برگزیده های پرشین تولز

آيا نوشتن درباره هولوکاست مطلب سياسي است يا تاريخي؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sanbad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من يک مطلب درباره هولوکاست چاپ سال 1347 شمسي پيدا کردم که در آن درباره جنايات آلمان نازي درباره آلماني هاو آسيايي ها و تمام نژاد ها نوشته شده بود که نشان مي داد جنايات هولوکاست فقط درباره يهوديان نبوده و جزئياتي درباره اين جنايات نوشته شده بود.

با توجه به اينکه اولا اين مطلب تاريخي است و نه سياسي ثانيا در سال 1347 چاپ شده و نه اينکه مطلبي فرضا بر ضد اظهارات احمدي نژاد باشه. ثالثا نشان مي داد که فقط يهوديان مورد ستم واقع نشده اند بلکه همه نژاد ها مورد نفرت نازي هاي نژاد پرست بوده اند .

با اين وجود هم مطلب حذف شده و هم 2 امتياز منفي داده شده و هم اخطار داده شده که در صورت نوشتن مطالب مشابه دسترسي به تالار گفتگو محدود يا قطع خواهد شد.

آيا احزاب نئونازي آلمان و يا احزاب صهيونيستي اسرائيل هم براي پرشن تولز محدوديت و سانسور گذاشتند که مدير محترم از اين بابت مجبور به سانسور شده اند؟ چون مطالب تاريخي متعددي در تالار تاريخ نوشته شده که حتي از نظر دولت سانسورچي ايران بسيار مسئله دار هست ولي اين مطلب هيچ بار مسئوليت براي مدير فاروم نداشته است.

یاشار

Registered User
لایک‌ها
3
آيا نوشتن درباره هولوکاست مطلب سياسي است يا تاريخي؟
127fs1194685.gif
30ifk3k_th.gif
eek7.gif

یعنی واقعاً خودتون متوجه نمیشید که این مطلب خیلی بیشتر از اون که تاریخی باشه، سیاسیه؟

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
به نظر شما نوشتن در مورد افرادی مثل مصدق و مهندس بازرگان و همسران شاه هم سیاسی است یا تاریخی!
صد البته تاریخی!
اما اینجا کاربرانی داره که متاسفانه هنوز در دوران طفولیت به سر میبرند و از هر بحث معمولی یک بحث جنجالی درست میکنن!
راستی در مورد واقعه هولوکاست از خود نژاد آریایی هم بودند!
بیماران و پیران و معلولین اصولآ اعتقاد اونها این بود که هر کسی به درد نمیخوره مثل مریضها و معلولون و پیرها و سایر نژادها بهتر نابود بشن
حالا به نوعی داستان اینهاست!
هر چی که اینجا هست باید نابود بشه به خاطر همین تمام بحث ها رو منحرف میکنن
مدیران هم چون میخوان اینجا نابود نشه بحثهایی که خوراک مناسبتری برای آنها هستند را مسدود میکنن!
تو این فرایند تر و خشک هم با هم گاهی میسوزند!
چرا قبول نمیکنیم که مدیران هم آدم هستند و گاهی اشتباه میکنن!
این نظر شخصی من بود البته!

خرداد

کاربر فعال ادبیات
لایک‌ها
82
این مطلب باید بهش پرداخته بشه و بهش بها داده بشه تا در آینده دیگه شاهد همچین جنایاتی نباشیم نه بخواطر اینکه یهودیها قتل عام شودن بخواطر این که انسانها رو به کشتن داد چرا ما یاد گرفتیم که بیشتر از اینکه به اخلاقیات توجه کنیم به اصل تبار توجه میکنیم
نه هولوکاست بلکه تمامی جنایات رو باید برسی کرد و علل شکل گیری شون رو یافت و سعی کرد تا از شکل گیری دوبارشون پیشگیری کرد
ما وظیفمون وظیفه انسانی مون اینکه تا میتونیم زندگی رو در کره زمین گسترش بدیم و جلوی ویرانی ها رو بگیریم فکر کنم این ریشه تمام مذاهب و دیدگاه ها باشه

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
من هم داشتم همین رو در تایید صحبت دوستمون که گفتن در واقعه هولوکاست به جز یهود سایرین هم بودند میگفتم حالا چی شد که شما این رو گفتید نفهمیدم!
حالا به نظر شما این مطلب سیاسی هست یا نژادی!

خرداد

کاربر فعال ادبیات
لایک‌ها
82
:lol: اینجا حالا شد همون جستاری که دوستمون می خواست!

من هم داشتم همین رو در تایید صحبت دوستمون که گفتن در واقعه هولوکاست به جز یهود سایرین هم بودند میگفتم حالا چی شد که شما این رو گفتید نفهمیدم!
حالا به نظر شما این مطلب سیاسی هست یا نژادی!
38.gif

تاریخی:(

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
شما که خودت میدونی این موضوع از مسایل حساس سیاسی روز است. پس نمیشه در فروم به جنبه تاریخی اون خیلی توجه کرد. پس لطفا اینجا ننویسید.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا