منتخب بازارچه

برگزیده های پرشین تولز

آیا سرمایه گذری در بورس خوب است؟

tbourse.college

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
13 آگوست 2020
نوشته‌ها
2
لایک‌ها
0
این روزها بازار بورس بسیار مورد توجه و استقبال مردم ایران قرار گرفته است. هر جا برویم سخنی از بورس و بازار سهام در میان است. و این سوال پیش می اید که آیا سرمایه گذاری در بورس خوب است؟ در این محتوای آموزش بورس قصد دارم که به سرمایه گذاری در بورس و بازار سرمایه ایران بپردازم.
اینکه در چه بازاری سرمایه گذاری کنید و اینکه آیا در بورس می توانید سود کسب کنید یا خیر همه چیز بستگی به خود شما دارد، جف السون در کتاب برتری خود می‌گوید، همان فعالیت‌هایی که شما را از شکست به سوی بقا سوق می‌دهد شما را از بقا به سوی موفقیت سوق می‌دهد. در بازار بورس هم می‌توان بازدهی عالی داشت و هم می‌توان نتایج جبران ناپذیری بدست آورد.
خوب است بدانید که همه بازارهای مالی نیاز به علم و تجربه دارد و اگر بدون علم و تجربه به آن وارد شوید حتما متضرر خواهید شد. بازار بورس نیز نیاز به تجربه و تخصص کافی دارد، اگر مهارت و تجربه لازم را نداشته باشید حتی اگر میلیاردها تومان سرمایه وارد بازار بورس کنید ضرر خواهید کرد. از اسفند ماه 98 تا مرداد ماه 99 شاخص بورس از حدود 500 هزار واحد به 2 میلیون واحد رسید و در این بین افراد زیادی به طور تصادفی سود کردند و این باعث شد که تصور کنند همیشه به همین صورت خواهد بود و بدون کسب علم معامله گری کنند. ممکن است در بازارهای صعودی سود های تصادفی و شانسی زیادی داشته باشید اما شک نکنید یک روز بازار تمام دارایی‌های شما را پس خواهد گرفت. همیشه این جمله معروف نیکلاس دارواس را به یاد داشته باشید که می‌گوید بازار همیشه آماده هست تا به کسانی که قدرتش را فراموش کرده‌اند، درس جبران ناپذیری بدهد.

بورس همانند یک ششمشیر دو لبه است، که هم می‌تواند خوب باشد و هم بد. اما اگر مهارت‌های لازم آموزش بورس شامل تحلیل بنیادی، تحلیل تکنیکال، مدیریت سرمایه سهام و رفتارشناسی را فرا بگیرید مطمئنا در بلند مدت سود های خوبی از این بازار خواهید گرفت. همچنین می‌توانید برای شروع سرمایه‌گذاری در بورس از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری که انواع مختلف (درآمد ثابت، مختلط و ...) دارند اقدام کنید.
سهام عدالت
 

mr.s3ri0s

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
تاریخ عضویت
17 نوامبر 2012
نوشته‌ها
1,445
لایک‌ها
397
محل سکونت
تهـــــران
اره خوبه برو تو بورس لینکسازیو بزار کنار
 
بالا