برگزیده های پرشین تولز

آيا تبديل مانيتور به تلويزيون امكانپزيره؟

Haj_Ehsan

Registered User
لایک‌ها
2,459
سلام. بنده قصد دارم در اتاق استراحتم يه تلويزيون نصب كنم اما از انجايي كه تلويزيون هاي lcd يه كم قيمتش بالاست براي من و دو تا مانيتور lcd هم دارم ، ميخواستم ببينم آيا ممكنه كه مانيتور اضافه رو يه جوري به تلويزيون تبديل كنم
نزديك كامپيوترم هم ميخوام نصب كنم تلويزيون رو ، ولي نميخوام به گونه اي باشه كه براي ديدن تلويزيون كامپيوتر حتماً نياز به روشن شدن داشته باشه.

Sent from my iPad

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
چند سال پیش دیده بودم واسه crt همچین کاری میکنن

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
سلام. بنده قصد دارم در اتاق استراحتم يه تلويزيون نصب كنم اما از انجايي كه تلويزيون هاي lcd يه كم قيمتش بالاست براي من و دو تا مانيتور lcd هم دارم ، ميخواستم ببينم آيا ممكنه كه مانيتور اضافه رو يه جوري به تلويزيون تبديل كنم
نزديك كامپيوترم هم ميخوام نصب كنم تلويزيون رو ، ولي نميخوام به گونه اي باشه كه براي ديدن تلويزيون كامپيوتر حتماً نياز به روشن شدن داشته باشه.

Sent from my iPad
سلام ،حاج احسان اگه منظورت بدون کیس هستش که تقریبا راهی نداره مگه اینکه tv box بگیری با hdmi خروجی بگیری.
اگه lcd رو با کیس منظورت باشه با 1 کارت tv tuner میتونی به مانیتورات خروجی تلویزیون بدی منتها سیستم باید حتما روشن باشه.

Haj_Ehsan

Registered User
لایک‌ها
2,459
سلام ،حاج احسان اگه منظورت بدون کیس هستش که تقریبا راهی نداره مگه اینکه tv box بگیری با hdmi خروجی بگیری.
اگه lcd رو با کیس منظورت باشه با 1 کارت tv tuner میتونی به مانیتورات خروجی تلویزیون بدی منتها سیستم باید حتما روشن باشه.
tvbox چيه؟

Sent from my iPad

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
tvbox چيه؟

Sent from my iPad
سلام. با اجازه Mercedes , سخت افزار TV Box در حقیقت یک تیونر هست که آنتن تلویزیون بهش وصل میشه و طرف دیگش خروجی AV و HDMI بهتون میده. مارک بسیار خوب و تقریبا درجه یکش هم K-World هستش که قبلا دریا کامپیوتر نمایندگیش بود.

Last edited:

Haj_Ehsan

Registered User
لایک‌ها
2,459
يه پورت داره كه همه مونيتورها دارن
D-BUS اسمش هست فكر كنم
فيش آبي رنگ بهش وصل ميشه

Sent from my iPad

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
يه پورت داره كه همه مونيتورها دارن
D-BUS اسمش هست فكر كنم
فيش آبي رنگ بهش وصل ميشه

Sent from my iPad
احسان D Sub منظورته ، میتونی از تبدیل Hdmi به D Sub استفاده کنی (از گیرنده دیجیتال تبدیل رو وصل کنی ) و تو مانیتورت خروجی بگیری. ( تبدیلش 4-5 تومنه )
موفق باشید

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
ممنون ، فردا پيگيرش مي شم

Sent from my iPad
این نمونه تبدیل و کابل های زیر

post-11548-0-77050800-1376640263.jpg

36c.jpg

mob-charge.ir

Registered User
لایک‌ها
80
شما بگرد دنبال یه مبدل دیجیتال که خروجی vgaداشته باشه.
hdmi پیشنهاد نمیشه،چون باز باید یه تبدیل براش بگیری که قیمتش میزنه بالا!(این تبدیل معمولی ها برا hdmi کار نمیکنه! من که تا حالا نتونستم باهاشون تصویر بگیرم! و یه مدل تبدیل که hdmi رو بهvgaتبدیل میکنه و کار هم میکنه یه چیزی حدود 40 هست.تازه این نمونه معمولیش هست که خروجی صدا بهت نمیده!)
یا اینکه یه مبدل معمولی بگیر(از همین 3 فیشها) و با تبدیل وصل کن. تبدیل اینها تو بازار هست و قیمت کمی داره و کار هم میکنه. من خودم تست کردم.یه فیشش رو با تبدیل وصل میکنی به مانیتور و یه فیش دیگش رو هم با تبدیل وصل میکن به اسپیکر.
این تبدیل منظورمه.s-video هم داره.
vga-rca-sv-adapter.jpg

ولی هنوزم میگم به صرفه ترین کار اینه که یه مبدل دیجیتال vgaدار پیدا کن.
من یه رسیور دارم که دیجیتال هم میگیره.hdmi و vga و اون سه فیشه(فک کنم اسمش کامپوزیته)و یه مدل دیگه هم داره نمیدونم چیه! البته اینو دو سال پیش 200 خریدم.

Last edited:

AMD 99

Registered User
لایک‌ها
2,319

Haj_Ehsan

Registered User
لایک‌ها
2,459
نشد که

الان من واقعاً گیج شدم.
2i8d4ao.gif

یکی از دوستام میگه نمیشه باید کارت کپچر بگیری و سیستمت روشن باشه
شما هم 3-4 مدل کابل گفتید
bad_boys_20.gif

mob-charge.ir

Registered User
لایک‌ها
80
چی نشد؟ گفتم که شما یه دستگاه دیجیتال بگیر که فیش vga داشته باشه. راحت وصل کن به مانیتور و استفاده کن.هیچ تبدیلی هم نمیخواد.
اگرم نخواستی که میتونی یدونه کارت تی وی یو اس بی بگیری و وصل کنی به سیستم.

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
بله ، امکان پذیر. بهترن راه استفاده از مبدل های Kworld . برای وصل کردن PS3 به مانیتور Crt از این مبدل استفاده میکردم و کیفیتش قابل قبول بود در حد خودش.
http://global.kworld-global.com/mai...&modid=6&fcid=32&pcid=288&ifid=436&prodid=731

بله با این tv box هم که شما معرفی کردید میشه ، البته جناب amd 99 عزیز این tv tuner اکسترنال هستش و خروجی های مختلف میده مبدل نیست البته فکر میکنم منظورتون همون مبدل به tv بوده

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
نشد که

الان من واقعاً گیج شدم.
2i8d4ao.gif

یکی از دوستام میگه نمیشه باید کارت کپچر بگیری و سیستمت روشن باشه
شما هم 3-4 مدل کابل گفتید
bad_boys_20.gif
احسان جان گیج شدن نداره با تمام این کابل هایی که معرفی کردیم شما میتونی این کار انجام بدی منتها باید ببینی کدوم در دسترس تره و کم هزینه تر و کاراتر
اگه الان گیرنده دیجیتال داری میخای همونو استفاده کنی ( که کمتر هزینه کنی ) ببنین چه خروجی هایی داره Hdmi d Sub vga و تبدیلشو بگیر به مانیتورت خروجی بگیر
اون tv box اکسترنالی که amd 99 هم معرفی کرد کارتو راه میندازه منتها فکر می کنم زمینش تو بازار کم باشه و حدود 140-50 قیمتش باشه الان ، اگه گیر بیاریش البته
اگرن میخای گیرنده دیجیتال بخری که مدلای جدید اکثرا hdmi هستن و باید تبدیل hdmi به d sub بخری و به مانیتورت خروجی بگیری
اگرن خواستی میتونی بگردی d sub گیر بیاری که خیلی خیلی کمه من ندیدم حداقل ..
البته ببین گیرنده دیجیتال با خروجی های مختلف داریم که هم Composite ،HDMI ،Component کواکسیال و.. رو باهم داشته باشه
مثلا این دستگاه
digikala.com/Product/DKPI-33448/Shuttle-Tech-Jaguar/Image-91522/

موفق باشید

AMD 99

Registered User
لایک‌ها
2,319
بله با این tv box هم که شما معرفی کردید میشه ، البته جناب amd 99 عزیز این tv tuner اکسترنال هستش و خروجی های مختلف میده مبدل نیست البته فکر میکنم منظورتون همون مبدل به tv بوده
بله ، درست میفرمایید دوست عزیز در واقع Tv Tuner اکسترنال.

true_Mentalist

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
من یه رسیور starmax super100 دارم میخاستم با کابل hdmi به کامپیوتر وصل کنم ُ از یه طرف به دیش از یهطرف به مودم اسنترنت و از یه طرف با کابل hdmi به کیس کامپیوتر وصل کردم.
الان نمیدونم چجوری تصویر ماهواره رو روی مانیتور ببینم؟؟ همه ی این کارا رو کردم توی کامپیوتر اصلا انگار نه انگار هیچ اتفاقی افتاده ؟!
خواهشا راهنمایی کنید چجوری تصویر ماهواره رو روی کامپیوتر بیارم؟؟

Pr0m3en

Registered User
لایک‌ها
324
سلام دوستان
من یه رسیور starmax super100 دارم میخاستم با کابل hdmi به کامپیوتر وصل کنم ُ از یه طرف به دیش از یهطرف به مودم اسنترنت و از یه طرف با کابل hdmi به کیس کامپیوتر وصل کردم.
الان نمیدونم چجوری تصویر ماهواره رو روی مانیتور ببینم؟؟ همه ی این کارا رو کردم توی کامپیوتر اصلا انگار نه انگار هیچ اتفاقی افتاده ؟!
خواهشا راهنمایی کنید چجوری تصویر ماهواره رو روی کامپیوتر بیارم؟؟
درود
خروجیتون اگه hdmi هست خوب باید یه کارت کپچر HDMI بگیری و کپچرش کنی تا توی سیستم بتونی تصویر بگیری.

بالا