برگزیده های پرشین تولز

آیا باید منتظر رسیدن مادربردها و رم های DDR 3 ماند ؟

Kevin-X

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان عزیز من از سال 77 تا الان یک سیستم با مشخصات روبرو (CPU 1.6 | RAM 128 | VGA 32 | HDD 40) دارم، متاسفانه بدلیل نوع خاص رم ها (RD RAM) و مادربرد مربوط دیگر امکان ارتقاء سیستم وجود ندارد و اگر خدای نکرده مشکلی برای این دستگاه پیش بیاد کاملآ "غیر قابل استفاده" می شود.

به همین دلیل برنامه خرید یک سیستم جدید با مشخصات زیر رو دارم؛ این رو اضافه کنم که معمولآ من یک سیستم که می خرم تا 4-5 سال اونرو تعویض نمی کنم، هیچگونه محدودیت مالی وجود ندارد، روزانه بیش از 5 ساعت با کامپیوتر کار می کنم و هدف من از خرید سیستم پائین دو مورد هست 1- انجام بازی 2- عدم نیاز به ارتقاء حداقل تا چند سال آینده

Intel Core 2 Duo E6700 Conroe 2.4GHz LGA 775

ASUS - P5W DH Deluxe

ASUS EN8800GTX/HTDP/768M GeForce 8800GTX GDDR3 PCI Express x16 HDCP Video Card

Western Digital Raptor, WD1500ADFD (150 GB, 10,000 RPM, 16 MB cache, SATA150)

Corsair DHX XMS 2 (2GB) DominatoTwin2X2048-6400-4-4-4-12

Thermaltake Armor (VA8000BWS)

Thermaltake ToughPower 750W (W0116)

Samsung - 17" - BF1750

هزینه تقریبی برای خرید سیستم بالا 2.500.000 تومان هست.

سوال اساسی که برای من بوجود اومده این هست که با توجه به ساخته شدن ماژول های رم DDR 3 و مادربردهای با قابلیت پشتیبانی از این تکنولوژی و Benchmark های انجام گرفته در سایت های مختلف من تفاوت چندانی بین توانایی DDR 2 و DDR 3 چه در ضمینه رم و چه در مورد مادربرها (ASUS P5K) مشاهده نمی کنم. یعنی تفاوت ها به نظر من اونقدر نبودند که ارزش پول خرج کردن و یا انتظار برای رسیدن این محصولات در بازار ایران رو داشته باشند و چه بسا در بعضی موارد چیپست های قدیمی P965 در کنار رم های DDR 2 بهتر عمل کرده است.

با توجه به اینکه مدت زیادی طول خواهد کشید تا این محصولات وارد بازار ایران بشن و مانند همیشه در ابتدای ورود قیمت بسیار بالای خواهند داشت آیا باید تا اون زمان منتظر ماند؟ آیا DDR 3 و محصولات جانبی اون ارزش انتظار را خواهند داشت؟ چقدر طول خواهد کشید تا DDR 3 واقعآ ارزش خرید رو داشته باشد؟

در جایی خوندم که تا نیمه دوم سال 2008 میلادی یعنی تا زمان ارائه Nehalem توسط اینتل هیچ تغییر عمده ای از نظر سخت افزاری شاهد نخواهیم بود. و عمر رم های 1600MHz DDR3 و اسلات PCI 2.0 بسیار کوتاه خواهد بود.

لطفآ جوابی که میدید با توجه به مقدمه ای باشد که در ابتدا نوشتم.

با تشکر :)

بالا