برگزیده های پرشین تولز

آیا یه مهندس یا کارشناس ارشد میتونه با مدرک دیپلمش در آزمونهای استخدامی شرکت کنه ؟

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
سلام دوستای گلم ، خوبید ؟
فک کنم نیازی نیست در دلم باز بشه و از وضعیت بازار کار بگم :( تقریبا بعد از 4-5 ماه بیکاری رفتم سر یه کار منتها متاسفانه حقوق خیلی کمه . یعنی اگر حقوق بدند با اضافه کاری شاید ماهی 500 بشه ! حدود 10 ساعت در روز کار حسابداری و طراحی و ....
اونم الان 2 ماهه حقوقی نگرفتیم . واقعا ازار دهندس ...

مدرکم مهندسی برق قدرت هست ، پارسال توانیر شرکت کردم قبول نشدم ، یعنی کل استان اصفهان فک کنم 5 نفر میخواست ! اونم باید پارتی کلفت باشه وگرنه فایده ای نداره .

میخوام بدونم توی ازمونهای استخدامی میشه با مدرک دیپلم ازمون داد ؟ بارها خواستم اینکارو بکنم ولی دوستان گفتند نمیشه ، حتما باید اخرین مدرک تحصیلی رو ارائه کنی . بابا به کی بگم غلط کردم مهندسی برق قدرت خوندم ؟! یه شرکت هم استخدام میکرد فقط تا فوق دیپلم من خریت کردم زدم لیسانس حالا خبرمون نکردند . با اینکه توی قسمت توضیحات نوشتم حاظر به کار با مدرک سیکل هم هستم !

باووووو از بس بیکاری کشیدم به نگهبانی و دربونی ادارات هم راضی شدم . مدرکمم که بسوزونم باز توی همه سیستمهاشون ثبت شده ، اخرش اگر استعلام بگیرند میفهمند ، راهی داره ؟

abdolrahim1

Registered User
لایک‌ها
326
سیم کشی ساختمان سیم پیچی و.... خوب نیست؟

bene

Registered User
لایک‌ها
481
دادش در آزمونش هم قبول بشی استخدامت نمی کنند (95 درصد استخدامیها ) این جوری هست و افراد قبلا استخدام شده اند اون 5 درصد هم کسی را نداشتند بزارند سر کار
حیف که نمیشه تجربیاتم را بگم
خدا بانی ایجاد این بیکاری را لعنت کنه

سلام دوستای گلم ، خوبید ؟
فک کنم نیازی نیست در دلم باز بشه و از وضعیت بازار کار بگم :( تقریبا بعد از 4-5 ماه بیکاری رفتم سر یه کار منتها متاسفانه حقوق خیلی کمه . یعنی اگر حقوق بدند با اضافه کاری شاید ماهی 500 بشه ! حدود 10 ساعت در روز کار حسابداری و طراحی و ....
اونم الان 2 ماهه حقوقی نگرفتیم . واقعا ازار دهندس ...

مدرکم مهندسی برق قدرت هست ، پارسال توانیر شرکت کردم قبول نشدم ، یعنی کل استان اصفهان فک کنم 5 نفر میخواست ! اونم باید پارتی کلفت باشه وگرنه فایده ای نداره .

میخوام بدونم توی ازمونهای استخدامی میشه با مدرک دیپلم ازمون داد ؟ بارها خواستم اینکارو بکنم ولی دوستان گفتند نمیشه ، حتما باید اخرین مدرک تحصیلی رو ارائه کنی . بابا به کی بگم غلط کردم مهندسی برق قدرت خوندم ؟! یه شرکت هم استخدام میکرد فقط تا فوق دیپلم من خریت کردم زدم لیسانس حالا خبرمون نکردند . با اینکه توی قسمت توضیحات نوشتم حاظر به کار با مدرک سیکل هم هستم !

باووووو از بس بیکاری کشیدم به نگهبانی و دربونی ادارات هم راضی شدم . مدرکمم که بسوزونم باز توی همه سیستمهاشون ثبت شده ، اخرش اگر استعلام بگیرند میفهمند ، راهی داره ؟

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134
فولاد مبارکه آزمون داره مثل این که همین روزا

یه امتحان بده بلکه قبولت کردن

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
نمی تونی. اولا که محدودیت سنی دارن برای مدرک دیپلم (عموما 25 سال)، و در ثانی به دلیل مدرک بالاتر قبولت نمیکنن اصلا.

مشکل کار پیدا کردن داری؟ برو دنبال راه انداختن کاری بیزینسی چیزی، به جان میتی هیچ خبری نیست تو این شرکت مرکتها.

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134
راست میگه به مولا
تو که پدرت کشاورز هست و حتما دو و برت کلی کشاورز هست بزن تو کار خرید و فروش محصولات کشاورزی یا صنایع تبدیلی مثل سبزیجات خشک و ...

mahdips3

Registered User
لایک‌ها
121
دوست عزیز ، پیگیر استخدام های شرکت های برق منطقه ای باشید که اکثرا برای پست های برق معمولا هر سال آزمون می گیرند(با بازنشستگی اپراتورهای پست های برق و نیاز به نیروی جدید) .100% هم نیروی بومی پذیرش می کنند.مدرک مهندسی هم ارائه کنید ،خودشون ازتون تعهدنامه می گیرند که حقوق و مزایای فوق دیپلم رو دریافت خواهید کرد.(البته حقوق و مزایای فوق دیپلم برق منطقهای با کارمند رسمی با مدرک کارشناسی تو ادارات دولتی برابری میکنه و یکمی هم بیشتر هست).البته قراردادی می شوید ولی تاحالا کسی رو نشنیدم بی دلیل اخراج کنند. بنده خودم 3سال پیش تو آزمون قبول شدم ، ولی از شانس بد یه جا دیگه هم قبول شدم که رسمی بود(کوچکترین پارتی و سهمیه و.. هم نداشتم و خیلی هم ادعای علم و ادب نمی کنم ولی برای بدست آوردن این مدرک مهندسی خیلی خیلی زحمت کشیدم(نه مثل الان که دانشگاه آزاد 100تا100 تا خروجی داره)چون در ایران تنها چیزی که مهم نیست میزان دانش و توانایی فرد هست که بعدا در مواجهه با مدیرانی که با مدارک پایین تر ولی با ادعای خ . د ا ی ی ، به این نتیجه رسیدم )که خودتون در جریان هستید که دومی رو انتخاب کردم. می تونم قسم بخورم که تو آزمون های برق منطقه ای آذربایجان شرقی برای اپراتوری پست های فشار قوی حتی 1% هم امکان پارتی بازی و.. نیست.چون برای شروع بکار وقتی تماس گرفتند ،بنده اعلام انصراف دادم . ولی بعدا خود مسئول استخدام شخصا تماس گرفت(حتی به اعلام انصراف بنده از طرف کارمند زیردستشون هم اعتماد نکردن(احتمال تخلف از طرف کارمند فوق برای استخدام آشنایان)و دلیل انصرافم رو جویا شد).امیدوارم موفق باشید و هرگز ناامید نشید.

Last edited:

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
سیم کشی ساختمان سیم پیچی و.... خوب نیست؟

دست خیلی زیاده چون یه کاری مثل سیم کشی ساختمون نیاز به تحصیلات نداره . من خیلیها رو دیدم بدون دیپلم مشغول این کارند ، وقتی یه همچین نیروهای کاری باشه نمیشه رقابت کرد

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
فولاد مبارکه آزمون داره مثل این که همین روزا

یه امتحان بده بلکه قبولت کردن

سعادت اینقدر اومدم اصفهان امتحان دادم یونم پاره شده ، میدونم همش سر کاریه :eek:

راست میگه به مولا
تو که پدرت کشاورز هست و حتما دو و برت کلی کشاورز هست بزن تو کار خرید و فروش محصولات کشاورزی یا صنایع تبدیلی مثل سبزیجات خشک و ...

باووو کشاورز بودن سعادت میخواد ! من بابام کارمند بوده الانم بازنشستس فقط یه تیکه زمین کوچیک داره که تفریحی توش فعالیت میکنه فقط اندازه مایحتاج خودمون ازش برداشت می کنیم . اونقدری نیست که بشه چیزی ازش دراورد .

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
نمی تونی. اولا که محدودیت سنی دارن برای مدرک دیپلم (عموما 25 سال)، و در ثانی به دلیل مدرک بالاتر قبولت نمیکنن اصلا.

مشکل کار پیدا کردن داری؟ برو دنبال راه انداختن کاری بیزینسی چیزی، به جان میتی هیچ خبری نیست تو این شرکت مرکتها.

حداقل 2-3 ساله میخوام کاری راه بندازم ، نمیشه . یعنی سرمایه بیشتر از 10-15 نمیتونم جور کنم اونم هیچ کاری نمیشه کرد باهاش ، اهل واسطه گری هم نیستم که بتونم اونجوری فعالیت کنم

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
دوست عزیز ، پیگیر استخدام های شرکت های برق منطقه ای باشید که اکثرا برای پست های برق معمولا هر سال آزمون می گیرند(با بازنشستگی اپراتورهای پست های برق و نیاز به نیروی جدید) .100% هم نیروی بومی پذیرش می کنند.مدرک مهندسی هم ارائه کنید ،خودشون ازتون تعهدنامه می گیرند که حقوق و مزایای فوق دیپلم رو دریافت خواهید کرد.(البته حقوق و مزایای فوق دیپلم برق منطقهای با کارمند رسمی با مدرک کارشناسی تو ادارات دولتی برابری میکنه و یکمی هم بیشتر هست).البته قراردادی می شوید ولی تاحالا کسی رو نشنیدم بی دلیل اخراج کنند. بنده خودم 3سال پیش تو آزمون قبول شدم ، ولی از شانس بد یه جا دیگه هم قبول شدم که رسمی بود(کوچکترین پارتی و سهمیه و.. هم نداشتم و خیلی هم ادعای علم و ادب نمی کنم ولی برای بدست آوردن این مدرک مهندسی خیلی خیلی زحمت کشیدم(نه مثل الان که دانشگاه آزاد 100تا100 تا خروجی داره)چون در ایران تنها چیزی که مهم نیست میزان دانش و توانایی فرد هست که بعدا در مواجهه با مدیرانی که با مدارک پایین تر ولی با ادعای خ . د ا ی ی ، به این نتیجه رسیدم )که خودتون در جریان هستید که دومی رو انتخاب کردم. می تونم قسم بخورم که تو آزمون های برق منطقه ای آذربایجان شرقی برای اپراتوری پست های فشار قوی حتی 1% هم امکان پارتی بازی و.. نیست.چون برای شروع بکار وقتی تماس گرفتند ،بنده اعلام انصراف دادم . ولی بعدا خود مسئول استخدام شخصا تماس گرفت(حتی به اعلام انصراف بنده از طرف کارمند زیردستشون هم اعتماد نکردن(احتمال تخلف از طرف کارمند فوق برای استخدام آشنایان)و دلیل انصرافم رو جویا شد).امیدوارم موفق باشید و هرگز ناامید نشید.

شرکت کردم قبول نشدم :)

bene

Registered User
لایک‌ها
481
دوست عزیز به نظر من به قول خودت که بیکاری برو پیش یکی از اینها که سیم کشی ساختمان بلده کار را یاد بگیر بعد که کامل یادگرفتی خانه های در حال تکمیل را شناسایی کن و
صاحب ساخت را پیدا کن با کمتر گفتن فی بازار مطمن باش کار را بهت میدند بعد که روال بازار اومد دستت این کار را یاد چند نفر میدی و بجای خودت اونها را برای انجام کار می فرستی یکی را میشناختم با همین روش چه پولی میسازه الان به علت جمعیت زیاد ایران اکثر شغل ها دست توشون زیاده ولی چاره ای نیست.
داداش این هم پیرو گفته های قبلیم من توی آزمون 4 شرکت مهم ایران قبول شدم که یکیش همین فولاد مبارکه بود ولی چون پارتی نداشتم نگرفتندم و مجبور شدم توی یک اداره دولتی کار کنم بعد که ارشد قبول شدم ول کردم هم ارشدم را گرفتم و هم از اینترنت معادل همون پولی که نهاد دولتی بهم می داد دراوردم الان پارتی دارم توی یک زمینه ای اگر بهش رو بزنم دوسوته میزارم سر یکاری ولی دیگه حالم از کشوری که توش پارتی نداشته باشی بدبختی بهم میخوره و بمحض که تونستم ازون فرار می کنم.
از من میشنوی کار دولتی را فراموش کن و بچسب به شغل آزاد

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
دوست عزیز به نظر من به قول خودت که بیکاری برو پیش یکی از اینها که سیم کشی ساختمان بلده کار را یاد بگیر بعد که کامل یادگرفتی خانه های در حال تکمیل را شناسایی کن و
صاحب ساخت را پیدا کن با کمتر گفتن فی بازار مطمن باش کار را بهت میدند بعد که روال بازار اومد دستت این کار را یاد چند نفر میدی و بجای خودت اونها را برای انجام کار می فرستی یکی را میشناختم با همین روش چه پولی میسازه الان به علت جمعیت زیاد ایران اکثر شغل ها دست توشون زیاده ولی چاره ای نیست.
داداش این هم پیرو گفته های قبلیم من توی آزمون 4 شرکت مهم ایران قبول شدم که یکیش همین فولاد مبارکه بود ولی چون پارتی نداشتم نگرفتندم و مجبور شدم توی یک اداره دولتی کار کنم بعد که ارشد قبول شدم ول کردم هم ارشدم را گرفتم و هم از اینترنت معادل همون پولی که نهاد دولتی بهم می داد دراوردم الان پارتی دارم توی یک زمینه ای اگر بهش رو بزنم دوسوته میزارم سر یکاری ولی دیگه حالم از کشوری که توش پارتی نداشته باشی بدبختی بهم میخوره و بمحض که تونستم ازون فرار می کنم.
از من میشنوی کار دولتی را فراموش کن و بچسب به شغل آزاد

خنده دار نیست ؟ به هر کس میگم مهندسی برق دارم میگه برو سیم کشی ساختمون ! من اصلا سیم کشی ساختمون بلد نیستم :) با روند ساخت در و پنجره دو جداره اشنا شدم ولی هیچ تمایلی ندارم ( هیچ دلیلی هم ندارم ) سیم کشی ساختمون رو یاد بگیرم .

شغل ازاد پول میخواد و ریسک بسیار بالا

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
بله میتونید شرکت کنید. البته اگر مشکل شرط سنی و اینا نداشته باشه. من چند نفر رو دیدم که همینجوری استخدام شدن و بعدش هم مدرکشون رو رو کردن و آخرش هم موفق شدن مدرکشون رو به زور به خورد محل کارشون بدن :D

farzad.sadeshi

Registered User
لایک‌ها
898

دوست عزیز شما الان چندماهه مشغول بکار شدی ؟

اکثر حتی ادارات و ارگانها هم 2-3 ماه اول حقوق کم میدن

آیا این حقوقی که شما میفرماایید کم هست برای کارمندان سابقه بالاتر هم میباشد ؟

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
خنده دار نیست ؟ به هر کس میگم مهندسی برق دارم میگه برو سیم کشی ساختمون ! من اصلا سیم کشی ساختمون بلد نیستم :) با روند ساخت در و پنجره دو جداره اشنا شدم ولی هیچ تمایلی ندارم ( هیچ دلیلی هم ندارم ) سیم کشی ساختمون رو یاد بگیرم .

شغل ازاد پول میخواد و ریسک بسیار بالا

آقا وقتی در یک فروم عمومی همچین تاپیکی زدی خداییش چه توقعی از مردم داری ؟ :rolleyes:

دفعه اول که من بن شدم تقصیر یکی مثل شما بود- فکر کنم لئون 2008 بود-:p . تاپیک زده بود که بیکارم ، یک بنده خدای ... از اینا که عکس شهید میذارن جواب داده بود که برو دستیار سیم کش ساختمون بشو و کار که عار نیست و ... من هم کلهم ارزشهاش رو گراند کردم :D خلاصه میخواست به جرم توهین به مقدسات و پایمال کردن خون شهدا از ما شکایت کنه

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
بله میتونید شرکت کنید. البته اگر مشکل شرط سنی و اینا نداشته باشه. من چند نفر رو دیدم که همینجوری استخدام شدن و بعدش هم مدرکشون رو رو کردن و آخرش هم موفق شدن مدرکشون رو به زور به خورد محل کارشون بدن :D

ممنون . میدونید کدوم اداره یا سازمان بودند ؟

دوست عزیز شما الان چندماهه مشغول بکار شدی ؟

اکثر حتی ادارات و ارگانها هم 2-3 ماه اول حقوق کم میدن

آیا این حقوقی که شما میفرماایید کم هست برای کارمندان سابقه بالاتر هم میباشد ؟

من حدود 1.5 ماهه .

امروز سر حقوق صحبت کردیم . اگر بخوام به طور نا منظم برم حقوق 400-450 !!! و اگر کارت بزنم روزی 8 ساعت فیکس این مبلغ 400 ت میشه حقوق پایه + حداکثر 150 تومن اضافه کاری !:eek:

خداییش روزی 10 ساعت کار 550 تومن ؟ :( اصلا چیکار میتونم بکنم این پولو ....

شرکتش کارمند نداره ، شرکت کوچیکه ولی کارگرا و اوستا کارها بین 500 تا 800 میگیرند

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
ممنون . میدونید کدوم اداره یا سازمان بودند ؟

یکیشون ایرانخودرو بود . فوق لیسانس داشت ولی با لیسانس اقدام کرده بود. یکیشون وزارت نیرو بود لیسانس ناپیوسته داشت با فوق دیپلمش اقدام کرده بود. یکیشون مخابرات بود که فوق لیسانس غیرمرتبط داشت با لیسانسش اقدام کرده بود- لیسانس برق فوق مدیریت- . یکی هم ارتش بود که لیسانس داشت و با دیپلم اقدام کرده بود. این 4 همگی از 82 به بعد استخدام شدن و مدرکشون بعدش قبول شد. وزارت بهداشت هم دورادور خبر دارم که سختگیری نمیکنه ، اما بعضی از ادارات در شرایط امتحان استخدامیشون قید میکنن که اگر این کار رو بکنید قبولیتون کان لم یکن میشه

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
پسر داغ دلمو تازه کردی

منم لیسانس قدرت گرفتم الانم دارم ارشد می‌خونم

آقا کلا کار برقی‌ رو فراموش کن!

روز اول ارشد ۴۰ نفر بودیم استاد دونه دونه پرسید چکار می‌کنید حتی یه نفرم کارش برقی نبود!

منم به هر دری زدم واسه کار اما کشوری که صنعت نداره پس نیازی به مهندسم نداره!

یه مدت زبان تدریس می‌کردم به قدری حقوقش کم بود که اصلا ارزش رفتنم نداشت!

الانم هر روز روزنامه میگیرم دنبال اگهی ها کم مونده برم این موسسه خیریها صندوق خالی‌ کنم ماهی‌ ۴۰۰ بگیرم! :eek:

لعنت به هرچی‌ دانشگاه و درس که عمر مارو تلف کرد

اگه سرمایه داری ۱۰ ۱۵ برو یه مغازه ابزار فروشی چیزی بزن حسابی‌ درامد داری کار شیکیم هست

بالا