برگزیده های پرشین تولز

آيا ميتوان چنين كاري كرد!!؟؟؟

parsbin

Registered User
لایک‌ها
3
با سلام
براي ذخيره بعضي از آهنگها كه بصورت midi در اينترنت وجود داره بر روي سيستم به مشكل بر مي خورم.
چند وقتيه كه اين فكر براي رفع اين مشكل به ذهنم رسيده و اومدم تا با شما مطرح كنم تا ببينم كه چنين چيزي آيا امكان پذيره؟
من ميخوام با استفاده از يك سيم كه دو سر او به دو فيش متصل است در حين پخش آهنگ اونا را ضبط كنم. به اين صورت كه يك فيش را در پشت case در محل خروجي صدا و يك فيش را هم به قسمت ورودي صدا يا همان ميكروفون متصل كنم و به اين صورت در حين پخش آهنگ از اينترنت كه ذخيره سازي اون امكان پذير نيست با ابزار ضبط صداي ويندوز اون را در سيستم ضبط كنم. آيا چنين كاري امكان پذيره؟

amirhoman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
به نقل از parsbin :
با سلام
براي ذخيره بعضي از آهنگها كه بصورت midi در اينترنت وجود داره بر روي سيستم به مشكل بر مي خورم.
چند وقتيه كه اين فكر براي رفع اين مشكل به ذهنم رسيده و اومدم تا با شما مطرح كنم تا ببينم كه چنين چيزي آيا امكان پذيره؟
من ميخوام با استفاده از يك سيم كه دو سر او به دو فيش متصل است در حين پخش آهنگ اونا را ضبط كنم. به اين صورت كه يك فيش را در پشت case در محل خروجي صدا و يك فيش را هم به قسمت ورودي صدا يا همان ميكروفون متصل كنم و به اين صورت در حين پخش آهنگ از اينترنت كه ذخيره سازي اون امكان پذير نيست با ابزار ضبط صداي ويندوز اون را در سيستم ضبط كنم. آيا چنين كاري امكان پذيره؟

من نميدونم . ولي امتحانش بكن و نتيجه رو بگو.

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
بله کاملا امکان پذیره.

parsbin

Registered User
لایک‌ها
3
من به يك نتايجي هم رسيدم. مثلا اين كه براي راه اندازي ميكروفون قاعدتا بايد يك ولتاژ از قسمت ورودي صدا يا ميكروفون از سيستم خارج بشه و همين طور براي راه اندازي بلندگوها هم بايد از قسمت خروجي صدا ولتاژي خارج بشه.
حالا اگر اين دو به هم وصل بشوند آيا تضادي ايجاد نميكنند يا به عبارت ساده تر كارت صداي سيستم پنچر نميشه؟

solarisco

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خب اگه من درست متوجه منظور شما شده باشم شما میخواهید صدایی که در حال پخش روی سیستمتون هست رو ضبط کنید حالا این صدا از هر نرم افراری که پخش میشه مهم نیست از طریق start->all program->accessori->entertainment->volume control

در قسمت record control یا چیزی شبیه به این باید صدایی را که توسط هر نوع نرم افزار ظبط صدا منجمله نرم افزار خود ویندوز ظبط میشود ، تعیین کنیم مانند mic-aux-lin in--video-phone-stereo mix که با انتخاب stereo mix در واقع کلیه صداهایی که در حال پخش در ویندوز هستند را انتخاب میکنیم در این حالت بعد از فشردن دکمه record در نرم افزار ضیط صدا کلیه صداهای در حال پخش با فرمتی که به نرم افزار مرتبط هست بر روی هارد ذخیره میشود

parsbin

Registered User
لایک‌ها
3
واقعا عالي بود و طبق همون چيزي كه گفتيد عمل كردم و نتيجه گرفتم.
فقط دو تا مشكل هست:
اول اين كه چطور تايم ركوردينگ صدا از 60 ثانيه افزايش بدهم. دوم هم اين كه كيفيت صداي ضبط شده با اين روش كمي تا قسمتي پايين هستش.براي افزايش كيفيت آيا راهي هست؟

solarisco

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مشکل اول رو من خودم هم نمیدونم چرا عمل ضبط در تکه های 60 ثانیه ای انجام میشه!! البته وقتی 60 ثانیه تموم میشه بافشردن دوباره ضبط 60 ثانیه دیگه شروع به ضبط میکنه ولی به هر حال شما برای ضبط از برنامه های زیادی میتونید استفاده کنید دلیلی نداره که با برنامه خود ویندوز این کارو بکنید مثلا Jetaudio اینکارو انجام میده و با فرمتهای مختلف هم ذخیره میکنه یا برنامه های زیاد دیگه ای که امکانات بیشتری رو هم اضافه میکنند
در مورد کیفیت صدای ضبط شده به نظر میاد شما volum های wave و record control رو روی حداکثر قرار دادین که باعث افت کیفیت میشه والبته volum control تاثیری در صدای ضبط شده نخواهد گذاشت و فقط خروجی speaker رو کم و زیاد میکنه به طور تجربی اگه شما wave رو روی 50% تا 70% بگزارید و record control رو هم روی70% تا 80 % قرار بدید این مشکل برطرف میشه و اگه کمتر از اینها باشه صدای ضبط شده کمتر از صدای واقعی خواهد بود (از نظر حجم صدا و نه کیفیت اون )

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
در مورد افزایش زمان ضبط در برنامه sound recorder هیچ راهی از طریق منو یا تنظیمات وجود نداره. فقط میشه یک کلک بهش بزنین به اینصورت که یک فایل یک دقیقه ای (ورودیش اصلا مهم نیست) به اسم مثلا alaki.wav ذخیره میکنین.
حالا هر موقع خواستین زمان رو افزایش بدین فقط کافیه بازای هر یک دقیقه زمان این فایل رو insert کنین با استفاده از گزینه insert file از منوی edit
البته برنامه های خیلی بهتری مثل wavepad هست که این مشکلات رو نداره

راه بهتر استفاده از برنامه های converter هست که میتونه فرمت های مختلف رو به هم تبدیل کنه ولی اگر حتما اصرار دارین صدای خروجی از کامپیوتر رو ضبط کنین نیازی به فیش و رابط نیست و برنامه هایی مثل All Sound Recorder XP میتونن اینکار رو بکنن

بالا