برگزیده های پرشین تولز

آنتن ماکروستریپ

Geronimo_AD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام ... کسی اینجا آنتن ماکروستریپ کار کرده؟؟

من باید یه LHCP شو طراحی کنم....یاری سبز نیاز دارم!

Mehrdad001

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
0
فکر میکنم شما بودی توی پی سی ورلد که بهتون گفتم با Arashkhan مکالمه کن ، آره؟

Geronimo_AD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آره خودمم.... ! از راهنمائیت ممنون

arashkhan

کاربر فعال
لایک‌ها
7
سلام ... کسی اینجا آنتن ماکروستریپ کار کرده؟؟

من باید یه LHCP شو طراحی کنم....یاری سبز نیاز دارم!

سلام
من تا حدودی با آنتن مایکرواستریپ PATCH کار کرده ام. ولی LHCP طراحی نکردم. اما کار سختی نیست. کافیه از این آنتن یک طرح اولیه داشته باشی.
حالا مشخصات آنتنی که می خوای طراحی کنی رو بگو و اینکه از چه نرم افزاری که می خوای برای شبیه سازی استفاده کنی .

Geronimo_AD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
میخام پهنای باندش 5درصد باشه برای همین هم از یه زیرلایه هوایی با کوپلاژ aperture رو انتخاب کردم...
شکل patch هم مستطیلیه...اسلاتی هم که روی صفحه زمین برای کوپلاژ هست بخاطر پولاریزاسیون دایروی ضربدریه...کلاً شکل آنتن قبلاً توی یه مقاله ای که مال 93 هست پیشنهاد شده و مثه اینکه ساخته شده...

من با HFSS کار کردم...
نمیدونم برای آنتن ماکروستریپ خوبه یا نه...

فرکانس مرکزی هم 2.4 گیگه.... باید power divider هم طراحی کنم...

به نظرت چقدر کار طراحی و شبیه سازیش طول میکشه؟؟

arashkhan

کاربر فعال
لایک‌ها
7
میخام پهنای باندش 5درصد باشه برای همین هم از یه زیرلایه هوایی با کوپلاژ aperture رو انتخاب کردم...
شکل patch هم مستطیلیه...اسلاتی هم که روی صفحه زمین برای کوپلاژ هست بخاطر پولاریزاسیون دایروی ضربدریه...کلاً شکل آنتن قبلاً توی یه مقاله ای که مال 93 هست پیشنهاد شده و مثه اینکه ساخته شده...

من با HFSS کار کردم...
نمیدونم برای آنتن ماکروستریپ خوبه یا نه...

فرکانس مرکزی هم 2.4 گیگه.... باید power divider هم طراحی کنم...

به نظرت چقدر کار طراحی و شبیه سازیش طول میکشه؟؟

چند تا نکته هست که باید توضیح بیشتر بدی.
اولا پهنای باند رو از چه نظر حساب می کنی؟ می دونی که چند تعریف براش وجود داره. پهنای باند امپدانسی یا نیم توان یا ...
دوم اینکه پهنای باند 5 درصد برای آنتن اسلات یه مقدار کمه. ما خودمون سعی می کردیم که به 50 درصد برسونیم اما از 37 درصد بالاتر نرفت. میشه گفت کار زیادی ساده میشه.

لینک اون مقاله رو برام بذار یه نیگاهی بهش بکنم. می خوام بدونم جنس زیرلایه چیه و ضریب گذردهی خلا اون چقدره و همچنین ابعاد آنتن چقدر هست؟

برای مدل کردن و شبیه سازی خودم با نرم افزار XFDTD کار کردم. اگه می خوای من برات انجام بدم مستله ای نیستو شاید دو سه روز طول بکشه شبیه سازی کنم و جواب بگیرم. اما اگه می خوای خودت این کار رو انجام بدی یه مقدار زمان بیشتری می بره تا یاد بگیریش. اما میتونی 2 هفته ای یاد بگیریش. راستشو بخوای من با HFSS کار نکردم. چون خیلی یادگیریش سخت و عذاب آوره.

برای فرکانس مرکزی هم بهتره بگم باید اونقدر ابعاد آنتن رو کم و زیاد کنی تا فرکانس مورد نظرت به دست بیاد. روی یک حساب ساده احتمالا ابعاد آنتنت باید در حد 7×7 باشه. (6.25= 4.8÷30 )

Geronimo_AD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من این آنتنو برای پروژه باید بسازم...
تو هدف پروژه گفتیم که نسبت محوری ثابت بمونه ... 5 درصد پهنای باند نسبت محوریه فکر کنم...

چند تا کتاب خوندم راجع به آنتن ماکروستریپ... کلاً نمیدونم از کجا باید شروع کنم!!

اینم لینک اون مقاله است که گفتم... ولی اندازه اینا توش نداره...

http://www.4shared.com/file/26787516/361ea56d/ARticle.html

arashkhan

کاربر فعال
لایک‌ها
7
من pdf رو مطالعه کردم همه مقادیر رو داره. اما برای فرکانس 5.2 گیگ هست. باید اندازه آنتن رو تا دو برابر افزایش بدیم تا فرکانسش پایین بیاد. طراحی این آنتن توی XFDTD برای من نسبتا راحته. اما در عمل چطوری می خوای درستش کنی احتمالا خیلی سخت میشه. برای تستش میتونی بری دانشگاه خواجه نصیر آزمایشگاه آنتن پیش مهندس ابوترابی. البته با معرفینامه دانشگاه. شاید برای تست حدود صد تومنی خرجت بشه. اگه موافقی با XFDTD این کارو انجام بدی من حاضرم کمکت کنم و اگه با HFSS بخوای کسی رو می شناسم که برات انجام بده. اما باید خودت راضیش کنی.

Geronimo_AD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برای ساخت و تستش استادم گفته برم مالک اشتر...
اونجا هم بهم گفتن که شبیه سازی با HFSS شو بیار ...

کتاب ماکروستریپ Pozar رو ندارید؟... این کتابی که من داشتم طراحی با اپرچر خیلی کم گفته...
کلاً چیز زیادی از این محاسبات و طراحی نمیدونم...

مثلاً اینکه سرانگشتی ابعاد رو حساب کنم یا...

ممنون از کمکتون

mosizaza

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به بچه ها
من دارم با نرم افزار HFSS برای طراحی و ساخت آنتن کار می کنم می خواستم بدونم که شما اینج لینکی از آموزش و دادن مثال ها(یا فارسی یا انگیلسی) به غیر از خود مثال های HFSS دارید به من بدید اخه می خوام با استاد آنتنم ( دکتر ملاح زاذه) پروژه ی کارشناسی بردارم
هر چیم تو Google می گردم چیز درست حسابی به عنوان manual book گیر نمی یارم .

tmatini

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
ميخوام انتن tv طراحي كنم طرح ها ي مختلفي هم در اينترنت ديدم كه زياد خوشم نيومد .دنبال يه منبع خوب ميگردم كه در مورد انتنهاي اكتيو و غير اكتيو يا هر مدل ديگه اي توضيح بده.
* اگه كسي ميدونه تو ايران چه نوعي از آنتن بهتر جواب ميده راهنمايي كنه كه من بيخود دور خودم نچرخم.
* ماكرواستريپ چي هست .

طراحيه آنتن دوار (ّا امكان چرخش از طريق ريموت را پيشنهاد ميكنيد؟)

هر چيزي كه بتونه كمك كنه ممنون ميشم
دم همتون گرم

ممنون

Blueray

Registered User
لایک‌ها
1
سلام به بچه ها
من دارم با نرم افزار HFSS برای طراحی و ساخت آنتن کار می کنم می خواستم بدونم که شما اینج لینکی از آموزش و دادن مثال ها(یا فارسی یا انگیلسی) به غیر از خود مثال های HFSS دارید به من بدید اخه می خوام با استاد آنتنم ( دکتر ملاح زاذه) پروژه ی کارشناسی بردارم
هر چیم تو Google می گردم چیز درست حسابی به عنوان manual book گیر نمی یارم .

HFSS full book 10

تو گوگل سرچ کن ، 800 صفحه مثال انجام شده داره.

بالا