• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

آموزش گام به گام طراحی سایت

zoomtech

Registered User
تاریخ عضویت
13 نوامبر 2014
نوشته‌ها
176
لایک‌ها
78
سن
36
آموزش گام به گام طراحی سایت : امروزه یکی از مهمترین مسائل دنیا طراحی سایت است، شما در هر زمینه ای فعالیت نمایید نهایتا کارتان در گروی وب و دهکده ی جهانی خواهد بود. زمینه ی کاری شما هرچه که باشد خواه در زمینه های علمی فعالیت میکنید خواه کسب و کار و بیزینس یا حتی در حوزه هssای خدماتی. در هر حوزه ای که باشید داشتن یک وب سایت که حرفه و حوزه ی کاری شمار را به درستی و با کیفیت هرچه تمامتر به معرض نمایش عموم گذارد نیاز دارید.
با توجه به این مهم امروز تصمیم گرفتم تا با هم مقدمه ای داشته باشیم بر طراحی سایت، همینطور میتوانید در این امر از مطلب دوره آموزش طراحی سایت با سیستم های مدیریت محتوا و سئو نیز استفاده نمایید.

html-1024x768.jpg

مقدمه ای بر آموزش طراحی سایت

وقتی صحبت از طراحی سایت میشود قبل از هر زبان به یاد HTML می افتیم، پایه و اساس طراحی سایت با زبان نشانه گذاری HTML است. HTML مخفف کلمات Hypertext Markup Language است، این زبان از سال ۱۹۸۰ مورد استفاده قرار گرفته و در پیشرفت حوزه ی طراحی سایت نقش بسزایی ایفا نموده است. اگر به تاریخچه ی Html علاقه مندید میتوانید در مطلب HTML در طراحی سایت و تاریچه آن مطالعه نمایید.
اگر بخواهید در این حوزه فعالیت نمایید باید با واژه ی تگ آشنا شوید، در HTML دستورات در تگ ها قرار میگیرند. برای شروع به کار به عنوان یک مبتدی ابزار خاصی برای برنامه نویسی احتیاج ندارید کار شما با یک محیط Notepad ساده هم راه می افتد. البته اگر بخواهید به طور حرفه ای کار کنید در آموزش های بعدی نرم افزار های حرفه ای تری را به شما معرفی خواهم کرد.

html2.jpg

شروع طراحی سایت به صورت گام به گام

تمام محتویات یک برنامه در HTML در تگقرار میگیرد، که نحوه نوشتن بدین صورت است:

<html>

دیگر تگ ها

<html/>

همینطور در این تگ، تگ های کلی دیگری به ترتیب قرار خواهند گرفت:

تگ Head:
این تگ در ابتدای برنامه قرار میگیرد و بیشتر دستوراتی که یا در ابتدای باز شدن صفحه یا دستوراتی که به ظاهر و افکت های یک صفحه مرتبط هستند در آن قرار خواهند گرفت. که در ادامه خواهیم گفت چه تگ ها و دستوراتی در این تگ قرار خواهد گرفت.

تگ Body:
همانطور که از اسم این تگ مشخص است، بدنه ی اصل برنامه در این تگ قرار خواهد گرفت. به غیر از این هر متنی که در این بخش خارج از تگ به خصوصی بنویسید عینا، و البته بدون هیچ استایل و ظاهری در صفحه وبتان خواهید دید. مهم است که بدانید طال این تگ چگونه میتواند باشد که میتوانید به صورت دقیقتر در مطلب طول HTML مهم است ، اما فقط تا حد معینی است از این موضوع اطلاع پیدا نمایید.

خروجی اولین برنامه ی خود را ببینید:
تگ Title:

برای اینکه به صورت عملی متوجه شوید کارآیی این تگ چیست کدهای زیر را در Notepad تایپ نمایید.

<html>

<head>

<title/> آموزش گام به گام طراحی سایت <title>

<head/>

<body>

آموزش گام به گام طراحی سایت

<body/>

<html/>

سپس از منوی File گزینه ی Save as را بزنید. در این مرحله با چنین پنجره ای روبرو خواهید شد، تغییراتی که در تصویر می بینید را در پنجره ایجاد نمایید و دکمه ی Save را بزنید:

1.jpg


خواهید دید که فایلی با آیکن مرورگر پیش فرض سیستمتان ایجاد خواهد شد. وقتی این صفحه را باز نمایید خواهید دید که در صفحه ای سفید نوشته شده آموزش گام به گام طراحی سایت با اینتن، و بالای صفحه در جایی که Tab های مرورگر شماست عنوانی که در Title نوشته اید ظاهر شده است. اگر درباره Html5 مشتاقید میتوانید مطلب HTML نسخه ۵ به زودی به نسخه ۵٫۱ بروزرسانی می‌شود را مطالعه نمایید.
 
بالا