برگزیده های پرشین تولز

آیا خرید دفتر اداری قدیمی روی مغازه کار درستی است؟

reza_khan2006

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
سلام
شاید سوال خنده داری باشه ولی من چون بی تجربه هستم دوستدارم نظر دوستان بپرسم.

یه مغازه هست که دو طبقه روی سقفش دفتر اداری درست کردند.
مشکلات اصلی
قدیمی بودنش هست . سن ساختمان هم تقریبا 20 سال است.
دو طبقه پله داره.

چون قیمت مناسبی نسبت به موقعیت ملک هست گفتم جهت سرمایه گذاری بگیرم. البته این قدیمی بودنش کمی نگرانم کرده .

افراد وارد به املاک به نظرتون کار خوبیه این کار. چون شغل خودم هم برنامه نویسی هست و معمولا از راه دور کارهام انجام میدهم برای استفاده کاری خودم هم موقعیت خوبیه

با تشکر

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
من وارد به املاک نیستم. اما وارد به دفتر اداری هستم:D

به نظر من ارزش نداره. ملک اداری بالای مغازه در صورتی ارزش داره که مغازه پایینش هم در مالکیت شما و مرتبط با همون کار باشه. مثلا مغازه پایین خدمات کامپیوتری باشه و دفتر بالا شرکت کامپیوتری

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,304
معمولا برای سرمایه گذاری ملک اداری مناسب نیست
اگر دقت کرده باشید ملک های اداری حتی نسبت به مسکونی قیمت پایین تری دارن

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,404
تو این چند سال دفتر اداری بهاطر رکود اقتصادی بدرد نمیخوره،مغازه هم دک زیاد به کار نیست

reza_khan2006

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
راستش همه میگن کسب و کار کساده و اوضاع بده
ولی دارم می بینم چپ و راست دارند مجتمع اداری چند طبقه درست می کنند برام سوال اگر کار نیست و اوضاع خرابه پس کی اینا را می خره
الان دفتر اداری جای درست حسابی بالا 9 میلیون توی شهر ما می زنند

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,404
دوستانی که تحربه ندارن الکی نظر ندن،مغازه ی من تو چها چها راه استانبوله.
مغازه های پاساژ فردوسی طبقه اول به بالا خیلیش خالی شده که سابقه نداشته و امسال اجاره ها اومده پایین بخاطر اوضاع بد کاسبی

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
راستش همه میگن کسب و کار کساده و اوضاع بده
ولی دارم می بینم چپ و راست دارند مجتمع اداری چند طبقه درست می کنند برام سوال اگر کار نیست و اوضاع خرابه پس کی اینا را می خره
الان دفتر اداری جای درست حسابی بالا 9 میلیون توی شهر ما می زنند

ببین قیمت سند اداری در حالت نرمال، 1.5 برابر مسکونی در همون منطقه است. بنابراین هر کسی که ساختمونش موقعیت اداری داره، سعی میکنه با پرداخت حقوق قانونی ( و غیر قانونی:D)، سند اداری بگیره. همین باعث شده که ساختمون هایی که کاملا نقشه مسکونی دارند، سند اداری داشته باشن. از طرفی هم کسانی که دنبال دفتر هستن، بجز شرکت های رسمی و جا افتاده که نیاز به سند اداری دارن، بقیه دنبال ملک مسکونی با موقعیت اداری میگردن که ارزونتر براشون تموم بشه.

به نظر شخصی من، دفتر بالای مغازه برای خیلی از کارهای شرکتی وجهه خوبی نداره. اگر به قصد سرمایه گذاری میخری، باید به این توجه کنی که خیلی ها با من هم نظر هستن:D، بنابراین بعدا مشتری کمی داری برای این ملک. ضمنا نقشه هم برای ملک سند اداری خیلی مهمه.

بالا