• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

آیا با کسی که همنام سایت شخص دیگر را ثبت کرده باشه می شه برخورد کرد؟

آیدین نامی

Registered User
لایک‌ها
407
آیا با کسی که همنام سایت شخص دیگر را ثبت کرده باشه می شه برخورد کرد؟

توضیح اینکه یکی دو حرف اسم دامین فقط متفاوت است و اسم فارسی سایت مثل اسم سایت اصلی می باشد.

مثلا :

سایت تابناک داریم با دامنه tabnak.ir
حالا من می تونم سایت تابناک بزنم با دامین tabnaak.ir ؟؟
سایت تابناک اصلی می تونه از من شکایت بکنه

Last edited:

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,990
بله عزیز از whois ادرسش رو پیدا میکنید
با بچه محل ها میرید طرف رو پیدا کرده و باهاش برخورد میکنید

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,152
اگر کلمه ی تابناک ثبت علائم تجاری باشه و شما بخواهی از نام اون برند استفاده تجاری به نفع غیر کنی ، بله اون میتونه با شکایت، همه چیزتو بگیره.

maysam.m

Registered User
لایک‌ها
1,370
این لینک رو نگاه کن در مورد ثبت برند توضیح داده:
http://www.yasa.co/register-mark-brand-logo-name-iran

در کل استفاده از نام سایت یا برندهای دیگه در صورتی که ثبت رسمی نشده باشه مزایا و معایبی داره:
مزایا
کسب نتیجه سریع طی زمان کوتاهی
معایب
در صورت موفقیت و گسترش کار احتمال اینکه به عنوان یک فرصت طلب شناخته بشید و استفاده از نام مشابه در نهایت به ضررتون تموم بشه

vbnsan

Registered User
لایک‌ها
168
در ایران قانونی برای کپی رایت برند مشابه نداریم،این موضوع که در فضای مجازی که اصلا وجود نداره
مگر به دروغ،فقط تهدید بی خود بخواهند بکنند که ما از فتا شکایت می کنیم،که این هم مطمئن باش نمی توانند چون پلیس فتا با حکم دادگستری بررسی می کنه

Dark.Knight

Registered User
لایک‌ها
745
اگه صرفا ثبت کنی و کاری باهاش نکنی هیچ منع قانونی نداره ولی اگه روش سایت مشابه با فعالیت اون سایت بزنی میتونه شکایت کنه و همه چی هم به نفع اون تموم میشه.
من سایت هایی رو دیدم دات کام یه فعالیت دیگه داشت و دات ای ارش یه موضوع دیگه ..

majids5

Registered User
لایک‌ها
518
نمیتونن فکر کنم.
الان شونصدتا سایت دارن به اسم سنجش فعالیت میکنن.
یه برند دولتی هم هست کاریش کردن؟

ATILA1355

Registered User
لایک‌ها
1,118
سنجش اصلی پیگیر نبوده ... به نظرم خیلی کارها می تونست بکنه
خیر دوست عزیز
اینجا ایرانه
یه بنده خدایی دامنه یکی از بزرگترین تولید کنندگان خودرو ایران دست اش هست و قبلا سایت یه نمایندگی از همین کارخونه بوده
حالا خیلی لطف کرده فقط اجاره داده به خود کارخونه!!!
کسی هم اگه صاحب برند باشه و بخواد شکایت کنه این قدر دوندگی و دنگ و فنگ و پول وکیل باید بده که اگه بیاد با صاحب دامنه کنار بیاد خیلی ارزونتر براش تموم میشه
نمونه زیاد هست تو بازار از این موارد

مگر فقط یک نکته که سایت فیک ( تقلبی ) مد نظر شما ، باعث ضرر ( از لحاظ تقلبی یا اصل نبودن مورد فروش ، اخبار ) ، توهین ، اخلال در روند کاری سایت اصلی ( کپی مطالب یا فروش کالا مشابه با کیفیت پایین یا تقلبی ) شناخته بشه برای قاضی ولاغیر

اینها رو هم گفتم چون 3 4 باری سر از دادگاه در آوردم متاسفانه!

farbodpoles

Registered User
لایک‌ها
481
سلام
برندت رو ثبت کن و برو شکایت کن ...
فقط سایت های مورد نظر باید تو همون موضوع سایت شما فعالیت کنن که بتونی به نتیجه برسی
بزودی ما هم همچین اقدامی انجام خواهیم داد ...
اگر واقعا تو فکر شکایتی برو پیش یه وکیل برای مشاوره

آیدین نامی

Registered User
لایک‌ها
407
متاسفانه تو کشوری زندگی می کنیم که در این زمینه ها خیلی عقب افتاده است

ایران رو ولش ... تو تهران به این بزرگی من وکیلی پیدا نکردم که در این زمینه اطلاعات و تخصص کافی داشته باشه ... اطلاعات من از این وکیلها بیشتره .... قاضی ها هم بدین شکل ...
با کلی وکیل تو تهران صحبت کردم ... واقعیتش نتونستم حالیشون کنم مشکلم را

یک ساعت پیش با وکیلی که در یکی از برج های لوکس تهران دم تشکیلات داره , صحبت می کنم .... وسط صحبتهاش می دونید به من چی گفت .... گفتش : کارت بازرگانی داری!!!! من ..... ثبت دامین .... وب سایت .... کارت بازرگانی !!!!!

آیدین نامی

Registered User
لایک‌ها
407
تو مدت یک ماه اونقدر اطلاعات جمع کردم که خودم می خوام یک دفتر مشاوره بزنم .... اونقدر چیزها می دونم که فکر نمی کنم کسی به اندازه من اطلاعات داشته باشه ...

ولی مطمن هستم اگر اقدام بکنم مطمنا به نتیجه می رسم ... فقط وقت و زمان می خواد که من ندارم .... وکیلها هم که هیچ!

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
دو راه وجود دارد یکی از طریق دادگاه هست و دیگری از طریق wipo که مسئول رسیدگی به اختلافاتی مثل نام دامین هست
برای هر دو نیاز به وکیل داری
اگر از طریق دادگاه می خوای شکایت کنی باید ببینی که طرف کدام کشور هست و از طریق دادگاه همان کشوری که طرف مقیم هست اقدام کنی
راه دوم هم که wipo هست که فکر کنم برای به نتیجه رسیدن 4-5 هزار دلار باید خرج کنی
بهترین راه اینه که اگر داره خسارت چشمگیری می زنه اینه که دامینش را بخری کم دردسر ترین راه و ارزان ترین هست

TO FAN

Registered User
لایک‌ها
145
با خود طرفی که دامنه رو زده حرف بزنی بهتر نتیجه میده همیشه
ت ادوندگی پول خرج کردن اینا اخرشم هیچی
بعدشم اگه ادرس تو اصلی باشه و ایندکس بازدیا میاد سایت تو دیگه اونم اگه زیادی گرد خاک کرد ادرس سایتشو بده فیلترینگ
پوووف

Last edited:
بالا