• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

آپتایم این سرویس اینترنتی 37درصد!!!! (وایمکس ایرانسل)

nimaspp

Registered User
لایک‌ها
737

[FONT=&quot]با سلام دوستان عزیز، آپتایم اینترنت بنده 36 درصده :) میخوام اولا این سرویس افتضاح رو معرفی کنم و دوما نحوه ی محاسبه ی آپتایم رو بهتون شرح بدم.[/FONT]
[FONT=&quot]من برای اینترنتم ماهانه 125هزارتومان میدم و فکر نمیکنم عموما چنین هزینه ای برای اینترنتشون بکنن. حالا چرا اینهمه پول میدم؟ چونکه میخوام بهترین سرویس و با کیفیت ترین اینترنت ممکن رو داشته باشم.[/FONT]​
[FONT=&quot]اسم این سرویس عزیز "وایمکس ایرانسل"ه و هرکاری هم کردم به هرکی هم زنگ زدم هیچ پشتیبانی درست و حسابی ای در کار نبود. چرا مثلا راهنمایی هایی ازین قبیل از 707 رو کاملا میشه انتظار داشت: سیستم مشکل فنی داره تا یک ساعت دیگه درست میشه (حالا ربطی نداره مشکلت چی هست کلا یک ساعت دیگه درست میشه) ، شما مودم رو خاموش روشن کن درست میشه یا جابجا کنی درست میشه ، ما مشکل شمارو به تیم فنی ارجاع میدیم: حالا تیم فنی رو کلا کسی نمیشناسه و من فکر میکنم به احتمال زیاد سرکاری باشه چون هیچکس حق نداره بدونه کی یا چی هستند هچکس حق نداره شماره تلفنشون رو داشته باشه هیچکس نمیتونه باهاشون تماس بگیره هیچ سایت یا پایگاه عمومی ندارند هیچ دفتر یا شعبه ی حضوری ندارند هیچوقتم قرار نیست ببینیمشون هیچوقت جواب نمیدن و کلا هیچوقت هیچ کاری نمیکنن! (احتمالا یک مساله اعتقادیه)[/FONT]​
[FONT=&quot]خلاصه اینکه اگر از پیرزن 76ساله ی همسایمون در مورد مشکلات امواج آنتن های ایرانسل بپرسم بیشتر میتونه کمکم کنه تا پشتیبانی 707 وایمکس!!!![/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]حالا چطوری میشه میزان آپتایم رو گرفت؟[/FONT]​
[FONT=&quot]آپتایم چیزیه که معمولا واسه سرویس های اینترنتی از قبیل آپلودر و کلود ها و کانکشن های اینترنتی اهم از وی پی ان های شخصی و اداری و انواع سرویس های اینترنتی و... ارایه میشه. مثلا همه ی سرویس های اینترنتی توی ایران با اطمینان کامل میگن آپتایم ما 99درصده و ولشون کنی میگن 100درصده![/FONT]​
[FONT=&quot]توی هاست ها آپتایم به معنی در دسترس بودن هاست و احتمالا سایت شماست، زمان هایی که سرور هنگ بکنه یا در حال ری استارت شدن یا تعمیر یا ارتقا باشه سرور در دسترس نیست و روی میزان آپتایم تاثیر میذاره.[/FONT]​
[FONT=&quot]برنامه ای هست که شاید همه ی ما بشناسیم بنام "اسمشو نبر" که همه ی دوستان به احتمال زیاد برای دور زدن "یه چیزی" ازش استفاده میکنن ولی خب این برنامه کارش فقط دور زدن نیست و یه عالمه کار دیگه بلده. میتونین از طریق این برنامه میزان آپتایم سرویس اینترنتیتون رو محاسبه کنید. در قسمت های اصلی برنامه یک قسمت هست بنام [/FONT]Statistics[FONT=&quot] که بصورت تب دیده میشه، وقتی واردش میشین یه سری اطلاعات و چندتا عدد دیده میشه.[/FONT]​
[FONT=&quot]قبل از آموزش آپتایم گیری چندتا نکته رو بگم:[/FONT]​
[FONT=&quot]- لازم نیست حتما اکانت برای دور زدن خریداری کرده باشین چون اصلا لازم نیست برای این کار باید برید به قسمت [/FONT]esmeshonabarcation rules[FONT=&quot] یا آیکون دوم از سمت چپ، بعدش آخرین گزینه رو بنام [/FONT]default[FONT=&quot] زیر ستون [/FONT]action[FONT=&quot] کلیک کنید و به [/FONT]direct[FONT=&quot] تغییرش بدید. در این صورت هیچ اثری روی اینترنت شما نداره و فقط مانیتورینگ میکنه. برای استفاده ی قبلی یادتون باشه این گزینه رو برگردونید.[/FONT]​
[FONT=&quot]- قبل از عملیات آپتایم گیری باید این برنامه فعال باشه و کمی با اینترنت کار کرده باشید با هر برنامه ای فرقی نداره فقط باید باهاش کمی کار کرده باشید تا ترافیک رو ثبت کرده باشه.[/FONT]​
[FONT=&quot]آپتایم گیری:[/FONT]​
[FONT=&quot]در تب استاتیستیکس زیر قسمت کانکشن سه تا عدد نوشته شده. نسبت [/FONT]Faield[FONT=&quot] به [/FONT]Total[FONT=&quot] ضربدر منفی 100 به اضافه ی 100 میشه میزان درصد آپتایم شما یعنی میزان در دسترس بودن سرویس شما. اگر با پینگ گرفتن آشنا باشید یعنی میزان پینگ صحیح و کامل شما از هر 100 ریکوئست.[/FONT]​
[FONT=&quot]اگه متوجه نشدید مثال میزنم که بتونید آپتایمتون رو محاسبه کنید:[/FONT]​
[FONT=&quot]فرض [/FONT]Total 14459[FONT=&quot] و [/FONT] Field 9029[FONT=&quot] حالا فلد رو تقسیم بر توتال کنید: [/FONT]9029/14459=0.6244…​
[FONT=&quot]بعدش این عدد رو ضربدر 100 کنید که میشه 62.44 و از 100کمش کنید یعنی [/FONT]100-62.44=37.56[FONT=&quot] میشه همون آپتایم واقعی سرویس شما. البته ممکنه این عدد در ساعات مختلف تغییر کنه ولی خب یک حقیقتیه که نمیشه انکارش کرد! در این مثال من آپتایم خودمو حساب کردم [/FONT]J[FONT=&quot] با سرویس عزیز وایمکس!!!![/FONT]
[FONT=&quot]هرچی اعداد اولیه بزرگتر باشه دقت محاسبه ی شما هم بیشتر میشه ممکنه اعداد شما انقدر بزرگ نباشه. این اعداد در 5ساعت کار با اینترنت بوجود اومده در شلوغترین ساعات روز. یعنی از ساعت 16 تا 21 که بیشتر حجم کاری من توی اینترنت همین موقع هاست. صد البته نصف شب از ساعت 3 تا 8 صبح آپتایم بالاست و سرعت هم معمولا بیشتر از تعرفتونه! ولی متاسفانه و صد افسوس که ما جغد نیستیم و آدمیم!!![/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]حاجی حالا یه سری انسان محترم و متعصب ایرانسلی نیان اینجا بد و بیراه بگن برای من اینطوریه و ممکنه برای شما در شهر شما آپتایم خیلی هم خوب باشه ولی فرقی به حال من نداره. مثل این میمونه که توی هر شعبه از چندهزار شعبه ی مکدونالد بری و توی هر شعبه همبرگرهاش یه طعم دیگه بده از بعضی جاهاش خوشت بیاد از بعضی جاها بدت بیاد!!! این اعتبار یک شرکت رو ثابت نمیکنه که زیر سوال میبره. و خوش به حال اونایی که شانسی سرویسشون خوبه و بد به حال ناچار هایی مثل من که آپتایمشون همین حدوداس!!![/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]این توضیح یک جور شکایت و گله همراه با آموزش مفید بود!!![/FONT]​

بالا