برگزیده های پرشین تولز

آیا با رسمی شدن زبان های مثل ترکی و کردی در کنار فارسی در ایران موافقید؟

با رسمی شدن چه زبان هایی غیر از فارسی در ایران موافقید؟

• Total voters
    93

sinnaa

Registered User
لایک‌ها
3,555
@nasimparsi
شما که میگی زبان فارسی فقط متعلق به فارس ها نیست و زبان همه ایرانیها هست پس این همه زبان های کردی و لری و ترکی و گیلکی و مازنی و .. چه می کنه؟
گیلکی و مازنی رو هم گفتم چون این دو تا رو هم زبان مستقل به حساب میارن
حالا ترکی رو میگیم وارداتی هست و چند قرن بیشتر سابقه نداره هر چند زبان اصلی اذریها پهلوی بوده
ولی کردها چی که از اعقاب مادها هستن و یکی از اصیل ترین اقوام ایرانی هم هستند پس چرا زبانشون کردی هست؟
پس لری چی؟

alkin_1987

Registered User
لایک‌ها
18
مرتیکه رفته نماد کشور ترکمنستان رو گذاشته تو امضاش ابله . باز میگی پان نیست ؟! معلومه که ما فروهر میذاریم به خاطر حرفای بی ارزش نژاد پرستی مثل تو نماد ملی ایرانی ها ( نه پارس ها ) رو نذاریم ؟ زهی خیال باطل . نژاد پرست بی بتّه !
این پسره alkin_1987 معلوم نی چه گیری داده به اینجا تو که از اسم پرژن حالت بهم میخوره با تاریخ ایران هم که مشکل داری داره چشمتو کور میکنه بدبخت بی مصرف . برو همون ترکیه کعبه ی آمال ـت زندگی کن اینجا چیکار میکنی ؟ تو پرژن تولز چیکار میکنی برو تو ترک تولز . مثل کنه چسبیده اینجا ور هم میزنه گمشو گورتو گم کن کثافت

آذربایجانی های ایران هم امثال تو احمق جدایی طلبو قبول ندارن خودتو میچسبونی بهشون همه ـش . الان میگی جدایی طلب نیستی ! شاید الان کسی که تورو نمیشناسه این فکرو بکنه که دارم بهت اتهام میزنم . ولی اعضای اینجا خیلیاشون میدونن که تو جدایی طلب و نژاد پرست هستی خیلی ها اینجا میتونن شهادت بدن .
بنازم به اون پدر و مادر با تربیت چنین فرزندی تو تربیت و تحویل جامعه داد... :D

یه کم شعور داشته باشه به اقاید و فرهنگ و نماد دیگر ملل و قوم ها هم احترام بزار پسرم...

پسرم نه تو نه اون پان فارس ها تو اندازی نیستن که بخوام دشمن حسابشون کنم..
در ضمن من دشمنی با هیچ قوم و مللی ندارم و نخواهم داشت.و هر انسانی هر جا نیاز به کمک داشته باشه در حد توان کمکش خواهم کرد جدا از نژاد و زبان و رنگ و ملیتش برا من مهم انسانیت هست. در مورد فارس هم من دشمنی با فارس ندارم اما مخالف پان فارس ها هستم شما فارس ها رو با پان فارسها جمع نبند.

اصلا این اصطلاح دروغین و جعلی پان فارس چیه؟ در کدام دانشنامه ی جهانی از پان فارس و تاریخچه ی اون یاد شده؟ خنده داره. اینها شنیدن یه چیزایی درباره ی پان ترکیست و پان عربیسم بعد اون واژه برای خودشون ساختند
پان فارس کجا بوده ؟ تاریخچش چیه؟ در کدام دانشنامه ی معتبر آمده؟

فیلسوف اندیشمند شوما اصلا معنی پان رو میدونی.. یا کل زندگیت مثل این چند سطر تکست با سفسطه و چاخان میگذره
همین حرکتی که تو و امثال تو گرفتن پان حساب میشه اونم از نوع پان فارس
شوما کجا در دفاع از دیگر قومیت های ایران حرف زدید که داری از پان ایرانیست حرف میزنی. خود تو داری فقط برای قوم فارس فعالیعت و سفسطه چینی میکنی و دیگر قومیت ها رو انکار...

البته پاسخ چنین انسان بی ادبی رو نباید داد ولی برای دیگران می نویسم:

بی سواد عزیز برو کمی مطالعه کن تا بفهمی:

زبان فارسی ربطی به قوم پارس در جنوب و جنوب غرب و مرکز ایران نداره، بلکه گویشی از زبان های ایرانی بوده که از خراسان و شمال شرق ایران برخاسته و همگی اقوام ایرانی از جمله آذری و کرد و بلوچ و پارسیان و خراسانیان و ... بهش بال پر دادند و ازش به عنوان زبان ارتباطی و مشترک میان خود بهره بردند. پان ترکسیت های بی سواد و احمق می خواهند این زبان رو به قوم فارس ربط بدهند در حالی که برای نمونه خود آذری ها بزرگترین خدمت ها را به این زبان کرد اند

همچنین بی سواد عزیز: زبان فارسی نو ریشه در زبان پارسی میانه و پهلوی داره و زبان پارسی میانه هم از نظر زبان شناسانه ریشه در زبان پارسی باستان و مادی و پارتی و سپس اوستایی داره. ده ها واژه ی برابر و هم ریشه در این زبان ها وجود داره و قوائد و دستور این زبان ها اثبات می کنه این زبان ها از یک ریشه اند

این اصطلاح خنده داره پان فارس هم هیچ جنبه ی علمی نداره و بی سوادهایی مانند شما که یک چیزهایی درباره ی پان ترکسیت شنیدن با خودشون گفتند حالا بیایم ما هم یه چیزی بسازیم به نام پار فارس! این اصطلاح جعلی هست و در هیچ جا دارای تاریخچه و جنبه ی علمی نیست در حالی که پان ترکیست و نژادپرستی این گروه در همه ی دانشنامه های جهانی امده است

در ایران پان ایرانیسم داریم که به وارونه ی دیدگاه های نژادپرستانه ی پان ترکیست ها و... تنها یک زبان را شامل نمی شود و همگی اقوام ایرانی از جمله آذری و کرد و بلوچ و فارس و گیلیک و .. رو با زبان های گوناگون شامل می شه

از نوشته های شما معلوم هست در حد سیکل هم سوادندارید و همان کتاب های دوران ابتدای هم درست نخوندید .شما حتی حاضر نیستید به زبان هم وطنان خود هم احترام بزارید حتی از نام بردن زبان برای انها هم استفاده نمی کنید فاشیست گری و کثافت کاری شوما پان فارس ها اینجا کاملا مشهود هست

برو خجالت بکش
از کی تا حالا لری و گیلکی و مازندرانی زبان شده
به چیت می نازی به زبانی که سوغات مغولهای جنایتکار و وحشیه
باسواد
زبان و فرهنگت خیلی قویه پس چرا صبح تا شب مثل بدبختا به آشغالایی مثل ترکیه و جمهوری آذربایجان آویزونی
درسته مملکت خرتوخره ولی به چه حقی میای به جمعیت زیادی از ایران توهین میکنی
برو تو همون فروم های ترکیه ای
حرف از وحشی گری باشه وحشی گر های قوم شما که تو کل دنیا زبان زد خاص و عام هست
زبات ترکی هم قبل مغولها هم اینجا بوده تو سفر نامه های ابن فضلان و... هست که مال 1400 سال قبل هست..
اگر کشور گشایی و امپراتوری مغولها وحشگری بوده پس کشور گشایی و امپراتوری شاهان شما هم وحشگیری حساب مشیه چون هیچ کشور گشایی بدون خون ریزی انجام نمیشه حتی تو این دنیایی متمدنش
زبان اذربایجانی قوی و کاربردی هم هست که نیاز نیست در این مورد توضیح بدم.
در مورد اذربایجان ترکیه اگه اونها اشغال حساب بشن کشور شما رو باید معدن فضولات حساب برد جایگاه انها کجا جایگاه شما کجا...

و در اخر من کجا توهین کردم خوشگلم(البته فکر کنم به ارام بخش نیاز داری برای اینه نوشته هات پر کینه و کلمات ناجور هست)
شما هم در جایگاهی نیستین که بخواین برای کسی تعیین تکلیف کنین. هر وقت تو منطقه خودت کشور تشکیل دادی اونوقت بیا بگو تو کرد تو ترک تو لر تو عرب حق نداری بیایی و برو فروم...

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
@nasimparsi
شما که میگی زبان فارسی فقط متعلق به فارس ها نیست و زبان همه ایرانیها هست پس این همه زبان های کردی و لری و ترکی و گیلکی و مازنی و .. چه می کنه؟
گیلکی و مازنی رو هم گفتم چون این دو تا رو هم زبان مستقل به حساب میارن
حالا ترکی رو میگیم وارداتی هست و چند قرن بیشتر سابقه نداره هر چند زبان اصلی اذریها پهلوی بوده
ولی کردها چی که از اعقاب مادها هستن و یکی از اصیل ترین اقوام ایرانی هم هستند پس چرا زبانشون کردی هست؟
پس لری چی؟

دوست گرامی شما انگار متوجه نمی شوید یا نمی خواهید متوجه شوید؟!

اینجا رو بخونی:

زبان فارسی ربطی به قوم پارس در جنوب و جنوب غرب و مرکز ایران نداره، بلکه گویشی از زبان های ایرانی بوده که از خراسان و شمال شرق ایران برخاسته و همگی اقوام ایرانی از جمله آذری و کرد و بلوچ و پارسیان و خراسانیان و ... بهش بال پر دادند و ازش به عنوان زبان ارتباطی و مشترک میان خود بهره بردند. پان ترکسیت های بی سواد و احمق می خواهند این زبان رو به قوم فارس ربط بدهند در حالی که برای نمونه خود آذری ها بزرگترین خدمت ها را به این زبان کرد اند

همچنین بی سواد عزیز: زبان فارسی نو ریشه در زبان پارسی میانه و پهلوی داره و زبان پارسی میانه هم از نظر زبان شناسانه ریشه در زبان پارسی باستان و مادی و پارتی و سپس اوستایی داره. ده ها واژه ی برابر و هم ریشه در این زبان ها وجود داره و قوائد و دستور این زبان ها اثبات می کنه این زبان ها از یک ریشه اند

یعنی زبان فارسی زبانی مشترک هست که از شمال خراسان برخاسته و همگی اقوام ایرانی با وجود اینکه زبان خودشون رو داشتند (از جمله پهلوی آذری و کردی و بلوچب و ..) این زبان رو که ریشه در زبان پارسی باستان و مادی و پارتی دارد برگزیدند به عنوان زبان مشترک و پیوند دهنده. اینکه هر کدام از اقوام ایرانی زبان خود را داشته باشند (زبان های همخانواده و زیرشاخه ایرانی) ربطی به این زبان مشترک ندارد

babakparsa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
63
حرف از وحشی گری باشه وحشی گر های قوم شما که تو کل دنیا زبان زد خاص و عام هست
زبات ترکی هم قبل مغولها هم اینجا بوده تو سفر نامه های ابن فضلان و... هست که مال 1400 سال قبل هست..
اگر کشور گشایی و امپراتوری مغولها وحشگری بوده پس کشور گشایی و امپراتوری شاهان شما هم وحشگیری حساب مشیه چون هیچ کشور گشایی بدون خون ریزی انجام نمیشه حتی تو این دنیایی متمدنش
زبان اذربایجانی قوی و کاربردی هم هست که نیاز نیست در این مورد توضیح بدم.
در مورد اذربایجان ترکیه اگه اونها اشغال حساب بشن کشور شما رو باید معدن فضولات حساب برد جایگاه انها کجا جایگاه شما کجا...

و در اخر من کجا توهین کردم خوشگلم(البته فکر کنم به ارام بخش نیاز داری برای اینه نوشته هات پر کینه و کلمات ناجور هست)
شما هم در جایگاهی نیستین که بخواین برای کسی تعیین تکلیف کنین. هر وقت تو منطقه خودت کشور تشکیل دادی اونوقت بیا بگو تو کرد تو ترک تو لر تو عرب حق نداری بیایی و برو فروم...

اینقدر قوم قوم نکن نژادپرستی از حرفات می باره من که نفهمیدم هدفت چیه
اگه واقعا فک میکنی حقتونو خوردن عرضه شو داری برو حقتو بگیر
اگه فک میکنی یه عده پارس به کشور حکومت میکنن و دارن حق بقیه قومها رو میخورن سخت در اشتباهی همه مردم ایران تو این گندی که سی ساله به بار آوردن مقصرن و همه اقوام لطمه دیدن
از همه اقوام ایران در راس حکومت ج.ا پیدا میشه
علت اینکه ج.ا اجازه تدریس زبانی غیر از پارسی رو نمیده خاصیت حکومت دیکتاتوریه واسه متمرکز کردن امور و تسهیل سازماندهی جامعه از مرکز کشور
اون قسمت آخر حرفت رو فک کنم خودت هم نفهمیدی چی گفتی
همه مردم ایران حق اظهار نظر تو این فروم رو دارن ولی حق توهین به هم ندارن
جمهوری آذربایجان و ترکیه هم حق دخالت تو کشور ما رو ندارن خیلی از این کار شکنی ها کار این دو کشوره
به ضعف ایران امروز نگاه نکن دوره نشیب و بدبختی ایران چندان ماندگار نیست
اگه ایران معدن فضولاته تو اینجا چیکار می کنی برو همونجایی که دوست داری

Last edited:

meysam77

Registered User
لایک‌ها
7
زبان هم یکی از ابزارهای استعمار است ....

این انگلیس پدر سگ رو می بینید چطور با یه وجب مساحت زبونش رو به یه دنیا تحمیل کرده ؟!،

با تشکر

لایک‌ها
151
بوی گند تعصب کورکورانه:thumbsdow

وقتی توی یک محیط کوچیک مثل همین فروم بخاطر زبان اینطور بهم دیگه فحش میدین پس همون بهتر که هیچکدوم از زبونهاتون رسمی نشه

LastChance2

Registered User
لایک‌ها
4
نقل قول از کاربر : alkin_1987

هیچ توضیح دیگه ای لازم نیست فکر کنم ...

چطور این کثافت بی پدر رو بن نمیکنن و گذاشتن گاله ـش همینطور باز بمونه و واق واق کُنه در تعجبم ...

تو که اینقدر شما و آنها میگی ، خودت این وسط چه گهی هستی و اصلا چیکاره ای که حرف میزنی تفاله ؟! تو که نه خودتو ایرانی میدونی و به ما ایرانی ها میگی شما به جمهوری جعلی آذربایجان هم میگی آنها یعنی خودتو از اونا نمیدونی پس این وسط تو چیکاره ای که ک3 sher تلاوت میکنی ؟ عنتر کی هستی ؟! تف تو روی بی صفتت کنن ...

دوستان این alkin_1987 یه مزدور کثافت بیش نیست که فقط قصد ایجاد تشنج و تفرقه اندازی داره محل سگ ـش نذارید این بیناموسو .

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,473
من با رسمي شدن زبان عربي هم موافقم:دي

amir abbas123

Registered User
لایک‌ها
34
به نظر من باید یک زبان واحد وجود داشته باشه.

در مناطقی مثل آذربایجان و جاهای دیگه هم که زبان مادری خودشون دارن باید هم زبان فارسی رو یاد بگیرند و هم زبانش مادریشون رو.

به نظر من رسمی کردن 2 زبان ایجاد نفاق میکنه.چون بعدش ممکنه کرد ها یا ترک ها یا بقیه بگن پس چرا زبان ما رسمی نمیشه و ایجاد مشکل میکنه.

ولی اگه یک زبان واحد باشه این مشکلات پیش نمیاد و بقیه زبان ها هم در همون منطقه باید تدریس بشه تا از بین نرن.

این نظر منه

بالا