برگزیده های پرشین تولز

آي كمك اي كمك در باره شبكه سرور

ayandeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه دوستان با محبت
من مسيول يك شبكه هستم با 9 ايستگاه
اين شبكه در حال حاضر همنظير يا peer to peer هست
حالا ميخوام اونو server based كنم
كسي لطف ميكنه بگه قدم به قدم چطور ميتونم اين كار را انجام بدم؟؟
پيشاپيش مراتب سپبسگذاري خودرا اعلام ميكنم

salarblacklove

Registered User
لایک‌ها
0
سلام دوست عزيز
اول اينكه شما بايد بگيد يك شبكه سرور بايس رو براي چه مي خواهيد .آيا شما از يك برنامه تو حالت شبكه كار مي كنيد. يا اينكه فقط كامپيوتر هاتون باهم ارتباط دارند . اگه براي اينترنت مي خواهيد (بصورت اشتراكي) خوب ويندوز اكس پي خوب جواب ميده به هر حال شما بگيد براي چي مخواهيد تا در حد امكان كمكتان كنم

ayandeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از salarblacklove :
سلام دوست عزيز
اول اينكه شما بايد بگيد يك شبكه سرور بايس رو براي چه مي خواهيد .آيا شما از يك برنامه تو حالت شبكه كار مي كنيد. يا اينكه فقط كامپيوتر هاتون باهم ارتباط دارند . اگه براي اينترنت مي خواهيد (بصورت اشتراكي) خوب ويندوز اكس پي خوب جواب ميده به هر حال شما بگيد براي چي مخواهيد تا در حد امكان كمكتان كنم

....و سلام بر شما
از اينكه به من لطف كرديد و جواب داديد ممنون و سپاسگذارم
من در اداره محل كارم ميخواهم كارمندان به راحتي نتوانند از سيستم به هر شكلي كه دلشان بخواهد استفاده كنند
فرضا من ميخواهم از طريق سرور :
1 - به هر كارمندي كه لازم باشد اجازه استفاده از سي دي رام يا اينترنت يا دسترسي به فايلهاي مشترك را بدهم
البته اين كارها را به صورت دستي هم ميشه انجام داد ولي علمي تر اينه كه از طريق سرور اين كارها انجم شه.
در هر صورت اگه به من لطف كنيد و بگوييد بعد از اينكه :
سيستم عامل ايستگاهها را نصب كردم و براي همه يكip تعريف كردم و همه را در يك دومين قرار دادم و براي هركدام يك نام در نظر گرفتم حالا تنظيمات سرور را چگونه انجام بدم؟؟؟؟؟؟؟؟
البته ميتونم اكتيو دايركتوري و dns و dhcp را هم نصب كنم
سرور چطوري ايستگاهها را بشناسد؟
مجوزها را چطوري براي هر ايستگاه تعريف كنم؟
فرضا اگه بخوام از طريق سرور درايوها ي كاربران را مخفي كنم ؟؟؟و...
بسيار ممنونم

ayandeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
....و سلام بر شما
از اينكه به من لطف كرديد و جواب داديد ممنون و سپاسگذارم
من در اداره محل كارم ميخواهم كارمندان به راحتي نتوانند از سيستم به هر شكلي كه دلشان بخواهد استفاده كنند
فرضا من ميخواهم از طريق سرور :
1 - به هر كارمندي كه لازم باشد اجازه استفاده از سي دي رام يا اينترنت يا دسترسي به فايلهاي مشترك را بدهم
البته اين كارها را به صورت دستي هم ميشه انجام داد ولي علمي تر اينه كه از طريق سرور اين كارها انجم شه.
در هر صورت اگه به من لطف كنيد و بگوييد بعد از اينكه :
سيستم عامل ايستگاهها را نصب كردم و براي همه يكip تعريف كردم و همه را در يك دومين قرار دادم و براي هركدام يك نام در نظر گرفتم حالا تنظيمات سرور را چگونه انجام بدم؟؟؟؟؟؟؟؟
البته ميتونم اكتيو دايركتوري و dns و dhcp را هم نصب كنم
سرور چطوري ايستگاهها را بشناسد؟
مجوزها را چطوري براي هر ايستگاه تعريف كنم؟
فرضا اگه بخوام از طريق سرور درايوها ي كاربران را مخفي كنم ؟؟؟و...

salarblacklove

Registered User
لایک‌ها
0
دوباره سلام دوست عزيز
ببينيد شما كه مي خواهيد اين كارهارو انجام بديد بايد براي هر يوزر روي سرور يك نام كاربري تعريف كنيد
بعدآ شما بايد كلاينتهاتون رو به دامين موجود در شبكه با نام كاربري و پسوردش معرفي كنيد نمي دونم بلد هستيد يانه ولي براي ويندوز اكس پي روي ماي كامپيوتر راست كليك كرده به پنجره پراپرتيس بريد بعد سربرگ كامپيوتر نيم بريد بعد از دكمه Change كمك بگيريد اگه ارتباط درست باشه (با پينگ كردن تست كن ping ip server ) بايد به سرور وصل بشيد ولي حتمآ با يد براي استفاده از اكتيو دايركتوري يا دامين استفاده كنيد. در مورد مخفي كردن يا محدود كردن سي دي رام اطلاعاتي ندارم اگه شما پيدا كرديد بهم بگيد ولي محدوديت اينترنت رو با استفاده از يك نرم افزار مثلآ Win route انجام بده حتي فيلتر هم مي كنه در ضمن سر عت اينترنت كاربرها رو هم بالا مي بره ;)

ayandeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوست خوب من
بخاطر پاسخ خوبتان از شما متشکرم
تا اینجای کار را من بلدم
بابت معرفی نرم افزار( win rout )از شما سپاسگذاری میکنم
ایا نرم افزارهای دیگری هم در این رابطه میشناسی؟؟؟
راستی اگه میخوای بدونی که چجوری سی دی رام یا فلاپی رام رابه طور دستی میشه غیر فعال کرد به شکل زیر عمل کن
اول ......دیوایس منیجر
دوم......روی نام سی دی رام کلیک راست کن و بعد پراپرتیز
سوم حالا در قسمت پایینusage device یکی از دوگزینه فعال یا غیر فعال را انتخاب کن
به همین راحتی
اگه این کارو بلد هستی پوزش مرا بابت این توضیح تکراری بپذیر [B]بازهم برایم بنویس[/B]
فدای تو
اینده
فقط به اینده بیندیش

ayandeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
ممکنه بگی نرم اافزار win rout را از کجا میتونم پیدا کنم؟؟
اصلا با این نرم افزار چه کارهایی میتونم انجام بدم؟
یه سوال دیگه با تا چه اندازه با mmc & group policyاشنایی داری؟
کتابی مقاله ای در باره mmc داری برام بفرستی
سپاسگذارم
ayandeh

فایل های ضمیمه

• ayandeh.gif
    ayandeh.gif
    3 KB · نمایش ها: 15

salarblacklove

Registered User
لایک‌ها
0
باز هم سلام اول كه نرم افزار وين روت
يك نرم افزار هستش براي كش كردن شما حتي مي تونيد از اين نرم افزار براي كش كردن تو يك آي اس پي استفاده كنيد و براي بالابردن سرعت شبكه كلا تمام نرم افزارهاي رده ‍Cashe server مانند Cache Express , squid اين كارهارو انجام مي دند ولي خوب يك نرم افزار ارزان قيمت هستش كلآ ايرادهاي رو هم داره ولي از MMC زياد نمي دونم يا شايد هم بجز چند مورد چيزي بلد نيستم بازهم اگه چيزي پيدا كردي بهم بگو
خوب وين روت رو مي توني از سايتش داونلود كني حجمش خيلي كمه حدود 900 كيلو ولي مدت داره بايد كركش كني البته بايد دقت كني چون ممكنه كه كركش سالم نباشه و به هم بريزه
من يك نمونه خيلي قديمي دارم كه تو ويندوز 98 خوب كار مي كنه اين رو تو اكس پي امتحان نكردم آپلودش كردم بگير نصبش كن اگه مشكلي پيش بياد بگو ولي صبر كن كه تنظيماتش رو بگم بعد نصب حتما بيد يك بار Windos را restart كني بعدش كه بالا مياد تو تري كنار ساعت آيكونش اضافه ميشه دوبار كليك اجرا شد Username:Admin پسورد نمي خواهد
بعد برو تو Settings==> Proxy Server مي توني مدت زمان كش شدن رو از Time -Level حجم كش شدن رو از Cache , از General مي توني پراكسي سرور رو فعال كني ويا اينكه كاربر هارو لاگ كني كه كي كجا رفته يا داره ميره
بعد براي اينكه كلاينتها بتونن از طريق وين روت به اينترنت برند بايد براي همه تو Lan Setting ==Internet Option آي پي كامپيوتري كه روش نصب كردي رو به عنوان پراكسي بدي و پورت پيش فرض هم كه 3128 هستش
اگه سوالي بود بپرس :)

salarblacklove

Registered User
لایک‌ها
0
بابا بدادم برسين
من براي پست بالايي يك فايل آپلود كردم ولي لينكش نيست :wacko:
تازه متوجه شدم حداكثر ظرفيت فايل 400 كيلوهستش :(

ayandeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
بابت فایل خیلی متشکرم
راستی عکس کیان تاحالا کجا بود که من ندیده بودم؟
هنوز فایلو نصب نکردم
امشب اینکارو میکنم
باز هم ممنون
×××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××
نمایشگاه بین المللی تهران
تله کام

salarblacklove

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از ayandeh :
سلام
بابت فایل خیلی متشکرم
راستی عکس کیان تاحالا کجا بود که من ندیده بودم؟
هنوز فایلو نصب نکردم
امشب اینکارو میکنم
باز هم ممنون
×××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××
نمایشگاه بین المللی تهران
تله کام
راستش متاسفم در مورد فايل چون من نتونستم آپلودش كنم
عكس كيان تا حالا تو كامپيوتر خودم بود :D :D :D يادم رفته بود كه ازش استفاده كنم :)
اگه مشكلي در مورد وين روت پيدا كردي بهم بگو ولي بهتر از اون همون Cache Express هستش

بالا