برگزیده های پرشین تولز

آنتن خوب برای تلویزیون دیجیتال

helijoop

Registered User
لایک‌ها
969
سلام،
1- منزل شما طبقه چندم ساختمان هست؟
2- کنار شما آپارتمان بلندتر آیا هست ؟ (هر دوطرف یا یکطرف)
3- فاصله تلویزیون تا پنجره که فضای دید باز داره آیا نزدیک هست؟
4- مدل تلویزیون شما دقیقا چی هست ؟ (برای چک کردن اینکه آپشن 5 ولت آنتن داره یه نه!)

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
سلام،
1- منزل شما طبقه چندم ساختمان هست؟
2- کنار شما آپارتمان بلندتر آیا هست ؟ (هر دوطرف یا یکطرف)
3- فاصله تلویزیون تا پنجره که فضای دید باز داره آیا نزدیک هست؟
4- مدل تلویزیون شما دقیقا چی هست ؟ (برای چک کردن اینکه آپشن 5 ولت آنتن داره یه نه!)
۱ - طبقه اول یا همکف
۲- بله یک طرف
۳- تقریبا نزدیکه
۵۹۶۰ سامسونگ

helijoop

Registered User
لایک‌ها
969
آنتن داخلی:
بهترین نوع مدل آنتن داخلی "لالی" هست که در سه نوع در بازار موجود هست
1- همراه با برد تقویت کننده داخلی بدون منبع تغذیه
2- همراه با برد تقویت کننده داخلی با منبع تغذیه
3- بدون تقویت کننده داخلی
در بخش تنظیمات تلویزیون، قسمت آنتن یا تنظیمات کانالها ببینید آیا گزینه روشن/خاموش تقویت آنتن موجود هست یا نه ؟ اگر موجود باشه مدل شماره 1 مناسب شما هست و اگر همچین آپشنی موجود نباشه مدل شماره 2 مناسب هست. در واقع این آپشن در تلویزیون سبب میشه آنتهایی که برد تقویت کننده بدون منبع تغذیه دارند ولتاژ 5 ولت خودشون از طریق درگاه آنتن تلویزیون تامین کنند.
چون شما طبقه اول هستید و اطرافتون ساختمان بلند هم هست مدل شماره 3 مناسب شما نخواهد بود.
* فروشندگان برحسب تجربه یا شنیده ها! میگویند آنتن داخلی برای طبقات اول و دوم آپارتمانها معمولا پاسخگو نیست. این موردمدنظر قرار بدید.
سعی کنید برای مدل داخلی اگر استفاده میخواهید بکنید طول سیم آنتن زیاد افزایش ندهید و در عین حال آنتن کنار پنجره و رو به فضای باز باشه ( مسیر دکل را هم از طریق ترفند زیر که در ادامه مطلب گفته شده میتونید پیدا کنید و پیشاپیش بدونید آیا پنجره ای که نزدیک تلویزیون شما هست مناسب مسیر سیگنالها که میرسه به اون قسمت منزل برای آنتن داخلی هست یا نه.
آنتن خارجی:
برای آنتن خارجی ابتدا به پشت بام مراجعه کنید و آنتهای سایرین بررسی کنید ببینید آنتهایی که بصورت جهتی نصب شده اند اکثرا کدام جهت را نشانه گرفته اند (یافتن جهت دکل سیگنال نسبت به شما) یا اصلا شاید ببینید جهت خاصی بطور اکثریت نشانه گرفته نشده. اگر دو جهت بطور مساوی نشانه گرفته شده بود سعی کنید شما هم از آنتنهایی که جهت دار هستند استفاده کنید که فقط یک جهت را نشانه بگیرید و سیگنال از آنجا دریافت کنید. خود آنتهای خارجی هم دو نوع با تقویت کننده و بدون تقویت کننده هستند که تقویت کننده آنها در پایین در مسیر اتصال به تلویزیون قرار میگیره....
آدرس سایت لالی : سایت
قیمت هم برای آنتن داخلی در توپخونه بین 22 الی 30 تومن هست بسته به مدل آنتن داخلی. برای آنتن خارجی اطلاع ندارم.
این سایت هم برای اطلاع از مدل و قیمت خوب هست : سایت

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
آنتن داخلی:
بهترین نوع مدل آنتن داخلی "لالی" هست که در سه نوع در بازار موجود هست
1- همراه با برد تقویت کننده داخلی بدون منبع تغذیه
2- همراه با برد تقویت کننده داخلی با منبع تغذیه
3- بدون تقویت کننده داخلی
در بخش تنظیمات تلویزیون، قسمت آنتن یا تنظیمات کانالها ببینید آیا گزینه روشن/خاموش تقویت آنتن موجود هست یا نه ؟ اگر موجود باشه مدل شماره 1 مناسب شما هست و اگر همچین آپشنی موجود نباشه مدل شماره 2 مناسب هست. در واقع این آپشن در تلویزیون سبب میشه آنتهایی که برد تقویت کننده بدون منبع تغذیه دارند ولتاژ 5 ولت خودشون از طریق درگاه آنتن تلویزیون تامین کنند.
چون شما طبقه اول هستید و اطرافتون ساختمان بلند هم هست مدل شماره 3 مناسب شما نخواهد بود.
* فروشندگان برحسب تجربه یا شنیده ها! میگویند آنتن داخلی برای طبقات اول و دوم آپارتمانها معمولا پاسخگو نیست. این موردمدنظر قرار بدید.
سعی کنید برای مدل داخلی اگر استفاده میخواهید بکنید طول سیم آنتن زیاد افزایش ندهید و در عین حال آنتن کنار پنجره و رو به فضای باز باشه ( مسیر دکل را هم از طریق ترفند زیر که در ادامه مطلب گفته شده میتونید پیدا کنید و پیشاپیش بدونید آیا پنجره ای که نزدیک تلویزیون شما هست مناسب مسیر سیگنالها که میرسه به اون قسمت منزل برای آنتن داخلی هست یا نه.
آنتن خارجی:
برای آنتن خارجی ابتدا به پشت بام مراجعه کنید و آنتهای سایرین بررسی کنید ببینید آنتهایی که بصورت جهتی نصب شده اند اکثرا کدام جهت را نشانه گرفته اند (یافتن جهت دکل سیگنال نسبت به شما) یا اصلا شاید ببینید جهت خاصی بطور اکثریت نشانه گرفته نشده. اگر دو جهت بطور مساوی نشانه گرفته شده بود سعی کنید شما هم از آنتنهایی که جهت دار هستند استفاده کنید که فقط یک جهت را نشانه بگیرید و سیگنال از آنجا دریافت کنید. خود آنتهای خارجی هم دو نوع با تقویت کننده و بدون تقویت کننده هستند که تقویت کننده آنها در پایین در مسیر اتصال به تلویزیون قرار میگیره....
آدرس سایت لالی : سایت
قیمت هم برای آنتن داخلی در توپخونه بین 22 الی 30 تومن هست بسته به مدل آنتن داخلی. برای آنتن خارجی اطلاع ندارم.
این سایت هم برای اطلاع از مدل و قیمت خوب هست : سایت
سپاس. این لالی را یکی از دوستان پیشنهاد کرده بود امروز رفتم کلی گشتم پیدا نکردم (در شهر اراک) گفتن آنتم گردون داریم 35 تومن و همچنین مارکی که زیاد بود "هانی" بود. همین هانی خوبه بگیرم؟ فروشنده هم میگفت آنتن داخلی برای شما جواب نمیده... بعد این آنتنهای هوایی روش نوشته بود باند uhf درسته دیگه؟

mob-charge.ir

Registered User
لایک‌ها
80
دوست عزیز همین هانی چرخان ها خوبه
ما یکی داشتیم افتاده بود تو انباری،برای فوتبالهای شبکه سه مجبور شدیم وصلش کنیم به تلویزیون و راحت کار میکنه. ولی وقتی اون دستگاهش به برق نباشه و خاموش باشه اصلا جواب نمیده!بعضی ها که با همین انتن معمولیه ا هم راحت دیجیتال میگیرن! ما که هرکاری کردیم نشد!اصلا کانال یابی نمیکرد.

hsama

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
آیا راهی داره آنتن تلویزیون را بی سیم توی خونه پخش کرد که بدون نیاز به سیم کشی باشه
چون من میخوام با لب تابم هم شبکه های تلویزیون رو ببینم اما باید حتما سیم آنتن وصل کنم.
آیا مداری هست که کابل آنتن پشت بوم که از بیرون میاد بهش بخوره و اون و دوباره بی سیم تو خونه پخش کنه که هم تلویزیون لبتاب بدون نیاز به سیم بتونن ازش استفاده کنند؟؟
آنتن های رو میزی جواب نداد چون منطقه مون سیگنال ضعیفه و باید حتما آنتن پشت بوم باشه

moslem_dayani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
سلام
آیا راهی داره آنتن تلویزیون را بی سیم توی خونه پخش کرد که بدون نیاز به سیم کشی باشه
چون من میخوام با لب تابم هم شبکه های تلویزیون رو ببینم اما باید حتما سیم آنتن وصل کنم.
آیا مداری هست که کابل آنتن پشت بوم که از بیرون میاد بهش بخوره و اون و دوباره بی سیم تو خونه پخش کنه که هم تلویزیون لبتاب بدون نیاز به سیم بتونن ازش استفاده کنند؟؟
آنتن های رو میزی جواب نداد چون منطقه مون سیگنال ضعیفه و باید حتما آنتن پشت بوم باشه

اگر سیگنال دیجیتال در شهرتون دریافت میشه ،از آنتن رومیزی wavevortex استفاده کن که بالون اکتیو داره نیازی هم به سیمکشی نداره کنار تلویزیون بزارش

Last edited:

moslem_dayani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
پست قبلی رو خواستم ویرایش کنم نشد به همین خاطر دوباره مینویسم
تنها آنتنهایی که بالون اکتیو دارند توانایی دریافت سیگنالهای بسیار ضعیف را هم دارا هستند
چند نمونه آنتن رومیزی رو با دستگاه اندازه گیری تست کردم و با هم مقایسه کردم
خواستید یه نگاهی به نتایج تست بندازید: antenna.blogfa.com

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168
دیجیتال که دیگه نیاز به آنتن مناسب نداره. یه آنتن رادیو معمولی هم کافیه
الان دیگه ماهواره بدون دیش اومده نه نیاز به آنتنه و نه نیاز به دیش

alireal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام

دوستان میخواستم ببینم فرستنده دیجیتال تا چند کیلومتر برد داره؟؟؟ فرستنده دیجیتال با شهر ما 5 کیلومتر فاصله داره آیا میشه کانالهای دیجیتال رو دریافت کرد؟؟ از طریق انتن هوایی ممنون

losts

Registered User
لایک‌ها
12
سلام

دوستان میخواستم ببینم فرستنده دیجیتال تا چند کیلومتر برد داره؟؟؟ فرستنده دیجیتال با شهر ما 5 کیلومتر فاصله داره آیا میشه کانالهای دیجیتال رو دریافت کرد؟؟ از طریق انتن هوایی ممنون
بهترین راه برای اینکه ببینیم در یک محلی امکان دریافت وجود داره یا نه پرس و جو از همسایه یا خود مرکز استان است.
برد فرستنده بستگی به قدرتش داره و 5 کیلومتر رو معمولا در شرایط عادی باید جواب بده.

alireal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام خیلی ممنون

گیرنده دیجیتال در منطقه ما دریافت میشه ولی با انتن معمولی موفق نشدم بگیرم از انتن خفاشی که به برق متصل میشه استفاده کردم تمام کانالها را آورد ولی بعد چند دقیقه یدفعه قطع شد!!! و انتن هم دیگه کار نداد علتش چیه؟؟؟ باید چیکار کنم؟؟ چه انتنی لازمه؟؟ چطوری میشه از انتن معمولی استفاده کرد بدون برق که نمیگیره ممنون میشم راهنمایی کنید علت قطع شدن هم توضیح دهید

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
دیجیتال که دیگه نیاز به آنتن مناسب نداره. یه آنتن رادیو معمولی هم کافیه
الان دیگه ماهواره بدون دیش اومده نه نیاز به آنتنه و نه نیاز به دیش
دوست عزیز , در خصوص گیرنده دیجیتال اگر سیگنال خیلی قوی باشه که بسیار کم و در نواحی بسیار خاص پیش میاد و اونم در طبقات بالا باشه و مانعی در اطراف ساختمان نباشه(خلاصه یه حالت خیلی خاص) نیاز به آنتن نداره و در مابقی حالات بدون آنتن نمیشه. به جرات می تونم بگم بالای 95 درصد مکانها حتی در تهران که قوی ترین سیگنال هستش نیاز به آنتن هر چند ضعیف داره.
در خصوص ماهواره بدون دیش(نه اینکه از طریق اینترنت و خرید اکانت باشه) لطفا اگه ممکنه منبع موثقی معرفی کنید. چون بنده این مساله رو به حرفه ای ترین نصابها هم که میگم , میگن فقط شایعست و همچین چیزی وجود نداره. دیشهای کوچک وجود داره با قدرت گیرندگی بالا , اما قیمتش حدود 550000 تومانه اما اینکه بدون دیش و نه از طریق اکانت و اینترنت بشه کانالهای ماهواره ای رو دید اگر تجربه عملی(نه صرفا بر اساس شنیده ها) دارید ممنون میشم در اختیار انجمن بزارید. متشکرم.

alireal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
دوست عزیز , در خصوص گیرنده دیجیتال اگر سیگنال خیلی قوی باشه که بسیار کم و در نواحی بسیار خاص پیش میاد و اونم در طبقات بالا باشه و مانعی در اطراف ساختمان نباشه(خلاصه یه حالت خیلی خاص) نیاز به آنتن نداره و در مابقی حالات بدون آنتن نمیشه. به جرات می تونم بگم بالای 95 درصد مکانها حتی در تهران که قوی ترین سیگنال هستش نیاز به آنتن هر چند ضعیف داره.
در خصوص ماهواره بدون دیش(نه اینکه از طریق اینترنت و خرید اکانت باشه) لطفا اگه ممکنه منبع موثقی معرفی کنید. چون بنده این مساله رو به حرفه ای ترین نصابها هم که میگم , میگن فقط شایعست و همچین چیزی وجود نداره. دیشهای کوچک وجود داره با قدرت گیرندگی بالا , اما قیمتش حدود 550000 تومانه اما اینکه بدون دیش و نه از طریق اکانت و اینترنت بشه کانالهای ماهواره ای رو دید اگر تجربه عملی(نه صرفا بر اساس شنیده ها) دارید ممنون میشم در اختیار انجمن بزارید. متشکرم.

سلام من با آنتن پروانه ای ساده از جنس آلومینیوم با کیفیت بالا کانالهای دیجیتال را دریافت کردم هیچ تقویت کننده بوستری هم وصل نکردم کلا بوستر توصیه نمیشه یا خودش میسوزه یا تلویزیون اسیب میبینه اگه منطقه شما امواج دیجیتال فعال و پوشش مناسبی داشته باشد راحت با یک انتن معمولی پروانه ای جوابگو هست و نیازی به هیچ خرج اضافه ای برای انتن های بوستر دار نیست .. درمورد ماواره بدون دیش هم که اصلا محال است و خنده داره گول این چیزها نخورید این دستگاه ها یا فلشهایی که تبلیغ میشه هیچ کارایی نداره ..شما تازه دیش به اون بزرگی میگذارید اگه کمی تنظیم نباشه نمیگیره حالا بدون دیش چطوری میخواد کانال بگیره؟؟!! دریاف کانالهای ماهوا ر ه یا با دیش و ر سیور امکانپذیر هست یا ازطریق سرویسهای اینترنتی بصورت انلاین ... یا خود تلویزیون دارای تیونر ما واره ای باشه که اونم باید دیش بگذارید و کابل به تیونر تلویزیون وصل کنید تا بتوان کانالها دریافت کرد.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام من با آنتن پروانه ای ساده از جنس آلومینیوم با کیفیت بالا کانالهای دیجیتال را دریافت کردم هیچ تقویت کننده بوستری هم وصل نکردم کلا بوستر توصیه نمیشه یا خودش میسوزه یا تلویزیون اسیب میبینه اگه منطقه شما امواج دیجیتال فعال و پوشش مناسبی داشته باشد راحت با یک انتن معمولی پروانه ای جوابگو هست و نیازی به هیچ خرج اضافه ای برای انتن های بوستر دار نیست .. درمورد ماواره بدون دیش هم که اصلا محال است و خنده داره گول این چیزها نخورید این دستگاه ها یا فلشهایی که تبلیغ میشه هیچ کارایی نداره ..شما تازه دیش به اون بزرگی میگذارید اگه کمی تنظیم نباشه نمیگیره حالا بدون دیش چطوری میخواد کانال بگیره؟؟!! دریاف کانالهای ماهوا ر ه یا با دیش و ر سیور امکانپذیر هست یا ازطریق سرویسهای اینترنتی بصورت انلاین ... یا خود تلویزیون دارای تیونر ما واره ای باشه که اونم باید دیش بگذارید و کابل به تیونر تلویزیون وصل کنید تا بتوان کانالها دریافت کرد.
موافقم. اما همونطور که عرض کردم و شما هم فرمودید کیفیت سیگنال منطقه برای نصب آنتن گیرنده دیجیتال خیلی مهمه. آنتها Wavefortex که قیمتش حدود 35000 تومانه بالونی بوده و نیازی به نصب روی پشت بام نداره و بقل تلویزیون بصورت Active کار کرده و ضعیفترین سیگنال رو هم جواب میده. در خصوص رسیور و نیازش به دیش هم کاملا درسته و من تعجب کردم این دوستمون با این قاطعیت فرمودن که دیگه نیازی به دیش نیست و به نظر بنده هم محال بود که از ایشون خواستم تجربشونو بگن! گفتم شاید انقلابی در این صنعت رخ داده که ایشون تجربه عملی دارند که متاسفانه هنوز پاسخی ندادند.

Hamed.Madadi

Registered User
لایک‌ها
208
دوستان از دیش ماهواره به عنوان آنتن معمولی برای گرفتن کانال های دیجیتال میشه استفاده کرد ؟

babak13633

Registered User
لایک‌ها
737
آنتن خوب هم همونی هانی هستش که در بیشتر شهرهای ایران وجود داره

بالا