برگزیده های پرشین تولز

آیا مودم ADSL آنبورد هم داریم؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
با سلام

آیا مودم ای دی اس ال Onboard هم داریم؟

به عبارتی آیا ممکن است مادربورد بنده که مدل MSI915 است، مودم ADSL داشته باشد و من بی خبر باشم؟

ضمناً ممکن است راهنمایی کنید که مودم ADSL به کدام درگاه (Port) کامپیوتر وصل می شود؟

با تشکر

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
من تابحال نه شنیدم و نه دیدم که مینبردی مودم adsl داشته باشه - البته این دلیل بر نبودنش نیست!

مودمهاب adsl یا پورت usb دارن یا lan یا هر دو - هر مینبرد معمولی هم حداقل usb رو داره.
البته lan بهتره

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
من تابحال نه شنیدم و نه دیدم که مینبردی مودم adsl داشته باشه - البته این دلیل بر نبودنش نیست!

مودمهاب adsl یا پورت usb دارن یا lan یا هر دو - هر مینبرد معمولی هم حداقل usb رو داره.
البته lan بهتره
lan رو فقط به خاطر اينكه سرعت اتصالش 10 برابر usb هست ترجيح ميدين يا دلايل ديگه اي هم داره؟

farbod_123

Registered User
لایک‌ها
0
پلی اند پلاگ بودن
اشغال نکردن پورت های یو اس بی ...

artin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
lan رو فقط به خاطر اينكه سرعت اتصالش 10 برابر usb هست ترجيح ميدين يا دلايل ديگه اي هم داره؟

خوب اولا که سرعت USB اونقدر هم پایین نیست ! البته بستگی به نوعش داره
تو این لیتک پایین سرعت انواع usb و firewire رو نوشته
http://lyberty.com/tech/terms/usb.html

و اما اینکه چرا lan رو انتخاب می کنن فکر می کنم بستگی به خود طرف داره چون هر کدوم برتری های خودشون رو دارن

با مودم lan شما دیگه لازم نیست بیش از یک بار تنظیم خواصی انجام بدید و نیازی به درایور خواصی نداره و مهمتر اینکه تو سیستم عامل های دیگه مثل لینوکس یا ویندوز 64 بیت کوچکترین مشکل درایور ندارید

مودم usb خوبیش اینه که نیاز به آداپتور اضافه ندارید و برای کسانی مثل من که 9 تا وسیله برقی تو یه پریز زدن مفید هست

البته شاید هر کدوم برتری های بیشتری داشته باشن ولی اینها به ذهنم رسید

در مورد سئوال تاپیک هم من که ندیده بودم ولی یه search کردم پیدا نشد ولی مودم PCI هست ولی چیزی به عنوان onboard پیدا نشد فکر می کنم این به خاطر سیستم طراحیش باشه که امکان onboard کردنش نیست

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7

البته آرتین عزیز توضیحات خیلی خوبی داد بخصوص عدم نیاز به درایور در محیط لینوکس
نظر خودم : در محیط شبکه اینترفیس lan به شما قابلیت انعطاف و مانور بیشتری میده بخصوص اگر مودم بصورت بریج بسته شده باشه

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
البته آرتین عزیز توضیحات خیلی خوبی داد بخصوص عدم نیاز به درایور در محیط لینوکس
نظر خودم : در محیط شبکه اینترفیس lan به شما قابلیت انعطاف و مانور بیشتری میده بخصوص اگر مودم بصورت بریج بسته شده باشه
ممنون.
البته توي مصارف خانگي فكر كنم فقط به صورت بريج استفاده ميشه نه روتر.

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
تایئد می شه ....
من آلان یه مودم دارم که فقط پشتش کلی سولاخ سنبه داره ... من خودم ترجیح میدم وقتی دارم واسه 1 کامپیوتر وصل می کنم با USB اینکارو بکنم
اما بعضی وقت ها پیش میاد که 1 خط رو می خوان تو یه شبکه 10 کلاینتی اشتراک بزارن خب طبیعاتا LAN قدرت مانور بیشتری داره

greenapple

Registered User
لایک‌ها
21
ممنون.
البته توي مصارف خانگي فكر كنم فقط به صورت بريج استفاده ميشه نه روتر.

البته یه خوبی داره که مثلا من تو شرکت مودم adsl رو با کابل شبکه به هاب وصل کردم و تنظیماشو هم ست کردم . حالا همه بدون نیاز به هیچ خرج اضافه دارن از اینترنت استفاده میکنن.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
آيا پورت Lan‌ كه گفتيد، روي مادربورد MSI915‌ هست يا اونهم يه قطعه جدا نياز داره؟

با تشكر

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
شما یه نیگا بهدفترچه مادربردت بنداز اگر داشته باشه که خیلی بعید میدونم حتما توش نوشته

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
بالا