برگزیده های پرشین تولز

آیا تلویزیون‌های LED بهتر از LCD هستند؟

omidghadami

Registered User
لایک‌ها
1
من یجا خوندم نمیشه بدون عینک تصاویر را سه بعدی دید حالا واقعا این نمایشگرها سه بعدی هستند یا یه عینک سه بعدی همراه دستگاه میفروشند و اسمشو سه بعدی میزارند؟؟
(مثل یه مدل لپتاپ شرکت ایسوس که سر ملت کلاه میزاشت)

نه دوست عزیز هر چند که تعداد 3D TV ها خیلی کمه ولی بدون عینک سه بعدی هست علتشم یه جور رندر کردن خاص تصاویره! اگه توی ویکی برگردی اطلاعاتش هست!

ROG

Registered User
لایک‌ها
0
من یجا خوندم نمیشه بدون عینک تصاویر را سه بعدی دید حالا واقعا این نمایشگرها سه بعدی هستند یا یه عینک سه بعدی همراه دستگاه میفروشند و اسمشو سه بعدی میزارند؟؟
(مثل یه مدل لپتاپ شرکت ایسوس که سر ملت کلاه میزاشت)

اون که 3D بود !!!!!!!!!!! سر کی کلاه گذاشت ؟ :eek:

ari_gholi

Registered User
لایک‌ها
4
سلام
راستش می خوام یه LED بخرم...نمیدونم 3D بخرم یا 2D...یه سری سوال داشتم...
اینم مدل مد نظرمه...UE40C7000
1.این سامسونگ که میگه تبدیل 2D به 3D واقعیه؟
2.این 3D ها میتونن به جای 2D استفاده بشن؟(یعنی وقتی مهمون میاد که نمیشه 100تا عینک داشته باشیم...جوری هستن که 2Dرو عالی نشون بدن...)
3.من که چشمام ضعیفه میتونم راحت ببینم با عینکش؟

t_tanhayam

Registered User
لایک‌ها
41
سلام
راستش می خوام یه LED بخرم...نمیدونم 3D بخرم یا 2D...یه سری سوال داشتم...
اینم مدل مد نظرمه...UE40C7000
1.این سامسونگ که میگه تبدیل 2D به 3D واقعیه؟
2.این 3D ها میتونن به جای 2D استفاده بشن؟(یعنی وقتی مهمون میاد که نمیشه 100تا عینک داشته باشیم...جوری هستن که 2Dرو عالی نشون بدن...)
3.من که چشمام ضعیفه میتونم راحت ببینم با عینکش؟

1-منظورتون از واقعي چيه؟ پروسسور مخصوصي داره كه كانورت ميكنه 2d رو به 3d منتها خوب مسلما نميتونه عمق ميدان و conflict در 3d هاي واقعي روداشته باشه بيتر جنبه سر گرمي وفان داره تا 3d واقعي
2-اگه منظورتون استفاده نرمال ومعمولي هست بله هيچ مشكلي كه نداره هيچ بلكه معمولا بخاطر پردازنده هاي خوبي كه بر روي اونها نصب ميشه تا بتونند 3d ها رو اجرا كنند اندكي بهبود كيفيت هم داريم
3-بله هيچ مشكلي ندارين توي ديدن 3d

ari_gholi

Registered User
لایک‌ها
4
1-منظورتون از واقعي چيه؟ پروسسور مخصوصي داره كه كانورت ميكنه 2d رو به 3d منتها خوب مسلما نميتونه عمق ميدان و conflict در 3d هاي واقعي روداشته باشه بيتر جنبه سر گرمي وفان داره تا 3d واقعي
اول ممنون بابت جوابتون...
دوم اینکه کلا به نظرتون به صرفه هست من پول بابت این بدم؟

t_tanhayam

Registered User
لایک‌ها
41
اول ممنون بابت جوابتون...
دوم اینکه کلا به نظرتون به صرفه هست من پول بابت این بدم؟

خواهش ميكنم دوست عزيز اگر ال اي دي غير 3d ميخواين وبه 3d نميخواين پول بدين من c6900 سامسونگ رو پيشنهاد ميدم
و اگر 3d من c8000 سام رو پيشنهاد ميدم هر دوي اينها از پروسسور تصويري جديدي استفاده مي كنند كه در تصاوير واقعا فوق العاد ه تاثير گذار هست
تكنولوژي تحت عنوان Samsung Precision Dimming كه توي اين دو مدل موجود هست

HTML:
http://hdtvtutors.com/2010/07/25/samsung-precision-dimming-review/

compare-diffrences-c9000-vs.jpg

ari_gholi

Registered User
لایک‌ها
4
خواهش ميكنم دوست عزيز اگر ال اي دي غير 3d ميخواين وبه 3d نميخواين پول بدين من c6900 سامسونگ رو پيشنهاد ميدم
و اگر 3d من c8000 سام رو پيشنهاد ميدم هر دوي اينها از پروسسور تصويري جديدي استفاده مي كنند كه در تصاوير واقعا فوق العاد ه تاثير گذار هست
تكنولوژي تحت عنوان Samsung Precision Dimming كه توي اين دو مدل موجود هست

HTML:
http://hdtvtutors.com/2010/07/25/samsung-precision-dimming-review/

compare-diffrences-c9000-vs.jpg

بازم ممنون...
ولی من مشکلم اینه که باید 40 اینچ بخرم...یعنی سایز بیشتر رو نمیتونم بگیرم...پس فقط میمونه همون 7000...
می ارزه من پول بابت 3D بودنش بدم؟یعنی در آینده که مثلا یه بلوری پلیر 3d بخرم واقعا جواب میده این C7000؟
اگر اینجوری خوب نیست که فقط میمونه 6500...نه؟
یعنی از بین این مدل ها کدومش میصرفه؟
UN40C7000
UN40C6500
UN40C6400
UN40C6300
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اگر از بین مارک های دیگه یه مورد خوب هست ممنون میشم کمکم کنین...فقط 40 اینچ...
ببخشید من اینقدر سوال میپرسم....:دی

Last edited:

t_tanhayam

Registered User
لایک‌ها
41
بازم ممنون...
ولی من مشکلم اینه که باید 40 اینچ بخرم...یعنی سایز بیشتر رو نمیتونم بگیرم...پس فقط میمونه همون 7000...
می ارزه من پول بابت 3D بودنش بدم؟یعنی در آینده که مثلا یه بلوری پلیر 3d بخرم واقعا جواب میده این C7000؟
اگر اینجوری خوب نیست که فقط میمونه 6500...نه؟
یعنی از بین این مدل ها کدومش میصرفه؟
UN40C7000
UN40C6500
UN40C6400
UN40C6300
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اگر از بین مارک های دیگه یه مورد خوب هست ممنون میشم کمکم کنین...فقط 40 اینچ...
ببخشید من اینقدر سوال میپرسم....:دی

خواهش ميكنم با توجه به شرايط واينچ مورد نظر چاره اي جز انتخاب c7000 توي 3d ها نداريد البته بگم تصوير خيلي خوب وقابل قبولي داره اگه مثلا خريدتون براي 5 سا ل اينده هست گزينه خوبيه با توجه به امكانات بسيار خوبي كه داره با اون Usb‌فوق العادش
بله جواب ميده مشكلي ندارين از اين بابت هر سورس 3d كه بزنيد جوابتون رو خواهد داد
در غير اين صورت از ليستتون همون مدل c6900 كه البته توي ايران اينطور نامگذاري ميشه و در اصل c6500 هست
گزينه فوق العاده خوبي در غير 3d هاست
از برند هاي ديگه موجود بازار اگه سراغ ال جي ميرين lx9500 هم گزينه خوبيه در ال اي دي ها

ari_gholi

Registered User
لایک‌ها
4
پس همون 7000 خوبه...آخه اختلافش با 6900 فقط 300تاست...
USBش چه جوریه؟:دی
بعد این اینترنت TV میگیره تو ایران؟

ariobarzan1

Registered User
لایک‌ها
180
در کل سه بعدي يه جور به اشتباه انداختن مغز و چشم هست اش و فکر نکنم براي دراز مدت چيز خوبي باشه
چون در اصل مغز و چشم رو گول مي زنه که شما تصوير رو سه بعدي مشاهده کنيد

t_tanhayam

Registered User
لایک‌ها
41
پس همون 7000 خوبه...آخه اختلافش با 6900 فقط 300تاست...
USBش چه جوریه؟:دی
بعد این اینترنت TV میگیره تو ایران؟

خوب اختلاف قيمت كمش بر ميگرده به همون تفاوت در تكنولوژي كه گفتم
در مورد USB سام شما هر فرمتي رو از قبيل TS.MPEG2.MKV.AVI...... هر چيزي كه به ذهنتون ميرسه رو تا رزولوشن 1080P كه همون فول اچ دي ميشه رو اجرا ميكنه حتي ميتونيد هارد اكسترنال 1T وبالاتر هم بزنيد و براحتي اجرا ميكنه
در مورد اينترنت TV كمي قضيه مشكل داره توي ايران براي عدهاي متونند IP ها رو ست كنند عده ي نه
البته قابليت خاصي نيست فقط ميتونيد ويجت هاي اب وهوا اخبار يوتيوب ... سايت هاي محدودي رو چك كنيد

t_tanhayam

Registered User
لایک‌ها
41
در کل سه بعدي يه جور به اشتباه انداختن مغز و چشم هست اش و فکر نکنم براي دراز مدت چيز خوبي باشه

البته كمي موافق نيستم دوست عزيز

یک تصویر 3 بعدی تشکیل شده از 2 تصویر از یک شکل که به طور همزمان وارد صفحه می شوند در این حال یک تصویر از سمت راست و یک تصویر از طرف چپ وارد میشه که در نهایت این دو تصویر با هم امیخته میشوند که این پدیده Streopsis نامیده می شود. چشم یک فرد بالغ حدود 5 سانتیمتر از هم فاصله دارند که این موضوع سبب می شود که هر چشم یک زاویه مشخص از اشیا را درک کند در زمانیکه این تصاویر با کمک عینک در ذهن بیننده با هم ترکیب می شوند درک سوم یا بعد سوم ایجاد می شود.
همون كاري كه چشم ميكنه تقريبا

ari_gholi

Registered User
لایک‌ها
4
خوب اختلاف قيمت كمش بر ميگرده به همون تفاوت در تكنولوژي كه گفتم
در مورد USB سام شما هر فرمتي رو از قبيل TS.MPEG2.MKV.AVI...... هر چيزي كه به ذهنتون ميرسه رو تا رزولوشن 1080P كه همون فول اچ دي ميشه رو اجرا ميكنه حتي ميتونيد هارد اكسترنال 1T وبالاتر هم بزنيد و براحتي اجرا ميكنه
در مورد اينترنت TV كمي قضيه مشكل داره توي ايران براي عدهاي متونند IP ها رو ست كنند عده ي نه
البته قابليت خاصي نيست فقط ميتونيد ويجت هاي اب وهوا اخبار يوتيوب ... سايت هاي محدودي رو چك كنيد

واقعا ممنون...خیلی کمکم کردین...
پس من همون UN40C7000 رو برم بخرم...
خیلی خیلی ممنون...

GFX

Registered User
لایک‌ها
747
جایی مقاله نوشته این رو یا خودتون حدس میزنید؟

omidghadami

Registered User
لایک‌ها
1

دوست عزیز حرفتون درسته! در عمل ما داریم تصویرهایی که قراره توی مغز نقش ببنده رو دستکاری می کنیم!
ولی مشکلی نداره! در عمل ما فرمت تصویر رو توی مغز عوض نکردیم! البته یه مسئله ای که هست اینه که این تکنولوژی در ابتدا یه مقدار اذیت می کنه چون مغز ما عادت به اون نداره!

ari_gholi

Registered User
لایک‌ها
4
چه خوب و چه بد خیلی افتادن توی بورس این 3D ها...همه فیلمهایی که از این به بعد میاد یه 3D جلوشون چسبیده!!
به نظرم توی ایران توی 1-2 سال آینده باید منتظر باشییم تا بازار رو قبضه کنند...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ببخشید یه سوال دیگه...:دی
من اگه یه فیلم 3D رو از اینترنت دانلود کنم و روی هارد یا فلش بریزم میتونم به USB وصل کنم و 3D ببینم؟

t_tanhayam

Registered User
لایک‌ها
41
چه خوب و چه بد خیلی افتادن توی بورس این 3D ها...همه فیلمهایی که از این به بعد میاد یه 3D جلوشون چسبیده!!
به نظرم توی ایران توی 1-2 سال آینده باید منتظر باشییم تا بازار رو قبضه کنند...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ببخشید یه سوال دیگه...:دی
من اگه یه فیلم 3D رو از اینترنت دانلود کنم و روی هارد یا فلش بریزم میتونم به USB وصل کنم و 3D ببینم؟

متاسفانه هنوز اين قابليت اينقدر جديدو پيچيده هست كه بايد دستگاههاي پخش blueray3d ‌داشته باشين و با usb اين قابليت هنوز نيومده

بالا