برگزیده های پرشین تولز

آمپلي فاير پر قدرت

sina_judgment

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
فیلتر پائین گذر همراه با بافر بالاخره تموم شد اطلاعات بیشتر در اینجااااا این هم از عکسش
Image(03).jpg

sina_judgment

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
بچه ها اگه یه مدار آزمایش شده و خوب محافظ طبقه خروجی آمپلی دارین من شدیدا احتیاج دارم البته من خودم یکی دو تا دارم ولی توی تحلیلش به مشکل بر خوردم. امروزم روش کار میکنم اگه نشد میزارم اینجا کمک کنین تحلیلش کنیم جهت اطلاع با آی سی UPC1237 کار میکنه.

Bahram.ws

Registered User
لایک‌ها
73
آقا سینا این Location خفنت بدجوری صفحه رو میریزه به هم...

Electronics Art

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
18
به نقل از sina_judgment :
یعنی چطور میریزه بهم؟

erlz0l.png

سینا
چون لوکیشن شما طولش یکم زیاده چیدمان صفحه فروم رو بهم میریزه
اگه براتون ممکنه اینو عوضش کنین
ممنون :)

shahram_yy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
بابا دمتون گرم.:)
شما که اینهمه طرح تو آستیناتون آماده داشتین چرا زودتر رو نکردین.

من همکنون از همه دوستان معضرت خواهی میکنم.من نمیدونستم که اینجا تازه راه اندازی شده.از کمک همتون ممنون.

واما ...
آقا سینای گل.میبینم که این فیلتر پایین گزر رو ساختی و ازش استفاده کردی .حالا یک لطفی در حق من بکن و به چنتا سوال که برام پیش اومده جواب بده.

1- مدار چطور از آب درومد (منظورم اینه که خوب جواب داد ، کیفیت قابل قبول بود ، کارکردش رو به عنوان یک فیلتر پایین گزر پسندیدی یا نه.)
2- آی سی که گفتی AD797 را فقط به جای آی سی خود مدار جاگزاری کنم یا اینکه در نقشه هم تغیراتی باید داد (البته بعیید بدونم که تغییری بخواد)
3- آلان خیلی تو کفم که بدونم نقشه اون تن کنترلی که برای اون آمپلی 150 وات در نظر گرفتی چیه.(فکر کنم که تو همونی هستی که من دنبالش میگشتم و هرچی نقشه تاپ تو سیستم های صوتی هست دست تو باشه):cool:

sina_judgment

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
به نقل از Electronics Art :
erlz0l.png

سینا
چون لوکیشن شما طولش یکم زیاده چیدمان صفحه فروم رو بهم میریزه
اگه براتون ممکنه اینو عوضش کنین
ممنون :)
باشه باب اومدیم یه حالی به فوروم بدیم اونم شما نزاشتین در اسر وقت حتما عوضش میکنم.:D

shahram_yy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
آقا سینای گل.میبینم که این فیلتر پایین گزر رو ساختی و ازش استفاده کردی .حالا یک لطفی در حق من بکن و به چنتا سوال که برام پیش اومده جواب بده.

1- مدار چطور از آب درومد (منظورم اینه که خوب جواب داد ، کیفیت قابل قبول بود ، کارکردش رو به عنوان یک فیلتر پایین گزر پسندیدی یا نه.)
2- آی سی که گفتی AD797 را فقط به جای آی سی خود مدار جاگزاری کنم یا اینکه در نقشه هم تغیراتی باید داد (البته بعیید بدونم که تغییری بخواد)
3- آلان خیلی تو کفم که بدونم نقشه اون تن کنترلی که برای اون آمپلی 150 وات در نظر گرفتی چیه.(فکر کنم که تو همونی هستی که من دنبالش میگشتم و هرچی نقشه تاپ تو سیستم های صوتی هست دست تو باشه)

آقا سینا ، ماروهم دریاب بابا

shankimout

Registered User
لایک‌ها
3
ساری . . . . . . . . . . . . . . Permanently Bann
بهترین لوکیشن برای زندگی windir\system32\config\sam

هست. اگه البطه بتونید بهش دسترسی پیدا کنید ....

shahram_yy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ای خدا از دست این سینا.:cool:

پسر تو جون منو به لبم رسوندی.
چرا هی جواب منو ناقص میدی.

آخه پسر خوب ، من 3 تا سوال ازت پرسیدم ولی تو که فقط به یکیش جواب دادی
بابا جون مادرت جواب اون 3تا سوالم رو بده. تازه اونا که هیچی نیست ، یک سوال دیگه هم برام پیش اومده که لطف کن و یکمی در موردش توضیح بده ؟

1- ببین من این بورده که خودت مونتاژ کردی و مربوط میشه به اون فیلتر پایین گزر (همون که عکسش هم گزاشتی) ، را با اون PCB که ازش گزاشتی ، یک مقایسه جزئی کردم ولی تفاوتی ندیدم.
گفتی که اگه از آی سی AD797 استفاده کنم باید نقشه رو تغییر بدم ، ولی من نتونستم تو مال خودت تغییراتی رو کشف کنم .پس لطف کن و بیشتر توضیح بده.

2- اگه بخوام از آی سی های استفاده کنم که دیگه تغییری احتیاج نداره ؟ درسته ؟. خوب در این صورت آیا عمل کرد مدار پایین میاد یا اینکه تغییر محسوسی ایجاد نمیشه؟

sina_judgment

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
به نقل از shahram_yy :
ای خدا از دست این سینا.:cool:

پسر تو جون منو به لبم رسوندی.
چرا هی جواب منو ناقص میدی.

آخه پسر خوب ، من 3 تا سوال ازت پرسیدم ولی تو که فقط به یکیش جواب دادی
بابا جون مادرت جواب اون 3تا سوالم رو بده. تازه اونا که هیچی نیست ، یک سوال دیگه هم برام پیش اومده که لطف کن و یکمی در موردش توضیح بده ؟

1- ببین من این بورده که خودت مونتاژ کردی و مربوط میشه به اون فیلتر پایین گزر (همون که عکسش هم گزاشتی) ، را با اون PCB که ازش گزاشتی ، یک مقایسه جزئی کردم ولی تفاوتی ندیدم.
گفتی که اگه از آی سی AD797 استفاده کنم باید نقشه رو تغییر بدم ، ولی من نتونستم تو مال خودت تغییراتی رو کشف کنم .پس لطف کن و بیشتر توضیح بده.

2- اگه بخوام از آی سی های استفاده کنم که دیگه تغییری احتیاج نداره ؟ درسته ؟. خوب در این صورت آیا عمل کرد مدار پایین میاد یا اینکه تغییر محسوسی ایجاد نمیشه؟
من اول حواسم نبود AD797 دوال نیست برای انتخاب آپ امپ به ضریب نویزش که توی دیتا شیتش هست دقت کن. هر کودوم کمتر بود اونو انتخاب کن
NE5532 با توجه به دسترسی به قطعات مناسب هستش و نتیجش هم رضایت بخش هستش تا یادم نرفته حتما دقت کن روی نقشه PCB جای منفی مثبت اشتباه زده شده اگر هم احیانا اشتباه زدی فقط تمام6تا دیودهات میسوزه

sina_judgment

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
به نقل از shahram_yy :
بابا دمتون گرم.:)
شما که اینهمه طرح تو آستیناتون آماده داشتین چرا زودتر رو نکردین.

من همکنون از همه دوستان معضرت خواهی میکنم.من نمیدونستم که اینجا تازه راه اندازی شده.از کمک همتون ممنون.

واما ...

3- آلان خیلی تو کفم که بدونم نقشه اون تن کنترلی که برای اون آمپلی 150 وات در نظر گرفتی چیه.(فکر کنم که تو همونی هستی که من دنبالش میگشتم و هرچی نقشه تاپ تو سیستم های صوتی هست دست تو باشه):cool:
فعلا روی 150 واتی کار نمیکنم دارم روی500واتی ساب کار میکنم در پستهای قبلی گفتم به مرور که پروژه رو پیش میبرم ترید آمپلی فایر پر قدرت ماشین رو آپدیت میکنم ولی یکی دو تا طرح هست که فعلا دقیقا روشون زوم نکردم که ببینم کودوم بهتره...

shahram_yy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سينا خان پس قضيه اينجوري شد كه :

من دقيقا همين PCB رو بسازم و قطعات را مونتاژ كنم و از آي سي 5532 استفاده كنم.
بدون هيچ گونه تغييري در مدار فقط جاي مثبت منفي را در PCB جابجا كنم.

درسته ؟

پيشاپيش ازت تشكر ميكنم.

mohandes_milad

Registered User
لایک‌ها
34
بچه ها یه پیشنهاد دارم برای بالاتر رفتن سطح علمیه تاپیک :
همون طور که بچه ها تاپیک حل المسائل - حل تمرین تصمیم گرفتن صورت مسئله هاشونو به زبان انگلیسی بنویسن تا سطح علمی تاپیک بره بالا ما هم باید یه کاری بکنیم تا کم نیاریم :D :D
به نظر من از این به بعد بیایم نقشه همین آمپلی ها و فیلتر های پایین گذر و کراس آور و .... این مدار هارو تحلیل کنیم یه تحلیل درست حسابی البته به کمک هم دیگه . ok
کیا پایشن

sina_judgment

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
به نقل از shahram_yy :
سينا خان پس قضيه اينجوري شد كه :

من دقيقا همين PCB رو بسازم و قطعات را مونتاژ كنم و از آي سي 5532 استفاده كنم.
بدون هيچ گونه تغييري در مدار فقط جاي مثبت منفي را در PCB جابجا كنم.

درسته ؟

پيشاپيش ازت تشكر ميكنم.
فعلا صبر کن دو سه روزی..!!!!!!

shahram_yy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از sina_judgment :
فعلا صبر کن دو سه روزی..!!!!!!

من فیبرش را ساختم و سوراخکاری کردم. فردا هم دارم میرم قطعاتش رو بخرم.فردا ساعت 10 صبح با دوستم قرار گزاشتم.

چطور مگه؟کار نمیکنه؟

shahram_yy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
و اما نتیجه کار :

مدار فیلتر پایین گزر آقا سینا رو ساختم ولی کار نداد.:(

از اونجایی که طراحی فیبر و مونتاژ بدون اشکال هستند پس یا این مدار از بیخ ایراد داره یا اینکه نمیتوان از آی سی 5532 استفاده کرد.
آی سی خود مدار هم که گیرم نیومد .
پس بدیخیالش بشیم ، فکر کنم بهتر باشه .

sina_judgment

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
به نقل از shahram_yy :
و اما نتیجه کار :

مدار فیلتر پایین گزر آقا سینا رو ساختم ولی کار نداد.:(

از اونجایی که طراحی فیبر و مونتاژ بدون اشکال هستند پس یا این مدار از بیخ ایراد داره یا اینکه نمیتوان از آی سی 5532 استفاده کرد.
آی سی خود مدار هم که گیرم نیومد .
پس بدیخیالش بشیم ، فکر کنم بهتر باشه .
تو PCB دو تا اشکال جزئی داره در ضمن کاملا خوب کار میکنه و با کیفیت عالی و بدون نویز تمام فرکانسهای بالا رو حذف میکنه به نقشه های اصلاح شده تو این قسمت توجه کن
در ضمن آپ امپ . آپ امپ هستش منهای باند فرکانسی. گین . محدود ولتاژ کاری و ضریب نویز تفاوت آنچنانی با هم ندارن مهم اینه که شما از یه آی سی آپ امپ دوال استفاده کنین در ضمن NE5532A با توجه به ضریب نویز پائینش خیلی هم خوب جواب داد امیدوارم با توجه به نقشه های اصلاحی اون لذتی رو که من از نتیجه این فیلتر بردم تو هم ببری در ضمن به ولوم ها دقت کن و البته با کیفیت ترین و گرونترینش رو بخر مقاومت ها رو هم 1% بخر و خازن ها رو هم پلی استر موفق باشی .

سینا.

بالا