برگزیده های پرشین تولز

آیا میشه به پاکت پی سی کیبرد وصل کرد و فارسی تایپ کرد؟

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
بله.
قبلا" هم ابراز عشق و علاقشون رو به صفحه ي VGA و آيميت آلتيميت ديده بودم.
راستش چند وقت پيش يه سايت ديدم در مورد هندهلد هاي لينوكس كه خيلي خوشم اومد. چون هم تنوع ساخت زيادي داشتن و هم قيمت خيلي مناسبي كه مسلما براي چند كار تخصصي طراحي شده بود.
اگه كسي بخواد فقط براي يه مورد پاكت پي سي بگيره مي تونه اينطوري صرفه جويي كنه.

حق با شماست:)

A.GH.N

Registered User
لایک‌ها
115
ممنون
راستي 2000 ـمين پستتون رو هم تبريك مي گم. (البته از 2000 تا گذشت!)
87.gif

moalla

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
این یو ام پی سی که گفتین چی هست؟ ویندوز ایکس پی روش نصب میشه؟ سخت افزارش چطوره؟
البته یکم سرچ کردم اما اطلاعات جامعی پیدا نکردم.
فرقش با لپ تاپهای کوچیکی که جدیدا زدن چیه؟ (یک مدل سونی دیده بودم که 800 گرم وزن داشت. حدود 2 میلیون. صفحه اون هم لمسی نبود)

moalla

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
یکسری اطلاعات اینجا خوندم. به نظر چیز جالبی میاد ( اما نه برای ما،‌ برای پولدارا)

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
این یو ام پی سی که گفتین چی هست؟ ویندوز ایکس پی روش نصب میشه؟ سخت افزارش چطوره؟
البته یکم سرچ کردم اما اطلاعات جامعی پیدا نکردم.
فرقش با لپ تاپهای کوچیکی که جدیدا زدن چیه؟ (یک مدل سونی دیده بودم که 800 گرم وزن داشت. حدود 2 میلیون. صفحه اون هم لمسی نبود)

قربان نصف شبی هست و من خیلی چشم هام در اثر خستگی و سرماخوردگی باز نمی شه
ولی...
Ultra Mobile PC یا همون Origami یک conceptبود که با شرکت اینتل و ام اس و سامسونگ یکی دوتا دیگر راه افتاد ، هدف تولید دستگاههای میان پی دی ای و لپ تاپ بود با قیمت زیر 500دلار
گرچه شرط آخر براورده نشد ، ولی خیلی بهش نزدیک شدن ( نزدیک 500دلاری مرزش :happy: )
اولین مدل ها رو سامسونگ رو کرد ، گرچه نسخه های اولیه مثل هر تکنولوژی دیگری ، فاجعه بودند ، ولی الان ایسوس و سامسونگ و یکی دو شرکت دیگه ، دستگاه های خوب با قیمت های مناسبی ( زیر 1200دلار ) ارایه کردند
سونی ، بدون اینکه شریک پروژه باشه با سری یو ایکس ش مثل همیشه پر قدرت ظاهر شد. الان این دستگاهی که شما دیده اید 2 میلیون ، البته که صفحه ش تاچ هم هست ، بسیار قدیمی شده ، گرچه ظاهرش در نگاه اول مثل همین مدل های جدیدش هست ولی امکانات ش خیلی بهتر شده

در ضمن این مسئله خرید رو اگر در نظر دارید ، حسابی اولش مطالعه کنید ، این دستگاه ها ، همه چیز دارند غیر از اپتیکال درایو (الان مانوئل شاکی می شه ) . عمر باطری هاشون از 1.5 ساعت تا 3.5-4 ساعت بسته به مدل متغیره

در نسخه های اولیه ، ویندوز های ایکس پی خیلی سریع جایگزین ویندوز ویستا شده اند ،ولی فکر کنم این قدر این نسخه Long horn از resource ها سو استفاده می کنه ،که الان خیلی از مدل های جدیدش با همون ایکس پی دوباره بیرون می یان.
ویندوز این ها با تلبت پی سی ها این فرق رو داره که اونها مجهز به دیجیتایزر هستن ، یعنی یک نسخه نسبتا دستکاری شده برای قلم نویسی ، که تمام برنامه قادر به استفاده از inputمنحصر به فردش بشن. ولی اینها ، یک تاچ تمام عیار دارند و تقریبا با همه برنامه ها کار می کنن.

در مورد امکانات شون ، همون طور که حدس می زنید ، به شدت شبیه لپتاپ هستن

در مورد منابعی که می تونید اطلاعات بیشتر کسب کنید
اینها رو نگاه کنید
onlyumpc.com
http://www.umpcportal.com/products/

موفق باشید

GracIouS

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6
بابا عمر سی دی تموم شده و رفت قاطی باقالیا
الان یه فلش رم یک گیگی رو تو محل ما میدن 3 تا صد تومن !

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
شما داری خب ، ما نداریم که :D

arya67

Registered User
لایک‌ها
48
سلام دوست عزيز
ببين عزيز ميتوني گوشيتو عوض كني، مثلا اينو بگيري:
http://www.mobileplanet.com/p.aspx?i=150276
بعد اين كابلم براش مي خري:
http://www.mobileplanet.com/p.aspx?i=145166
بعد مي توني حتي كيبوردهاي كامپيوتراي كتابخونه هم بهش وصل كني:D ( و Mouse...)
ديگه همه جاهم مي توني با خودت ببري.
يا اينكه يكم خرج كني يه Shift بگيري كه هم گوشيت باشه هم UMPC
USB HOST هم مستقيم رو خودش داره، لازم به كابلم ديگه نيست:D
http://www.mobileplanet.com/p.aspx?i=150277
و
http://www.mobileplanet.com/p.aspx?i=154310

arya67

Registered User
لایک‌ها
48
اينايي كه گفتم درجواب وصل كردن كيبورد بود.
وگرنه براي فارسي تايپ كردن با Advantage بايد خودتون يه راهي پيدا كنين، ولي با Shift ديگه لازم نيست.
با يه Alt+Shift ساده فارسي ميشه:d

smikrobi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دکتر جان فکر میکنی
بشه با 1000$ یک UMPC تقریبا جدید پیدا کرد ؟
من هر چی گشتم چیزی نیافتم
بقیه اساتید هم اگه جایی سراغ دارن لینک بدن لطفا
چون اگه با این قیمت UMPC گیر نیارم باید یه خرسی مثل HP IPAQ 214 رو با نصف این قیمت بخرم:p

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
دکتر جان فکر میکنی
چون اگه با این قیمت UMPC گیر نیارم باید یه خرسی مثل HP IPAQ 214 رو با نصف این قیمت بخرم:p

قربان عرض شود که به نظر من با همین هزار دلار هم می توانید یک گیگا که تهران هم اورده اند بخرید
واقع بین باشید ، اچ پی دستگاه بی نظیری ارایه کرده ولی من مثلا همین دیشب در فرودگاه خارجی ، از هر دو دیوایس ام استفاده کردم ، واقعا جای هم رو پر نمی کنند ، مثلا خواندن آر اس اس خیلی خیلی راحت تر هست با پی پی سی ولی دیدن صفحات وب ، واقعا هیچی جای گیگا ام رو نمی گیره
موفق باشید

vocian

Registered User
لایک‌ها
4
دکتر جان فکر میکنی

چند وقت پیش او کیو او مدل 2 (نه مدل e2) تخفیف گذاشته بود 1000 دلار میفروخت . سی پی یو 1.5 و باقی قضایا. فکر کنم تخفیف تموم شد دیگه هم مدل 2 تولید نشه . اما شاید بتونی تو ای بی یا آمازون پیدا کنی.

smikrobi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
قربان عرض شود که به نظر من با همین هزار دلار هم می توانید یک گیگا که تهران هم اورده اند بخرید
واقع بین باشید ، اچ پی دستگاه بی نظیری ارایه کرده ولی من مثلا همین دیشب در فرودگاه خارجی ، از هر دو دیوایس ام استفاده کردم ، واقعا جای هم رو پر نمی کنند ، مثلا خواندن آر اس اس خیلی خیلی راحت تر هست با پی پی سی ولی دیدن صفحات وب ، واقعا هیچی جای گیگا ام رو نمی گیره
موفق باشید

ممنون جناب دکتر
راستش من چند ماه پیش وقتی دیدم OQO1 حدود 1000 $ در میاد کلا بی خیال این option شدم تا وقتی که استاد
وسین یه اشارهای به قیمتهای جدید کرد که همین اشاره کافی بود تا من دچار یه سودای جدید بشم:wacko:
?phone PPC,Non Phone PPC Or UMPC
که به زعم من Non phone ها بسیار کارا هم هستندو از اونجایی که شدیدا شیفته HP210 شدم عملا phone device ها رو از رده انتخابم خارج کردم(با کمال شرمندگی وسین خان:D)
و حالا باید به کمک اساتیدی مثل شما و یه مقدار فوکوس دقیقتر ببینم کدوم بیشتر به دردم میخورن
البته اگه پیشبینی سر دبیر روزنامه وزین و خدا بیامرز شرق در آستانه انتخابات 84 درست از آب در نیاد و هزینه
رئیس جمهور شدن دکتر (البته از نوع احمدی نژادش) رو مجبور نشیم با جونمون بدیم که در این صورت با ppc هامون
باید پیامک از دیار باقی بفرستیم و RSSهای بهشت نیوز یا جهنم پرس رو بخونیم
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
پ.ن: ببخشید اگه اسپم کردم، در صورت لزوم خودتون زحمت جابجا کردنشو بکشید

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
ممنون جناب دکتر
راستش من چند ماه پیش وقتی دیدم OQO1 حدود 1000 $ در میاد کلا بی خیال این option شدم تا وقتی که استاد
وسین یه اشارهای به قیمتهای جدید کرد که همین اشاره کافی بود تا من دچار یه سودای جدید بشم:wacko:
?phone PPC,Non Phone PPC Or UMPC
که به زعم من Non phone ها بسیار کارا هم هستندو از اونجایی که شدیدا شیفته HP210 شدم عملا phone device ها رو از رده انتخابم خارج کردم(با کمال شرمندگی وسین خان:D)
و حالا باید به کمک اساتیدی مثل شما و یه مقدار فوکوس دقیقتر ببینم کدوم بیشتر به دردم میخورن
البته اگه پیشبینی سر دبیر روزنامه وزین و خدا بیامرز شرق در آستانه انتخابات 84 درست از آب در نیاد و هزینه
رئیس جمهور شدن دکتر (البته از نوع احمدی نژادش) رو مجبور نشیم با جونمون بدیم که در این صورت با ppc هامون
باید پیامک از دیار باقی بفرستیم و RSSهای بهشت نیوز یا جهنم پرس رو بخونیم
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
پ.ن: ببخشید اگه اسپم کردم، در صورت لزوم خودتون زحمت جابجا کردنشو بکشید

کاربر گرامی ،
دستگاه اچ پی 210 رو من تست کرد هام ، بسیار دستگاه موفقی ست ، اما هشدار می دهم که حرف وسین را جدی بگیرید ، دستگاه های نان فون واقعا آینده روشنی ندارند مگر اینکه شما برنامه مصرف دراز مدت و اختصاصی براش داشته باشید
موفق باشید

smikrobi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کاربر گرامی ،
دستگاه اچ پی 210 رو من تست کرد هام ، بسیار دستگاه موفقی ست ، اما هشدار می دهم که حرف وسین را جدی بگیرید ، دستگاه های نان فون واقعا آینده روشنی ندارند مگر اینکه شما برنامه مصرف دراز مدت و اختصاصی براش داشته باشید
موفق باشید

ممنون
قربان بنده از طبیبان این خاک هستم و عمده استفاده من از PPC از همین روی چندان ارتباطی به phone
دستگاه ندارد و اساسا علتی که باعث خرید ppc شد همین استفاده ها بود تا مجبور نباشم همیشه کوله باری از کتاب یا cd یاdvd یاحتی labtop و... با خودم حمل کنم.
مگر اینکه منظور جناب وسین و شما از این هشدار نفس windows mobile باشه که در این صورت گریبان همه device ها رو خواهد چسبید.
به هر روی من چندان متوجه منطق این هشدار نمیشم ولی از اونجایی که شما اساتید زمینه PPC فرمودید
لطفا در صورت امکان توضیحات مبسوط تری ارایه نمایید
با تشکر:)

vocian

Registered User
لایک‌ها
4
ممنون
قربان بنده از طبیبان این خاک هستم و عمده استفاده من از PPC از همین روی چندان ارتباطی به phone
دستگاه ندارد و اساسا علتی که باعث خرید ppc شد همین استفاده ها بود تا مجبور نباشم همیشه کوله باری از کتاب یا cd یاdvd یاحتی labtop و... با خودم حمل کنم.
مگر اینکه منظور جناب وسین و شما از این هشدار نفس windows mobile باشه که در این صورت گریبان همه device ها رو خواهد چسبید.
به هر روی من چندان متوجه منطق این هشدار نمیشم ولی از اونجایی که شما اساتید زمینه PPC فرمودید
لطفا در صورت امکان توضیحات مبسوط تری ارایه نمایید
با تشکر:)

برادر اگه شما دکتری که حسابت جداست . من این حرف رو برای جامعه مهندسینی از جمله خودم زدم که برنامه های نه چندان عالی براشون موجوده و بیشترین استفاده این جامعه (از جمله خودم) پخش ایبوک ها و آر اس اس ها ، ماشین حساب های پیشرفته ، برنامه زمانبندی ، مولتی مدیا و اسپرید شید های اکسل و پاورپوینت و البته دیکشنری های عمومی و تخصصی است .

دکتر های این مرز و بوم و اقسا نقاط دنیا که استفاده ی اختصاصی از این دستگاهها دارند.

---------

در ضمن بنده با نفس ویندوز موبایل نون فون ادیشن مخالفم و به نظرم کسی که بخواد این قدر خرج کنه میتونه یو ام پی سی ای داشته باشه که در عین کندی خیلی بهتر و پر کاربرد تر از این گونه پی پی سی هاست (باز از نظر بنده چون خیلی از برنامه های ویندوز هستند که شدیدا نیاز دارم)

smikrobi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برادر اگه شما دکتری که حسابت جداست . من این حرف رو برای جامعه مهندسینی از جمله خودم زدم که برنامه های نه چندان عالی براشون موجوده و بیشترین استفاده این جامعه (از جمله خودم) پخش ایبوک ها و آر اس اس ها ، ماشین حساب های پیشرفته ، برنامه زمانبندی ، مولتی مدیا و اسپرید شید های اکسل و پاورپوینت و البته دیکشنری های عمومی و تخصصی است .

دکتر های این مرز و بوم و اقسا نقاط دنیا که استفاده ی اختصاصی از این دستگاهها دارند.

---------

در ضمن بنده با نفس ویندوز موبایل نون فون ادیشن مخالفم و به نظرم کسی که بخواد این قدر خرج کنه میتونه یو ام پی سی ای داشته باشه که در عین کندی خیلی بهتر و پر کاربرد تر از این گونه پی پی سی هاست (باز از نظر بنده چون خیلی از برنامه های ویندوز هستند که شدیدا نیاز دارم)

خب رسیدیم به یکی دیگه از سوالات من که مورد اختلاف نظرمون تو زمینه انتخاب هم هست
من همیشه به این موضوع فکر می کردم
علیرغم سواد بسیار بالای مهندسین تو زمینه بر نامه نویسی،ندیدم یه برنامه پدر مادر دار تو فیلد ppc آپ کنن
و بر عکس برای پزشکان هر چی که دلمون بخواد هست:D
ولی هر چی برای WM برنامه زیاده تحت windows برنامه کمه یعنی هست ولی از اونجایی که باید مثل آدمای متمدن پولشو بدیم به درد ما ایرانیا نمیخوره به همین خاطر تنوع برنامه تحت WM به نظر من بیشتره.
قربان فکر کنم به همین خاطر است که ما روی سیستم عامل نمیتونیم با هم کنار بیایم
وگر نه فرمایش شما درسته و فانکشن UMPC صد البته از PPC بالاتره

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
خب رسیدیم به یکی دیگه از سوالات من که مورد اختلاف نظرمون تو زمینه انتخاب هم هست
من همیشه به این موضوع فکر می کردم
علیرغم سواد بسیار بالای مهندسین تو زمینه بر نامه نویسی،ندیدم یه برنامه پدر مادر دار تو فیلد ppc آپ کنن
و بر عکس برای پزشکان هر چی که دلمون بخواد هست:D
ولی هر چی برای WM برنامه زیاده تحت windows برنامه کمه یعنی هست ولی از اونجایی که باید مثل آدمای متمدن پولشو بدیم به درد ما ایرانیا نمیخوره به همین خاطر تنوع برنامه تحت WM به نظر من بیشتره.
قربان فکر کنم به همین خاطر است که ما روی سیستم عامل نمیتونیم با هم کنار بیایم
وگر نه فرمایش شما درسته و فانکشن UMPC صد البته از PPC بالاتره

دکتر جان ،
حق با شماست ، وسین جان ، عرض شود که استفاده پزشکان ، از این دستگاه ها ، خیلی وابسته به سهل الوصول بودن شان هست ، وگرنه شما یک یو ام پی سی داشته باشی ، تا بیایی و عوارض جانبی دارو رو بخواهی نگاه کنی ، خود بیمار از روی دفرتچه راهنمای دارو برایت پیدا کرده
یا مثلا اگر بخواهی معطل یو ام پی سی و بالا امدن سیستم عاملش شوی ، تا مثلا دوز دارو رو بر اساس نیاز بیمار با نارسایی کلیوی تنظیم کنی ، پرستار خسته شده و خودش یه دوزی دیمی زده رفته

در کل شرمنده وسین جان ، ولی پزشکان ، نیاز مند شدید دستگاه های تحت ویندوز موبایل هستند ، چون همانا نقطه قوت بارز این دستگاه ها ، روشن بودن دایمی شان هست.
اما هنوز فکر می کنم ، دستگاهی مثل 210 اچ پی ، بیشتر به درد استفاده به عنوان یک ایبوک ریدر در خانه می خورد تا مثلا محاسبه دوز منقسم دارو بر بالین بیمار.

شاد باشید

smikrobi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اما هنوز فکر می کنم ، دستگاهی مثل 210 اچ پی ، بیشتر به درد استفاده به عنوان یک ایبوک ریدر در خانه می خورد تا مثلا محاسبه دوز منقسم دارو بر بالین بیمار.

شاد باشید

دکتر جان تقریبا حق با شماست بگذارید یه image درست کنم که دوستان هم متوجه بشن:
ببینید یه روپوش پزشکی رو مجسم کنید با 3 تا جیب ، شما وقتی دارید یه مرکز با بیمار زیاد کار میکنید،
مثلا اورژانس یه بیمارستان ، همه این چیز هایی رو که خواهم گفت باید با خودتون حمل کنید:
یه گوشی پزشکی، خودکار به تعداد کافی، light، مهر نظامتون ،یه ورق کا پتوپریل ، چند تا دونه Pearl TNG (این دو قلم دارو هستن ) ،یه دونه ترمومتر، 15-10 تا برگ بیمه که باید سر فرصت اصلاحشون کنید،دو سه تا نوار قلب که احتمالا مال یه مریض سکته ایه و شما چون هنور بالای سرشین هنوز نرسیدین بذارین تو پروندش،
چند تا برگه که پرستارا دادن بهتون امضا کنید (برگه مخدرات):eek: ، یکی دو تا شکلات (البته این برای مریضا نیست، مال وقتیه که یه شیفت فاجعه داشتین و ساعت 2 شب هنوز نرسیدین شام بخورین ،باید از این شکلات ها استفاده ابزاری کنید تا دچار افت قند نشید، گاهی اوقات هم میتونین یه بچه جیغ جیغو رو با یکی از اینا ساکت کنید که بذاره معاینه کنیدش :D)، چند تا دستکش لاتکس هم واسه موارد اساسی;)
حالا بماند که یه چیزایی هم تو جیبتون جا مونده و بعد از چند روز تازه پیدا شدن
حالا تو این وا نفسا تصور کنید یه PPC هم باید تو جیبتون باشه:wacko:
ولی آقا یه حالی میده وقتی دوز داروی همون بیمار نارسایی کلیه رو که شما مثال زدین رو Adjust میکنی.
تازه اون موقع همکارات می فهمن فلسفه حمل این device بزرگ رو:)
حالا اگه بخواین HP210 رو داشته باشین که دیگه نور علی نوره چون هم خودش نسبت به این اسباب بازی هایی که ما دست میگیریم بزرگتره ، هم مجبورین کنارش یه گوشی هم داشته باشید که این حالت تو سناریویی
که براتون نوشتم عذاب آوره.
اما خوب فاکتورها برای انتخااب معمولا چند تا هستن که به ترتیب اولویت قرار میگیرن.
مثلا دکتر جان این HP برای پزشکی که مجسمش کردیم در محل کار قابل استفاده نیست و به قول شما باید تو خونه باهاش ایبوک بخونه ، ولی اگه کارشو منتقل کنیم به یه کلینیک با مراجعین متوسط یا یه مطب، میبینید که خیلی شرایط عوض میشه.
اما در مورد خودم: اولویتهامو قبلا ذکر کردم ولی یه نکته من واقعا از این سایز 2.8" خسته شدم و دنبال یه سایز بزرگتر میگردم
UMPC هم بزرگترین نکته منفیش اینه که به 2 دلیل اون استفاده مطلوب رو برای پزشکان نداره یک اندازه بزرگ و دوم ، برای ما ایرانی ها ویندوز بیس بودنش.
حالا باید ببینم کرایتریاهای من چقدر تغییر ماهیت میدن تا ببینم کدوم یکی از اینها بیشتر به کار من خواهند اومد.

بالا