برگزیده های پرشین تولز

آیا از سن بالاتر از 20 سالگی میشه رزمی کار کرد و حرفه ای شد ؟

UnlovelyWriter

Registered User
لایک‌ها
135
براي شروع يه حرفه هيچوقت دير نيست فقط يه اراده قوي ميخواي ;)

amirmashayekhi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام دوستان.
من 20 سالمه و خیلی دوست دارم یک ورزش رزمی مثل بوکس و تکواندو کار کنم . ورزش قهرمانی رو خیلی دوست دارم و میخوام اگه بشه یه بار تو این سطوح دیده بشم. یا حداقلش خدایی نکرده اگه درگیری‌ای چیزی پیش اومد حرفی برای گفتن داشته باشم.
به نظر شما از سن 20 سالگی میشه شروع کرد ؟ بدنسازی نرفتم ولی خودم روی بدنم کار کردم (دمبل - شنا - درازنشست و بارفیکس رو هر روز انجام میدم ) بدن تقریبا عضله ای دارم. وزن حدود 60 کیلو و قد 175 سانت. (تا به حال فقط فوتبال بازی کردم و از ادامه دادنش (بطور حرفه‌ای) ناامید شدم.).
خواهشا روک و راست بگین میشه یا نه. اصلا سابقه داشته یا نه.

در ضمن شما چه رشته ای رو پیشنهاد میکنید ؟ توی همین فروم شنیدم کیک‌بوکسینگ(اصلا نمیدونم چی هست :دی) خوبه ؟
ووشو چطوره ؟
خیلی ممنون.
سلام من خودم خیلی دنبال این بودم که چه ورزشی رو برم که از همه سر تر باشه و از همه بهتر باشه و یک ورزش به تمام معنا باشه از همه چه اونهایی که ورزشکار بودن چه نبودن و چه کسایی که استاد بودن واسه خودشون پرسیدم و به این جواب رسیدم که اصلا چنین ورزشی وجود نداره چون هر ورزش مزیت ها و معایب خودشو داره مثلا بوکس و کیک بوکس و موی تای به قول این دوست گلمون صورت رو از بین میبره و باید غید دماغ و دندونتو بزنی تکواندو فقط روی پا کار میکنه و مشت و حرکات دست خیلی کم داره اما در عوض قد رو بلند میکنه کاراته بیشتر با دست و پنجه کار میکنه خلاصه هر ورزشی ممکنه به دل آدم نشینه اما من ورزشی رو که دیدم یه مقدار از اینا بهتر بود کشتی بود که خودمم همین رشته رو انتخاب میکنم چرا ؟ به چند دلیل اولا اینکه تمام ورزش های رزمی رو که بری و بعد از یک مدت ولشون بکنی هرچقدر هم که عضله ای بشی هر چقدر خوش هیکل بشی باز هم بعد از اینکه ولشون بکنی هیکلت می خوابه و حتی ممکنه چاق هم بشی اما کشتی اینطور نیست نمونه اش رفیقم که یکساله کشتی رو ول کرده اما هنوزم عضله اییه دو : تمام رزمی کار ها رو اگر جمع کنی باز هم حریف کشتی گیر جماعت نمیشن باور کن ورزش هایی که در گیری بیشتر توش داره قوی تر و پر زور تر از ورزش هایی هستند که مشت و لگد دارن گشتی گیر ها واقعا آدم های چقری هستند جودو هم همینطوره اما کشتی یه چیز دیگس مخصوصا که داره تو ایران پیشرفت میکنه فقط تنها بدیش شکستن گوش هست که خیلی هم درد داره ولی اون هم راه حل خودشو داره اون هم گوشی مخصوصه که قبل مبارزه میزاری ده دقیقه رو گوشت باشه که گوشت گرم شه نشکنه همین ولی خب باز هم میل با خودته این ورزش ها رو هر چقدر زود تر بری بهتره وگرنه کل جوونی و گل عمرتو فکر میکنی که چه ورزشی رو بری که بهتر باشه آخرشم هیچ ورزشی رو نمیری موفق باشی

_professor_

Registered User
لایک‌ها
1,224
دوستان نظرتون راجع به کونگ فو تو سن 20 به بعد چیه؟نه به صورت کاملا حرفه ای فقط یادگیری تا حدودی دفاع شخصی

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
به قول معروف ماهی رو هم موقع از آّب بگیری تازست , ورزش در هرسنی خوبه

ali_ghp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
به قول دوستمون ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه است ، کافیه اراده داشته باشیم و واقعا بخواهیم

Dead shot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من الان ۱۸ سالمه ۳ سال ای کی دو زیر نظر استاد عرب سرخی کار می کردم ولی به دلیل اینکه استفاده از چوب و شمشیر توش زیاد بود و احتراماتش زیاد و وقت گیر بود ول کردم و الان دنبال یه ورزش خوب میگشتم تا بوکس رو پیدا کردم بعد از کلی جست و جو یه سالن خوب تو غرب تهران پیدا کردم داشتم بره ثبت نام اقدام میکردم که یکم از جراحاتش ترسیدم اگه واقعا اون طوری که میگن خطر ناکه بگردم دنبال یه ورزش دیگه ولی ۱ جلسه دیرم کلاسشو خوشم اومد
از محمد علی کلی پرسیدن این مریضی که گرفتی بخاطر ورزشه گفته اگه بخاطر ورزش بود حریفای من زود تر باید میگرفتن ولی من نمیدونم لطفا راهنمایی کنید

SW-ZX

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
43
کار نشد نداره

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
با سلام من17سالمه
و به رشته های رزمی مانند کیکبوکسینگ یا بوکس یا موی تای علاقه زیادی دارم ولی یه مشکل دارم که خواستم از شما بپرسم
مشکلم اینه که عمل باز قلبی شدم ولی باز نمیتونم جلو نفسو بگیرم قبلا به رشته های والیبال و فوتبال رفتم ولی بعدا ناامید شدم قدم تغریبا185و بدنم نسبتن عضله ایه خواستم بونم میتونم تو این رشته های رزمی برم:D
ورزش های هوازی باید کنترل شده کار کنید

roshi.whitewolf

Registered User
لایک‌ها
1,450
جمله معروفی خلق شده ک می گه
آیا فکر می کنی این هوا خالصه که تنفس می کنی
ذهن تو به تو می گه
چی رو استاد
این که وقتی وقتش بشه می تونی سریع تر از باد بشی
این به چه دردم می خوره استاد
به دردت نمی خوره باهاش می تونی زندگی کنی