برگزیده های پرشین تولز

آکادمی فیلم اروپا اسامی برندگان جوایز خود را اعلام کرد

Seymari1369

Registered User
تاریخ عضویت
13 می 2016
نوشته‌ها
136
لایک‌ها
17
سن
33
آکادمی فیلم اروپا اسامی برندگان جوایز خود را اعلام کرد

مراسم سی‌امین دوره اهدای جوایز فیلم اروپا نهم دسامبر (18 آذر) در برلین برگزار خواهد شد. آکادمی فیلم اروپا اسامی برندگان جوایز هفت رشته از جمله فیلمبرداری، تدوین، طراحی صحنه، طراحی لباس، چهره‌پردازی، آهنگسازی و صدابرداری را اعلام کرد. حدود 51 فیلم در رقابت جوایز فیلم اروپا شرکت دارند که از سوی سه هزار عضو آکادمی مورد داوری قرار می‌گیرند.

به نوشته ورایتی، درام روسی 128 دقیقه‌ای «بی عشق» جدیدترین ساخته آندری زویاگینتسف جایزه بهترین فیلمبرداری را به خود اختصاص داده است. میخاییل کریچمن فیلمبردار این درام به خاطر به تصویر کشیدن و خلق «جهانی تیره و تار» و «احساس تشویق و عذاب» موفق به دریافت جایزه «کارلو دی پالما» شد.

فیلم جدید کارگردان روس روایتگر ماجرای زوجی ناخشنود است که پیامدهای هولناک خودخواهی‌شان در رابطه با فرزندشان گریبانگیرشان می‌شود. فیلم جدید زویاگینتسف نخستین بار در جشنواره کن 2017 به نمایش درآمد و موفق به دریافت جایزه هیات داوری دوره هفتادم شد.

جایزه بهترین تدوین را، روبن کامپیلو برای فیلم فرانسوی «نبض بر دقیقه» که خودش همزمان نویسندگی و کارگردانی آن را بر عهده داشته، دریافت کرد.

کاتارژینا لوینسکا هم برای فیلم «رد پا» ساخته انیشکا هولاند موفق به دریافت جایزه بهترین طراحی لباس شد. داستان این فیلم چکی-لهستانی درباره زنی مصمم و سرسخت است که پیگیر مجموعه‌ای از رویدادهای عجیب و غریب در محل زندگی‌اش می‌شود که تصویرگر برخورد بین عناصر انسانی و طبیعت پیرامونش است.

یوسفین اسبرگ جایزه بهترین طراحی صحنه را برای درام کمدی سوئدی-آلمانی-فرانسوی-دانمارکی «مربع» از آن خود کرد. در بیانیه آکادمی فیلم اروپا آمده، طراحی صحنه اسبرگ به گونه‌ای است که «در تکمیل و تعامل با داستان فیلم» شکل گرفته است. ماه مه گذشته، «مربع» جدیدترین ساخته روبن استلوند جایزه نخل طلایی جشنواره هفتادم کن را با خود به خانه برد.

و همچنین، لیندرت فون نیمخن جایزه بهترین چهره‌پردازی را برای فیلم مهیج وسترن «بریمستون» از آن خود کرد. این فیلم با ایفای نقش بازیگران مطرحی همچون ال فنینگ، کیت هرینگتن و گای پیرس محصول مشترک هلند، آلمان، فرانسه، سوئد و انگلستان به شمار می‌رود. اوگنی و ساشا گالپرین هم جایزه بهترین موسیقی متن را برای فیلم «بی عشق» زویاگینتسف با خود به خانه بردند. اوریول تاراگو برای فانتزی اسپانیایی-بریتانیایی «هیولایی صدا می‌زند» موفق به دریافت جایزه بهترین صدابرداری شد.
 
بالا