برگزیده های پرشین تولز

آنتن وایرلس چیست؟

PlayMaTe

Registered User
لایک‌ها
126
درود

دوستان میخواستم بدونم این آنتن وایرلس ک میگن چی هست و سرعتش با مثلا مودم وایرلس یا ADSL چقدر تفاوت داره؟

حدودا چقدر هزینه نصب داره و چجوری باید پیگیرش شد؟ در کل اصلا ارزش اینکه آدم دنبالش بیوفته رو داره یا خیر؟

دوستان لطفا راهنمایی کنند.

سپاسـ

PlayMaTe

Registered User
لایک‌ها
126
یعنی کسی چیزی نمیدونه؟!!

hmdn2012

Registered User
لایک‌ها
57
سوال منم هست

Sent from my LT25i using Tapatalk 2

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
آنتن وایرلس، سخت افزاری جهت ارسال و دریافت امواج رادیویی است. میتونید به این آنتن به چشمِ یک کارت شبکه نگاه کنید که به جای کابل شبکه، دیتا را بر روی بستر بی سیم و امواجِ رادیویی منتقل میسازد.

انواع بسیاری از این نوع آنتن ها وجود داره، ولی در کل کارکرد همشون تقریباً به یک شکل هست، یک آنتن در سمت کاربر، و یک آنتن در سمت سرویس دهنده و یا یکی از دکل های سرویس دهی نصب میشه و بین این دو آنتن یک بستر/لینک ارتباطی ساخته میشه.

در این روش ارتباطی، در صورت عدم وجود تداخل امواج و دید مستقیم، تا فواصل 300 کیلومتری میتوان پهنای باند چند ده مگابیتی با کیفیت بسیار مطلوبی را بر روی یک لینک رایویی انتقال داد.

جهت پیگیری و درخواست سرویس های اینترنت رادیویی، میتونید یکی از سرویس دهنده های زیر را انتخاب کنید و یا در گوگل یه سرچ بزنید.
i-net
TehranWifi
Avagostar
Mahannet
خط طلایی ایرانیان

من خودم سرویس های i-net و avagostar رو به چشم دیدم و تجربه استفاده ازشون رو داشتم، نسبت به ADSL بسیار سریعتر هستند (البته سرویس های ارزان و با سرعت پایین هم دارند، ولی بستر وایرلس نسبت به سیم مسی بسیار سریعتر هست و شما میتونید پهنای باند بالاتری روش استفاده کنید). پینگ تایم پایین تری هم دارند نسبت به ADSL.

در مورد سوال شما هم در زمینه ارزش سرویس ها، بعله، ارزشمند هست ولی اگه صرفاً برای دانلود نیاز به پهنای باند اینترنت دارید، از همون سرویس ADSL استفاده کنید، سرویس های وایرلس برای کاربردهایی نظیر استریم و گیم بسیار بهتر هست نسبت به ADSL و همچنین برای کاربردهایی که نیاز به پهنای باند بالای چندین مگابیتی دارند (البته هزینه بالایی هم داره نسبت به ADSL).

emperor561

Registered User
لایک‌ها
413
یعنی واقعانمیدونی چیه؟:blush: نیازبه تاپیک نبود-توگوگل سرچ میکردی میفهمیدی

PlayMaTe

Registered User
لایک‌ها
126
آنتن وایرلس، سخت افزاری جهت ارسال و دریافت امواج رادیویی است. میتونید به این آنتن به چشمِ یک کارت شبکه نگاه کنید که به جای کابل شبکه، دیتا را بر روی بستر بی سیم و امواجِ رادیویی منتقل میسازد.

انواع بسیاری از این نوع آنتن ها وجود داره، ولی در کل کارکرد همشون تقریباً به یک شکل هست، یک آنتن در سمت کاربر، و یک آنتن در سمت سرویس دهنده و یا یکی از دکل های سرویس دهی نصب میشه و بین این دو آنتن یک بستر/لینک ارتباطی ساخته میشه.

در این روش ارتباطی، در صورت عدم وجود تداخل امواج و دید مستقیم، تا فواصل 300 کیلومتری میتوان پهنای باند چند ده مگابیتی با کیفیت بسیار مطلوبی را بر روی یک لینک رایویی انتقال داد.

جهت پیگیری و درخواست سرویس های اینترنت رادیویی، میتونید یکی از سرویس دهنده های زیر را انتخاب کنید و یا در گوگل یه سرچ بزنید.
i-net
TehranWifi
Avagostar
Mahannet
خط طلایی ایرانیان

من خودم سرویس های i-net و avagostar رو به چشم دیدم و تجربه استفاده ازشون رو داشتم، نسبت به ADSL بسیار سریعتر هستند (البته سرویس های ارزان و با سرعت پایین هم دارند، ولی بستر وایرلس نسبت به سیم مسی بسیار سریعتر هست و شما میتونید پهنای باند بالاتری روش استفاده کنید). پینگ تایم پایین تری هم دارند نسبت به ADSL.

در مورد سوال شما هم در زمینه ارزش سرویس ها، بعله، ارزشمند هست ولی اگه صرفاً برای دانلود نیاز به پهنای باند اینترنت دارید، از همون سرویس ADSL استفاده کنید، سرویس های وایرلس برای کاربردهایی نظیر استریم و گیم بسیار بهتر هست نسبت به ADSL و همچنین برای کاربردهایی که نیاز به پهنای باند بالای چندین مگابیتی دارند (البته هزینه بالایی هم داره نسبت به ADSL).
بسیار عالی

اونوقت هزینه نصب چنین چیزی حدودا چقدر در میاد و چجور مدارک یا جوازی رو قبول میکنند مثلا جواز شرکت کافی هست؟

Last edited:

PlayMaTe

Registered User
لایک‌ها
126
یعنی واقعانمیدونی چیه؟:blush: نیازبه تاپیک نبود-توگوگل سرچ میکردی میفهمیدی
چرا عزیز میدونم چی هست اما خب اولین کاریم که کردم گوگل بود که متاسفانه اونجا بیشتر تعریف کرده بودن وایرلس چی هست و... به غیر از چندجا که یا سطح مطالبشون بالا یا اصلا سؤالشون چیز دیگه بود

ajax.ch

Registered User
لایک‌ها
23
مجوز و دنگ و فنگ نداره....
بستگی داره به محیط. باید ببینی مثلا روی پشت بوم دید به اطراف چه جوره بازه یا دورش ساختمون بلند زیاده و کلا بررسی کنید که دید مستقیم به دکلی که روش فرستنده نصبه دارید یا نه
حتی نیاز به نصاب و این صحبتا هم نیست. خودت میتونی مثلا یه نانواستیشن تهیه کنی ببری بالای پشت بوم و به لپ تاپ وصل کنی و اون وقت آنتن رو بچرخونی به اطراف و ببینی سرویس دهنده ای رو اسکن میکنه یا نه! به همین سادگی
اگه که یه ربع وقت بذاری و شانست هم خوب باشه و یه سرویس دهنده خوب با قدرت سیگنال مناسب پیدا کنی که دیگه کار تمومه ...
اما وسایل مورد نیاز: یه آنتن مثلا نانواستیشن ام5 که آکبندش حدود 310 تا 340 هست ولی میتونی دست دو تهیه کنی که حدودا 190-200 قیمتشه (خواستی خودم چند مورد دارم) مورد بعدی کابل شبکه (کت5 کفایت میکنه) که باید از پشت بوم بکشی بیاری تا پای دستگاه که اونم از متری 1000 تومن میتونی تهیه کنی- بازم اگه خواستی که توی خونه یا محیط کار از چند تا دستگاه از اینترنت استفاده کنی و وایرلس داشته باشه باید یه روتر وایرلس بگیری که دلبخواهی هست.
اگه بازم سوالی داشتی بپرس.

PlayMaTe

Registered User
لایک‌ها
126
مجوز و دنگ و فنگ نداره....
بستگی داره به محیط. باید ببینی مثلا روی پشت بوم دید به اطراف چه جوره بازه یا دورش ساختمون بلند زیاده و کلا بررسی کنید که دید مستقیم به دکلی که روش فرستنده نصبه دارید یا نه
حتی نیاز به نصاب و این صحبتا هم نیست. خودت میتونی مثلا یه نانواستیشن تهیه کنی ببری بالای پشت بوم و به لپ تاپ وصل کنی و اون وقت آنتن رو بچرخونی به اطراف و ببینی سرویس دهنده ای رو اسکن میکنه یا نه! به همین سادگی
اگه که یه ربع وقت بذاری و شانست هم خوب باشه و یه سرویس دهنده خوب با قدرت سیگنال مناسب پیدا کنی که دیگه کار تمومه ...
اما وسایل مورد نیاز: یه آنتن مثلا نانواستیشن ام5 که آکبندش حدود 310 تا 340 هست ولی میتونی دست دو تهیه کنی که حدودا 190-200 قیمتشه (خواستی خودم چند مورد دارم) مورد بعدی کابل شبکه (کت5 کفایت میکنه) که باید از پشت بوم بکشی بیاری تا پای دستگاه که اونم از متری 1000 تومن میتونی تهیه کنی- بازم اگه خواستی که توی خونه یا محیط کار از چند تا دستگاه از اینترنت استفاده کنی و وایرلس داشته باشه باید یه روتر وایرلس بگیری که دلبخواهی هست.
اگه بازم سوالی داشتی بپرس.
صحیح، بسیار ممنون

خب سرعتش نسبت به ADSL چطور هست؟ و تفاوتش با دکل به چه صورت هست؟

با سپاسـ

sobhan4752

Registered User
لایک‌ها
49
صحیح، بسیار ممنون

خب سرعتش نسبت به ADSL چطور هست؟ و تفاوتش با دکل به چه صورت هست؟

با سپاسـ

سرعت و پهنای باندش کاملا با adsl متفاوت است و سرعت خوبی داره...
البته چون بستر هوایی داره به شرایط زیستی هم بستگی داره...

PlayMaTe

Registered User
لایک‌ها
126
سرعت و پهنای باندش کاملا با adsl متفاوت است و سرعت خوبی داره...
البته چون بستر هوایی داره به شرایط زیستی هم بستگی داره...
خب شما فرض کن من اینجا با اینترنت مخابرات 2 مگابیت دارم بطور معمول 230 240 کلیوبایت دانلود میکنم.

آب و هوا هم خشک هست. در کل اینکه سرعت دانلودش مثلا یک چیزی حدود یک مگابایت میتونه باشه یا خیر؟

sobhan4752

Registered User
لایک‌ها
49
خب شما فرض کن من اینجا با اینترنت مخابرات 2 مگابیت دارم بطور معمول 230 240 کلیوبایت دانلود میکنم.

آب و هوا هم خشک هست. در کل اینکه سرعت دانلودش مثلا یک چیزی حدود یک مگابایت میتونه باشه یا خیر؟

بستگی به اون انتنی داره که بهش وصل میشی...
2 مگ adsl واقعی نیست اما وایراس نه به واقعی نزدیک تره

ajax.ch

Registered User
لایک‌ها
23

بله- یستگی به سرویس و سرویس دهنده اینترنت داره. روی پهنای باند غیر اختصاصی و شیر شده بین 4 نفر من دانلود 500 k داشتم

siamak.h

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه دوستان.اگر جواب ما رو هم بدید ممنون میشم.چند روزه یه انتن وایرلس نانو استیشن گرفتم.440 با هزینه نصبش در اومد واسم قیل از خرید بهشون گفتم که من پینگ پایین برام مهمه برای بازیهای انلاین گفتند باشه مشکلی نیست.ولی الان که گرفتم پینگش از 150 پایین تر نمیاد وگفتند این بهترین تنظیماته که برات انجام دادیم. و روی جعبه اش نوشته ایپی192.168.1.20 یوزر پسورد ubnt و هیچ سیدی راه انداز یا دفتر چه راهنمایی هم تو جعبش نیست این ایپی روی جعبه عمل نمیکنه خودشون عوضش کردن به 192.168.1.1و پسوردی که خودشون فقط میدونن وقتی بهشون گفتم گفتند این روال معمول کاره برای اینکه تداخل بین کاربرا ایجاد نشه هر کسی رو یه پسورد خاص میدیم. بمن هم نگفت چیه گفت اگر میخای یه پسورد برات تعریف میکنم که فقط بتونی توش در صد سیگنالتو ببینی و دیگه هیچ!!!! (روی جعبه هم نوشته محتویات انتن و اداپتور با کابل یو اس بی ولی اداپتوری که بهم دادن به پریز برق وصل میشه)یعنی کیفیت وایرلس واقعا همینجوره و پسورد همه رو برای وایرلس عوض میکنن؟فاصله ام با فرستندشون کمتر 1کیلومتره.یعنی سرم کلاه رفته 440 تومن دادم واسه یه نت نفتی؟دوستانی که تو زمینه وایرلس تجربه دارن جواب بدن ممنون میشم.ببخشید متن طولانی شد

PlayMaTe

Registered User
لایک‌ها
126
اون آدرس 192.168.1.1 یا هر چیز دیگه ای که میگید برای کانفیگ دستگاه هست که داخلش وارد میشی و تنظیماتی که مد نظرتون هست رو وارد میکنید. و معمولا هم یوزر پسش admin هست مگر اینکه برید عوض کنید که البته یک چیز شخصی هست و به اونا ربط نداره...

من شخصا معتقدم پینگ پایین به محل هاست و همچنین سرعت اینترنت شما بستگی داره و عملا ربطی به دستگاه شما نداره. حالا باز اسم بازیتون رو بگید دقیق تر میتونم راهنماییتون کنم

در هر صورت فکر کنم بازم سرت کلاه رفته چون ظاهرا شما نه دفترچه راهنما داری نه آداپتور و نه کابل یو اس بی...اگر از سایت خریدی بگو ما هم نخریم :)

siamak.h

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوست عزیز.ایپی انتن اول 192.168.1.20 با یوزر پسورد ubnt بود وقتی به کیفیتش اعتراض کردم اومدن تنضیماتو یعنی دقیقتر کردن و از حالت کانکشن برودباند گذاشتنش روی حالت اتوماتیک که به محض روشن کردن انتن کانکت بشه. اونموقع ایپی و پسوردشو عوض کردن و گفتند برای اینکه تداخل بین کاربرها بوجود نیاد این کارو میکنیمو بمن هم نگفتن. گفتند برای چی میخوای یوزر و پسورد رو؟؟؟؟؟؟! اگر میخای یه یوزر برات تعریف میکنیم که فقط بتونی سیگنالتو ببینی ولی به تنظیمات دسترسی نداری!!!! گفتم انتن که ماله خودمه پولشو دادم حقمه پسوردشو بدونم .والا تو cmdپینگ با دی ان اس خودم188.136.100.130 حدود 40/30 است و 4.2.2.4 200ولی تو اسپید تست 150!!!! .بازی هم مدرنوارفر3 هست ولی کلا هر جا پینگ میگیرم همین 150است(اگر همچین پینگی میخواستم که میرفتم وایمکس میگرفتم مودم میدن با کارت دانشجویی 50 تومن نه 300 تومن انتن وایرلس بگرفتم با این کیفیت)
حالا از این شکم گرفته که نه دفتر چه راهنما بهم دادن نه سیدی راه انداز مگه میشه نداشته باشه؟؟!!!و اینکه پسوردشو عوض کردن گفتند اگر زمانی شک کردی که از نتت سو استفاده میشه بمون زنگ بزن مک ادرستو چک میکنیم.والا هم چین چیزی تا حالا ندیده بودیم

بالا