برگزیده های پرشین تولز

آیا فناوری اطلاعات یعنی همین مسخره بازی ها !!!!

لایک‌ها
0
آیا فناوری اطلاعات یعنی همین !!!!

– کلمه فناوری اطلاعات به جای IT1
– کلمه فناوری اطلاعات و ارتباطات به جای ICT
-  کلمه (فاوا) به جای فناوری اطلاعات و ارتباطات
– کلمه درگاهک به جای Port
– کلمه اشکال به جای BUG
– کلمه پرده بان به جای Screen Saver
– کلمه "نشانی قرارداد اینترنتی" به جایIP Address7
– کلمه "آوا-3" به جای MP3
– کلمه "نواما" به جای Mpeg
– کلمه "نمادیس" به جای Jpeg

این ده کلمه کلماتی هستن که قراره به زودی در فرهنگ اصطلاعات جامعه به قول معروف فناوری اطلاعات کشورمون تغییر کنن. نمیدونم چی بگم. نمیدونم این تفکر از کجا به فکر مسئولین بی فکر این جامعه در حال توسعه و رو به پیشرفت ما رسیده. یعنی فقط برای ابراز وجود اینه که کلمات رو فارسی کنیم و فارسی رو پاس بداریم. چرا وقتی نمیتونیم پسوند یک فایلی رو در این جامعه بزرگ کامپیوتر جهانی و حتی برای خودمون در کشور خودمون تغییر بدیم باید اسم این پسوند رو عوض کنیم مثلا به "نمادیس" یا حتی توی اینترنت هیچ جا و در هیچ سایت بین المللی و خصوصی ای از کلمه "آوا-3" استفاده نشده باید چنین لغتی رو به کار ببریم. آیا ما با آموختن این کلمات فارسی میتونیم پیشرفت کنیم یا فقط وقت خودمون رو تلف میکنیم برای یاد گرفتن و آموزش دادن چیزی که نیست و چیزی رو یاد بدیم که بیشتر دچار مشکل میشه
از این به بعد معلمین این رشته باید بگن هر وقت من گفتم "آی پی" شما بدونید که منظورم همون "نشانی قرارداد اینترنتی" هست و باز هم بگه "آی پی" این وقت تلف کردن نیست
ملل مختلف بدون عوض کردن لغات اصلی یک رشته با لغات زبان خودشون سفینه میفرستن آسمون و رباط سخن گو میسازن و شاتل تعمیر میکنن و مریخ رو میگردن و تا قمر تیتان سیاره کیوان میرن و زیر دریا تونل میزنن و خودروی هیدروژنی میسازن و تو سر ما میزنن. ما نشستیم گه زیادی میخوریم و کلمه از خودمون در میاریم

آره آمریکا تصویب کرده به جای اسلام بگه Wallk in The Mohammad Way و دیگه نگه اسلام
و به جای ایران هم میخوان بگن The Country By Other Words مسطلحش هم ميشه TCBOW

تو این جامعه کامپیوتر و فناوری اطلاعات ما همه در جا میزنن پیشرفتمون اینه که یه برنامه ای بنویسیم و خودمون و گنده کنیم و اربده بکشیم دقیقا با برنامه ای که قبلا یکی نوشته بشینیم کار کنیم و یه منوی جدید توش پیدا کنیم و یه کاری بکنیم که تا حالا نکردیم بعد فکر کنیم خودمون اختراعش کردیم

اینا نمیدونن برای پیشرفت "آی تی" یک کشور باید خرج کرد. نه یک میلیارد تومن بلکه 100 میلیارد دلار اونوقته که میشه پیشرفت کرد

Monirzadeh

Registered User
لایک‌ها
35
قبول كه كار درستي نيست و حق اون را نداريم كه اسمي براشون بگذاريم ولي اين چه ربطي داره كه پيشرفت نكنيم هممون ميدونيم كه هيچ وقت از اين لغات استفاده مي نميكنيم
ولي يك مقدار شورش هم كرديد ها

farhad12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فن آوري اطلاعات الان شده بازيچه يك عده
يك عده بي تجربه پولهاي كلانرو خرج اشتباهات و آزمون و خطاي خودشون مي كنن و حتي ابا دارن مثلا از پيمانكاران خارجي مشورت بگيرن
مثل اين مي مونه كه كسي بخواد چرخ رو از اول اختراع كنه

با اينكارها فن آؤري بومي نميشه آقا جان با اين ظاهر سازيها فقط خودمون رو گول ميزنيم و پول مردمو ميريزيم تو چاه

لایک‌ها
0
به نقل از Monirzadeh :
قبول كه كار درستي نيست و حق اون را نداريم كه اسمي براشون بگذاريم ولي اين چه ربطي داره كه پيشرفت نكنيم هممون ميدونيم كه هيچ وقت از اين لغات استفاده مي نميكنيم
ولي يك مقدار شورش هم كرديد ها

عزيز جان به حرف من فكر كن

پيشرفت زماني به دست مياد كه تلاش كنيم در راهي كه مفيد باشه و به دردمون بخوره ... فكر كن طرف اسمش تقي باشه .. استاد تمام علوم هم باشه حالا تو هي سعي كن بهش بگي ممد ... حالا اون هي پيشرفت ميكنه بقيه هم كه ازش چيز ياد ميگيرن پيشرفت ميكنن ولي تو هي نشستي داري اسمش رو عوض ميكني ... اين از نظر اسم ...

بحث دوم اينكه من منظورم همش اين نبود ...

ما از اولي كه بحث آي تي تو كشورمون راه اندازي شد چقدر پيشرفت كرديم ... فقط يا سايت زديم يا كتاب چاپ كرديم يا رفتيم كلاس يا فوق فوق فوقش آفيس 2004 ياد گرفتيم ... آقا آي تي بحثش فرق ميكنه ... من مدرك آي تي از كمبريدج دارم اما الان چي ... نشستم اينجا دارم اين حرفها رو ميزنم كه آي تي اين نيست كه فقط معرفيش كنيم و توضيحش بديم ... بايد پيشرفت كرد ... بايد در زمينه اطلاعات غني شد نه اينجوري ... نه اين كه الان برو 1 جاي دنيا بگو نماديس يكي بفهمه .. تو خود ايران هم قاطي استادان و مهندسان و دكترهاي كامپيوتر بگي نماديس نميفهمه ... بابا اين اشتباهه ... به اين اين مسخره بازي ها بايد بهتر با اين مسئله برخورد كرد.

من پروژه دارم ... اما هرجا بردم هيچكي بهش هيچ محلي نذاشته چرا ؟ چون اين كارها هزينه ميخواد و هزينه رو بايد جايي باشه كه سرمايه گذاري كنه روي پروژه هاي سازنده ...

وقتي دو تا جوون ايزاني با آب و نمك و پنجا هزار تومن پول ميتونن دستگاه جوشي بسازن كه هيچ جاي دنيا تا حالا نساخته ... فكر نميكني 200 تا مهندس ايراني با اورانيوم و باريوم و پنج ميليون دلار سفينه بسازن برن ماه ...

عزيز جان اين حرف من شور كردن اين قضيه نيست ... دارم چيزايي كه فكر ميكنم رو ميگم ... بايد ياد بگيريم به جاي انجام كارهاي بيخود براي بزرگ جلوه دادن خودمون ... يه كار سازنده بكنيم حتي اگر بزرگمون نكنه ....

سياست فناوري اطلاعات ما اينه كه كارهاي كوچيك و ريز و 100 تا 100 تا انجام بده تا ما گوه گيجه بگيريم و فكر كنيم عجب اتفاقي افتاده ... اما ده مليون هزينه يه پروژه بزرگ نكنه .... عزيز جان ايجاد سي دي موزه هاي ايران كه ديگه ربطي به آي تي نداره ...

بحث در اين مورد زياده ... خوشحال ميشم دوستان بيان و حرفاشون رو بزنن ....

موفق باشيد

Monirzadeh

Registered User
لایک‌ها
35
من منظورم اين نبود كه كارشون درسته اصلا كارشو رتاييد نمي كنم ولي همه يك مشكل داريم ميخاهيم دولت هزنه كار ما را بده يا برامون كار درست كنه
چرا خودمون شروع نميكنيم هي كدوم حاظر نيستيم يك تكوني به خودمون بديم
آيتي هم بگذاريم كنار تو خيلي از كارامون همينجوريم فكر كرديد خاج ازكشور مگه آپلو هوا مي كنن هركي اومد گفت يك طرح دارم ميگن بفرما اين هزينش چقدر سعي كرديد يك كار گروهي انجام بديد چقدر سعي كرديد به بقيه ميدون بديد
اين كه مي گم ميگيم چرا چنان چرا بهمانه بريد يك سري به لينك زير بزنيد
http://www.forum.persiantools.com/t22643.html
به همه گير ميديم تا ميگي بيايد يك كاري بكنيم كه اين مشكلات برطرف بشه همه جا ميزنيم دوباره ميريم يك جاي ديگه همون حرف ها را ميزنيم فقط دنبال يك نفريم كه بگيم تقصير اين بود

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
اينا رو بيخيال فقط درگاهك!!!!!!!!!!!!!!!!!
58.gif
58.gif

مطمئنم اين چرنديات هم مثل قبلي ها بعد مدتي فراموش ميشه. :D

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
نكه خيلي ملت به جاي ماوس يا موس گفتن موشواره كه حالا بيان به جاي Jpeg بگن، بگن، چي بود اسم مسخره من درآوردي اينا
77.gif
(از بس چرت بود يادم رفت!) آها پاكديس، ته تاقديس، آهان نماديس!! چرت
114.gif
تازه تا اونجا كه يادم مياد و تو آيين نگارش خونده بوديم "ك" در آخر كلمات نشاندهنده كوچكي و يا تحقير است، حالا port كه تا حالا درگاه ميگفتنش، حالا يعني يهو شد پورت كوچولو كه يه ك به تهش چسبوندند!!
24.gif
هه! منكه به واژه هاي اينا آلرژي دارم و همچنان ميگم كامپيوتر، تكنولوژي، ماشين، اتومبيل، فكس، هلي كوپتر، موبايل، انرژي اتمي
3.gif

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
چهار سال پیش موقعی که گفتند شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه ..... خودش رو گذاشته و..... از خنده روده بر شدیم و فکر کردیم که هیچ غلطی نمی تونند بکنند، و دست روی دست گذاشتیم تا به اینجا رسیدیم!! که همگی وضعیت فعلی رو می دونیم.

اما بعد از درس گرفتن از اون مصوبه های ... فهمیدیم که آقایونی رو که تا حالا حساب نمی کردیم ، هر کاری که نتونند بکنند؛ در زمینه خراب کاری و بی مسئولیتی هر کاری رو که به ذهن آدم هم نمیرسه!!! می تونند انجام بدهند.(نظیر همین اسم گزاری ها!!)

در همین جا زنگ خطر رو برای خراب کاری های بیشتر این نهاد، غیر مسئول اعلام می کنم و به همه می گم که : مثل مسخره بازی ها شعاف دست رو دست نزارید و کار رو به جایی نرسونید که «مسخره بازی» ها بلای جونتون بشه و کار و زندگیتون رو از دست بدهید.

به خاطر همین هم که شده تا وقتی که بخواهند این طوری رفتار کنند، کاری می کنیم که از «کارشون» پشیمون بشند!!

(فعالیت های برخوردی با این نهاد نیز متعاقبا اعلام خواهد شد.)

بالا