام اینه که شما جو گیر نشی هرچی از دهنت در می یاد بدی بیرون . ضمنا کسی که تواناییش رو نداشته باشه نمی ره لباس گرون بخره یه لباس فروشی خوب تو هر رنج قیمتی لباس داره کسی که کمتر می خواد اون لباس مورد نظر رو می خره این قیمت ها هم همش از طرفه اتحادیه لباس فروشا مشخص می شه و اتحادیه های مختلف هر هفته مامورهاشون رو می فرستن و سرکشی می کنن وگرنه هیچکس نمی تونه از یه حدی گرون تر بفروشه کسی سره کسی کلا نمی زاره تموم دنیا رنج قیمت همین طوره دلت خواست یه کم مطالعه کن کسی می تونه 80 هزار تومن زیره بازار بده که کرایه مغازه پول برق آب خیلی هزینه های دیگه رو نده آره دست فروش زیاده بخاطره همین خیلی ها ورشکسته می شن این کلاه برداری نیست جبران هزینست کسی که نمی تونه خرید کنه مجبور نیست جنس گرون بخره کسی هم که تواناییش رو داره لباس گرون می خره یکی واسه اینکه این مسئله ثابت شدست که لباس هرچقدر گرون تر باشه واسه خریدار با ارزش تره یکی هم واسه اینکه لباس تا حدی سودش بیاد پایین دیگه واسه فروشنده زرر می شه چون اون رو کله لباسا سرمایه گذاری کرده یه سری لباسا خوب فروش می رن و سودشون مانع از زرر های احتمالی می شه .
درصدی که من می گم احتمالیه و خیلی نزدیک سود منطقی یعنی همین که شما بتونی میزانه سود رو روی کل اجناست تقسیم کنی شما اگه بیای رو همه جنسات مثلا 30 درصد سود بکشی . خیلی زود جنسایی که باید بنجل بشن کار دستت می ده کل سرمایت به باد می ره
فکر می کنم از تجربیات فروشنده های حرفه ای استفاده نکردی وگرنه بهتر راهنماییت می کردن
این استدلالی که شما داری که می گین سود منطقی گرفته بشه هیچ کس موفق نمی شه سود منطقی همین پروسست که توضیح دادم موفق باشین

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
احترام اینه که شما جو گیر نشی هرچی از دهنت در می یاد بدی بیرون . ضمنا کسی که تواناییش رو نداشته باشه نمی ره لباس گرون بخره یه لباس فروشی خوب تو هر رنج قیمتی لباس داره کسی که کمتر می خواد اون لباس مورد نظر رو می خره این قیمت ها هم همش از طرفه اتحادیه لباس فروشا مشخص می شه و اتحادیه های مختلف هر هفته مامورهاشون رو می فرستن و سرکشی می کنن وگرنه هیچکس نمی تونه از یه حدی گرون تر بفروشه کسی سره کسی کلا نمی زاره تموم دنیا رنج قیمت همین طوره دلت خواست یه کم مطالعه کن کسی می تونه 80 هزار تومن زیره بازار بده که کرایه مغازه پول برق آب خیلی هزینه های دیگه رو نده آره دست فروش زیاده بخاطره همین خیلی ها ورشکسته می شن این کلاه برداری نیست جبران هزینست کسی که نمی تونه خرید کنه مجبور نیست جنس گرون بخره کسی هم که تواناییش رو داره لباس گرون می خره یکی واسه اینکه این مسئله ثابت شدست که لباس هرچقدر گرون تر باشه واسه خریدار با ارزش تره یکی هم واسه اینکه لباس تا حدی سودش بیاد پایین دیگه واسه فروشنده زرر می شه چون اون رو کله لباسا سرمایه گذاری کرده یه سری لباسا خوب فروش می رن و سودشون مانع از زرر های احتمالی می شه .
درصدی که من می گم احتمالیه و خیلی نزدیک سود منطقی یعنی همین که شما بتونی میزانه سود رو روی کل اجناست تقسیم کنی شما اگه بیای رو همه جنسات مثلا 30 درصد سود بکشی . خیلی زود جنسایی که باید بنجل بشن کار دستت می ده کل سرمایت به باد می ره
فکر می کنم از تجربیات فروشنده های حرفه ای استفاده نکردی وگرنه بهتر راهنماییت می کردن
این استدلالی که شما داری که می گین سود منطقی گرفته بشه هیچ کس موفق نمی شه سود منطقی همین پروسست که توضیح دادم موفق باشین
همین هیچی نگفتیم الان اینجوری شده دیگه
شما اگه قیمتتو بیاری پایین به همون نسبت مشتریات بیشتر میشه کرایه مغازه هم میتونی بدی، اگه نشد یه جای دیگه ی کارت میلنگه. جور همه چیز رو که نباید مشتری بکشه. حالا بماند دلیل بالا رفتن اجاره مغازه ها همین گرون فروشی مغازه دارا بوده.
والا چیزی که ما داریم میبینیم الان بعضی فروشگاه های پوشاک درامدشون از یه استاد دانشگاه هم بیشتره، آیا باید اینجوری باشه؟
احتمالا منظور شما از فروشنده حرفه ای فروشنده تو پاچه کن هستش

پ.ن: ضرر بابا ضرر، نه زرر

Last edited:

nima.k

Registered User
لایک‌ها
44
داداشم عزیزم گلم من قیمتو بیارم پایین بقیه پوشاک فروشا رو چیکار می کنی این قیمتا همشون تعیین شدن اونی که 100 سود می کشه رو 10 درصدشم تو جیبه خودش نمی ره صرفه زرر بقیه جنسا می کنه این قانونه این کاره ذوتا جنسو خوب می فروشه تا زرر ده تا جنسه دیگه رو بدی شما مثلا می خوای چی بگی ؟ اونی که ماهی سه تومن کرایه می ده می خوای نون و هوا بخوره شما اون طرفه گود نشستی می گی لنگش کن . استاد داشنگاه ؟ مطمئنی ؟ الان فهمیدم حرفاتون هیچ سندیتی نداره می خوای یه چیزی بگی کم نیاری تنها زمانی یه پوشاک فروش می تونه پیشرفت کنه که بالای صد میل سرمایه داشته باشه وگرنه می خوره زمین چون این کار ریسکش خیلی بالاست اکثر مکان های فقیر نشین هم پوشاک فروشی هاشون قیمت بالا نیست این قیمتا رو بیشتر تو بالای شهر می تونی ببینی کسی داره می خواد لباس جدید و نو بخره اونی که هم نداره یه چیزه ارزون تر می خره . دلیل گرونی فروشی مغاره دارا نیست مغازه دارا نسبت به تورم قیمت رو افزایش می دن اگه غیر از این بود الان همشون رو دولت جم می کرد شما هیچی اطلاعات نداری چرابی خود خودت رو ضایه می کنی

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
خوب بهانه ای هم واسه گرون فروشی دارین. بقیه مغازه دارا رو بهانه میکنی. والا این مغازه ای که تو دو پست قبل گفتم ارزون میفروشه هیج مشکلی واسش پیش نیومده
بله درامد خیلیاشون از اساتید دانشگاه بیشتره.
اونی که ماهی سه تومن اجاره میده داره حداقل 10 تومن در میاره میشه 7 تومن سود. سودش میشه 3برابر حقوق یه استاد داشگاه. آیا این سود منطقیه؟ نه این فقط به خاطر طمع و زیاده خواهی فروشنده هاست که به دلیل نبودن نظارت درست ایجاد شده
فکر میکنی من الان واسه این که کم نیارم دارم باهات بحث میکنم؟ اصلا واسم مهم نیست کم بیارم. اگه درست بگی میگم درست میگی. مشکل اینه که شما داری گرون فروشی رو آموزش میدی که خیلی بدتر از خود گرون فروشیه

پ.ن: ضرر ضرر ضرر

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
داداشم عزیزم گلم من قیمتو بیارم پایین بقیه پوشاک فروشا رو چیکار می کنی این قیمتا همشون تعیین شدن اونی که 100 سود می کشه رو 10 درصدشم تو جیبه خودش نمی ره صرفه زرر بقیه جنسا می کنه این قانونه این کاره ذوتا جنسو خوب می فروشه تا زرر ده تا جنسه دیگه رو بدی شما مثلا می خوای چی بگی ؟ اونی که ماهی سه تومن کرایه می ده می خوای نون و هوا بخوره شما اون طرفه گود نشستی می گی لنگش کن . استاد داشنگاه ؟ مطمئنی ؟ الان فهمیدم حرفاتون هیچ سندیتی نداره می خوای یه چیزی بگی کم نیاری تنها زمانی یه پوشاک فروش می تونه پیشرفت کنه که بالای صد میل سرمایه داشته باشه وگرنه می خوره زمین چون این کار ریسکش خیلی بالاست اکثر مکان های فقیر نشین هم پوشاک فروشی هاشون قیمت بالا نیست این قیمتا رو بیشتر تو بالای شهر می تونی ببینی کسی داره می خواد لباس جدید و نو بخره اونی که هم نداره یه چیزه ارزون تر می خره . دلیل گرونی فروشی مغاره دارا نیست مغازه دارا نسبت به تورم قیمت رو افزایش می دن اگه غیر از این بود الان همشون رو دولت جم می کرد شما هیچی اطلاعات نداری چرابی خود خودت رو ضایه می کنی
واقعا انصاف خوب چیزیه من خودم بوتیک دارم و جنسامم رو از بازار بزرگ تهران میارم اینکه سود اتحادیه 18 تا 25 درصد منم قبول ندارم ولی سود 300 درصدی رو هم قبول ندارم خیلی از مشتریهای من ب خاطر قیمت کم طرفم میان کی گفته هرکس کلی بکشه رو جنسش موفق تر من خودم تو بازارم میبینم گرون فروشا دووم نمیارن ولی اون فروشگاهی ک قیمتهای خوب میده جاشم خوبه بخوای بری حساب کنی از هفت خوان باید رد شی اینقدر شلوغه نظر من این پولها خوردن نداره وقتی میبینم مردم با چ بدبختی دارن در میارن حالا 300 200 100 درصد بکشم رو جنسهام اصلا خودمم بخوام بخرم اون جاهایی میرم ک ارزون و مناسبه

nima.k

Registered User
لایک‌ها
44
خوب بهانه ای هم واسه گرون فروشی دارین. بقیه مغازه دارا رو بهانه میکنی. والا این مغازه ای که تو دو پست قبل گفتم ارزون میفروشه هیج مشکلی واسش پیش نیومده
بله درامد خیلیاشون از اساتید دانشگاه بیشتره.
اونی که ماهی سه تومن اجاره میده داره حداقل 10 تومن در میاره میشه 7 تومن سود. سودش میشه 3برابر حقوق یه استاد داشگاه. آیا این سود منطقیه؟ نه این فقط به خاطر طمع و زیاده خواهی فروشنده هاست که به دلیل نبودن نظارت درست ایجاد شده
فکر میکنی من الان واسه این که کم نیارم دارم باهات بحث میکنم؟ اصلا واسم مهم نیست کم بیارم. اگه درست بگی میگم درست میگی. مشکل اینه که شما داری گرون فروشی رو آموزش میدی که خیلی بدتر از خود گرون فروشیه

پ.ن: ضرر ضرر ضرر
گرون فروشی ؟ این چیزیه که هست تو بازار بقیه تایپیک ها رم بخون یکی از تایپیک ها زده بود که از چین تیشرت می یارن 2000 تومن می فروشن 40000 هزار اون چند درصد سوده ؟ یعنی گفتن واقعیت اینقدر وحشتناکه ؟ یکی دیگه از تایپیکا زده بود از ترکیه لباس می یارن حدودا 40 تومن می دن 240 تومن گرون فروشی رو آموزش نمی دم چیزی که تو بازار هست رو می گم الان همه همین کار رو می کنن اگه کسی چیزی نمی گه به همون دلیله قبلی که گفتم جبران زرر :D های دیگر اجناس

nima.k

Registered User
لایک‌ها
44
واقعا انصاف خوب چیزیه من خودم بوتیک دارم و جنسامم رو از بازار بزرگ تهران میارم اینکه سود اتحادیه 18 تا 25 درصد منم قبول ندارم ولی سود 300 درصدی رو هم قبول ندارم خیلی از مشتریهای من ب خاطر قیمت کم طرفم میان کی گفته هرکس کلی بکشه رو جنسش موفق تر من خودم تو بازارم میبینم گرون فروشا دووم نمیارن ولی اون فروشگاهی ک قیمتهای خوب میده جاشم خوبه بخوای بری حساب کنی از هفت خوان باید رد شی اینقدر شلوغه نظر من این پولها خوردن نداره وقتی میبینم مردم با چ بدبختی دارن در میارن حالا 300 200 100 درصد بکشم رو جنسهام اصلا خودمم بخوام بخرم اون جاهایی میرم ک ارزون و مناسبه
من نگفتم موفق تره درصد های موجد رو گفتم که می کشن رو جنس قبلا هم گفتم هر مغازه ای همه جور جنسی از قیمت خیلی پایین به بالا باید داشته باشه شما که خودتون فروشنده این بهتر می دونین 300 درصد رو رد می کنین البته من بیشتر تو تهران شنیدم همچین کاری می کنن یعنی شما می گین 100 جنس سود نداره ؟

بالا