برگزیده های پرشین تولز

آيا كسي مي دونه كه چطور مي شه فونتهاي WMP رو تغيير داد؟

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
سلام به همگي. همونطور كه تو تايتل پرسيدم آيا كسي از شما مي دونه كه چطور مي شه فونتهاي مورد استفاده Windows Media Player رو تغيير داد(يعني فونتهايي كه اطلاعات آهنگ رو مثل اسم خواننده و آهنگ و آلبوم را نشان مي دهند)؟ آيا اصلا امكان پذير هست؟ حالا فونت انگليسيش خيلي مهم نيست ولي فونتهاي عربيش كه براي فارسي استفاده مي شه خيلي عربايزد شده است ( WMP9 باز بهتر بود ولي مال WMP10 از نظر من خيلي افتضاح است :hmm: ) آيا خودش دستوري داره كه بشه اين كارو كرد (راستش من تو رجيستري خيلي دنبالش گشتم ولي به نتيجه اي نرسيدم البته شايدم خوب نگشتم!). لطفا اگر كسي در اين مورد چيزي مي دونه اينجا بنويسه تا مديا پلير خوش قيافه تر بشه. مرسي ;)

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
مثل اينكه بقيه هم مثل خودم بلد نيستند!!
168.gif

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
من که همچین option ای براش سراغ ندارم!
ولی یادم هست قبلا" ها بعد از نصب فونت های فارسی ویندوز اون هم خودش درست میشد

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
ولي براي من همون فونتهاي بدتركيب عربي رو نشون ميده كه من اصلا از شكلشون خوشم نمياد. ولي مرسي از توجهتون :)

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
خواهش میکنم.یک سوال:

شما زبان فارسی xp رو نصب کردین؟
اگر نصب باشه فکر نکنم مشگل داشته باشید

kouroshm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یادمه شرکت شتاب یه نرم افزاری داشت که فارسی ساز بود نه تنها مشکل فونت های بد ترکیب عربی رو حل میکرد بلکه امکان فارسی کردن نرم افزارم داشتین.

مدیاپلیر از فانت Arial استفاده میکنه که کاراکتر عربی داره نه فارسی راه دیگش اینه که به مایکروسافت بگیم که یه ست کاراکتر فارسی به پک arial اضافه کنه !!!

البته خارج از شوخی این وظیفه ما ایرانی هاست که بهشون فشار بیاریم تا مارو هم تحویل بگیرن ... قیمتشم یه ایمیله و دو سه دقیقه وقت واسه تایپ کردن ...

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
قیمت اش copyright هست!
فکر میکنید برای چی تو ویندوز "پ" و "ژ" و یا کاراکترهای دیگه مشگل دارن؟

هر وقت پول دادی امکانات هم بهت میده
البته میشه این مشگل رو با یک dll که بچه ا نوشتن حل کرد ولی مشگل باید ریشه ای حل بشه :d
تو ایران همه دنبال ریشه هستن:D
اخرش هم هیچی

kouroshm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
متاسفانه دنبال ریش هستند نه ریشه !!!

ولی شما درست میگین copyright خودش یه موضوعه اما دقت دارین که مایکروسافت هم یواش یواش داره فارسی رو رو کار میاره ؟
نمونشم بخش فارسی سرویس دانلود ماکروسافت و Pack استاندارد کاملا فارسی office 2003 هستش میتونین برین تو سایت ماکروسافت و ببینین.
حالا فکر نمیکنین که مایکروسافت براش بد نیسد که امکانات فارسی رو زیادتر کنه ؟؟ چون طبق آمار hit های بخش فارسی Microsoft Download Center خیلی بیشتر از اون چیزی بوده که خودشونم فکر میکردن چون افغان ها و تاجیک ها هم فارسی زبونن.
پس شاید مایکروسافت دنبال بهونه باشه اگه یه کم تحریکش کنیم (البته با ایمیل و مودبانه) از خدا هم بخواد که فانت arial که هیچی ویندوز orginal فارسی هم به بازار بده ! خیلی دور از ذهن نیست ...

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
خب معلومه که فارسي رو اينستال کردم (اين يک وظيفه ملي و ميهني است که بعد از نصب هر ويندوز زبان فارسيشو راه انداخت!) ولي kouroshm عزيز درست ميگن، مشکل به خاطر همون فونت Arial هستش (انگليسيش خوبه ولي عربيش خيلي قراضه است). در ضمن من دست به ايميل مايکروسافتيم خوبه، تا تقي به توقي مخوره من يه ايميل ميفرستم (البته از طريق آپشن feedback ي که تو IE هست). تازه مديا پلير که فعلا رايگانه، و ميشه هرکي از هر جايي (چه با کپي رايت و چه بي کپي رايت) داونلودش کنه. پس ميشه مجاني انگولکش کرد! تازه وقتي مايکروسافت بخش فارسي راه انداخته (فارسيش به نظر نمياد افعاني يا تاجيکي باشه که بگيم براي اوناست!) پس حتما ميشه اميدوار بود که ما رو هم تحويل بگيره (اين شکلي هم طرفداراش بيشتر ميشن و هم مخ هاي ايراني رو ميکشه به سمت خودش و الي آخر)
30.gif

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
مخ هاي ايراني رو ميکشه
خدا اون روز رو نیاره.
تا لینوکس و یونیکس هست M$ هیچ غلطی نمی تونه بکنه.
من و شما داریم مفتی استفاده میکنیم و ازاش بدمون میاد ولی اونور کم کم دارن سویئچ میکنن.
البته ویندوز هم یکسری مشتری های خودش رو داره.

لینوکس اگر مشگلات سخت افزاریش رو حل کنه دیگه هیچ مشگلی نیست. همه میریم اونور
رابط اش (Interface)که پوز ماکروسافت رو داره می خابونه و خوابونده :)

kouroshm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از tsotodeh :
خدا اون روز رو نیاره.
تا لینوکس و یونیکس هست M$ هیچ غلطی نمی تونه بکنه.
من و شما داریم مفتی استفاده میکنیم و ازاش بدمون میاد ولی اونور کم کم دارن سویئچ میکنن.
البته ویندوز هم یکسری مشتری های خودش رو داره.

لینوکس اگر مشگلات سخت افزاریش رو حل کنه دیگه هیچ مشگلی نیست. همه میریم اونور
رابط اش (Interface)که پوز ماکروسافت رو داره می خابونه و خوابونده :)

جالب گفتی ولی بیلی گیتس رو دست کم نگیر (نابغه بیزنس) البته معلومه که یونیکس باید واسه شما ها خوب باشه وب کامپوننت مجانی و پورتال مجانی موبل تایپ مجانی vBulletin مجانی اونم فارسی و از همه مهمتر خود لینوکس اپن سورس و مجانی (به به به خوراک ایرانیاست!).

اما اینو جا انداختین که بودجه و تکنولوژی شرکت مایکروسافت (که مثل اسرار هسته ای میمونه !) شرکت apple و سایر رقباشو میخوره ؟؟؟؟

به نظر من تا IT هست مایکروسافت سر جاش قرص ایستاده تکونم نمیخوره ممکنه که در یه برهه ای از زمان تعداد کاربرهای ویندوز کمتر بشن و مثل الان آمار طرفدارای آپاچی بیشتر از آی آی اس بشه ولی مطمئن باش که مایکروسافتم براش ضد حمله در آستین داره که سایر شرکت ها تا به خودشون بیان که یه چیز باز بالاتر بدن مایکروسافت سودشو کرده.

پس بهتره ما اگه میخواهیم آینده نگر باشیم با مایکروسافت کنار بیایم نه apple و ...

یه چیز دیگه اینکه حالا شما میگین لینوکس اینو یادتون باشه که راجع به موضوع این تاپیک خود لینوکس یک کپی از فانت Arial رو داره (که مال مایکروسافت هست) فقط یه کم تغییرش داده که سوتی نگیرن ازش !! وگرنه این همه صفحه وب با استاندارد فرانت پیج و غیره که از فانت پیش فرض Arial استفاده میکنن چطوری به نمایش در میان ؟؟

در پایان هم اینو اضافه کنم که شما میگین مفتی استفاده میکنیم ولی آیا تا ابد همینطور مفتی باقی میمونه ؟؟؟ (اگر اینطوره که فکر کنم رئیس این شرکت بالا خونشو خیلی گرون اجاره دادن !!) .
بزارین طرفداراشون یه کم دیگه زیاد بشن اونوقت مفتی بودنشو ببینیم !

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
جالب گفتی ولی بیلی گیتس رو دست کم نگیر (نابغه بیزنس)
من هم نگفتم میشینه نگاه میکنه ببینه بقیه چی کار میکنن!

وب کامپوننت مجانی و پورتال مجانی موبل تایپ مجانی vBulletin مجانی اونم فارسی
از کی تاحالا این چیزها مفتی شدن؟
vb هم خیلی خداست و حساب اش از ms جدا هست و پولی که براش دارن میدن نوش جون کد نویس هاش باشه چون واقعا" نرم افزار قوی نوشتن و می نویسن

پس بهتره ما اگه میخواهیم آینده نگر باشیم با مایکروسافت کنار بیایم نه
apple هم مشتری های خودش رو داره.

الان آمار طرفدارای آپاچی بیشتر از آی آی اس بشه
بغیر از آپاچی سرور های لینوکس رو هم اضافه کنید که مثل قارچ دارن رشد میکنن.

اون کسی که تو آمریکا میاد datacenter میزنه خیلی بیشتر از من حالیش میشه که از linux استفاده کنه یا winserver.

در آخر هم بگم من نه نماینده لینوس هستم نه نمایند بیلی فقط یک طرفدار هستم.
خودم هم به شخصه بخاطر اینک لینوکس هنوز گنده نشده و با بعضی از سخت افزار هام جور نیست از win استفاده میکنم.

kouroshm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از tsotodeh :
از کی تاحالا این چیزها مفتی شدن؟
vb هم خیلی خداست و حساب اش از ms جدا هست و پولی که براش دارن میدن نوش جون کد نویس هاش باشه چون واقعا" نرم افزار قوی نوشتن و می نویسن
.

واسه ایرانی ها مفتیه !!! من واسه بقیه رو نگفتم. حالا نمیدونم که پرشین تولز بابتش پول میده یا نه ولی معمولا ایرانیها ازش مفت استفاده میکنن .

منظور منم از اینکه کامپوننت ها و VB رو با هم یه جا گفتم بحثم بحث شرکت های سازنده نبود منظورم PHP بود که بازم بر میگرده به یونیکس که کلی content manager و application های مجانی داره اما آیا به اندازه اون واسه ASP و IIS ویندوز پیدامیشه ؟

همینجاست که بازم PHP و به قول شما سرور های لینوکس دارن مثل قارچ زیاد میشن.

به نقل از tsotodeh :
اون کسی که تو آمریکا میاد datacenter میزنه خیلی بیشتر از من حالیش میشه که از linux استفاده کنه یا winserver.

البته هنوز سرور ویندوز تو کل اینترنت غالبه ! ولی از حالا به بعد ... ؟

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
اهم (مثلا سرفه بود)! من راستش تا حالا با لينوکس کار نکردم چون يک بهم گفتن که کار کردن باهاش خيلي دردسر داره و معمولا اونايي که ديگه اند کامپيوتر شناسي هستن باهاش کار ميکنن (که من صد البته نيستم چون هنوزم وقتي کارم يه جا بدجوري گير کنه مجبورم زنگ بزنم نيروي کمکي بياد!) دوم هم اينکه همونطور که خودتون اشاره کرديد برنامه هاي کمي پيدا ميشن که با لينوکس (فعلا) کار کنند. به علاوه شايد نگرش من احساسي باشه ولي من چون اول آشناييم با کامپيوتر (اگه کمودور 64 را ناديده بگيريم) با MSDOS 5.0 و بعدم ويندوز 3.1 بوده (تا حالا که شده XP و ويستا) يه جور احساس وابستگي شديد و احترام و، و، چي بود اسمش (يادم رفت، آلزايمر گرفتم انگاري!) نسبت به محصولات مايکروسافت و خود بيل گيتس دارم (هرچي باشه اونم کلي زحمت کشيده به همراه بقيه تا به اينجا رسيده)، آها يادم اومد: مديون بودن! البته گفتم اين يه نگرش احساسيه که من دارم واز نظر عقلي شايد اصلا هم منطقي به نظر نرسه. از نظر عملکرد هم مطمئنا هر دو سيستم عامل نقاط ضعف و قوت خودشونو دارن، حالا يکي اپن سورسه و ميشه انگولکش کرد، اون يکي سورسش تو گاوصندوقه! حالا ويندوز هي فرت و فرت ويروس ميگيره و هکرا ميتونن بيان تو سيستم ملت چرخ بزنن و کلي مشکلات ديگه، ولي همونطور که اشاره شد الان درصد استفاده از هم ويندوز و هم اينترنت اکسپلورر در مقايسه با ساير رقبا به نسبت خيلي بالاست و طبيعي است که مشکلاتشون هم بيشتر باشه، شايد اگه جاي ويندوز و آي آي با لينوکس و اپل مکينتاشو و فايرفاکس و اپرا و غيره عوض ميشد قضيه فرق ميکرد و مشکلاتشون هم جابجا ميشد. البته همه اينا نظر من يک کاربر معمولي بود چون من اگه سورس ويندوز رو هم داشته باشم نميدونم چه باهاش بکنم، لينوکس که جاي خود داره! منتها يه نظر جالب، اگه در آينده همه اين شرکتهاي رقيب با هم يکي شن و دست دوستي و همکاري بفشارن چي؟ امکانش هست؟
169.gif

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
واسه ایرانی ها مفتیه !!! من واسه بقیه رو نگفتم. حالا نمیدونم که پرشین تولز بابتش پول میده یا نه ولی معمولا ایرانیها ازش مفت استفاده میکنن .
admin های سایت vb رو خریدن و استفاده میکنن.

:)
===

چون يک بهم گفتن که کار کردن باهاش خيلي دردسر داره و معمولا اونايي که ديگه اند کامپيوتر شناسي هستن

نه end می خواد نه ond نسخه جدیدی که لینوکسی ها دارن میدن خیلی راحت هست مخصوصا" نصب اش.
اگر هم کمی ترس دارین یک virtual Machine نصب کنید و یک linux suse روش نصب کنید تا هم خیال خودتون راحت باشه هم از نظر پارتیشن مشگلی نداشته باشین.
البته یکسری امکانات هم ندارین چون با virtual Machine هست.
ولی برای تست اولین بار خیلی خوبه.

ولی فعلا" ها خیلی جای کار داره.

سورسش تو گاوصندوقه!
کسانی که برنامه نویس باشن میدونن که خیلی از خود گذشتگی می خواهد که با یک تیم حرفه ای برنامه نویسی انجام بدین و سورس رو در اختیار کاربر هم قرار بدین.
و بعد از این همه کار و تلاش os رو رایگان ارائه کنن که برنامه نویس های دیگه هم بیان و این os رو گسترش بدن
خود ms هم یک تیم داره که فقط روی سورس کدهای لینوکس کار میکنن.
یک سری از اعضای تیم هم خود لینوکس کارها بودن که قبلا" یک توزیع لینوکس رو نوشتن و بعد ms اون ها رو بکار گرفته.
به نظرم تا موقعی که پول هنگفتی ms برای اینکارهاش خرج میکنن و بهترین مخ ها رو استخدام میکنه وضعیت خیلی خوبی داره.

همه اين شرکتهاي رقيب با هم يکي شن و دست دوستي و همکاري بفشارن چي؟ امکانش هست؟
خدا نکنه همچین وضعی پیش بیاد چون وقتی رقابت از بین بره دیگه یه os میدن برای 10 سال.

راجب یک موضوعی افتادم درباره این xp و فونت اش:
تو اخبار چند وقت پیش شنیدم یک بابای اومده همه win xp رو فارسی کرده تمام منوها و غیره!!!

با خودم گفتم یارو بالاخونش رو اجاره داده!

یک چیز جالب دیگه هم دیروز تو بازار ایران دیدم بگم خندتون میگیره:D
رویه تیز بزرگ زده بودن اولین ویندوز xp بدون سریال نامبر و قفل با برنامه های جانبی
عجب ملت فعالی داریم

kouroshm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از tsotodeh :
admin

یک چیز جالب دیگه هم دیروز تو بازار ایران دیدم بگم خندتون میگیره:D
رویه تیز بزرگ زده بودن اولین ویندوز xp بدون سریال نامبر و قفل با برنامه های جانبی
عجب ملت فعالی داریم

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

این دیگه آخر تکنولوژی و کراکینگ هست :lol:

واقعا وارد کردن سریال نامبر کار بسی مشکل است !!!

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
خیلی بده که بدون اطلاعات کافی درمورد مسئله ای flame war راه بیافته، امیدوارم اینبار به خبر بگذره.
به نقل از kouroshm :
البته معلومه که یونیکس باید واسه شما ها خوب باشه وب کامپوننت مجانی و پورتال مجانی موبل تایپ مجانی vBulletin مجانی اونم فارسی و از همه مهمتر خود لینوکس اپن سورس و مجانی (به به به خوراک ایرانیاست!).
مثل اینکه فراموش کردید Apache‌ و PHP بر روی ویندوز هم نصب میشن، اون ASP هست که وابسته به پلتفورمه.
به نقل از kouroshm :
اما اینو جا انداختین که بودجه و تکنولوژی شرکت مایکروسافت (که مثل اسرار هسته ای میمونه !) شرکت apple و سایر رقباشو میخوره ؟؟؟؟
مایکروسافت شاید بودجه زیادی داشته باشه اما قطعا از نظر تکنولوژی شرکتی مثل اپل رو نمیخوره اپلم اونو نمیخوره اصلا اصطلاح خوردن اینجا چه معنی میده؟ یعنی تکنولوژی پیشرفته تری داره؟ شما چقدر با محصولات اپل کار کردی؟
به نقل از kouroshm :
پس بهتره ما اگه میخواهیم آینده نگر باشیم با مایکروسافت کنار بیایم نه apple و ...
البته من اصلا نفهمیدم که چرا شما پای اپل رو وسط بحث لینوکس و مایکروسافت وسط میکشید اما شما چه مشکلی در آینده Apple میبینید؟ اپل الان هم شهرت داره هم سهام بالایی داره هم محصولات بالاتر از رقیبا و روز به روز هم بیشتر پیشرفت میکنه. حالا ممکنه من و شما نخوایم در این شرکت سرمایه گذاری کنیم(!) اما من آینده تاریکی براش نمیبینم.
به نقل از kouroshm :
یه چیز دیگه اینکه حالا شما میگین لینوکس اینو یادتون باشه که راجع به موضوع این تاپیک خود لینوکس یک کپی از فانت Arial رو داره (که مال مایکروسافت هست) فقط یه کم تغییرش داده که سوتی نگیرن ازش !!
لینوکس یک هسته(کرنل) هست. اینو همیشه به خاطر داشته باشید. پس اگر شما در یک توزیع GNU/Linux فونتی دیدید کاملا مربوط به توزیع کننده اش میشه.
به نقل از kouroshm :
در پایان هم اینو اضافه کنم که شما میگین مفتی استفاده میکنیم ولی آیا تا ابد همینطور مفتی باقی میمونه ؟؟؟ (اگر اینطوره که فکر کنم رئیس این شرکت بالا خونشو خیلی گرون اجاره دادن !!)
ببخشید کدوم شرکت؟ هر شرکت توزیع کننده ای هم که دست از کارش برداره اولا شرکتهای دیکه ای هستن دوما توزیعهای قدرتمند متکی بر Community مثل Debian همیشه از این بحثها به کنارن.
به نقل از kouroshm :
واسه ایرانی ها مفتیه !!! من واسه بقیه رو نگفتم.
خوب پس چه فرقی میکنه با PHP باشه یا چیز دیگه؟
به نقل از kouroshm :
میشه یه آمار از غالب بودن ویندوز در سرورها قرار بدید؟
-------------------------
شرلوک حق داره میگه من سر و کله ام در این تاپیکها پیدا میشه! آخه چی باعث شد من تاپیک عوض کردن فونت WMP رو بیام ببینم؟ فکر کنم دفعه اول که دیدم یادم اومد iTunes خودش Tahoma استفاده میکنه(البته نسخه ویندوز) اومدم ببینم برای WMP چیه :))
موفق باشید

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
:D
مخلصیم علی جان
عزیز من زیاد حال و حوصله جونه زدن رو نداشتم و بعضی جاها من هم شاخ در آوردم چرا appel رو دارن میگن.
و این بحث ها هم آخر عاقبت نداره!
من تو قرار سینما این هفته با شرلوک که داشتیم برمیگشتیم صحبت همین چیزها رو میکردیم :D

kouroshm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از اینکه منو کوبیدین بسیار ممنونم !! بالاخره یکی پیدا شد که بخواهد این بحث رو تا بی نهایت بکشه !
شوخی کردم ولی همیشه از بحث منطقی لذت میبردم.
حالا جواب شما!

به نقل از irgamer :
خیلی بده که بدون اطلاعات کافی درمورد مسئله ای flame war راه بیافته، امیدوارم اینبار به خبر بگذره.

اولا خدمتتون عرض کنم که من هیچ وقت بدون دلیل و مدرک حرف نمیزنم اگر پست های منو یه نگاه بندازین چیزهایی که مطمئن نبودم یا نمیدونستم نوشتم که مطمئن نیستم یا اطلاعی ندارم.

دوما کجای این موضوع flame war هست ؟ فکر میکنم اصلا واژه صحیحی به کار نبردین. این فقط یک argument ساده هستش.

به نقل از irgamer :
مثل اینکه فراموش کردید Apache‌ و PHP بر روی ویندوز هم نصب میشن، اون ASP هست که وابسته به پلتفورمه.

من کاری به پلاتفرم ندارم یا اینکه apache server رو ویندوز نصب میشه یا نه منظور من کسانی هستند که دنبال این سرور و کلا PHP هستند. آیا امنیت و یا قدرت ASP با PHP قابل مقایسه هست یا نیست و از شما میخواهم که بگین اکثر سیستم های قدرتمند e-commerce تحت PHP هستند یا ASP (با دلیل) ؟

به نقل از irgamer :
مایکروسافت شاید بودجه زیادی داشته باشه اما قطعا از نظر تکنولوژی شرکتی مثل اپل رو نمیخوره اپلم اونو نمیخوره اصلا اصطلاح خوردن اینجا چه معنی میده؟ یعنی تکنولوژی پیشرفته تری داره؟ شما چقدر با محصولات اپل کار کردی؟

منظورم از خوردن حذف و نابود کردن نیست غلبه هست. تازه این واژه رو فقط من به کار نمبرم خیلی ها به کار میبرند و خیلی جاها به کار رفته :
http://www.theregister.co.uk/2005/07..._deletes_aple/

به نقل از irgamer :
البته من اصلا نفهمیدم که چرا شما پای اپل رو وسط بحث لینوکس و مایکروسافت وسط میکشید

اشتباه از شماست لطفا قبل از اظهار نظر کل پست هارو بخونید. بحث سر لینوکس و مایکروسافت نبود سر winamp بود بعد بحث به مقایسه و چالش شرکت ها کشید.

به نقل از irgamer :
اما شما چه مشکلی در آینده Apple میبینید؟ اپل الان هم شهرت داره هم سهام بالایی داره هم محصولات بالاتر از رقیبا و روز به روز هم بیشتر پیشرفت میکنه. حالا ممکنه من و شما نخوایم در این شرکت سرمایه گذاری کنیم(!) اما من آینده تاریکی براش نمیبینم

من مشکلی نمیبینم ! من فقط اظهار نظر کردم دقیقا مثل شما که گفتین آینده تاریک براش نمیبینین. این نظر شماست و محترمه اما شاید من نظرم چیز دیگه باشه.

به نقل از irgamer :
لینوکس یک هسته(کرنل) هست. اینو همیشه به خاطر داشته باشید. پس اگر شما در یک توزیع GNU/Linux فونتی دیدید کاملا مربوط به توزیع کننده اش میشه.

معمولا در سیستم های قدرتمند توزیع کننده شرکت ناشر هست و اگر یک واسطه باشه حق تداخل در اثر حتی open source رو نداره (من لینوکس رو نمیدونم) ولی اگر لینوکس احتیاج به اضافه کردن فونت توسط توزیع کننده داره نشانه ضعف اون هست.

به نقل از irgamer :
ببخشید کدوم شرکت؟ هر شرکت توزیع کننده ای هم که دست از کارش برداره اولا شرکتهای دیکه ای هستن دوما توزیعهای قدرتمند متکی بر Community مثل Debian همیشه از این بحثها به کنارن.

آیا من از توزیع کننده حرفی زدم ؟؟ من آدمهایی رو میگم که روی یک اثر در یک شرکت وقتشونو میزارن و کد نویسی و دیباگ میکنن. آیا اونا تا ابد بدون اجرت میخواهند کار کنند ؟؟؟ حالا نگین که اونا از شرکت حقوق میگیرند منظورم اون نیست منظورم اجرت خلق اثر هست.

به نقل از irgamer :
خوب پس چه فرقی میکنه با PHP باشه یا چیز دیگه؟

خیلی فرق میکنه شما واسه application های مجانی PHP سرچ کنین ببینین یک کوه نتیجه میاد اما برای ASP تعدادش از نصف هم کمتره. یکی از دلایل وسعت استفادش هم همینه

به نقل از irgamer :
میشه یه آمار از غالب بودن ویندوز در سرورها قرار بدید؟

http://www.serverwatch.com/tutorials/article.php/3074841

اگه خواستین بازم هست ولی دیدگاهم مساله مهمیه که از چه دیدی مقایسه شه.

kouroshm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از tsotodeh :
و این بحث ها هم آخر عاقبت نداره!
اینو واقعا موافقم چون هیچیش تو جیب من و شما و دوستای دیگه نمیره ! سودشو اونا میکنن چرا حرسشو ما بخوریم ؟؟؟

بالا